Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2008., 19:10   #1001
a retaja
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 14:47   #1002
Dobar vam dan... Iman zamolbu!! Dali ima koga ko mi može napisati akorde pjesme naziva PRAZAN DAN od Kočiša Zeca.
Pjesma se nalazi.....http://www.youtube.com/watch?v=cdzVXwLgPv4
Puno hvala!!
zeljko1313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 18:03   #1003
poz, znam da je već 55 puta pitano kako odredit ritam, i svaki put je odgovor slušajte pjesmu. što kod pjesama gdje se gitara baš i ne čuje,kako odredit kolko puta udarit akord? kako vi to odredite?
glodavac00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 18:39   #1004
po filingu

a to buš shvatil tek dok shvatiš da ti ne moraš svirati drito notu po notu kak svira onaj koji je snimal u studiju
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 00:54   #1005
Pjesme za amatera (el. gitara)

Bok ljudi. Sviram el. gitaru oko pol godine, znam pjesme poput smells like teen spirit, hells bells, back in black, fear of the dark i te lagane, pa vas pitam kojih još ima pjesama na tu foru laganih da sviram ?? zahvaljujem !
 
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 18:43   #1006
Quote:
seks007 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi. Sviram el. gitaru oko pol godine, znam pjesme poput smells like teen spirit, hells bells, back in black, fear of the dark i te lagane, pa vas pitam kojih još ima pjesama na tu foru laganih da sviram ?? zahvaljujem !
Ne znam zašto želiš lagane... Ako imaš mogućnosti, bolje je postupno prelaziti na teže. Jednom ćeš morati...
MathUniverse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 18:49   #1007
tek sam počo ucit svirat gitaru i ne nemrajavam stati :P
pop0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 13:56   #1008
nešto o gitari

ovako ne znam jel ovo pravo mjesto za postavit ovo pitanje, zanima me kako uštimati gitaru tako da bude uštimana isto kao u nekoj pjesmi koju slušamo, hm ne znam jel ovo glupo pitanje al recimo ako skidam pjesmu po istim akordima kako izvođač svira i ako on ne koristi kapadaster, da il to znači da nam gitare nisu isto uštimane ili svi izvođači su uvijek naštimani točno po štimeru OK ovo mi je malo zbunjujuče pa ako mi netko može pojasnit, kako ču se znat uštimat isto kao i izvođač je li postoji neki trik za to?
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 13:58   #1009
Da i još jedno pitanje, da li su akordi koje možemo nać na internetu napisane po onome kako izvođač pjesme svira?
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 13:59   #1010
Da želim još reć da se ne želim prešaltavat na druge akorde nego uštimat gitaru po izvođaču, da bi me bolje razumili.
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 17:05   #1011
zna mozda iko kada su upisi u DND VŽ za el. gitaru , dali se to placa i koliko , sto sve treba ponjeti
fatamata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 17:31   #1012
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
Da želim još reć da se ne želim prešaltavat na druge akorde nego uštimat gitaru po izvođaču, da bi me bolje razumili.
Pa uglavnom se svi štimaju na standardni štim(EADGBE) izuzetak su npr. Hendrix,Stevie Ray Vaughan,Johnny Winter koji bi ponekad spuštali za pol tona il ton niže
__________________
There are only two kinds of songs; there's the blues, and there's zip-a-dee-doo-dah
lone star is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 23:49   #1013
Quote:
seks007 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi. Sviram el. gitaru oko pol godine, znam pjesme poput smells like teen spirit, hells bells, back in black, fear of the dark i te lagane, pa vas pitam kojih još ima pjesama na tu foru laganih da sviram ?? zahvaljujem !
Pokušaj nešto od RHCP. Imaju dosta laganih stvari, a i imaju zgodne riffove koji su mješavina akorda i solo linije (pošto Frusciante svira sam ) tako da će ti poslužiti kao prijelaz s ritamskih na nešto teže, solo dionice.


Quote:
memona kaže: Pogledaj post
Da želim još reć da se ne želim prešaltavat na druge akorde nego uštimat gitaru po izvođaču, da bi me bolje razumili.
Ako tražiš tablature na netu obično u opisu ili ispod naslova piše koji ti je tuning, ali ako imaš samo akorde probaj prešaltavat dok po sluhu ne skužiš koji paše i onda samo uštimaš gitaru polu-stepen/stepen niže ili više.

Quote:
fatamata kaže: Pogledaj post
zna mozda iko kada su upisi u DND VŽ za el. gitaru , dali se to placa i koliko , sto sve treba ponjeti
E, da.... I mene zanima!!!
Radioactiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 15:40   #1014
Quote:
glodavac00 kaže: Pogledaj post
poz, znam da je već 55 puta pitano kako odredit ritam, i svaki put je odgovor slušajte pjesmu. što kod pjesama gdje se gitara baš i ne čuje,kako odredit kolko puta udarit akord? kako vi to odredite?
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
po filingu

a to buš shvatil tek dok shvatiš da ti ne moraš svirati drito notu po notu kak svira onaj koji je snimal u studiju
Ma većinu pjesama možeš svirati i sa različitim akordima... Nemaš brige, ako imaš imalo sluha ili osjećaja- prepusti se, pa ćeš videti kako ide...
Samo udri i ne daj se obeshrabriti...
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 14:53   #1015
Quote:
fatamata kaže: Pogledaj post
zna mozda iko kada su upisi u DND VŽ za el. gitaru , dali se to placa i koliko , sto sve treba ponjeti
Hm... To ti počinje kad i školska godina, dakle u 9.mjesecu, a završava mislim krajem 6., početko 7. mjeseca. Ja sam pred 2 godine zadnji put bil u kontaktu s tim ljudima, onda se plaćalo 185kn na mjesec za po 2 školska sata na tjedan. Naravno da trebaš imati svoju gitaru, čak imaju dogovor, zapravo imali su dogovor s Yamahom u ČK da preko DND-a dobivaš 20% popusta na Yamaha gitare (prek 1000kn), samo ne znam dal to još vrijedi. Inače ste u grupama od 4-5-6 ljudi, kak koja, složeno po sposobnosti/uzrastu.
Anyways, u 9. mjesecu idi u DND, traži Damira i pitaj za školu gitare.

Inače imaš još i onu Puclinovu Music Academy ili kak se već zove, počne isto u 9. mj. i koja je po mom mišljenju bolja jer te Vinko uči i neku teoriju iza toga kaj sviraš, radi se više na tehnici, ritmu, malo ozbiljniji pristup svemu tome. Znači manje sviranja samih pjesama. Kod njega je individualno bilo po pol sata na tjedan i košta 200kn na mjesec. Jedino me smetalo kod njega kaj je čovjek malo zmotani, nekaj veli, pa zaboravi, svaki treći tjedan je otkazal lekciju jer je moral nekaj obaviti itd. pa sam tam išel samo koji mjesec. Inače je ok ako se ne počne tak ponašati .

I zaključak, ako hoćeš kupiti gitaru, svirati par pjesmici i da te nije briga kak, zakaj itd. idi u DND. Puclin pa daje dobre osnove za nastavak sviranja koje su meni dosta pomogle makar sam kratko bil tam zbog mature, prijemnoga, a sad i faksa . I sve kaj sam rekel je vrijedilo pred 1-2 godine, možda sad više nije tak...
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 14:37   #1016
E bok ljudi...imam jedno pitanje...mozda je malo glupo, al tek sam pocetnik...

Jel mi moze neko rec osnovne ritmove kao npr. DD GG DG... il tak nesto, jel cim pocnem svirati neku pjesmu nikako da uhvatim ritam, jedino ak nadem ritam onda tek naucim pjesmu...

Poceo sam sa Knocking on heavens door i nikako da uhvatim ritam premda sam znao akorde, dok mi lik na youtubeu nije reko D DD G i sad ju znam uz nekolicinu drugih....
__________________
...And the flame still burns,
It's there in my soul for that unfinished goal...
Jason Voorhees is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 19:56   #1017
dggdgdgdddgdgdgggdgdgdgdddggggdgdgdgdgddgdgd
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 14:47   #1018
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
dggdgdgdddgdgdgggdgdgdgdddggggdgdgdgdgddgdgd

Nisi mi bas pomogo... jel mozes malo objasnit...pliz...
__________________
...And the flame still burns,
It's there in my soul for that unfinished goal...
Jason Voorhees is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 19:03   #1019
Slušaj ritam u pjesmi, kad navježbaš akorde, da ih možeš mijenjati dovoljno brzo, pokušavaj pratiti pjesmu. Ne moraš pratiti točno kako ide po pjesmi, nego sviraj neki "svoj" ritam, ali da bude prepoznatljivo. Kužiš kaj ti hoću reć?
I meni je ritam na početku bil težak, makar i kod najjednostavnijih pjesmi, al sad je ok.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 21:01   #1020
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
Slušaj ritam u pjesmi, kad navježbaš akorde, da ih možeš mijenjati dovoljno brzo, pokušavaj pratiti pjesmu. Ne moraš pratiti točno kako ide po pjesmi, nego sviraj neki "svoj" ritam, ali da bude prepoznatljivo. Kužiš kaj ti hoću reć?
I meni je ritam na početku bil težak, makar i kod najjednostavnijih pjesmi, al sad je ok.
Kuzim, kuzim... a proslo je vec nesto vremena od zadnjeg posta pa sam nesto poceo hvatat...hvala na savjetu...
__________________
...And the flame still burns,
It's there in my soul for that unfinished goal...
Jason Voorhees is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.