Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2012., 13:18   #1641
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
joj, ne znam... ne bih htio reći ni da ni ne jer do sada nikada nisam koristio alcatel stickove. vidi prvo malo na prestigio stranicama da li je na listi podržanih. drugo, odi u t2 sa tabletom, pa ga na licu mjesta probaj uštekati. jedino tako ćeš moći znati da li radi ili ne.

tako da bih ja radije držao se huaweia i starijih modela koji su radili. ili pogledaj po oglasniku. ja ti imam 3 sticka viška. jedan je sigurno otključan, za ostala dva nisam siguran. no, čak da su i otključani, ne znam koji će ti raditi. imam ti e1750, e173 i e220. svi huawei. vidi malo na listi da li je koji od njih otključan, pa ako ti se malo reskira...
znam da sam vec dosadna ali opet mi treba pomoc tj savjet. isla sam u vipa trazit stick, i lik mi kaze da nemoze funkcionirat ako nema sim karticu .. gledala sam na prestigovoj stranici i neznam prepoznat to sto spominjes da vidim koji stick podrzava i podrzava li uopce.
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 16:31   #1642
Pozdrav...treba mi pomoć,
prvi put kupujem tablet i za početak jedina stvar koja mi je bitna je office i spajanje nekakve usb/bluetooth tipkovnice.
e sad...do 1500 kuna bi izdvojila...maximalno..a mislim da mi je ta cifra dostatna za potrebe koje mi trebaju...
gledala sam malo po netu vec neko vrijeme i za oko mi je zapeo ovaj http://www.conrad.de/ce/de/product/8...archDetail=005 isla bi po njega u austriju... tamo je 210 eura...
slobodno mi preporucite i jeftinije varijante... unaprijed zahvalna :P
puppet988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 16:53   #1643
Quote:
nana_du kaže: Pogledaj post
znam da sam vec dosadna ali opet mi treba pomoc tj savjet. isla sam u vipa trazit stick, i lik mi kaze da nemoze funkcionirat ako nema sim karticu .. gledala sam na prestigovoj stranici i neznam prepoznat to sto spominjes da vidim koji stick podrzava i podrzava li uopce.
nana, kvragu, pa zar je toliko teško otići na službenu stranicu, pod downloads i naći listu podržanih stickova?
http://marketing.prestigio.com/$Customer_Support/Service_Files/Tablet_PC/Compatibility/PMP5080CPRO_PMP5097CPRO_Supported_3G_dongles.html
i onda kliknuti na link supported 3g dongles?

što se vipa tiče - pa naravno da dongle ne može raditi bez kartice. odnosno, teoretski bi morao biti prepoznat od tableta čak bez kartice. ali, neću tvrditi jer nisam probao sa tvojim tabletom.

ajmo reći da ako tablet i stick komuniciraju, onda nema veze koja je i da li je kartica unutra. a to ćeš znati tako da se pojavi ikona data signala, ali će ostati bijela ili siva. da IMA karticu i/ili signal, onda će ikona pozelenjeti ili poplaviti.


Quote:
puppet988 kaže: Pogledaj post
Pozdrav...treba mi pomoć,
prvi put kupujem tablet i za početak jedina stvar koja mi je bitna je office i spajanje nekakve usb/bluetooth tipkovnice.
e sad...do 1500 kuna bi izdvojila...maximalno..a mislim da mi je ta cifra dostatna za potrebe koje mi trebaju...
gledala sam malo po netu vec neko vrijeme i za oko mi je zapeo ovaj http://www.conrad.de/ce/de/product/8...archDetail=005 isla bi po njega u austriju... tamo je 210 eura...
slobodno mi preporucite i jeftinije varijante... unaprijed zahvalna :P
najjeftinija varijanta je pročitati nekoliko stranica unatrag i vidjeti da je svaki treći post identičan tvome. imaš nove prestigio modele, imaš point of view protab 3, imaš lcpowera.... ima svega. a ova toshiba je ok. samo, ako ga kupuješ vani, onda se prvo raspitaj da li se garancija i servis priznaju kod nas. inače za bilo što treba ga nositi van.
tablet je prosjek, ništa za pasti na rit. natrpan je bloatwareom, procesor je li-la, i kasnija podrška bi mogla biti problematična.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 18:26   #1644
Evo vidim da se razumijete u tablete pa koji bi mi mogli preporucit do 1200 kn da je dosta jak i da mogu igrat igrice i radit u officu gledat filmove i surfat
MatijaBBB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 20:31   #1645
matijaBBB, na drugom forumu spamaš isto sa ovim pitanjem. NEMA dobrog, jakog tableta za 1200 kn. ili više novaca ili smanji apetite. napisao sam ti i tamo - prestibio 5580, dva modela. oba oko 1300kn. nisu šrot ali nisu nešto posebno. jednostavno nema nešto za ništa. ili traži po oglasima, rabljeno.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 09:43   #1646
Mene zanima ovo: http://www.kolektiva.hr/zagreb/andro...m_source=email

Nije ono da ga moram kupiti ali me zanima jel to ok akcija ili je nešto bezveze.
Dakle ono što meni treba je da maknem dijete sa svog laptopa , znači za igrice i surfanje.
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 09:57   #1647
Pozdrav, evo ima nekih mjesec-dva da imam prestigio PMP5197D, nije bio baš jeftini 2 200kn i radi ok, mada ima svojih mana al za te novce kolko tolko ok međutim ima jedan problem tek sam sad kupila sd karticu od 32gb i stavim ju unutra i radi piše sd card mounted al svaki put kad ode u stand by piše kartica je neočekivano uklonjena i ne želi je više očitati nego tek kad ga izgasim i ponovo upalim opet radi al opet čim ga ne koristim par minuta opet kartica neočekivano uklonjena i tako stalno ima li ko sličan problem ili zna što bi to moglo biti i kako da to ne radi jer ako ovako nastavi uništit če mi karticu i ode 300kn...
martinakk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 11:33   #1648
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
Mene zanima ovo: http://www.kolektiva.hr/zagreb/andro...m_source=email

Nije ono da ga moram kupiti ali me zanima jel to ok akcija ili je nešto bezveze.
Dakle ono što meni treba je da maknem dijete sa svog laptopa , znači za igrice i surfanje.
za parsto kuna više imaš kvalitetniji tablet. novi prestigio, npr. ovo je slabo.

Quote:
martinakk kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo ima nekih mjesec-dva da imam prestigio PMP5197D, nije bio baš jeftini 2 200kn i radi ok, mada ima svojih mana al za te novce kolko tolko ok međutim ima jedan problem tek sam sad kupila sd karticu od 32gb i stavim ju unutra i radi piše sd card mounted al svaki put kad ode u stand by piše kartica je neočekivano uklonjena i ne želi je više očitati nego tek kad ga izgasim i ponovo upalim opet radi al opet čim ga ne koristim par minuta opet kartica neočekivano uklonjena i tako stalno ima li ko sličan problem ili zna što bi to moglo biti i kako da to ne radi jer ako ovako nastavi uništit če mi karticu i ode 300kn...
dešava se to i sa manjim karticama.
može svašta biti. ili je kartica nekompatibilna, ili ju nisi formatirala u tabletu ili... sto stvari se dešava. no, najčešće je rješenje, mada najdestruktivnije, resetirati cijeli tablet na tvorničke postavke, SA uštekanom karticom. eventualno još kontaktirati prestigio i vidjeti da li postoji takav slučaj od prije. samo što će ti najvjerojatnije odgovoriti da probaš drugu karticu. baš njih briga. meni se ista stvar dešavala sa karticom u mobitelu i nakon reseta je prestalo. a isto tako nije bila formatirana u tabletu, nego na pc-u, točnije, samo je prekopirano sa stare na novu.
što je od toga dvoje riješilo - ne pitaj. ne znam.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 17:45   #1649
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
za parsto kuna više imaš kvalitetniji tablet. novi prestigio, npr. ovo je slabo.
Hvala.
To su ovi spominjani 5880/5580? Koji od ta dva?
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 17:50   #1650
bok,ese isplati uzeti uz produzenje maxadsl ovaj huawei,kosta bi me 500kn
https://www.hrvatskitelekom.hr/promo...diapad-7-lite/
Qio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 19:49   #1651
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
Hvala.
To su ovi spominjani 5880/5580? Koji od ta dva?
ultra model je u svakom slučaju bolji. ako ništa drugo, ima jaču grafiku. model PMP5880D_DUO.

pro, 5580 nije loš, i ako je baš cijena razlog kupovine, neće biti nekakava velika tragedija ako se netko odluči i za njega.
mada ja savjetujem, ako je prestigio nekakav izbor, pričekati 10" model, koji bi trebao biti nešto kvalitetniji. no, po kojoj cijeni, još uvijek se ne zna. druga polovica 11. mjeseca ili početak 12. bi treba biti na policama trgovina. tako barem tvrde u prestigiu hr. pa sad, vjerovati li im ili ne...

Quote:
Qio kaže: Pogledaj post
bok,ese isplati uzeti uz produzenje maxadsl ovaj huawei,kosta bi me 500kn
https://www.hrvatskitelekom.hr/promo...diapad-7-lite/
ne posebno.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 19:56   #1652
Pozdrav svima!

Zanima me ima li itko od vas iskustva sa kupnjom tableta preko e-baya? Naime cijene su drastično različite pa me zanima može li internet funkcionirati normalno(bežični) u Hrvatskoj bez obzira što je uređaj kupljen vani? Zbog mreže i svega toga. Mislim ne razumijem se baš u te stvari pa vjerujem da je pitanje glupo ali sigurna sam da ćete mi pomoći
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 20:56   #1653
Nažalost ni resetiranje na tvorničke postavke nije pomoglo iako je bila u tabletu, probala sam i karticu iz mobitela al opet ista stvar čim se ugasi ekran već piše kartica je neočekivano uklonjena i onda ili je očitava ili ne ovisi kakve je volje koji put, resetirala sam ga čak 3x jer mi jednom nešto zblokiro i unutarnju sd karticu tako da ne vidim svijetlo na kraju tunela osim život bez nje na tabletu
martinakk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 01:25   #1654
što se tiče toga, na netu nalazim jako puno takvih problema. i nitko nema neki smisleni odgovor i/ili rješenje.
no, klasika, obrisati kontake kartice sa gumicom za olovke, isprobati iu na pc-u, kako se ponaša, reformatirati ju na pc-u, ako već u tabletu nije pomoglo. probaj sa drugom karticom, čisto da eliminiraš da li je do kartice, tableta-fizički ili softverski. i probati TU karticu na nekom drugom uređaju, po mogućnosti androidu. na žalost, više ti ne mogu pomoći ovako na "suho". i pogledaj da li je tablet uopće kompatibilan sa tako velikim karticama, tj, velikog kapaciteta. neki podržavaju samo do 16gb.
ovisno koliko se kužiš i imaš znanja i malo hrabrosti, probati reflashati tablet. nema veze da li je u pitanju ista verzija softvera. samo napraviti reflash. i NAKON reflasha, OBAVEZNO uraditi hard reset tableta.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 01:58   #1655
Kupujem tablet do otprilike 2000 kuna..ne razumijem se u njih, ali cijeli dan gledam po internetu i zainteresirali su me PRESTIGIO MultiPad PMP5197D RF ULTRA u linksu 1800 kuna na akciji i Point of View ProTab 3 XXL IPS u instar informatici 2069 kuna. Tablet bih koristio za gledanje filmova, igranje igrica i surfanje. Bitno mi je da mogu normalno film pogledat, da ne laga ili nešto i ako je moguće da ima neki market i to. Možete li mi preporučiti koji je bolji od ta dva ili preporučiti neki treći? Hvala.
Dodo20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 08:20   #1656
Dobar dan ekipo, vidim da se razumijete u tablete pa se nadam jednoj pomoci. Greskom sam izbacio na pocetnu stranu tableta tri ikona widgeta books i neznam kako ih izbrisati... tablet je prestigio..
strachatella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 09:22   #1657
Quote:
Qio kaže: Pogledaj post
bok,ese isplati uzeti uz produzenje maxadsl ovaj huawei,kosta bi me 500kn
https://www.hrvatskitelekom.hr/promo...diapad-7-lite/
Ak ti treba 3g koji je ugraden u tablet onda je dobar izbor, s njim onda mozes obavljat pozive i slat sms. Ak ti to netreba, a i ti max3 paketi su pljacka od strane tcom tak da ja nebi uzimal.

Sent from my HUAWEI U8815
kondomanX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 11:22   #1658
Quote:
Dodo20 kaže: Pogledaj post
Kupujem tablet do otprilike 2000 kuna..ne razumijem se u njih, ali cijeli dan gledam po internetu i zainteresirali su me PRESTIGIO MultiPad PMP5197D RF ULTRA u linksu 1800 kuna na akciji i Point of View ProTab 3 XXL IPS u instar informatici 2069 kuna. Tablet bih koristio za gledanje filmova, igranje igrica i surfanje. Bitno mi je da mogu normalno film pogledat, da ne laga ili nešto i ako je moguće da ima neki market i to. Možete li mi preporučiti koji je bolji od ta dva ili preporučiti neki treći? Hvala.
10" isključivo? od ove dileme - protab3. lag će se svakako tu i tamo pojaviti. pogotovo ako video streamaš preko kućne mreže preko wifija. filmovi sa kartice u principu idu ok, no, opet ovisi o playeru i codecima, tako da tu nema pravila.

Quote:
strachatella kaže: Pogledaj post
Dobar dan ekipo, vidim da se razumijete u tablete pa se nadam jednoj pomoci. Greskom sam izbacio na pocetnu stranu tableta tri ikona widgeta books i neznam kako ih izbrisati... tablet je prestigio..
pritisni widget sekundu dvije, pojavit će se slika kanet za smeće i pocrveniti će. kada se pojavi kanta i pocrveni, povuci widget na tu kantu i voila, nema ga više! ;-)
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 11:42   #1659
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
10" isključivo?
Pa mislio sam da će mi bit na 10" lakše gledat filmove, slobodno mi preporuči i neke 7" pa da ih pogledam ili neki treći od 10" ako je bolji od protab3...kolko traje baterija na ovim 10"?
Dodo20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 12:21   #1660
baterija traje - nema pravila. od 3-6 sati. ovisi o wifiju, o svjetlini ekrana, o pozadinskim procesima.... što god da ti kažem, ti možeš dobiti na istom tabletu dulje ili kraće trajanje baterije. isključivo subjektivna stvar.
10" do 2000kn u stvari nema previše. a da su ok. možeš pričekati 10" prestigio. trebao bi doći uskoro. cijena se još ne zna, tako da može biti značajno viša od 2000 ali i "tu negdje".

7", do 2000kn je google nexus. ovisi kojeg nađeš, 8 ili 16gb. to je novo. a rabljenih ima.dobrih a puno jeftinijih. sad ovisi da li želiš novo ili može rabljeno. ne bih smio reklamirati na ovom topicu, ali možeš mi se javiti na PM za jedan tablet koji je na prodaju.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.