Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2014., 20:17   #2241
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Što ne bi majstor (da je stvarno to za što se izdaje) trebao popraviti sjeb?
dolazi u ponedjeljak i onda ga čekam
šiškoniko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 23:02   #2242
Adaptacija stana nije tema, ali tko želi na PM mogu reći sva svoja iskustva. Mi u stanu mijenjamo doslovno sve osim vanjskih zidova. Za svaku stvar koju radimo kontaktirali smo hrpu majstora, pročitali sve forume, podforume, prešli hrpu dućana i ispitivali, ispitivali...a opet svaki put kad bi vidjeli da nešto u stanu nije napravljeno kako treba bilo nam je neugodno reći da nije dobro i da poprave, svaki put kad smo uzalud čekali da dođe majstor (a tih dana i tjedana se skupilo), bilo nam je neugodno reći. Ako znate da niste "baraba" napravite ugovor i vi ga se držite u slovo i broj jer kad jednom kažete "pa dobro, nema veze, nije tako strašno" ubrzo će toga biti hrpa.
sorry na nedržanju teme ovog foruma...
__________________
Čovječe, ne idi malen ispod zvijezda
noriko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 23:17   #2243
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Što ne bi majstor (da je stvarno to za što se izdaje) trebao popraviti sjeb?
Tako bi trebalo biti....doduše...da je to radio majstor i ako mu se dogodio takav problem, on bi to popravio da stranka niti ne treba znati. NE zato da krije,pogreške su svugdje moguće, nego da napravi kako se to veli po pravilima zanata.
I dalje mislim da veliki broj ljudi će vrlo lako umjesto predviđenih npr 100 kn/m2 za pločice ako mu se neke svide dati 120 kn/m2. Ali 20 kn više za rad ..o to je već problem.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 08:32   #2244
Quote:
noriko kaže: Pogledaj post
Mi u stanu mijenjamo doslovno sve osim vanjskih zidova.
Sretno, znam kako je...

Oktogon, slažem se. Mi za balkon, pošto je mali, nismo kalkulirali da uzmemo što jeftinijeg majstora, jer taj čim je došao je rekao da kakve smo to pločice kupili. Ljudi se ne kuže pa kupe svašta, da smo barem njega prije pitali on bi nam rekao da uzmemo drugi format. On to nema čime rezati, pa će biti problem. 80 kn/m2 s njegovim ljepilom i fugir masom, ne želi raditi fugu manju od 5mm.
Meni faca Došao je na preporuku.
Drugi nije keramičar, ali si je doma postavio pločice. 80 kn/m2 ali sve kupujemo sami, nema druge opcije.
Treći je opalio takvu cifru da sam pitala da li smo se shvatili da treba ovaj balkon od 4 kvadrata raditi. Ne mogu se sjetiti iznosa, ispadalo je mislim 120 E/ m2, on sve kupuje.
Četvrti je rekao da sam sve kupi, donese račune, koliko će mu trebati dana i okvirno vremena u svakom danu. Sve što je pitao je da li da bude puna pločica na desnoj ili lijevoj strani balkona. Na kraju je i usisavač pitao da usisa put od ulaza u stan do balkona, ja bila u teškom šoku jer su to bili zadnji radovi i u 3 godine nisam to doživjela. Mislim da je ukupna cifra bila oko 1600 kuna. Meni se činilo korektno s obzirom na sav materijal i zahvate s balkonom.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.

Zadnje uređivanje Xanthe : 01.11.2014. at 09:43.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 10:28   #2245
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Tako bi trebalo biti....doduše...da je to radio majstor i ako mu se dogodio takav problem, on bi to popravio da stranka niti ne treba znati. NE zato da krije,pogreške su svugdje moguće, nego da napravi kako se to veli po pravilima zanata.
I dalje mislim da veliki broj ljudi će vrlo lako umjesto predviđenih npr 100 kn/m2 za pločice ako mu se neke svide dati 120 kn/m2. Ali 20 kn više za rad ..o to je već problem.
majstor je sa preporukom i nije jeftin 100 kn/m2(kod nas inače rade za 80kn/m2 keramičari sa obrtom.provincija je pa smo jeftiniji)
priznajem može se pogriješiti ali žao mi je da nije ništa rekao jer vidi se da nešto ne štima sa bojama(možda je čovjek daltonist )
šiškoniko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 10:32   #2246
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Tako bi trebalo biti....doduše...da je to radio majstor i ako mu se dogodio takav problem, on bi to popravio da stranka niti ne treba znati. NE zato da krije,pogreške su svugdje moguće, nego da napravi kako se to veli po pravilima zanata.
I dalje mislim da veliki broj ljudi će vrlo lako umjesto predviđenih npr 100 kn/m2 za pločice ako mu se neke svide dati 120 kn/m2. Ali 20 kn više za rad ..o to je već problem.
majstor je sa preporukom i nije jeftin 100 kn/m2(kod nas inače rade za 80kn/m2 keramičari sa obrtom.provincija je pa smo jeftiniji)
priznajem može se pogriješiti ali žao mi je da nije ništa rekao jer vidi se da nešto ne štima sa bojama(možda je čovjek daltonist )
što mu je činiti,prebojati ili strugati i ponovo fugirati
šiškoniko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 12:15   #2247
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Sretno, znam kako je...

Oktogon, slažem se. Mi za balkon, pošto je mali, nismo kalkulirali da uzmemo što jeftinijeg majstora, jer taj čim je došao je rekao da kakve smo to pločice kupili. Ljudi se ne kuže pa kupe svašta, da smo barem njega prije pitali on bi nam rekao da uzmemo drugi format. On to nema čime rezati, pa će biti problem. 80 kn/m2 s njegovim ljepilom i fugir masom, ne želi raditi fugu manju od 5mm.
Meni faca Došao je na preporuku.
Drugi nije keramičar, ali si je doma postavio pločice. 80 kn/m2 ali sve kupujemo sami, nema druge opcije.
Treći je opalio takvu cifru da sam pitala da li smo se shvatili da treba ovaj balkon od 4 kvadrata raditi. Ne mogu se sjetiti iznosa, ispadalo je mislim 120 E/ m2, on sve kupuje.
Četvrti je rekao da sam sve kupi, donese račune, koliko će mu trebati dana i okvirno vremena u svakom danu. Sve što je pitao je da li da bude puna pločica na desnoj ili lijevoj strani balkona. Na kraju je i usisavač pitao da usisa put od ulaza u stan do balkona, ja bila u teškom šoku jer su to bili zadnji radovi i u 3 godine nisam to doživjela. Mislim da je ukupna cifra bila oko 1600 kuna. Meni se činilo korektno s obzirom na sav materijal i zahvate s balkonom.
Slažem se (govorim o ZAgrebu) da ima puno njih koji rade po 60 kn/m2. Ali 90% tih nema s čime kvalitetno odrezati pločicu. Ili rez bude loš ili uopće nemaju rezačicu koja to može odrezati.
NEdavno sam radio neki balkon 1,2x6 m. Stan uređen i namješten da čovjek skoro dobije komplekse kad uđe. Zaštitni valoviti karton košta me 90 kn rola od 20 m2 + pik traka 20 kn = 110 kn i samo to je 15 kn/m2. Nema onog tko može napraviti to na balkonu da barem malo ne uprlja ili čak izgrebe parket od 500-600 kn/m2 u boravku. Jedino da lebdi dok prolazi. Tim ljudima sam radio kupaonicu pa znam da se ne ciganče za cijenu ali hoće kvalitetu i pedantnost. SVejedno kad sam im rekao 1200 kn samo rad za ovo na balkonu (oko 7 m2 pločica i 7 m1 cokla) malo su "progutali". ČEsto se pitam jel bolje raditi "ćoravoj baki" po 60-ak kn gdje se ne paze detalji i dobro je kako god bude,samo da ne otpadne i ne potepe se ili malo zahtjevnije stvari.
"Najjači" su mi likovi koji mi odmah počmu računati dnevnicu...pa jbt...da hoću raditi za 300 kn/dan nebi mi trebao niti alat niti kombi...odem kod nekog drugog raditi bez brige i pameti i zdravo đaci.
Znaš kako je Mujo rekao kad su ga pitali što bi da mu se kaže da će sutra biti smak svijeta. REkao je "odmah bi spakirao kufere i otišao u Njemačku" :-)
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 12:31   #2248
Quote:
šiškoniko kaže: Pogledaj post
majstor je sa preporukom i nije jeftin 100 kn/m2(kod nas inače rade za 80kn/m2 keramičari sa obrtom.provincija je pa smo jeftiniji)
priznajem može se pogriješiti ali žao mi je da nije ništa rekao jer vidi se da nešto ne štima sa bojama(možda je čovjek daltonist )
što mu je činiti,prebojati ili strugati i ponovo fugirati
Teško je pedantno izvaditi cijelu fugu da dio nje ne ostane na pločici, pogotovo jer je sada stegla. Da je riječ o 2-3 m2 pa ajde nekako. Ovako, mislim da nema druge nego uzeti Mapei fuga fresca i polako bojati to. Ako je velika razlika u tonu (stara-nova) moguće da će morati 2x preći sa bojom.
Nedavno sam išao gledati terasu od 30-40 m2 gdje je sva fuga šarena,mjestimično je fali i dosta cvjeta". Ne znam tko to može očistiti toliku površinu (izvaditi tu fugu) i postaviti novu bez oštećenja pločica. A pločice naravno skupe. Nije čak niti stvar u cijenu koliko bi to koštalo ali čovjek je poludio od pločica i radova na balkonu. Prvi puta nisu stavili izolaciju pa curilo dolje u stan ispod. Digli te pločice pa stavili izolaciju i opet nove pločice. Pa su neke pločice stršale i onda su mjestmično dizali te pločice i stavljali nove. Nakon toga je pukla fuga masa na spoju poda i cokla pa su popravljali opet (nisu stavili silikon na spoj).
Sada ne curi dolje ali sa fugama je sve gore. I sada se usudi krenuti vaditi tu fugu....tako mirnu ruku nema niti kirurg da može cijeli dan raditi pedantno.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 02:13   #2249
Ja sam placala 60 kn po metru kv. I imao je svoj rezac i sve sto mu je trebalo.

Ja sam kupila plocice, fuge i ljepilo jer smo se tako dogovorili. Sve je odlicno ispalo. Na moju preporuku angazirala ga je jedna forumasica i javila je da je sve bilo super


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:34   #2250
Zna li netko ima li kod nas ovakvih ragno pločica ili gdje bi se mogle nabaviti šeterokutne pločice?
http://media-cache-ec0.pinimg.com/73...b1bdf1583f.jpg
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 22:11   #2251
.

CREDO CENTAR Zagreb

http://i57.tinypic.com/2427bs8.jpg
__________________
...

Zadnje uređivanje City : 04.11.2014. at 23:07.
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 18:07   #2252
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
JEl može ovakovo slaganje za 60 kn/m2 ?
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 19:54   #2253
imali tko preporuku za pločice imitacija parketa do 200kn za m2?
__________________
You know you love me xoxo
mala angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 20:23   #2254
bilo ih je u ferotermu.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 14:27   #2255
Preporuka keramičara

Bok!

Molio bi ako netko ima keramičara za preporuku.

Info na PM.

Hvala!
perica_mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 14:45   #2256
kupljene su bijele zidne sjajne pločice za kupaonicu.

i sad keramičar kaže da zašto bi stavljali bijele fuge na zid,da će možda fuge ispast šarene, i da će mi to posivit u roku godine dana, da stavim najsvjetliju sivu nijansu rađe.

sad više nisam pametna,koje da stavim onda?
Kozmična is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 15:22   #2257
bijele, obavezno! i promijeni keramicara!

naime, fuge ne smiju biti sarene ako se keramicar potrudi:

1. dobro ocistiti ljepilo
2. izmjesati smjesu fug mase po pravilima napisanom na pakiranju i nikako drukcije
3. fugirati u roku napisanom na pakiranju i nikako drukcije

osim toga, bijela boja fuge ima najmanju sansu biti sarena jer nema zrnaca druge boje koji se ne rasporede pravilno po smjesi... dakle, i u slucaju tog bezveznog keramicara, preporucam bijelu fugu a ne sivu
trdlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 19:59   #2258
Quote:
trdlo kaže: Pogledaj post
bijele, obavezno! i promijeni keramicara!

naime, fuge ne smiju biti sarene ako se keramicar potrudi:

1. dobro ocistiti ljepilo
2. izmjesati smjesu fug mase po pravilima napisanom na pakiranju i nikako drukcije
3. fugirati u roku napisanom na pakiranju i nikako drukcije

osim toga, bijela boja fuge ima najmanju sansu biti sarena jer nema zrnaca druge boje koji se ne rasporede pravilno po smjesi... dakle, i u slucaju tog bezveznog keramicara, preporucam bijelu fugu a ne sivu
Da.... i još k tome ljepilo mora biti suho a ne da navečer zavši lijepljenje pločica a ujutro fugira
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 21:42   #2259
.

Quote:
Kozmična kaže: Pogledaj post
kupljene su bijele zidne sjajne pločice za kupaonicu.

i sad keramičar kaže da zašto bi stavljali bijele fuge na zid,da će možda fuge ispast šarene, i da će mi to posivit u roku godine dana, da stavim najsvjetliju sivu nijansu rađe.

sad više nisam pametna,koje da stavim onda?
Bijela fuga nikad ne prošara !
Kao što je @oktogon rekao, pričekati da ljepilo posuši, kupiti kvalitetnu fug masu, fine granulacije i nema problema.
Nadam se da je radio na malu fugu !

Evo slika bijelih sjajnih pločica minimalne fuge, pofugiranih bijelom fug masom.

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 21:59   #2260
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Bijela fuga nikad ne prošara !
Kao što je @oktogon rekao, pričekati da ljepilo posuši, kupiti kvalitetnu fug masu, fine granulacije i nema problema.
Nadam se da je radio na malu fugu !

Evo slika bijelih sjajnih pločica minimalne fuge, pofugiranih bijelom fug masom.

Fantastično! Koje su to pločice .Ja bi tako! Gdje se mogu nabaviti i pošto su?
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.