Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2019., 09:43   #1
Napajanje računala plinskog sustava

Prilikom debugiranja što mi izvlači struju iz akumulatora, obavio sam analizu i mjerenje i došao do toga da mi na autu, kada je ugašen, cijeli sustav vuče oko 80mA struje, što je malo previše. Eliminiranjem komponente po komponente, zaključio sam da mi je plinski kompjuter spojen direktno na akumulator preko dodatne žice (bez osigurača) i da taj dio vuče oko 50mA od ukupnih 80mA.
Moje je pitanje, zna li itko da li plinski kompjuter mora biti aktivan za vrijeme kada auto ne radi, ili se samo radi o tome da su šlampavi majstori uzeli struju gdje im je bilo najlakše umjesto da su uzeli s kontakta bravice?
Koliko sam ja vidio, nema nikakvih problea u radu ako otpojim žicu kada je auto off, a spojim ju nakon što upalim auto, sve radi OK.
Inače radi se o Prins sustavu, ako išta znači.
trex13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 13:35   #2
Čestitam - vrhunski sustav i očito budaletina od majstora. Ajde da je spojio na fiksnih +12 (možda tako i mora biti - iako prema mom iskustvu kao i za autoradio imaš fiksnih +12V i +12V preko ključa) ali da je spojio bez osigurača ..... budaletina.

Tu ti je manual za jedan Prins pa pogledaj - ima dva napajanja:

http://www.prinsautogas.com/view_att...n_manual_prins
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 15:52   #3
I LR ima dva napajanja. Jedno direkt (kod mene na Cordobi bilo isto s akumulatora, ali s dodanim osiguračem) i jedno preko ključa (nemam pojma gdje su se spojili). Koliko sam skužio sistem je kao kod radija: Glavno napajanje i pobuda (signal da je auto upaljen). Vjerujem da je onda tako kod svih.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 23:10   #4
A majstor je...?


Sent from my iPad using Tapatalk
KoSi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.