Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2010., 12:17   #61
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Pa mozda u Kistanju?

Koja je od opstina izvan Istocne Slavonije, uslovno govoreci najvitalnija sto se tice Srba?
Znam da je ono malo SF, ali bez obzira dakle jel to neka na Baniji ili dole oko Knina ili?
u Kistanju su među mladima samo Janjevci. ima ih oko 1.000, a 40% ispod 18.
dudu is offline  
Old 22.02.2010., 12:18   #62
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
I to vrlo moguca vecina. Citao sam na nekom sajtu da su Hrvati sa Kosova znatno spustili prosecnu starost naselja u Slavoniji (npr. Djulovac i Vocin) i severnoj Dalmaciji (Kistanje). 2001. godine tamo je prosecna starost bila negde oko 34-35 godina.
Ej, ti famozni Hrvati s Kosova i cuveni Janjevci o kojoj cifri uopste pricamo?
Te naselili Slavoniju, te Zagreb te Kistanje...

Mislim ispada kao da ih je doslo 200 000...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Old 22.02.2010., 12:19   #63
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Ej, ti famozni Hrvati s Kosova i cuveni Janjevci o kojoj cifri uopste pricamo?
Te naselili Slavoniju, te Zagreb te Kistanje...

Mislim ispada kao da ih je doslo 200 000...
Ma mislim malo manje od 10.000,ali ne znam koliko gdje...

Gle 500 u Kistanje,to je pola sela(pričam napamet), 500 u Voćin i sl...

A za Zagrebačku Dubravu,ne znam zašto se stvara fama da ih ima toliko,kad ne čine ni 10% četvrti...
Mnogo je više Posavaca u Zagrebu...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 22.02.2010., 12:23   #64
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Ej, ti famozni Hrvati s Kosova i cuveni Janjevci o kojoj cifri uopste pricamo?
Te naselili Slavoniju, te Zagreb te Kistanje...

Mislim ispada kao da ih je doslo 200 000...
sve skupa ih je oko 10-tak tisuća, nisu to samo Janjveci, već i Letničani i neka druga sela. u zagrebačkoj Dubravi ih je oko 6-7.000, u Kistanjama oko 1.000, i u Slavoniji 2-3.000. moguće da ih je danas i više. na Kosovu ih je ostalo oko 350, a i tu je pola djece. već od 70-tih se sele prema Hrvatskoj.

According to records in 2002, there are 966 families of Janjevci in Croatia, with the majority of them residing in the capital Zagreb (669 families), and the rest in other parts of Croatia (297 families).

Kistanje se danas nazivaju Novo Janjevo.
dudu is offline  
Old 22.02.2010., 12:24   #65
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Ej, ti famozni Hrvati s Kosova i cuveni Janjevci o kojoj cifri uopste pricamo?
Te naselili Slavoniju, te Zagreb te Kistanje...

Mislim ispada kao da ih je doslo 200 000...
Pa u par naselja,ovih koje sam naveo i mozda jos nekom,a Zagreb definitivno,i koliko sam informisan od dudua najvise u Dubravi. Ali apsolutni brojevi nisu veliki,ali dovoljni da na nivou navedenih sela znacajno promene demografsku strukturu stanovnistva.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 22.02.2010., 12:24   #66
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post

According to records in 2002, there are 966 families of Janjevci in Croatia, with the majority of them residing in the capital Zagreb (669 families), and the rest in other parts of Croatia (297 families).
Prijatelju,odakle ti ti podaci?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 22.02.2010., 12:27   #67
Trenutno stanje na albaniziranom Kosovu je takovo da se preostali Janjevci tamo osjećaju ugroženo i nesigurno. Zato hrvatska vlast u suradnji s katoličkom crkvom razmišlja o mogućnosti njihove cjelovite preselidbe u Hrvatsku. Nakon Domovinskog rata, od devedesetih godina do danas, većina kosovskih Janjevaca su već preselili u Hrvatsku. Tu su danas njihova najveća i najbrojnija grupna naselja ova:

* Novo Janjevo (bivše Kistanje): Nakon vojnoredarstvene operacije "Oluja" i propasti srpske "Krajine" god. 1995, većina bivših Srba iz Ravnih Kotara i Kistanja su prebjegli u sjevernu Bosnu (Republika Srpska) i dielom dalje u samu Srbiju. Istodobno su u njihova prazna naselja u Dalmatinskoj Zagori i najviše u Kistanje naseljeni brojni izbjegli Janjevci s Kosova ponajviše iz Janjeva. Zato je odnedavna gradić Kistanje realno u Hrvatskoj postao najveće naselje većinskih Janjevaca i već nosi drugi poluslužbeni naziv "Novo Janjevo". Tu su oni dosad oblikovali i nametnuli svoje navike i životni stil s Kosova, tako da današnje Kistanje već posve izgleda kao tipska balkanska čaršija gdje se već razvija razna preprodaja i sitni balkanski obrti nalik na slikovitu sarajevsku Baščaršiju. Znakovito je da te nove Janjevce iz Kistanja, zbog njihova egzotičnog torlačkog dialekta okolni štokavski starosjedioci Ravnih Kotara teško razumiju, a susjednim primorskim čakavcima oko Zadra i Biograda su ovi torlački Janjevci jezično posvema nerazumljivi.

* Sjeverozapad Dubrave (Zagrebačko Janjevo): Dio bogatijih Janjevaca s većim životnim ambicijama potom se preselio i do samog Zagreba, a najveća njihova skupina u sjevernoj Hrvatskoj je grupno pokupovala kuće na sjeverozapadnom rubu zagrebačke Dubrave, najviše oko Konjščinske i Teslićke ulice. Zato je ovdje u Zagrebu drugo najveće grupno naselje Janjevaca u današnjoj Hrvatskoj nakon Kistanja, pa se to već neslužbeno naziva "zagrebačko Janjevo". Tu je s njihovim pregradnjama npr. bivša Konjščinska ulica već izgledom preoblikovana u tipsku balkansku čaršiju, oko koje se razvija i klupko nepodobnih djelatnosti (kao reketarenje i dilanje droga). Povrh toga, čak i doseljeni dinarski štakavci koji su dosad većina pučanstva u ostalom ulicama Dubrave, torlački govor tih novodoseljenih Janjevaca teško razumiju, a kajkavskim starosjediocima iz užeg Zagreba su ovi doseljeni Janjevci već posvema nerazumljivi. Zbog svega navedenog, pravi zagrepčani većinom izbjegavaju zalaziti u tu sumnjivu četvrt "zagrebačkog Janjeva", pogotovo ne noću kad se to smatra sumnjivim prigradskim kvartom poput američkih slumova.

* Manja naselja u Slavoniji: Izim nekoliko manjih sela s doseljenim Janjevcima u Ravnim Kotarima oko Kistanja i drugdje, njihova nova naselja već postoje i u zapadnoj Slavoniji. Tako su npr. većina Janjevaca iz njihova drugog najvećeg naselja Letnica na Kosovu uglavnom odselili u dijelom napuštena sela Voćin i Varešnicu u zapadnoj Slavoniji, odakle su nakon propasti "Krajine" većinom izbjegli Srbi.

Doseljeni Janjevci u Hrvatskoj, kao i njihovi starosjedioci na Kosovu, uglavnom govore posebnim egzotičnim dialektom koji je posve različit od hrvatskoga književnog standarda (i nadasve od kajkavice i čakavice), a po nizu značajki očito pripada torlačkom dialektu jugoistočne Srbije. Taj torlački dialekt čini prijelaz izmedju srpskoga spram bugarskom jeziku, pa pripada u tzv. balkanski Sprachbund europskih lingvista i teško se može uvrstiti u širu srpskohrvatsku jezičnu grupu (tzv. srednje-južnoslavenski dijasistem po novoj klasifikaciji vukovaca). Glavne egzotične značajke torlačkog govora Janjevaca spram književnoga hrvatskog (i pogotovo spram čakavice i kajkavice) jesu npr. ove:

* Veliko obilje tipskih balkanizama i turcizama sličnih kao u bošnjačkom jeziku, kakvi su u hrvatskom standardu ipak puno rjedji, dok slične albanske riječi u hrvatskomu uglavnom ne postoje.
* Prekomjerna jotiranja suglasnika l i n u nove palatale lj i nj: npr. ljuk, njoga itd.
* Gotovo posvemašnji nestanak bilokakvih infinitiva koji u janjevskom govoru uglavnom ne postoji.
* Posvemašnja redukcija imenske deklinacije i izostanak padeža, tako da u većini rečeničnih konstrukcija ovi doseljeni Janjevci rabe zamalo sve imenice u obliku nominativa, što uz obilje inih balkanizama uvjetuje jaku nerazumljivost janjevskog govora za ine Hrvate.
dudu is offline  
Old 22.02.2010., 12:31   #68
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post

* Manja naselja u Slavoniji: Izim nekoliko manjih sela s doseljenim Janjevcima u Ravnim Kotarima oko Kistanja i drugdje, njihova nova naselja već postoje i u zapadnoj Slavoniji. Tako su npr. većina Janjevaca iz njihova drugog najvećeg naselja Letnica na Kosovu uglavnom odselili u dijelom napuštena sela Voćin i Varešnicu u zapadnoj Slavoniji, odakle su nakon propasti "Krajine" većinom izbjegli Srbi.
Mislim da je Voćin oslobođen već 1991.,ali ne znam koje su godine doseljeni Janjevci tamo i pod kojim okolnostima...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 22.02.2010., 12:32   #69
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post

* Sjeverozapad Dubrave (Zagrebačko Janjevo): Dio bogatijih Janjevaca s većim životnim ambicijama potom se preselio i do samog Zagreba, a najveća njihova skupina u sjevernoj Hrvatskoj je grupno pokupovala kuće na sjeverozapadnom rubu zagrebačke Dubrave, najviše oko Konjščinske i Teslićke ulice. Zato je ovdje u Zagrebu drugo najveće grupno naselje Janjevaca u današnjoj Hrvatskoj nakon Kistanja, pa se to već neslužbeno naziva "zagrebačko Janjevo". Tu je s njihovim pregradnjama npr. bivša Konjščinska ulica već izgledom preoblikovana u tipsku balkansku čaršiju, oko koje se razvija i klupko nepodobnih djelatnosti (kao reketarenje i dilanje droga). Povrh toga, čak i doseljeni dinarski štakavci koji su dosad većina pučanstva u ostalom ulicama Dubrave, torlački govor tih novodoseljenih Janjevaca teško razumiju, a kajkavskim starosjediocima iz užeg Zagreba su ovi doseljeni Janjevci već posvema nerazumljivi. Zbog svega navedenog, pravi zagrepčani većinom izbjegavaju zalaziti u tu sumnjivu četvrt "zagrebačkog Janjeva", pogotovo ne noću kad se to smatra sumnjivim prigradskim kvartom poput američkih slumova.
Posto si na terenu,da te pitam za ovo podebljano. Nije li to malo preterano od strane tih pravih Zagrepcana? Dobro,razlike u mentalitetu postoje,ali ''sumnjiva cetvrt''... Zvuci kao da su Janjevci neki bosovi
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 22.02.2010., 12:34   #70
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Prijatelju,odakle ti ti podaci?
s wikipedije.
dudu is offline  
Old 22.02.2010., 12:36   #71
Janjevci izgleda kao vanzemaljci u Hrvatskoj po ovom tekstu

Slabo ko da ih razume sta pricaju, trguju ko na carsiji, reprodukuju se ko Albanci, i imaju jednu zajednicku muku sa Srbima, terali su ih Albanci...

Kakva zbrka
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Old 22.02.2010., 12:39   #72
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Posto si na terenu,da te pitam za ovo podebljano. Nije li to malo preterano od strane tih pravih Zagrepcana? Dobro,razlike u mentalitetu postoje,ali ''sumnjiva cetvrt''... Zvuci kao da su Janjevci neki bosovi
Otac i sin Gucić,Janjevci,tajkuni, su bili povezani s mafijašima,ali glavni gangovi su bili oni Posavca Sliška,i lokalca Petrača,kao i Bagarića,Hercegovca iz Njemačke...
Tu su bili i braća Pripuz,Srbi,kao i nedavno ubijeni Zečević iz Crne Gore...

Tako da su Janjevci nepravedno optuženi...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 22.02.2010., 12:44   #73
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Posto si na terenu,da te pitam za ovo podebljano. Nije li to malo preterano od strane tih pravih Zagrepcana? Dobro,razlike u mentalitetu postoje,ali ''sumnjiva cetvrt''... Zvuci kao da su Janjevci neki bosovi
ne želiš da ti prepričavam svoje djetinjstvo jer mene od njih dijeli samo ulica. tu živim 22 godine već i u toj Paljestini, aka Janjevu sam se našao svega par puta, prvi put s 12-3 godina i kad sam ugledao tablu Janjevo, bila je štura koliko me noge nose. stvar je u tome da je njih masu ove moje generacije i uglavnom su išli u moju osnovnu školu, tako da ih poznajem u dušu. fizički ih primjetim s 200-300 m bez beda, što i nije teško jer imaju specifične face, a i nošenje. doduše, znao sam se par puta iznenadit kad bih upoznao nekog Janjevca koji odskače od tog profila. žene su im pobožne, a muškarci bože sačuvaj. s Janjevcima sam se počeo mlatit od 6. godine i to je trajalo neko vrijeme dok nisu počeli nosit noževe klinci od 7-8 godina. kako je moj kvart 90-tih definitivno bio na glasu kao najklošarskiji u cijelom Zagrebu, Janjevci su tu imali podlogu za razno razna "prijateljstva", tako da je ovo bila zona sumraka, pogtovo moja generacija. sad se to malo razvodnilo, ali 90-te katastrofa. ti bi huligani zajedno s Janjevcima samo tražili nerede po Dubravi i onda kolektivno oboružani kao mala brigada išli po drugim naseljima (Dubec, Klaka, Zeleni brijeg, Novo Brestje) i razbijali sve živo što im se nađe na putu. doduše, imalo je to i svoje koristi kad sam krenuo u srednju, nitko pored mene od straha nije smio mrdnut jer ipak sam iz Donje Dubrave
dudu is offline  
Old 22.02.2010., 12:45   #74
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Otac i sin Gucić,Janjevci,tajkuni, su bili povezani s mafijašima,ali glavni gangovi su bili oni Posavca Sliška,i lokalca Petrača,kao i Bagarića,Hercegovca iz Njemačke...
Tu su bili i braća Pripuz,Srbi,kao i nedavno ubijeni Zečević iz Crne Gore...

Tako da su Janjevci nepravedno optuženi...
Janjevci se po broju ne mogu nositi s ostalima, ali ovako na sitno...šta ti je, pa znam ih dušu. nećeš kupit petarde na okretištu u Dubravi?! e onda ćeš dobiti nogom u dupe, ili čvoku u glavu, pa ti ne kupuj.

ili...dođe klinac na školsko i šamara 5-6 godina starije od sebe i svi gledaju jer ako netko malog samo krivo pogleda, sutra ga pred školom traži 200-300 ljudi.

znam da sam se sam sebi zakunuo da ću jednog malog zgazit kad budem odlazio iz kvarta. to je doduše bilo prije više od 10 godina, kad sam završavao osnovnu.
dudu is offline  
Old 22.02.2010., 12:58   #75
samo da vam ispričam par anegdota s njima...

tamo negdje 2. srednje, izašao s frendom u McDonalds u Jurišićevoj i ode on u wc i nema ga 5-6 mina. kako sam sjedio na katu uz prozor skužim dolje 10-15 Janjevaca i odem do wc-a znajući šta bi moglo biti, a tamo jedan traži pare od frenda. čak mu i nož pokazuje, ali je moj frend malo bahat, pa ne konta moje signale da se izgubi iz wc-a i da su to Janjevci i da u pravilu jedan izaziva, a najmanje 10 čeka. nekako ga istjeram iz wc-a, Janjevcu kažem da znam Ljonija, Pavleta i malog Viljiamza i da ne zajebava i uvalim mu 10 kuna da nas pusti na miru. nisam imao ništa u džepu, a frend cca. 300 kuna. i izađemo iz wc-a, dođe do našeg stola, uzme s plate Big Mac, pobaca pomfri po podu, a cijeli lokal, uključujući osoblje šutke gleda.

taj jedan mali koji je izazivao sve živo po kvartu, nabasao na jednog mog kolegu iz razreda, koji je po prirodi bio rastrojen i malo psihički uzdrman. bila je to naša neka glupa faza, gdje se non stop međusobno mlatimo, 7-8 razred, a posebno poslije škole. i tako se ajmo reći pohrvali ja i taj ludi kolega i u trenutku dok je bio na podu, eto tog malog na biciklu i namjerno nagazi kotačem na trbuh. kako ga je nagazio, ovaj se digao i odvalio ga šakom svom snagom, tako da je odletio i on i bicikl... e sad, zajeb je taj što su se na školskom uvijek okupljali Janjoši, a to je nekih 400 m od mjesta događaja i što je kraj nastave, pa ih je i puna škola. mali je sjeo na bicikl i odjurio prema školskom, a nas trojica koji smo bili tamo smo se brzo pokupili i okolnim ulicama krenuli kući. luđaka smo ostavili doma, a ja i naj frend polako kući. i tako hodamo ravno ulicom, kad iza nas na nekih 400 m ide najmanje 200 ljudi, što Janjoša koji idu mlatit, što gledatelja. stignem na vrijeme u stan, a ispred zgrade mi se krene gomilat rulja jer ne znaju kog točno traže. na kraju su tog tipa iz mojeg razreda razbili i to na tjelesnom dok smo bili vani neki potpuno peti likovi koji veze s Janjevcima nemaju. i to dok smo mi igrali nogomet, oni su ga gazili u šumarku. za uzvrat smo jednog od najvećih klošara u kvartu nagovorili da prebije brata od tog bahatog malog. a brat je bio kadetski prvak Hrvatske u hrvanju haha.

Zadnje uređivanje dudu : 22.02.2010. at 13:11.
dudu is offline  
Old 22.02.2010., 12:59   #76
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
Janjevci se po broju ne mogu nositi s ostalima, ali ovako na sitno...šta ti je, pa znam ih dušu. nećeš kupit petarde na okretištu u Dubravi?! e onda ćeš dobiti nogom u dupe, ili čvoku u glavu, pa ti ne kupuj.

ili...dođe klinac na školsko i šamara 5-6 godina starije od sebe i svi gledaju jer ako netko malog samo krivo pogleda, sutra ga pred školom traži 200-300 ljudi.

znam da sam se sam sebi zakunuo da ću jednog malog zgazit kad budem odlazio iz kvarta. to je doduše bilo prije više od 10 godina, kad sam završavao osnovnu.
Ne znam baš,životinje koje su nasmrt pretukle Luku Ritza su bili iz finih Agramerskih obitelji...

Ali uvijek su Zagrepčanima krivi Hercegovci,Beograđanima Krajišnici,a Sarajlijama Sandžaklije...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 22.02.2010., 12:59   #77
Au,dudu pa to je bas gadno iskustvo. Mala digresija kada pricamo o doseljenima sa Kosova : U mom gradu postoji celo jedno naselje koje cine doseljeni sa Kosova,zbog njih je otvorena i nova skola prosle godine,dakle skola u koju idu samo deca raseljenih. Naselje se zove Kovacicevo,ali mu moji sugradjani tepaju Kosovacicevo . Tamo ih ima nekoliko hiljada,sto novopridoslih,sto onih koji su jos od 70tih poceli da dolaze. Ima jos takvih naselja kod mene,posebno u juznim delovima grada (Vucak i jos neka),ali da ne zamaram. Ja licno nisam primetio da su pravili takve probleme,a bio sam osnovac u to vreme (kraj 90tih) kada su dosli. Ono sto je bilo sigurno jeste da su uglavnom imali dosta love od prodate imovine i da su se duvali da uhvate sto vise privilegija na osnovu toga sto su proterani sa Kosova (sto je mnogima starosedeocima islo na zivac) ali da su pravili neka sranja i nisu. Vise mi deluju kao demoralisana skupina koja je izgubila nadu da ce biti dobro,pa je atmosfera u gradu malo vise pesimisticna.

Mislim da si imao vrlo rdjavu srecu sa pogresnim ljudima,svuda imas dobrih ljudi i onih losih koji ce da gledaju da na osnovu necega oforme nekakav svoj klan odakle ce mrzeti sve oko sebe.

I ja sam se mlatio u osmom razredu sa jednim sa Kosova,ali taj je bio bezobrazan,stalno je podmetao nogu ljudima i namestao im zvrcke,a meni bilo prekipelo
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 22.02.2010. at 13:05.
Lookey is offline  
Old 22.02.2010., 13:12   #78
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne znam baš,životinje koje su nasmrt pretukle Luku Ritza su bili iz finih Agramerskih obitelji...

Ali uvijek su Zagrepčanima krivi Hercegovci,Beograđanima Krajišnici,a Sarajlijama Sandžaklije...
danas su klinci idoti.
dudu is offline  
Old 22.02.2010., 13:14   #79
Cool

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
[U]0-14 680.467 (15,34%)

Udio 0-14 po županijama

VRH:
Požeško-slavonska 17.38%
Brodsko-posavska 17.28%
Vukovarsko-srijemska 17.06%
Virovitičko-podravska 16.39%
Osječko-baranjska 15.66%


DNO
Grad Zagreb 14.90%
Primorsko-goranska 12.29%
Istarska 12.87%
napamet govoreci, dojmim da je u razvijenim krajevima zivotni vijek duzi i stoga manji udio mlade populacije u ukupnom broju.naime paradoksalno je,ali i bolja je rodnost u razvijenim regionima Hrvatske!

OVO JE MALO ZAGRIJAVANJE, uopce nemamo razloga likovati nad nekim parcijalnim pokazateljima.

pozdrav
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 22.02.2010., 13:15   #80
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Au,dudu pa to je bas gadno iskustvo. Mala digresija kada pricamo o doseljenima sa Kosova : U mom gradu postoji celo jedno naselje koje cine doseljeni sa Kosova,zbog njih je otvorena i nova skola prosle godine,dakle skola u koju idu samo deca raseljenih. Naselje se zove Kovacicevo,ali mu moji sugradjani tepaju Kosovacicevo . Tamo ih ima nekoliko hiljada,sto novopridoslih,sto onih koji su jos od 70tih poceli da dolaze. Ima jos takvih naselja kod mene,posebno u juznim delovima grada (Vucak i jos neka),ali da ne zamaram. Ja licno nisam primetio da su pravili takve probleme,a bio sam osnovac u to vreme (kraj 90tih) kada su dosli. Ono sto je bilo sigurno jeste da su uglavnom imali dosta love od prodate imovine i da su se duvali da uhvate sto vise privilegija na osnovu toga sto su proterani sa Kosova (sto je mnogima starosedeocima islo na zivac) ali da su pravili neka sranja i nisu. Vise mi deluju kao demoralisana skupina koja je izgubila nadu da ce biti dobro,pa je atmosfera u gradu malo vise pesimisticna.

Mislim da si imao vrlo rdjavu srecu sa pogresnim ljudima,svuda imas dobrih ljudi i onih losih koji ce da gledaju da na osnovu necega oforme nekakav svoj klan odakle ce mrzeti sve oko sebe.

I ja sam se mlatio u osmom razredu sa jednim sa Kosova,ali taj je bio bezobrazan,stalno je podmetao nogu ljudima i namestao im zvrcke,a meni bilo prekipelo
to je nešto drugo, Srbi na Kosovu su ipak velika zajednica. Hrvati su mala, oduvijek se drže skupa, malo je reći da su plemenski vezani, a okruženi neprijateljima. kad takve iz vedra neba smjestiš u Zagreb, onda je jasno da ništa dobro ne može ispasti iz toga jer onda se njihove "loše" strane udeseterostučuju zbog svega što grad kao takav nudi. iako, oni su danas ok, nije to ni 10% kako je bilo prije.
dudu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.