Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2011., 19:13   #1
Neplaćanje kredita

sestru je muz napustio prije nekoliko dana i desio se veliki problem...njen muz je digao kredit 50000e na kucu od staraca koji su mu je prepisali....saznao sam da ne placa kredit i starci koji zive s sestrom mogu na ulicu...sto da radim kako da im pomognem...sestra ima pravo na dio mene se ni ne spominje kad sam joj ja to poklonio ali nema nigdje ugovora....help me pitanje je mojih roditelja a isestre..pas je dosao s vrecicom kod nas prije 2 mj prepisao auto na firmu, prodao vikendicu prije mjesec dana samo da sestri lovu ne da
superhikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 19:16   #2
Sa ŽuD-a.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 16:17   #3
čekaj tvoji starci su kuću prepisali na zeta a ne na kćer(tvoju sestru)? i on je digao hipoteku na tu kuću, sad ne plača kredit i sestra i starci će završit na ulici ?

ne kužim kako mu je to uspjelo(mislim obrlatit tvoje da mu prepišu kuću) ali ne piše vam se dobro.

ti ako se nisi nigdje pismeno odrekao nasljedstva, nisi ga se ni odrekao. sestra kao ni ti također nema nasljedstvo ako su vam starci još živi ,dakle oni su darovnim ugovorom prepisali kuću na zeta, i tvoja sestra na to nema pravo.

tvoji starci bi trebali pokušat poništit darovni ugovor ali mislim da ako im to i dozvole da bi morali oni preuzet kredit plačat pošto je kuća pod hipotekom.

sestra kada se razvede treba tražit dio svega što su stekli u braku, a po papirima se vidi kada je on prodao vikendicu i prepisao auto na firmu.
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 10:37   #4
Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
sestra kada se razvede treba tražit dio svega što su stekli u braku, a po papirima se vidi kada je on prodao vikendicu i prepisao auto na firmu.
da i treba to dobit samo ko zna koliko ce to trajat
treba dignut tuzbu i onda ako on nema kao od cega platit joj pisi kuci propalo

Smrdljivac jedan

A to vam je skola
i tebi i starcima i ostalim ljudima
vjerovat covjeku koji vam je nitko i nista
i jos prepisat na nekog dok si ziv i bez nekih aneksa darovnog ugovota gdje pisu uvjeti ili statijaznam

Ljuta sam
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 22:24   #5
Suprugov kredit

Ne znam da li sam na dobro mjesto postavila temu, ali imam pitanja na koja tražim odgovor. Suprug i ja ne živimo više zajedno, već duže vrijeme, ali se nismo još službeno razveli. Prije godinu i pol dana sam mu pristala biti jamac za kredit koji je digao na svoju firmu (žena u banci mi je govorila da nema problema ako on ne bude plaćao kredi t jer on jamči svojom imovinom iz firme i firmom). I naravno, da bi mi se osvećivao, danas vidim da imam za platiti ratu njegovog kredita. Ja sam u jako nezavidnoj situaciji, radim, ali plaću ne dobivam. Ne znam ni otkuda bih mogla platiti to. A s druge strane, što je s tim da banka može sjesti na njegovu imovinu? Pokretninu koja je na firmi, i sl.
Blue fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 22:31   #6
Banka prvo sjeda na račune jamaca ili sudužnika, pa tek ako tamo ne bude novaca, onda plijeni imovinu. Ne znam koje je rješenje za tvoju situaciju...možda da odeš u banku i pitaš tamo?
Ovako će ti vrlo brzo sjesti ovrha na tvoju plaću i bit će još više problema...

Zadnje uređivanje Katrin : 05.07.2011. at 09:56.
suzy-q is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 08:27   #7
Angry građanska parnica ,savjet molim

Molim za savjet.
Suprug je na svoje ime digao kredit za prijatelja ,a kod javnog bilježnika je potpisana izjava da se prijatelj obvezuje mjesečno uplaćivati ratu kredita jer istu muzu skidaju s plate.Zadnja 2 mjeseca ovaj nije uplatio novac.
Može li suprug podnijeti tužbu Sudu ili to može izričito odvjetnik i je li izjava ovjerena kod javnog bilježnika valjan dokaz na sudu
sta treba za pokretanje građanske parnice?stanje nije alarmantno jos ali bi moglo postati jer je ostalo jos 74 rate
kad nastupa zastara za podnošenje ,pretpostavljam ne još jer su tek 2 mjeseca prosla
nelamiahorvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 21:26   #8
Za sada još ne morate brinuti za zastaru...

Ovisi kakva je izjava, ako je s ovršnom klauzulom stvar je nešto lakša...

Premalo informacija.

Savjet: angažirati odvjetnika!!!
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 14:33   #9
Točno ovo sto kaže sasa80, treba angažirat odvjetnika i tužit...koma mi je vidjeti na forumu koliko ljudi ima frke i ništ ne poduzima jer misle da to jednostavno treba biti tako kako je...
DaniNovak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.