Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2007., 10:47   #41
Znate zašto to nije dobro? Zato što naši stari to nisu jeli

Al da bi se itko potrudio pogledati,proguglati malo o tome..ma kakvi.

Primjer studije o whey proteinu :

It's an important medical discovery, considering that 180,000 U.S. women develop breast cancer each year--and 1 in 8 women will develop breast cancer over her lifetime. Breast cancer is a disease where a mutant cell in the breast forms a tumor. More than 60 percent of breast cancers are detected in women age 50 and over.

The researchers studied an animal model of breast cancer. Over 3 years, female Sprague Dawley rats were fed one of two diets--one containing casein, the major protein found in milk, the other containing processed whey protein, which is found in the watery liquid that separates from milk during cheese making. The researchers have filed for a patent on the modified whey protein.
"One hundred percent of the rats fed the casein diet developed mammary tumors, but only about 50 percent of the whey-fed rats developed tumors," says Badger, who is based at the Arkansas Children's Nutrition Center in Little Rock. "In addition, it took longer for the mammary tumors to develop in the whey-fed rats, and they had fewer tumors."

"This data is extremely important," he says, "because it demonstrates that in the animal model most used to study human breast cancer, a common dietary factor reduces the incidence of developing such tumors."

Pogledajte malo stranicu www.wheyoflife.org

Naravno,ja nikome ne nabijam na nos taj whey
Samo bi bilo lijepo da pogledate nešto o tome prije nego ga unaprije odbacite i kažete da je štetno
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:59   #42
Kao prvo kakve ovo ima veze sa vjezbanjem osim sto se spominje taj whey? A i da je to tako onda bi svi lijecnici zenama savjetovali da to jedu posto je to odlicna predostroznost!
Ne znam, naravno svatko ima svoju teoriju kako i sta. Ja se drzim svoje i govorim iz vlastitog iskustva sto mi odgovara, a sto ne.
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 11:10   #43
Možda mnogi liječnici ne znaju? Whey nije ni postojao dok su oni išli na fax. A koliko njih se uopće želi dodatno informirati?

Ma ovo se odnosilo na ''dizanje tvoje kose na glavi''

Ja nemam svoju teoriju kako i šta,ovo su provjerene informacije.
Ovdje nema onoga ''Ja mislim...'' .
A ti nekome iskusnome reci da jedeš jogurt poslije treninga,pa vidi njegovu reakciju
To je više štete nego koristi,jer bitno je da u isto vrijeme i dobro izgledaš i da si zdrav.

I još samo nešto,koliko je to tvoje iskustvo? Ako je ispod 4-5 godina (što je također malo),ne želim čuti mišljenje
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 11:17   #44
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post
Ma ovo se odnosilo na ''dizanje tvoje kose na glavi''

Ja nemam svoju teoriju kako i šta,ovo su provjerene informacije.
Ovdje nema onoga ''Ja mislim...'' .
A ti nekome iskusnome reci da jedeš jogurt poslije treninga,pa vidi njegovu reakciju
To je više štete nego koristi,jer bitno je da u isto vrijeme i dobro izgledaš i da si zdrav.
A što je toliko loše u jogurtu? Jogurt je inače zdrav, sad jedino ako ima neke kontraindikacije posliej treninga
__________________
Nabijam broj postova.
Cotton Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 11:19   #45
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post
Možda mnogi liječnici ne znaju? Whey nije ni postojao dok su oni išli na fax. A koliko njih se uopće želi dodatno informirati?

Ma ovo se odnosilo na ''dizanje tvoje kose na glavi''

I još samo nešto,koliko je to tvoje iskustvo? Ako je ispod 4-5 godina (što je također malo),ne želim čuti mišljenje

Prvo ti nije uspjelo jer meni tesko mozes dic kosu na glavi!
A za ovo drugo - kao ja tvoje trazim? Daj molim te!

Ovdje se samo raspravlja i svatko ima pravo iznosit svoje misljenje pa tako i ja!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 11:24   #46
Ajd informativno,koliko imaš iskustva iza sebe?

I nisam ti mislio dignut kosu na glavi,nego si to ti sama napisala (ovo u vezi proteinskih shakeova).
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 11:28   #47
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post
Ajd informativno,koliko imaš iskustva iza sebe?

I nisam ti mislio dignut kosu na glavi,nego si to ti sama napisala (ovo u vezi proteinskih shakeova).
A zasto te to zanima kad neces reci jesi li trener ili ne?
Ako kazem da imam ovoliko ili onoliko kako sam shvatila naci ces razlog da mi kontriras!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 11:30   #48
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post
I nisam ti mislio dignut kosu na glavi,nego si to ti sama napisala (ovo u vezi proteinskih shakeova).
To sam ja napisala . Samo bih htjela razjasniti jednu stvar, nije da ne cijenim savjete koje ste mi dali u vezi prehrane na mom topicu i zbilja sam zahvalna što nastojite pomoći. Ali meni sve to zvuči kao znanstvena fantastika. I malo mi se sve to čini nepotrebnim za mene, a još da i ne govorim o tome da te stvari koštaju. Ne mislim trošiti novce na tako nešto.
__________________
Nabijam broj postova.
Cotton Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 11:32   #49
Quote:
Cotton Candy kaže: Pogledaj post
To sam ja napisala . Samo bih htjela razjasniti jednu stvar, nije da ne cijenim savjete koje ste mi dali u vezi prehrane na mom topicu i zbilja sam zahvalna što nastojite pomoći. Ali meni sve to zvuči kao znanstvena fantastika. I malo mi se sve to čini nepotrebnim za mene, a još da i ne govorim o tome da te stvari koštaju. Ne mislim trošiti novce na tako nešto.
Napokon netko pametan!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 11:35   #50
Daj,sad ste me zbunili svi

Ma dobro ljudi,samo pokušajte zdravije jesti,više puta na dan,hranu s niskim glikemijskim indeksom te da se unos ugljikohidrata smanjuje sa krajem dana. To vam je i više nego dobra osnova ako kojim slučajem poželite nešto više kasnije...
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 12:44   #51
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post
Daj,sad ste me zbunili svi

Ma dobro ljudi,samo pokušajte zdravije jesti,više puta na dan,hranu s niskim glikemijskim indeksom te da se unos ugljikohidrata smanjuje sa krajem dana. To vam je i više nego dobra osnova ako kojim slučajem poželite nešto više kasnije...
ajoj, upravo to što si rekao je jedino što i pokušavam.... nije ni to lagano ako se cijeli život hraniš drugačije od tog, treba se riješiti starih navika...a tu i tamo si priuštiti koji gušt
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 18:33   #52
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Kao prvo kakve ovo ima veze sa vjezbanjem osim sto se spominje taj whey? A i da je to tako onda bi svi lijecnici zenama savjetovali da to jedu posto je to odlicna predostroznost!
Ne znam, naravno svatko ima svoju teoriju kako i sta. Ja se drzim svoje i govorim iz vlastitog iskustva sto mi odgovara, a sto ne.
ja isto mislim da ti lijecnici pojma nemaju sto je to whey,a vi ste sad tu sve zakomplicirale,ja mislim cak da su ti shakeovi zdravija hrana od onoga sto inace jedemo,kao prvo unosis proteine koje neces dobiti ako jedes neko masno meso puno kolesterola, a da ne pricam cim se sve sopaju zivotinje na farmama (kostano brasno, antibiotici), znaci imas ciste proteine u jednoj flasici bez masti, kolesterola i slicnih sranja...ja ne stignem kuhati svaki dan,a i neda mi se,al kad ne kuham napravim si shake i to je puno zdravije nego da odem u menzu ili narucim neki fast food...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 18:34   #53
Quote:
mighty_aphrodite kaže: Pogledaj post
ajoj, upravo to što si rekao je jedino što i pokušavam.... nije ni to lagano ako se cijeli život hraniš drugačije od tog, treba se riješiti starih navika...a tu i tamo si priuštiti koji gušt
ma nije to nis tesko,pa to je obican shake kojeg popijes podlije treninga i gotovo, a naravno ak se zazelis necega pa priustis si, nece svijet propasti ako tu i tamo pojedes pizzu ili nesto....
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 18:43   #54
ja sam staroj (doktorica, ima svoju ordinaciju, hrpa seminara blabla...) doslovno morao crtat sta je whey
i onda sam je poslao na http://forum.teretana.net/ da malo cita i sada imam pakovanje od 5kg na polici
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:28   #55
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Meni jedna stvar nikako nije jasna. Ako se cure ovdje bave rekreativno sportom i eventualno zele skinuti par kila (ne mislim pritom na one koje imaju 30 kila viska) zasto da se hrane sa svim tim po meni nepotrebnim stvarima. Pa pripazite sto i koliko jedete i to je to. Da su svi ti umjetni proteini i dodaci prehrani zdravi onda bi ih jeli svaki dan kao regularnu hranu.
Druga stvar ako si rofesionalac pa da bi uoce i uspio moras se kljukat sa svim tim. A da je zdravo pa i ne bi bas rekla.

Ja sam skinula 4 kile u 2 mjeseca, a sve sam jela samo manje, a veceru sam vecinom preskocila. Vjezbala 3 puta tjedno u teretani, malo rolanja i to je to.

No dobro, svatko ima pravo izbora i neka radi sta hoce. Ovo je samo moje misljenje!
To i ja tvrdim
Zašto jesti praškove kad ima toliko normalne zdrave hrane?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 20:05   #56
Tinchi,ti jednostavno ne kužiš,ne?

Tinchi,ako ti nije teško,jel imaš nekakav određeni jelovnik kojeg se držiš? Ako imaš,možeš li ga ovdje napisati?
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 20:46   #57
Koliko sam shvatio, postavljeno je konkretno pitanje, a Brainiac je ponudio najkonkretniji odgovor kojio se sastojao od prijedloga koji ce dostizanje cilja iz pitanja učiniti najbržim i najjednostavnijim.
I onda, kažu ljudi, 'to nije tako, znam ja, iako nisam ništa pročitao (učio) o tome'. Može i drukčije, ništa to ne treba.
OK, ne treba. Ne treba niti vježbati, može se sasvim dobro izgledati i bez vježbanja, zar ne? Pa evo, ja znam dosta cura i dečki koji ne vježbaju, a baš su super građeni.
Suplementacija? Čista mistifikacija, izmišljotina ljudi koji na taj način dižu lovu. Sportska prehrana? Ma kakvi, pa i Janica je na špeku i luku uzela 4 olimpijske medalje.

Zaključak: mislim da ljudi bez iskustva i znanja nemaju razloga nesto zagovarati ili sporiti. Nemo'š bit trener nogometnog kluba samo ako si odigrao 3 utakmice u životu.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 20:53   #58
Odlično rečeno. Ali ljudi to ne shvaćaju sada...

No dobro,dok pišem čitajte me,ako hoćete. Mogli bi čak nešto i naučiti
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 21:01   #59
Ovo je prva tema, gdje moram pisati, 3 IDENTICNA POSTA, da nesto ostane u glavi...

Bjelancevina = Protein = Skupina Amino-Kiselina [nije babaroga, niti znastvena fantastika, nego jednostavno JE...]

1. Bjelancevine grade vase TIJELO [kozu, kosti, organe, kosu, misice]
2. Misic sagorijeva ugljikohidrate [glukoza, secer, oh tako zlocestu mast]

- Biokemijski proces tijela je opisan, ne to nije nesto sto vasa baka vjerojatno zna, jedino ako to nije studirala, ili pokazuje interesa u vezi tih tema.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Misic je najkompaktniji ergo NAJTEZI DIO LJUDSKOG ORGANIZMA... ako ne gubite kile tijekom treninga, ne znaci da ne mrsavite, nego da vasi misici jacaju. Sto je misic jaci, to vise masnih naslaga gubite [UPAMTITE DOBRO !!!]

Proteinski Shake je mlijeko u prahu sa velikom koncentracijom bjelancevina iz sirutke [popularni naziv whey je eng. za sirutku]. Nisu steroidi, nece vam narasti ni brkovi ni brada.

Izmisljeni su, za ljude koji nemaju volje mnogo jesti, ali zele unijeti dnevnu dozu potrebnih bjelancevina i vitamina u sebe. Nadoknada prehrani, za one lijene. Nadoknada ne znaci alternativa!!! Na vama je dali zelite unijeti bjelancevine kroz piletinu, ribu, meso, jaja... ili napravite mlijecni napitak od sirutke sa okusom banane [popularni naziv Whey Protein Shake - Banana]

Nekoliko natuknica za nadobudne, da se rijesimo babinog znanja -
- U salati nema mnogo zeljeza
- Vitamin C ne sprijecava, niti lijeci prehladu [dokazano kroz meta-analizu od 55 studija, kontradiktorno popularnom misljenju 70' godina]
- L. Casei Immunitas kulture su nista doli vase crijevne bakterije
- Med i secer imaju jednaki ucinak, jedan nije zdraviji od drugog


:: Da odgovorim proslom postu od Ashley, ovdje tebe nitko ne forsira na koristenje tih preparata, nego objasnjavamo njihov ucinak - i tjeramo babarogu da su tu neki konjski steroidi koji ti totalno uniste tjelo - jedina stvar pri prekomjernom koristenju bjelancevina.. a pod prekomjerno mislim onoliko koliko cak ni profesionalni bilderi ne trose, je moguce preopterecenje bubrega, jer previse piskis aminokiseline ::
__________________
"Ne volim citate, reci mi sta znas"
Narrator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 21:15   #60
Vitamin C je genijalan vitamin Ima važnu ulogu u stvaranju kolagena odnosno zacjeljivanju rana, ima antitumorna svojstva,pospješuje rad živčanog sustava (pospješuje sintezu dopamina i endorfina),pomaže kod prehlade,gripe itd.

Naravno,unatoč tome što je sam Linus Pauling konzumirao vrlo velike količine vitamina C,to nije zdravo. Postoji mogućnost da dodje do bubrežnog kamenca (povećani količina oksalata u mokraći).

Unos vitamina C mora popratiti i unos vitamina E.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.