Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2014., 05:13   #441
Ja jesam. Jednom/dvaput tjedno (sub-ned rucak) bih pojeo tanjur "juhe" ... Kuhana brokula i zblendana. Dodao sam malo zacina...

Postio sam takvim rezimom od kraja sijecnja... Do 4.4. Kada sam kolabirao i zavrsio na intenzivnoj.
Tamo su me pristekali na intravenoznu HRANU. ... A ja sam bio isfrustriran kak me sad zele ukrmiti na totalno glup nacin. Umjesto da rokam baklave, torte, hamburgere i sl..
...pa sam tamo nastavio postiti. Tj nisam nista jeo od obroka. Samo faking infuzija (620kcal/dan) + par boca glukoze (100kcal/boca)

Izasao sam iz bolnice ko da sam izasao iz groba. 38kg. (175cm)
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 05:18   #442
Nabavio sam optium freestyle

Skuzio sam kako je diastix bacanje love za totalno glupu informaciju.
Mjeri koliko ketona tijelo izbacuje. Wow. Big deal!

Kad vidite vrijednost koliko vase tijelo trosi ketona, tj koliko ih ima u krvotoku... e to je pravi info!!

Za sad mi je max bio 0.9mmol/L
Iako sam jeo ZERO carb!! Kuzis, stari moj ocu ga nagruvat preko 3mmol/L
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 10:05   #443
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
Izasao sam iz bolnice ko da sam izasao iz groba. 38kg. (175cm)
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
Za sad mi je max bio 0.9mmol/L
Iako sam jeo ZERO carb!! Kuzis, stari moj ocu ga nagruvat preko 3mmol/L
ti si siguran da znas sto radis?
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 10:35   #444
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ti si siguran da znas sto radis?
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 18:32   #445
A mati moja! :-D Kakva ti je krvna slika bila nakon tog "posta"? Ja planiram izdržat još 12 dana, sve skupa 2 tjedna, i sigurno neću imati 38 kg poslje toga, nego bar 40 više, al namjeravam i prestati ako vidim da me vodi do intenzivne. U principu sam se odlučila na post jer nemam osjećaj gladi i jedem "na silu", a i čitala sam da može imati dobar utjecaj na kožu i srce, pa reko da vidimo dokle se može ići. Što se kila tiče, nadam se da bi moglo otići 4-5 u ta dva tjedna, uglavnom, vidjet ćemo. Uz to, pit ću omega 3 po 2 kapsule i twinlab dualtabs multivitamine. Nadala sam se da netko možda ima neko izkustvo bez "happy endinga" na intezivnoj...
Ajmemeniii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 07:10   #446
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
Nabavio sam optium freestyle

Skuzio sam kako je diastix bacanje love za totalno glupu informaciju.
Mjeri koliko ketona tijelo izbacuje. Wow. Big deal!

Kad vidite vrijednost koliko vase tijelo trosi ketona, tj koliko ih ima u krvotoku... e to je pravi info!!

Za sad mi je max bio 0.9mmol/L
Iako sam jeo ZERO carb!! Kuzis, stari moj ocu ga nagruvat preko 3mmol/L
ja sam više manje uvijek bio izmeđi 1.5mmol/L do 2mmol/L. Spustalo se ponekad i do 0.4mmol/L. Kod visih vrijednosti primjetio sam da mi je secer dosta nizak.

optium freestyle si nabavio u ljekarni i besplatan je kako sam naveo prije par tjedana u jednom postu, jel tako?
tick-tack-toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 16:21   #447
Quote:
tick-tack-toe kaže: Pogledaj post
ja sam više manje uvijek bio izmeđi 1.5mmol/L do 2mmol/L. Spustalo se ponekad i do 0.4mmol/L. Kod visih vrijednosti primjetio sam da mi je secer dosta nizak.
ja ću sad otpostit nekoliko dana.
jednostavno sam se *sje* na obiteljskom rođendanu i ušao sam u carb-cycle. (3 dana)

nije mi bed bez hrane, svjestan sam da necu umrijeti... samo me ubija iscekivanje

imas kakav savjet - kako doslovno ubiti vrijeme? nije mi hrana na pameti već prolazak vremena....

na ferijima sam i nemam bas nikakvih obaveza što samo pogoršava stvar.


Quote:
tick-tack-toe kaže: Pogledaj post
optium freestyle si nabavio u ljekarni i besplatan je kako sam naveo prije par tjedana u jednom postu, jel tako?
tak je di nabavljas keto trake? kolko te kostaju? (mozes mi i na pm odgovoriti)
klasicno je 10 komada po 40ak kn... al to mi je f** turbo!
1 ujutro nakon buđenja, 1 prije spavanja - 5 dana


btw, uvijek mijenjaš lancetu?
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 14:28   #448
evo Weeder stavljam jedan post tu tako da tvoj post nije zadnji i da prestaneš spamati LCHF temu, smaraš
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 17:05   #449
Pozdrav,

pocela bih s ketogenom dijetom, pa bih htjela ovdje napisati kako sam ja nju shvatila i da me netko ispravi gdje grijesim.

Mislila sam prvih 5,6 dana biti samo na proteinima i mastima(meso,riba,jaja,maslac,maslinovo ulje),bez povrca i ikakvih UH, da sto prije udem u ketozu, kupila bih i one stikse cisto da okvirno znam da li sam uspjela uci ili ne.

Nakon toga bih ubacila i povrce,ali vecinom zeleno,jer mislim da ono ima najmanje UH.

1.Zanima me kako mjerite ulje, koje su vam doze po jelu,npr kad pecete piletinu?

2.S cim zacinjate salatu,meni je to inace uvijek bilo s maslinovim uljem i octem,da li je dozvoljen ocat i koliko?

3. Da li moze netko napisati svoj cijeli jelovnik jednog dana ili vise po mogucnosti,ali i sa gramazom(znam da je to individualno,ali me zanima,da ne bih pretjerala)

4. Da li je bitno sve vagati?

5. Htjela bih smrsaviti nekih 10-ak kg, koliko bi mi okvirno vremena za to trebalo?

6. Da li su obavezna ta neka punjena i svako koliko? Da li postoje neke faze u ovoj dijeti ko npr u Dukana?

bmi mi je 26,8
bmr mi je 1553 kcal
tdee mi je 2135

Hvala unaprijed ako netko odvoji malo vremena i odg na ova pitanja
bubamara11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:07   #450
Dižem temu malo .

Dakle, imam jedan problemčić s ovim načinom prehrane koji mi inače savršeno paše. Ne mogu bez mlijeka u kavi. Dakle, svega se držim, ali mlijeko mi je i dalje nezaobilazno u kavi. Mislim da sam svejedno u ketozi, iako mi je trebalo duže vremena da postignem istu.
Ne jedem gotovo, pa uopće sireve, jer ih niti baš ni ne volim, osim ponekad rijetko malo ementalera. No, sada kad sam došla do toga da sam skroz naviknuta na ovaj režim, iako meni to uopće više nije režim, jednostavno mi ništa ne fali..želim izbacit i mlijeko. I došla sam na ideju da sama napravim bademovo mlijeko, ali da unutra zbog gustoće, jer je ono inače prilično rijetko i ne zamliječi kavu onako kako ja volim, ubacim malo maslaca,pa sve to dobro zblendam.

Da li bi to bila adekvatna zamjena za mlijeko po ketozi ?
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:19   #451
Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
Dižem temu malo .

Dakle, imam jedan problemčić s ovim načinom prehrane koji mi inače savršeno paše. Ne mogu bez mlijeka u kavi. Dakle, svega se držim, ali mlijeko mi je i dalje nezaobilazno u kavi. Mislim da sam svejedno u ketozi, iako mi je trebalo duže vremena da postignem istu.
Ne jedem gotovo, pa uopće sireve, jer ih niti baš ni ne volim, osim ponekad rijetko malo ementalera. No, sada kad sam došla do toga da sam skroz naviknuta na ovaj režim, iako meni to uopće više nije režim, jednostavno mi ništa ne fali..želim izbacit i mlijeko. I došla sam na ideju da sama napravim bademovo mlijeko, ali da unutra zbog gustoće, jer je ono inače prilično rijetko i ne zamliječi kavu onako kako ja volim, ubacim malo maslaca,pa sve to dobro zblendam.

Da li bi to bila adekvatna zamjena za mlijeko po ketozi ?
meni to zvuci preuzasno
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:35   #452
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
meni to zvuci preuzasno
No,jel u ketozi? Ne znam što zvuči užasno, pa maslac se radi od mlijeka,a nema neki strašno prepoznatljiv okus, osim što će ga zgusnut
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 15:11   #453
ubaci ne malo nego puno maslaca, kvaltetnog i ne treba ti nikakvo mlijeko
naviknuti ces se brzo
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 15:35   #454
ok,tnx. Probati ću i to. Koji je to kvalitetan maslac? Da uzmem onda onaj domaći s placa od babica? Uvijek kupujem onaj Zbregov, nisam uopće razmišljala o kvaliteti..
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 16:31   #455
u Hrvatskoj nema nekog izbora tako da je najbolje neki domaci uzeti ali od provjerene osobe, od neke male mljekare, u nekom ducanu zdrave hrane itd..
na placu od nepoznatih vise ne kupujem jer mi se zauvijek zgadio nakon necega, bolje da ne napisem..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 18:11   #456
hvala. Vidjet ću kako će to ići bez mlijeka..bijela kava mi je jedina ovisnost, demit!
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 18:18   #457
Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
hvala. Vidjet ću kako će to ići bez mlijeka..bijela kava mi je jedina ovisnost, demit!
pa što ne možeš staviti vrhnje za kavu?

misliš da bi te ubila ta količina mlijeka koju staviš u kafu?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 18:46   #458
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
pa što ne možeš staviti vrhnje za kavu?

misliš da bi te ubila ta količina mlijeka koju staviš u kafu?
iz perspektive ketogene dijete, da. 5g UH na deci mlijeka

slatko vrhnje je tipicno 3-4g, a njega se i manje stavi
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 12:35   #459
@Weedeemer mozes li malo poblize objasniti ono ubrzano gubljenje masnoca o kojem si pisao (traje tjedan dana tako nesto)? stavio si tu neki link na engl al ako je moguce da das svoj opis s obzirom da si to provodio i moze li to bez pitajbogakojih supstanci tj s nekim dostupnim, uobicajenim namirnicama a ne nekom kemijom iz ljekarne?
Isabeau is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 17:58   #460
Ajme da low carb nije ketoza a ketogena dijeta je, lol to je kao da si rekao da nogometasi, kosarkasi itd.. ne trce nego samo sprinteri na 100m...

Meni se cini da je previse ovih kombinacija atkins, lchf, paleo, ketogena dijeta a puno manje ljudi koji se nikako ne drze zaista vrlo jednostavnog pravila
markos30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.