Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2009., 19:25   #81
Bok svima,

Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
S obzirom da je na tom linku Sony KDL40W4100 (valjda isti vrag kao i 40W4000 ) i piše sa troši 204.68W možemo odmah reč da je to bezveze natipkan rezultat, čak i na specifikacijama televizora stoji max 201W...a napajanje nemože dat više nego što je deklarirano..

Uglavnom, danas sam bio na cilih 5 minuta s 42PX8 televizorom..

Nisam stigao ni zapisat rezultate pa evo iz mog sječanja..

Standby (ugašen) 15-18W
Upaljen (satelitska, postavke niske zbog prvih 200h..~160W (dosta velika odstupanja, 150-180W)
Kad pojačam brightness na max potrošnja je 240-251W
Kad samnjim na 0 onda je 115-130W
Energy saver je bio uključen u svim testovima (saznao na kraju kad sam ga išao uključit..)

To je to, nisam ništa drugo stigao, drugi put možda..al eto okvirno troši u normalnim postavkama (moja pretpostavka s obzirom na gornje podatke) oko 180W..ništa pretjerano
Odlicno - hvala na testu!

BTW, "Brightness" i ja na mojoj Pioneer plazmi drzim na defaultu (dakle debelo debelo od maksimuma) a "Contrast" i manje od defaulta...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 19:34   #82
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
mytbyte se topi od sreće umirio si me: procjena rate struje neće biti 500kn mjesečno kako sam se plašio

standby je kod PX8 deklariran na 1W, vjerojatno kad prođe neko vrijeme neaktivosti (ponovo ga ne upališ) ,ode u duboki REM san mnogi televizori tako rade...možda da izmjeriš opet one CRT-ove sat vremena nakon što si ih stavio u standby...
troši 1W kad na botun ugasiš tv, tj kad nesvitli ni ona mala crvena lampica, sumnajm da ide u duboki san jer su se na hdtvtestu iznenadili kad su vidili da sony ima dva standby-a, al svašta je moguće.

Što se tiče crt-a 99% sam siguran da uvik troše oko 10-17W bez obzira na model..mogu provjeriti i nakon ure..aj sutra javim to.

Sve u svemu Panasonic 42" PX8 netroši puno, nekih 50W više od 2" manjeg Sony-a mog.

Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,

Odlicno - hvala na testu!

BTW, "Brightness" i ja na mojoj Pioneer plazmi drzim na defaultu (dakle debelo debelo od maksimuma) a "Contrast" i manje od defaulta...
Nisam kontrast ni dirao..tj nisam nista dirao osim brightness-a.

Primjetio sam da brightness na PX8 od sredine pa naviše jako povečava potrošnju, dakle pametnim podešavanjem se da dosta struje ušparati
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 19:39   #83
to je onaj klik koji se čuje dosta vremena nakon što ga staviš na standby (10 min i sl.) na što ljudi pizde i jako su zastrašeni zašto im TV klikče iz čista mira to je normalno, to je trenutak kad TV ide u puni standby...

BTW, jučer od 2 popodne do danas do 2,dakle 24 sata, plazma je bila uključena s natpisom HDMI koji je stajao na istom mjestu cijelo vrijeme (žurio sam van, nekako mije promaklo)...nema tragova burn-ina...doduše, jer nije bilo signala, TV je sam zatamnio ekran...ne znam da li bih bio iste sreće da je išao neki redoviti program tipa HRT-a...neću isprobavat
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 19:43   #84
Ok, onda je kao i moj Sony, i on troši 15W prve 2 minute (ili 6 sati ako je uključena ta opcija) i onda se prebaci na ~1W

Provjewrim to kad budem imao prilike
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 20:14   #85
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
S obzirom da je na tom linku Sony KDL40W4100 (valjda isti vrag kao i 40W4000 ) i piše sa troši 204.68W možemo odmah reč da je to bezveze natipkan rezultat, čak i na specifikacijama televizora stoji max 201W...a napajanje nemože dat više nego što je deklarirano..

Uglavnom, danas sam bio na cilih 5 minuta s 42PX8 televizorom..

Nisam stigao ni zapisat rezultate pa evo iz mog sječanja..

Standby (ugašen) 15-18W
Upaljen (satelitska, postavke niske zbog prvih 200h..~160W (dosta velika odstupanja, 150-180W)
Kad pojačam brightness na max potrošnja je 240-251W
Kad samnjim na 0 onda je 115-130W
Energy saver je bio uključen u svim testovima (saznao na kraju kad sam ga išao uključit..)

To je to, nisam ništa drugo stigao, drugi put možda..al eto okvirno troši u normalnim postavkama (moja pretpostavka s obzirom na gornje podatke) oko 180W..ništa pretjerano
jesi siguran da nisi zaboravio jednu nulu jel to stvarno 180W ili je 1800W

Sve u svemu nije neka ogromna razlika,al ipak cca kolko 50W veća potrošnja i lošija slika na plazmi,al ipak manja cijena,znači tu su negdije,jedino se KURO ni u ludilu ne isplati,mada možda padne cijena
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 20:21   #86
Bok svima,

Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
jesi siguran da nisi zaboravio jednu nulu jel to stvarno 180W ili je 1800W

Sve u svemu nije neka ogromna razlika,al ipak cca kolko 50W veća potrošnja i lošija slika na plazmi,al ipak manja cijena,znači tu su negdije,jedino se KURO ni u ludilu ne isplati,mada možda padne cijena
O da... Pioneer Kuro plazma se itekako isplati...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 20:24   #87
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
jesi siguran da nisi zaboravio jednu nulu jel to stvarno 180W ili je 1800W

...i lošija slika na plazmi,
ajde, ak te veseli
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 20:33   #88
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,



O da... Pioneer Kuro plazma se itekako isplati...
Sumnjam,bez obzira ne želim reč da televizor nije mrak svi tvrde da je vrh vrhova i ok možda i je ,al kad pogledaš realno a dal je bolji za 2,3,4x od Panasonic plazme,ma nema šanse da je pitanje dal je bolji i od LCD-a ,kužiš sve je to super,al ak TV košta duplo ili više u odnosu na konkurenciju,ima malo bolju sliku,puno lošiji tuner,hrpu Digitalnih programa u nije u stanju otvorit,a sad je još i servis upitan

Sve to i neznam baš da je isplativa investicija,ako padne cijena definitivno,al ovak teško.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 20:53   #89
da imam novca kupio bih si kuro za svaki kut svoje kuce
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 20:59   #90
Bok svima,

Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Sumnjam,bez obzira ne želim reč da televizor nije mrak svi tvrde da je vrh vrhova i ok možda i je ,al kad pogledaš realno a dal je bolji za 2,3,4x od Panasonic plazme,ma nema šanse da je pitanje dal je bolji i od LCD-a ,kužiš sve je to super,al ak TV košta duplo ili više u odnosu na konkurenciju,ima malo bolju sliku,puno lošiji tuner,hrpu Digitalnih programa u nije u stanju otvorit,a sad je još i servis upitan

Sve to i neznam baš da je isplativa investicija,ako padne cijena definitivno,al ovak teško.
Malo bolju sliku?

Puno losiji tuner?

O cemu se tu prica?
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:05   #91
ak nije u stanju otvorit digitalne kanale, to sigurno nije krivica Pioneera nego OiV-a...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:08   #92
Bok svima,

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
ak nije u stanju otvorit digitalne kanale, to sigurno nije krivica Pioneera nego OiV-a...
Ne znam za nikakve probleme i nekompatibilnost sa OiV DVB-T i analognog tunera u Pioneer proizvodima (televizori i HDD/DVD Recorderi)...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:18   #93
Obzirom da sam se i ja „dočepao“ mjernog instrumenta u LIDLU evo i moji „mjernih impresija“. Prva izmjera je SONY 32D3000, u radu s uključenim power save mod-om 66/67 W, mirovanje 18 W a nakon 2 min uz klik pada na 0,5W. Drugi aparat je Panasonic VIERA 32LZD85F, u radu bez power save mod-a (nisam našao a možda i nema) 100/101 W, mirovanje 20 W a nakon 2 min (klik nisam čuo) pada na 0,5W. Dakle nema potrebe iskapčanja iz STAND-BY moda!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:23   #94
dobro gdje si našao mjerač, preko veze?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:27   #95
Bok svima,

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
dobro gdje si našao mjerač, preko veze?
I ja bi ga rado...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 22:08   #96
hehe lidl nije ni slutio koja potražnja će bit

Ajmo, moj je na aukciji, krećemo od 300kn + poštarina

..myte mogu ti ga ja poslati ako nemožeš nać nigdi pa testiraj
Daj podatke i adresu na PM i šaljem kad se dohvatim pošte..sutra radim ujutro al popodne već mogu poslat, vrati ga za 10ak dana, nema zurbe
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 22:55   #97
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
dobro gdje si našao mjerač, preko veze?
To je bilo prošlog četvrtka. Prošla akcija! Naravno LIDL krcat. Probio sam se do središnjeg pulta gdje su bili aku baterije, punjači i dotični mjeraći. Naravno od mjeraća ni M. slučajno vidim u ruci jednog penzića kako prevrće dotičnu kutiju i čudi se kaj je to. Čekam trenutak spuštanja dotične iz ruku penzića i brzinom kobca grabim plijen. Eto to je to. Sretan dan!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:37   #98
Auu...jesi li bio spreman izmaknuti mu štap da je uzeo spravu?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 00:42   #99
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Auu...jesi li bio spreman izmaknuti mu štap da je uzeo spravu?
Pa skoro je i bilo tako. Naime „hokejaši“ (oni sa štapovima) naprave gužvu za svaku rasprodaju. Naravno da ono što je dobro plane ali ne od hokejaša nego od prekupaca. Hokejaške ekipe dođu „ubiti“ vrijeme do ručka i upoznati se s raznorazni tehničkim dostignućima. Uglavnom razmotavaju skori svaki artikl, pregledavaju, komentiraju i jednom riječi prave nepotrebnu gužvu. Ionako ništa ne kupe. A prekupci su posebna vrsta.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 21:19   #100
Oživljavam staru temu usta na usta:

Relativno nova tabela potrošnje struje kod televizora (uglavnom US modeli ali mislim da nema neke razlike):

http://reviews.cnet.com/green-tech/t...umption-chart/

obratiti pažnju na potrošnju Panasonica G10
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.