Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2015., 21:56   #9341
Ma razumijem da je sistem kod nas drugaciji i nadati se da ce biti bolje relacije pacijent-ljekar. Jbg ovdje se tuzi.
Ja sam moj platila $8,000 i tako su otprilike cijene krece od 5,000 pa do.... ovisno gdje zivis i kakva ti je terapija, ortodont i slicne okolnosti.
TheSpy is offline  
Old 26.03.2015., 22:03   #9342
Fina svota No srazmjerno primanjima valjda dođe na isto ko kod nas ...
__________________
Braces
deda23 is offline  
Old 27.03.2015., 04:01   #9343
Meni kaže ortodontica da će mi skinuti aparat nakon godinu i po dana... Nzn sta da mislim. Imam loš zagriz gumice mi još nije ni stavila, ima pokriti jednu rupu gdje je bio izvađen zub a to sve do 10 mjeseca ove godine. Ne znam kako to misli izvesti. Možda je to samo tako rekla a tko zna kad će ga skinuti. Pokušavam imati povjerenja u stručnjaka ali po prirodi sam sumnjičava, šta ću.
marwiiz is offline  
Old 27.03.2015., 09:57   #9344
Quote:
marwiiz kaže: Pogledaj post
Meni kaže ortodontica da će mi skinuti aparat nakon godinu i po dana... Nzn sta da mislim. Imam loš zagriz gumice mi još nije ni stavila, ima pokriti jednu rupu gdje je bio izvađen zub a to sve do 10 mjeseca ove godine. Ne znam kako to misli izvesti. Možda je to samo tako rekla a tko zna kad će ga skinuti. Pokušavam imati povjerenja u stručnjaka ali po prirodi sam sumnjičava, šta ću.
Mozda je mislila na 10 mj. druge godine
To zvuči realnije
__________________
Braces
deda23 is offline  
Old 27.03.2015., 10:41   #9345
Možda i je, pa sam ja krivo skužila ali sam poprilično sigurna da je riječ o ovoj godini. Morat ću to s njom vidit idući put.
Koliko vi često idete na kontrole? Mene vec dosta vremena stavlja svako 6 tjedana
marwiiz is offline  
Old 27.03.2015., 10:47   #9346
Quote:
marwiiz kaže: Pogledaj post
Možda i je, pa sam ja krivo skužila ali sam poprilično sigurna da je riječ o ovoj godini. Morat ću to s njom vidit idući put.
Koliko vi često idete na kontrole? Mene vec dosta vremena stavlja svako 6 tjedana
Nemoras mi govoriti vi, jos sam mlad :P Ja idem svakih 3-4 tjedna, nekad i nakon 2 tj. Najduže razdoblje mi je trajalo 6tj.
__________________
Braces
deda23 is offline  
Old 27.03.2015., 15:35   #9347
Meni je najduze razdoblje bilo 2 mjeseca i to se desilo dva puta ako se sjecam, uobicajene kontrole su bile mjesecno a katkad i 6 tjedana...
Marwiiz, vidi ti to s njom oko skidanja, normalno da se brines...
TheSpy is offline  
Old 27.03.2015., 16:25   #9348
Deda23....mislila sam "vi" kao na sve na temi a i nick ti je deda hahahah....
Idem krajem četvrtog mjeseca na pregled pa ću se bolje raspitati.
Vjerovatno ću se osramotiti jer je mislila na iduću godinu ali mi je stvarno u glavi ostalo da je rekla ove godine. Vidit ćemo.
marwiiz is offline  
Old 27.03.2015., 16:32   #9349
Jasno hahaha Vidi s njom, tko pita ne skita
__________________
Braces
deda23 is offline  
Old 28.03.2015., 19:05   #9350
Ima netko iskustva sa ortodontom Stjepanom Špalj iz Rijeke?
luckys is offline  
Old 29.03.2015., 19:23   #9351
Stavia sam tzv. "TruKlear" fiksni...bile bravice bez metala u njima i bila zica (i stvarno se ne primjećuje) al nakon tjedan dana ta bila zica je od pranja zubi izgubila bili sloj i sad je metalna i naravno vidi se

Ponuđeno mi je prilikom stavljanja aparatića zlatna, bila ili srebrena zica...

Preporuke??
scharafciger is offline  
Old 30.03.2015., 13:38   #9352
Sad izdrži do kontrole pa onda nek ti stavi metalnu žicu....jer što terapija više odmiče, žice su sve deblje i sve će ti ružnije izgledati kad se bijela žica oguli i izgleda šareno
Lua is offline  
Old 30.03.2015., 14:13   #9353
Šarafciger to ti je normalno.
Svaka žica radi isti posao, samo je stvar ukusa koju ćeš staviti. I meni su nudili zlatnu ali sam se zgrozila
Bijela će ti se uvijek guliti ali je ja svejedno uvijek stavim jer je barem tjedan dana bijela a kad se počne guliti ja je ogulim četkicom do kraja.
Nemoj se zamarati s tim što se žica vidi. Ja imam bijeli aparatić ali svejedno imam one točkice od metala u svakoj bravici+metalna žica. Današnji aparati su puno manji i estetski prihvatljiviji i nemoj se oko toga zamarati.
marwiiz is offline  
Old 30.03.2015., 23:19   #9354
Bok, nedavno sam i ja stavila aparatić (za sada samo gore), pa me zanima da li su ove interdentalne četkice za jednokratnu upotrebu ili ih mogu i više puta koristiti? Nigdje to nisam vidila da piše u uputama..
white_butterfly is offline  
Old 31.03.2015., 07:44   #9355
Više puta, samo ih očistiš nakon upotrebe.
Ergeg is offline  
Old 31.03.2015., 13:31   #9356
placanje ortodonta

Pozdrav ljudi,

Ovako imam jedan problem s ortodontom, koji ne znam kako rijesiti. Naime, problem lezi u tome da sam ja aparatic stavila prije par godina, samo na gornjoj celjusti. terapija je trebala trajati maksimalno dvije godine ali se dogodilo to da sam ja skoro godinu i po bila odsutna zbog studentske razmjene. U tom razdoblju nisam uopce bila na pregledu.

Stomatolog mi je na pocetku terapije bio dopustio da placam na rate. Kako sam ja toliko dugo bila odsutna, naravno da nisam rate redovito ni placala. Kada sam se vratila s razmjene, bila sam jos nekoliko puta na preglede i onda sam se preselila u drugu zemlju gdje nastavljam svoju terapiju. Znaci terapija koja je trebala trajati 2 godine, oduzila se na tri i pol godine ( plus jos minimalno pola godine koliko cu morati drzati fiksni aparatic.)

Svog sam doktora obavijetila da cu mu se javiti cim budem nasla novog ortodonta. Proslo je nekoliko mjeseci i on mi se javio s poprilicno zlobnim emailom pitajuci me mislim li ja njemu ikad platiti i takve stvari. Mene je to poprilicno razljutilo, jer sam mu objasnila da cu mu se javiti cim se smjestim i cim nadjem novog doktora, tako da moj novi doktor moze dobiti i moju staru medicinsku dokumentaciju. Uglavnom jako sam se razljutila i rekla sam mu da ja cjelokupnu terapiju niti ne moram platiti ako to ne zelim, jer cu terapiju nastaviti kod drugog doktora. tom cu novom doktoru (kad ga budem pronasla) takodjer morati placati, jer mi terapija nije gotova.

Uglavnom to ga je jos vise razljutilo i onda su pale teske rijeci. tipa rekao mi je da on pacijentima poput mene iz samilosti daje placenje na rate (koliko ja znam, gotovo svi placaju na rate, ako i ne placaju, zar stvarno trebam cuti takve rijeci od svog ortodonta?) te da se terapija oduzila vise nego sto treba, pa bih zbog toga trebala platiti i vise nego sto mu dugujem (terapija se oduzila zbog moje odsutnosti a ne zbog toga sto sam imala problema s zubima). Na kraju sam popustila i rekla mu da mi posalje racun i da cu mu u roku od mjesec dana platiti (jos uvijek se pitam jesam li tebala popustiti). On mi je poslao privitak koji je imenovao predracun, ali kad taj privitak otvorim, u njemu pise ponuda. Mene sad zanima je li normalno da terapiju placam preko ponude a ne racuna? Koliko se meni cini on tako pokusava taj novac sebi zadrzati na crno i mene u potpunosti prevariti. Mislim zasto sam dobila ponudu, ako sam na kraju terapije ( i placam cak i ono sto na meni nije napravljeno - tj terapija nije do kraja izvrsena).

Ne znam je li pretjerujem, jesam li jednostavno ljuta na njega pa mi se cini da me zeli prevariti, ili nesto ovdje ne stima. Jeste li imali takvih iskustva? Upomoc
t88 is offline  
Old 31.03.2015., 18:07   #9357
Ja ne znam kako ti se da toliko nosati taj aparat bez veze, pregleda, terapija na povuci-potegni, odes u drugu zemlju i ortodontu se ne javiš par mjeseci jer nisi našla drugog, znači, još je par mjeseci prošlo a terapija ti još uvijek stagnira. Nemoj me krivo shvatiti niti se ljutiti, rješi to radi sebe a ne ortodonta. Na ove njegove primjedbe da ljudima daje na rate iz samilosti bi mu ja lijepo odgovorila da nema takvih pacijenata da ni on nebi imao posla jer mu 90% ljudi plaća na rate i da se ne presrerava sa snobovskim izjavama jer ovisi o svim tim ljudima. Rješi to lijepo s njim i prebaci se u drugog ortodonta i završi tu terapiju do kraja a ne da se to sve pretvori u trakavicu bez kraja. Sretno!
marwiiz is offline  
Old 01.04.2015., 00:33   #9358
Prvo dobiješ ponudu, a nakon uplate na njegov poslovni račun dužan ti je izdati račun.
Ako ga ne izda, onda je problem.
City is offline  
Old 01.04.2015., 02:57   #9359
ja sam isto morala mijenjati ortodonta, i platiti mu cijeli iznos ispocetka, iako mi on nije stavio aparatić. također mi se terapija razvukla valjda dvije godine više jer nisam redovito odlazila na preglede.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Dotty is offline  
Old 01.04.2015., 06:42   #9360
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
ja sam isto morala mijenjati ortodonta, i platiti mu cijeli iznos ispocetka, iako mi on nije stavio aparatić. također mi se terapija razvukla valjda dvije godine više jer nisam redovito odlazila na preglede.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Zasto si mijenjala ortodonta ?
__________________
Braces
deda23 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.