Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2013., 17:54   #1881
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
hero 10 NIJE quad core, nego dual. hero II je quad.
inače, sva tri su kineski generički tableti i ni sa jednim nećeš daleko dogurati. podrška je nikakva, update ne postoji a ni korisnika nema baš nešto previše.
ako nije hitno, skupljaj novce za nešto kvalitetnije, a ako baš MORAŠ, onda ainol. sorry, ali izbor ti je nikakav.
Hmm sad si mi dao za razmišljat.. Podrška - update - ništa ti ja to ne kuži, jednostavnim riječnikom, misliš da će crknuti nakon nekog vremena?
sugarbabe55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 19:26   #1882
Tablet Lenco TAB-831 8" 4:3

Bok ekipa

Molio bi vas da mi kažete dali će me ovaj tablet dobro služiti , planiram ga koristit za internet , youtube i tak malo igrica koja u flešu i to je to .

Dali će radit stick za 3g internet ako ga piknem ?


Hvala



http://www.chipoteka.hr/artikl/10225...o-tab-831-8-43
TomPet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:02   #1883
Quote:
sugarbabe55 kaže: Pogledaj post
Hmm sad si mi dao za razmišljat.. Podrška - update - ništa ti ja to ne kuži, jednostavnim riječnikom, misliš da će crknuti nakon nekog vremena?
ma, ne mora on crknuti, ali ti je dovoljno da postoji nekakav bug u OS-u koji se javlja učestalo. i sada je pitanje hoće li ainol napraviti ispravke za taj bug ili ne. a ako se i izda nova verzija, da li će poraviti ono staro ili će čak pokvariti nešto novo. evo, malo si pročitaj komentare: LINK. pa mi reci da li je za očekivati da ćeš dobiti ispravni uređaj ili da li će upgrade proći 100% ok? da se razumijemo - ja sam već previše puta napisao da kineski tableti, tableti sa ebaya, dealextrema i stotina sličnih stranica u pravilu na papiru nude jedno, a u zbilji nešto sasvim drugo. i to NE dobro.
pa je logika mnogih "hm, vidi tablet sa stotinu kvalitetnih specifikacija, dobijem ga za 109,99$. pa platim carinu, možda mi opale malo pdv-a i par dolara šipinga, još uvijek sam dobio/la tablet ispod 100€. a vi se ostali frigajte!" i zlobno se nasmiju. ali kada tablet dođe, kuku-lele pomagaj. kako ovo, kako ono. ili je sve samo na kineskom pissmu, ili je sučelje samo promjenjeno sa ikonama da izgleda kao ICS ili JB, a ispod je gingerbread ili čak starija verzija androda. ili još gore, nekakva prerada androida, bez marketa, bez kompatibilnosti sa skypom.....
tako da je svaki treći post "što mislite o...?". NIŠTA. kupi na svoju odgovornost.

dakle, ainol je nešto poznatiji kinez, no, za bilo kakav kvar, nemaš u europi zastupnika nego moraš slati u kinu.

pamet u glavu i ne nasjedaj na ono što piše. papir, tj. web stranica svašta trpi.


Quote:
TomPet kaže: Pogledaj post
Bok ekipa

Molio bi vas da mi kažete dali će me ovaj tablet dobro služiti , planiram ga koristit za internet , youtube i tak malo igrica koja u flešu i to je to .

Dali će radit stick za 3g internet ako ga piknem ?
Hvala

http://www.chipoteka.hr/artikl/10225...o-tab-831-8-43
radit će, ali sporo. browser će ti se vući, ili će barem samo povremeno zaštekati na težim stranicama. igrat se nećeš moći više od angry birdsa, a i one su upitne. youtube - štekat će na kvalitetnijim videima.

sve u svemu - ili pogledati neki prestigio ili dodati malo više novaca pa uzeti nešto jače i smanjiti si glavobolju. on će raditi. ali, ili ćeš pregristi zastajkivanja ili ćeš reducirati kvalitetu videa i eksperimentirati sa raznim browserima koji će (manje) zastajkivati. mada su konstrukcijski ok, lijepo leže u ruci, prikaz nije bajan, ali nije najgori u "klasi", procesor je taj koji guši.

prestigio 5580, 5880, point of view xxl protab 3 (10" ili 9" model), lc power sina-1.... svi ovi modeli su cijenom nešto skuplji, no, koliko god i oni bili prosječni, bolji su od ovog čipotekinog.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:18   #1884
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
ma, ne mora on crknuti, ali ti je dovoljno da postoji nekakav bug u OS-u koji se javlja učestalo. i sada je pitanje hoće li ainol napraviti ispravke za taj bug ili ne. a ako se i izda nova verzija, da li će poraviti ono staro ili će čak pokvariti nešto novo. evo, malo si pročitaj komentare: LINK. pa mi reci da li je za očekivati da ćeš dobiti ispravni uređaj ili da li će upgrade proći 100% ok? da se razumijemo - ja sam već previše puta napisao da kineski tableti, tableti sa ebaya, dealextrema i stotina sličnih stranica u pravilu na papiru nude jedno, a u zbilji nešto sasvim drugo. i to NE dobro.
pa je logika mnogih "hm, vidi tablet sa stotinu kvalitetnih specifikacija, dobijem ga za 109,99$. pa platim carinu, možda mi opale malo pdv-a i par dolara šipinga, još uvijek sam dobio/la tablet ispod 100€. a vi se ostali frigajte!" i zlobno se nasmiju. ali kada tablet dođe, kuku-lele pomagaj. kako ovo, kako ono. ili je sve samo na kineskom pissmu, ili je sučelje samo promjenjeno sa ikonama da izgleda kao ICS ili JB, a ispod je gingerbread ili čak starija verzija androda. ili još gore, nekakva prerada androida, bez marketa, bez kompatibilnosti sa skypom.....
tako da je svaki treći post "što mislite o...?". NIŠTA. kupi na svoju odgovornost.

dakle, ainol je nešto poznatiji kinez, no, za bilo kakav kvar, nemaš u europi zastupnika nego moraš slati u kinu.

pamet u glavu i ne nasjedaj na ono što piše. papir, tj. web stranica svašta trpi.



radit će, ali sporo. browser će ti se vući, ili će barem samo povremeno zaštekati na težim stranicama. igrat se nećeš moći više od angry birdsa, a i one su upitne. youtube - štekat će na kvalitetnijim videima.

sve u svemu - ili pogledati neki prestigio ili dodati malo više novaca pa uzeti nešto jače i smanjiti si glavobolju. on će raditi. ali, ili ćeš pregristi zastajkivanja ili ćeš reducirati kvalitetu videa i eksperimentirati sa raznim browserima koji će (manje) zastajkivati. mada su konstrukcijski ok, lijepo leže u ruci, prikaz nije bajan, ali nije najgori u "klasi", procesor je taj koji guši.

prestigio 5580, 5880, point of view xxl protab 3 (10" ili 9" model), lc power sina-1.... svi ovi modeli su cijenom nešto skuplji, no, koliko god i oni bili prosječni, bolji su od ovog čipotekinog.
Di mogu nabavit taj prestigio u Zagrebu ??

Hvala na odgovoru
TomPet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:28   #1885
Quote:
TomPet kaže: Pogledaj post
Di mogu nabavit taj prestigio u Zagrebu ??

Hvala na odgovoru
Dali je velika razlika između 5580 i 5880 ?

Dali se isplati uzimat ovaj skuplji ??
TomPet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:39   #1886
5880 ima 16gb memorije, 5580 8gb. 5880 ima jači grafički čip. ako se dobro sjećam, razlika u cijeni je 200-250kn.

i da. tih 200kn više se isplati dati za 5880.

a sad. di ćeš ga naći u zg, e, to ćeš već morati sam pronaći. ;-)

TRGOVINE
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:59   #1887
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
5880 ima 16gb memorije, 5580 8gb. 5880 ima jači grafički čip. ako se dobro sjećam, razlika u cijeni je 200-250kn.

i da. tih 200kn više se isplati dati za 5880.

a sad. di ćeš ga naći u zg, e, to ćeš već morati sam pronaći. ;-)

TRGOVINE

Definitivno se isplati uzet 5880 . Baš ti hvala , puno si pomogao .

A vidim da je u većini trgovina 1500kn , 2 godine jamstva , nebum fulao trgovinu onda ? !

Thnx
TomPet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 23:14   #1888
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
5880 ima 16gb memorije, 5580 8gb. 5880 ima jači grafički čip. ako se dobro sjećam, razlika u cijeni je 200-250kn.

i da. tih 200kn više se isplati dati za 5880.

a sad. di ćeš ga naći u zg, e, to ćeš već morati sam pronaći. ;-)

TRGOVINE
Bome Prosat najbolja cijena !
TomPet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 23:23   #1889
Quote:
silvestar13 kaže: Pogledaj post
Sto mislite o ovome:
http://www.ebay.com/itm/Ainol-Novo7-...item2a27df65af

Mrak performanse, znam da je iz Kine, ali...
ili ovo iz Australije
http://www.ebay.com/itm/CUBE-10-1-U3...item3cce015965
bumpppp
silvestar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 08:20   #1890
Što kažete za ovaj jeftini tablet.LP

http://www.ebay.com/itm/10-1-Android...item337f3ab302
dfranc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 10:10   #1891
@dfranc imaš ovdje raspravu baš o tom selleru (i par postova unatrag u istoj temi još pogledaj).
Mislim da bi ti bilo pametno pričekati određeno vrijeme prije nego to platiš.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 10:33   #1892
Kako će završiti neznam ,ja sam već platio.LP
dfranc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 11:52   #1893
Quote:
TomPet kaže: Pogledaj post
Definitivno se isplati uzet 5880 . Baš ti hvala , puno si pomogao .

A vidim da je u većini trgovina 1500kn , 2 godine jamstva , nebum fulao trgovinu onda ? !

Thnx
a gle, vidi gdje ti je najbliže ako ćeš kupiti u trgovini ili traži najjeftinije ako uzimaš od kuće i moraš još platiti dostavu. no, kako su cijene sve "tu negdje", nećeš fulati.

javi utiske!

što se prosata tiče, možda su ga dali na akciju jer im trebaju doći 10" modeli.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 14:01   #1894
Koji je bolji od ova dva tableta :
http://www.protis.hr/products/detail...b-g-n-15/62667
ili
http://www.svijet-medija.hr/p/Tablet...100DDUO/44256/

LP
strojman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 15:42   #1895
glavna razlika je u ekranu. PoV ima ips, a prestigio nešto lošiji mva. jedini problem je u tome što niti u jednoj web trgovini kod nas nije sigurno koliko PoV ima flash memorije - 8 ili 16. kako se oba mogu proširiti sa sd karticom, taj problem možda i nije toliko "problematičan". tako da bih ja savjetovao PoV zbog ekrana, a prestigio zbog nešto novijeg OS-a, a i prestigio ima nešto češći update softa. pa sad, što ti je bitnije...
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 19:32   #1896
Što mislite, je li ovo povoljno kao što se čini, ili je nekakva prevara:
http://www.ebay.com/itm/10-1-Android...item337f3ab302
nisam mogao odoliti iskušenju i kupio sam ga....
Pa možda ga i dobijem.
darko 150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 20:35   #1897
He he evo još jeftinije desetke: http://www.ebay.com/itm/271140152459...84.m1436.l2649
Znam neke ljude koji su ga naručili pa me silno zanima kako će šljakati...ako ga ikad dobiju

A evo i mišljenja korisnika: http://www.androidtablets.net/forum/...-2-tablet.html
Dakle ljudi oprez!

Zadnje uređivanje Daddy_o7 : 17.01.2013. at 21:23.
Daddy_o7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 22:24   #1898
Imam Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3100 sa stock ICS 4.0.4 iz Tele2.

Nije mi jasno zasto sa svim benchmark programima koje sam probao (Quadrant, GLBenchmark i Antutu) postizem nize rezultate od "normalnih" za taj model tableta?
Instalirao sam poprilicno programcica s Google Play marketa za probu, ali nista specijalno nisam radio s tabletom - prije testiranja sam probao gasiti sve aktivne aplikacije i suvisne procese, resetirati, gasiti WLAN i slicno, ali rezultati su i dalje losi. Npr. Antutu mi je oko 6100 (sto je jos i ok), ali ovaj GLBenchmark test (ne mogu se sjetiti koji tocno od navedenih) je bio cca. 2900, a drugi P3100 tableti postizu u tom istom testu oko 5000. Je li moguce da je u pitanju kakav defekt ili sto? Moze li netko napisati svoje rezultate ako ima P3100 ili P3110?

Zahvaljujem!
HelloShitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 00:26   #1899
Quote:
neverone kaže: Pogledaj post
Ljudov, opet ja!
zasad je tablet super, iako mislim da cu ga vrlo brzo rootati, cim se pojavi siguran nacin jer zbiiljaa imaa brdo aplikacija koje mu trose resurse za nista, i koje bi valjalo maknuti....

ako netko ima neke informacije o sigurnom rootu ovog tableta, molim neka mi javi :-)
Kažu ovdje da se može 5580c: http://forum.benchmark.rs/showthread...=1#post3148099 pa sad treba malo vidjeti da li ide i 5570c...
Daddy_o7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 12:02   #1900
Quote:
Daddy_o7 kaže: Pogledaj post
Kažu ovdje da se može 5580c: http://forum.benchmark.rs/showthread...=1#post3148099 pa sad treba malo vidjeti da li ide i 5570c...
Je li netko rootao već 5580c?
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.