Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2014., 00:04   #161
Cini mi se da su mi jednom u Billi ili gdje vec slazu one plate rekli da ide 15 dkg salame i 10 dkg sira po osobi za neko ne predugo okupljanje
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 00:08   #162
Onda je bome ovo što je on meni napisao puno manje...znači predjelo u sali za 400 do 450 osoba do 10 kg sira i do 40 kg kulena/šunke/kulenove seke/kobasice.
sojoza10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 08:55   #163
Mislim da je on ipak u pravu, a da ja pretjerujem

Vidi ovdje ili ovdje.

A i na drugim mjestima na netu sam vidjela da je hladnih narezaka dosta 10-15 dkg po osobi. Vjerojatno su i meni tako rekli u ducanu, ali isparilo je s godinama
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:30   #164
Hehehehe onda se ubuduće drži kad budeš nešto organizirala ovih normativa
Hvala na linkovima
sojoza10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:42   #165
Nema na čemu, nadam se da su od koristi (za razliku od mog prethodnog posta)
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 18:15   #166
Pozz ljudi! Planiram svadbu od nekih 350-400 ljudi i sad me zanima kako rijesit zestoku cugu u sali? Imali bi svoju cugu no kako ju rastocit po stolovima a ne da za svaku casu jegera konobar mora letit po sali.? Iskreno flasice od orangine su mi totalno isfurane i bezveze helpppp
zara987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 22:54   #167
Sale obicno imaju male staklene bokale u koje toce pica koja se vise piju tipa jeger, pelinkovac i sl.
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 11:35   #168
Mi smo bili u sali na dogovoru pa nam je reko da si računamo otprilike 7 dag kulena, 7 dag šunke (ili što već bude išlo) i 6 dag sira po osobi.
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 16:17   #169
Trebam savjet- u cijenu nam nije ukljuceno pice. Uzet cemo sve od njih osim zestokog pica,to cemo donjet. E sad ne znam koliko toga kupit- bit ce 80ljudi, vecina ih pije vino (a Zagorci ) tako da nemam uopce ideju. Hmmm
sanjica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 14:07   #170
mene to isto zanima, s tim da meni treba normativ samo za žestoka pića. u cijeni imamo pivo, vino, votku i pelinkovac, a ja dodatno kupujem jeger, gin i stock, i uopće ne znam koliko da uzmem... možemo vratiti što se ne popije, ali uopće ne znam koliko da računam po osobi...
black berry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 16:34   #171
Mi smo odučili da su pivo i vino u kombinaciji s domaćim likerima i tequilom / mezcalom za nazdravljanje i više nego dovoljni. Nije nam u cilju da se netko ubije u vodki, rumu i sl. pa takve stvari nećemo niti kupovati.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 18:10   #172
Quote:
sanjica123 kaže: Pogledaj post
Trebam savjet- u cijenu nam nije ukljuceno pice. Uzet cemo sve od njih osim zestokog pica,to cemo donjet. E sad ne znam koliko toga kupit- bit ce 80ljudi, vecina ih pije vino (a Zagorci ) tako da nemam uopce ideju. Hmmm
E to i mene zanima. Mi ćemo imati oko 120 gostiju, u cijeni nam je piva, vino, sokovi, pelinkovac i sl, namjeravamo kupiti Jeger, rakije i Jack Daniels, al ne znam uopće koliko toga uzeti?! Imamo po 5 litara orahovca, višnjevca i šljivovice. I sad još moramo kupiti Jeger i Jack!
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 09:23   #173
kod mene u sali su uključena sva pića, samo ne strana žestoka.
u sali ću odnijeti 5 litara jegera dan,dva prije- jer ovo ostalo domaće mi je uključeno ( a to ima stocka i votke i rakija itd. ) .
kod mene doma će se obitelj skupljati ( mojih će biti oko 30,40 ljudi, a njegovih isto tako kada dođu ) i uzet ćemo 30,40 litara bijelog vina ( iako to nije još ni zicer možda i više :P ) , a crnog 15- ak. kod nas isto većina pije gemišt, a i kada njegova obitelj dođe kod mene mora biti cuge
doma kod mene će biti 5 litara jegera, 4 stocka, 3 borovničke, 2 medice, i 2 ili 3 obične votke, pive a mora biti cca 5 gajbi jer nikad ne znaš kaj će se nekome piti sokovi, jamnička, obične vode itd.
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 10:52   #174
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Mi smo odučili da su pivo i vino u kombinaciji s domaćim likerima i tequilom / mezcalom za nazdravljanje i više nego dovoljni. Nije nam u cilju da se netko ubije u vodki, rumu i sl. pa takve stvari nećemo niti kupovati.
Nemoj se uvrijediti, ali nemoj biti škrta. Manje-više svi vole drmnuti koji jeger ili votku, a ubiti se može i u pivu i u vinu.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 11:24   #175
Quote:
ancica89 kaže: Pogledaj post
kod mene u sali su uključena sva pića, samo ne strana žestoka.
u sali ću odnijeti 5 litara jegera dan,dva prije- jer ovo ostalo domaće mi je uključeno ( a to ima stocka i votke i rakija itd. ) .
Koliko ljudi ćete imati u sali?
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 11:26   #176
Quote:
ancica89 kaže: Pogledaj post
kod mene doma će se obitelj skupljati ( mojih će biti oko 30,40 ljudi, a njegovih isto tako kada dođu ) i uzet ćemo 30,40 litara bijelog vina ( iako to nije još ni zicer možda i više :P ) , a crnog 15- ak. kod nas isto većina pije gemišt, a i kada njegova obitelj dođe kod mene mora biti cuge
doma kod mene će biti 5 litara jegera, 4 stocka, 3 borovničke, 2 medice, i 2 ili 3 obične votke, pive a mora biti cca 5 gajbi jer nikad ne znaš kaj će se nekome piti sokovi, jamnička, obične vode itd.
Cek, nisam skuzila, 40 litara bijelog i 15l crnog kod tebe i isto toliko kod njega ili je to zajedno? To je samo za okupljenje ili sam ja nesto krivo skuzila

Meni se to cini malo previse samo za okupljanje, pa pitam
fostoq7alabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 12:01   #177
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Koliko ljudi ćete imati u sali?
Ljudi imamo cca 200
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 12:06   #178
Quote:
fostoq7alabi kaže: Pogledaj post
Cek, nisam skuzila, 40 litara bijelog i 15l crnog kod tebe i isto toliko kod njega ili je to zajedno? To je samo za okupljenje ili sam ja nesto krivo skuzila

Meni se to cini malo previse samo za okupljanje, pa pitam
a cuuuuj nije to za hvaljenje ali moja obitelj voli onako podosta popiti , mislim da će biti ipak 30 litara , 40 mi je nekak preveč ahahahaha
to je količina koja će biti kod mene znači okupljanje kod mene moja obitelj, i onda kasnije njegova pa svi u crkvu, a sad koliko će biti kod njega to ti ne znam , ne znam kaj ima u planu i što misli ponuditi svojim gostima.. )
kod nas ti je uvijek ono bolje viška nego manjka.. )
a i dan kasnije imamo kako mi to zovemo povrati koji će biti kod njega pa će doći tko želi i naravno ta količina koja će ostati ću odnijeti kod njega za goste koji će biti pa nek ima za popit
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 12:31   #179
Quote:
ancica89 kaže: Pogledaj post
a cuuuuj nije to za hvaljenje ali moja obitelj voli onako podosta popiti , mislim da će biti ipak 30 litara , 40 mi je nekak preveč ahahahaha
to je količina koja će biti kod mene znači okupljanje kod mene moja obitelj, i onda kasnije njegova pa svi u crkvu, a sad koliko će biti kod njega to ti ne znam , ne znam kaj ima u planu i što misli ponuditi svojim gostima.. )
kod nas ti je uvijek ono bolje viška nego manjka.. )
a i dan kasnije imamo kako mi to zovemo povrati koji će biti kod njega pa će doći tko želi i naravno ta količina koja će ostati ću odnijeti kod njega za goste koji će biti pa nek ima za popit
Aha Ma ja moram malo prouciti ovu tema da vidim otprilike koliko cega. Znam da kod mene najvise ide vino, a i 7.mjesec ce biti, mislim da ljudima bas i nece biti do zestice. Ali, svejedno cu kupiti svega, pa vratiti kaj se ne popije, a i to kaj ti kazes, bit ce rucak dan nakon svadbe, pa ce mozda netko i tad nesto popiti Bolje da ima viska nego da fali
fostoq7alabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 12:56   #180
Quote:
fostoq7alabi kaže: Pogledaj post
Aha Ma ja moram malo prouciti ovu tema da vidim otprilike koliko cega. Znam da kod mene najvise ide vino, a i 7.mjesec ce biti, mislim da ljudima bas i nece biti do zestice. Ali, svejedno cu kupiti svega, pa vratiti kaj se ne popije, a i to kaj ti kazes, bit ce rucak dan nakon svadbe, pa ce mozda netko i tad nesto popiti Bolje da ima viska nego da fali
baš to ne bi baš da ispadne da bude uuuupsić nema dosta ne znam pive i tak toga ) mislim s cugom i hranom nikad ne znaš.
Recimo kad se moja seka udavala isto kod šogora je bilo za jesti i piti , ali njegova obitelj nije bila previše gladna pa su više pili nego jeli , i onda kad su došli kod nas sve su pojeli da moja obitelj nije imala kaj za jest, sva sreća pa sam doma u frižiderima još imala 2,3 plate narezaka za svaki slučaj.. tako da eto kako si i sama napisala bolje viška nego manjka pa ono neka se ostane,i za dan poslije a i uvijek nekome možeš ovako spakirat u foliju pa nek si doma ponese
a cuga i ovako i onako nema rok trajanja staviš negdje i danas sutra kad postaneš mama, ili odete nekome imaš za poklonit
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.