Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2005., 09:08   #21
a da je malo pognojiš?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 11:22   #22
maknula sam je sa direktnog sunca, sada je puuuuno puuuuno bolje!!!!! listovi joj se suse, ali jako sporo i gotovo neprimjetno. htjela sam ju prebaciti u novu vazu sa novom zemljom, ali mi nije stala unutra, samo sam joj promjenila zemlju.
nadam se da ce se full oporaviti.
a sa cime bi je mogla pognojiti? ja sam mislila da joj stavim malo komposta.
miss.vitalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 16:24   #23
Možeš i upotrijebiti neko tekuće gnojivo, tipa Folifertil ili Fertina, dobro je i u smanjenoj koncentraciji poprskati i po listovima malo s gnojivom.. samo oprez, ako ga je previše može doći do opržotina na listovima.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 09:39   #24
probat cemo i to!
miss.vitalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 16:32   #25
ne znam baš za proskanje listova s gnojivom. meni su ostajale flekice
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 08:09   #26
flekice ostaju jedino ako se prska s prejakom koncentracijom. u pravilu se otapa pola od one koja je propisana za zalijevanje direktno u tlo.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2005., 22:58   #27
Zasto uopce prskati gnjojivom po liscu?Mozes je cesto poprskati mlakom vodom, bit ce ti jako zahvalna i nemoj je previse zalijevati, voli suhu zemlju i niske posude.U proljece je mozes iznijeti van i u ljetnim danima slobodno ostaviti na kisi.Naime svo kucno cvijece u toj vrsti voli kisu.
A ukoliko ti je komplicirano dodavanje tekuceg gnjojiva kupi stapice koje jednostavno uguras u zemlju.
Sad je ostavi da miruje i sacekaj sa gnjoivom do proljeca.Ne moj prwtjerat posto si stavila novu zemlju.
 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 09:37   #28
bok!
sad mi je slonova noga puno bolje.
mislim da znam u cemu je bio problem - bile su je napale one neke bijele bubice, i bilo ih je jako puno. nisam na vrijeme reagirala, pa kad sam ju na kraju dobro pospricala sa nekom kemikalijom, skoro sam ju unistila.

sto se tice gnojenja, napravila sam kompost, pa cu ga staviti na proljece u vazu.
miss.vitalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 17:56   #29
Quote:
miss.vitalis kaže:
bile su je napale one neke bijele bubice, i bilo ih je jako puno.
malo sam offtopic, ali moju su palmu napale te vražje bijele bube, ne samo po lišću već i po stabiljci. Pročitala sam u knjizi da se mogu očistiti alkoholom, što sam i učinila, namučila sam se pošteno... Ali gadovi se mali opet pojavljuju. Inače je palma zdrava, nema suhih listova i pazim kako je zalijevam.

Kojom si ih to kemikalijom maknula?
Elinya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 14:01   #30
kupila sam nekakav insekticid u spreju, od proizvodaca VAPE. neznam sad koji je tocan naziv proizvoda, ali mogu pogledati.
miss.vitalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 17:18   #31
Molim te, pogleda kako se zove. A gdje si ga kupila? Otići ću ga sama potražiti.
Elinya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 09:46   #32
kupila sam tu u ducanu koji mi je pored posla, ici cu pogledati za vrijeme marende kako se tocno zove pa se javim.
miss.vitalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2005., 22:08   #33
ja imam malu slonovu nogu (40-50-ak cm). držim je u vrlo svijetlom dnevnom boravku, no nije na direktnom suncu. u posljednjih par tjedana su se listovi počela sušit od vrhova, i sad je to vwć uznapredovalo, posebice najstariji listovi. inače, iz sredine uredno rastu mladi svijetlozeleni listovi. nisam gnojila od ljeta, pazim da malo zalijevam, nema tih bijelih bubica...
što se događa, kako zaustaviti to sušenje listova?
maura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 15:38   #34
Vidim da me muci isti problem kao i mauru - a to je susenje listova od vrha prema gore i bas nazalost nitko nije odgovorio na to pitanje.. Cini mi se da sam je uspjela postaviti onako kako je to uputsvima pisalo - ne premokra zemlja, kombinacija humusa i pijeska, dost svijtla al ne direktno sunce... Mislim da joj jedino macka nije pomogla time sto ju je u prvo vrijeme pobrkala s macijom travom i malo osakatila, al inace bi trebalo bit sve ok. Ima tko kakvu ideju ili cu stvarno morat ici kupiti neku knjigu o sobnom bilju)) Hvala unaprijed
 
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 15:48   #35
na mom primjeru: susila se od nedostatka vlage. Stoji mi na sjevernoj strani, uz prozor (daklem, svjetlo al ne i sunce). Popravila se nakon kaj sam ju pocela cesce zalijevati i tusirati.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 15:59   #36
O, hvala, ovo fakat brzo ide
I moja stoji pod sjevernim prozorom, ali kaj znaci cesce zalijevati? Meni se ucinilo da sam je malo preforsirala, jer joj se jadnoj lagano upljesnivila zemlja.. Uf, bas me ide botanika..
 
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 16:07   #37
aaa i ja sam skuzila da joj se susi lisce u posljednih mjesec dana - a i od tada palimo grijanje! stvarno izgelda da je onda zrak u kuci pre suh.
inace po ljeti mi je bila sasvim super.
miss.vitalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 17:04   #38
e da. meni je uz sam radijator. uvijek odrzavam zemlju vlaznom ali ne ostavljam vodu u podlosku i sve je oke.
jednostavno trazi vise vode i vlage. slobodno ju tusirajte kad god se sjetite (ili pospricajte)
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 09:56   #39
znaci po zimi, kada je centralno upaljeno treba mali vise zalijevati i spricati listove. probat cemo i to.
miss.vitalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 11:20   #40
Slonova noga--problem

Kao sto vidim, vecina ima isti problem sa ovom biljkom.
Moja slonova noga je mala, oko 40-50 cm, nedavno sam je kupila , problem sa listovima isti...vrhovi suhi... medjutim, moje drvo ima 4 grane i jednu malu petu granu. U zadnje vrijeme sam primjetila da se sa nekih grana radjaju novi listovi, ali poneki su tanki kao igle i suhi ne znam od cega. Biljku zalijevam redovno, ponekad tusiram.

Drzim je u dnevnom boravku, koji je jako svijetao... Medjutim, primjetila sam da je drvo klimavo, naime, zasadjeno je tacno do one stope, prosirenja...kako se vec to zove... mislila sam ga presaditi u vecu saksiju, ali ne znam kakvu zemlju da kupim, treba li pola zemlja pola humus ili...treba li mu dohrana???

sta da radim?
Urica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.