Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 07:48   #6061
Pangaea, ovo mi prefino izgleda!
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:56   #6062
napravila i ja kolač/tortu od cikle i oh, kako mi je drago da jesam!
divan mi je, baš sam oduševljena i mislim da ću ga ako ne prije, definitivno praviti opet za božić! evo i slike čak.
hvala ženske na ideji!
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 07:48   #6063
Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
Veganska torta od jabuka s rogacem i cimetom
http://i63.tinypic.com/mbhldi.jpg
Može recept?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:54   #6064
sklepala sam ovo s makom.





200 grama piskota izlomila na 3, 4 komadica. u 4 dl mleka ubacila 150 grama mlevenog maka, 2 kesice vanilin secera i 50 grama maslaca. imala sam i saku susenih visanja, i njih sam ukuvala s makom.
zalila piskote. ostavila da se ohladi i prenoci u fridzu. rastopila 100 grama crne cokolade u 250 ml slatkog vrhnja, noc u frizideru. sutradan umutila u cokoladni slag. premazala.
sve zajedno s mlevenjem maka trebalo mi je 10 minuta.
ne secam se kad mi je tolko ljudi trazilo jel ima jos, i daj recept.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:08   #6065
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Može recept?
Podloga:
180gr digestive keksa
100gr mljevenog rogaca
100gr biljnog margarina

Sve dobro umijesiti i utisnuti na dno kalupa na koji si stavila papir za pecenje.

Krema od jabuka:
4 jabuke srednje velicine
Smedji secer (muscovado)
Mahuna vanilije
500ml mlijeka od soje
Cimet
40gr gustina (kukuruzni skrob)

Jabuke nasjeckati na kockice, staviti u posudu, poseceriti po zelji smedjim secerom, dodati vaniliju iz mahune i cimet te dodati malo vode tek toliko da pokrije jabuke. Pirjati dok jabuke ne omeksaju i ne postanu polukaramelizirane. Dodati pola litre sojinog mlijeka te gustin i kuhati dok se ne zgusne. Preliti preko podloge i ostaviti da se stisne i ohladi.

E sad, gornji sloj je puding od vanilije skuhan sa sojinim mlijekom. Trebao je biti slag od rize (kupila sam rizino vrhnje za slag) ali mi se nije svidio okus pa sam u zadnji cas promjenila ideju. I to je to, ostavila preko noci da se stisne u hladnjaku.
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 07:06   #6066
Pangaea, mene zanima taj gornji sloj - puding skuhan sa sojinim mlijekom nisam nikad još kuhala puding sa sojinim mlijekom, jer sam mislila da se to ne može kako ti to radiš, je li sve isto, kao s običnim mlijekom?
btw, kolač mi zvuči super, isprobat ću sigurno!
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 22:34   #6067
Quote:
darling kaže: Pogledaj post
xavierkat, komsinice, dodji na otolengijev sa cveklom i djumbirom
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Ja sam jucer radila original Ottolenghijev s ciklom. Kako je to dobro!
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
napravila i ja kolač/tortu od cikle i oh, kako mi je drago da jesam!
Dakle, kao osoba s punim frižiderom domaće cikle koja je 'na putu prema dolje', ja moram hitno napraviti ovaj kolač više puta Ako mi vi koje ste ga uspješno napravile možete samo razriješiti neke nedoumice (nisam neka slastičarka):

- brašno ide oštro?
- kao sour cream stavljam obično kiselo vrhnje (plavo)?
- cream cheese je neka Filadelfija ili ABC ili slično?
- heavy cream je obično slatko vrhnje?
- kad kaže za kremu prvo izraditi sir pa dodati vrhnje i miksati, misli li da doslovno ulijem netučeno vrhnje u taj sir i onda miksam minutu i gotovo!?

Unaprijed puno, puno hvala!
Litre O'Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 23:33   #6068
@Litre O’Cola

Brašno sam stavila glatko.
Sour cream je kiselo vrhnje (bilo bi bolje koristiti neko masnije ali ako doma već imaš plavo, stavi plavo).
Cream cheese i heavy cream su točno to što si napisala.

Da, u kremu ide netučeno vrhnje. Nakon tog dodatnog miksanja, krema se lagano stisne.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 07:31   #6069
ja sam stavila pirovo brašno jer mi je samo to ostalo i super nisam imala ni abc, al sam imala posni milbona/pilos, koji je jednako kremast i opet je super ispalo, da ne govorim da sam stavila meda umjesto dijela šećera
mislim da svaki, al baš svaki put kad idem raditi neki novi recept, napravim neke svoje modifikacije za divno čudo, uglavnom sve dobro prođe

Litre, coffee ti je zapravo sve odg. javi dojmove kad isprobaš, baš me zanima, ja sam stvarno prezadovoljna i sad se borim sama sa sobom da ga ne idem opet raditi, možda s mrkvom ovaj put
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 10:11   #6070
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
...i sad se borim sama sa sobom da ga ne idem opet raditi, možda s mrkvom ovaj put


Ja sam ga upravo ispekla.

I ja jako cesto modificiram recepte. I dobro ispadne.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:13   #6071
Hvala na info, a dobro je znati da kolač trpi i malo kreativnosti Ja sam inače od onih kojima je komp za vrijeme pečenja kolača zamrljan brašnom i maslacem jer svake tri minute nešto gledaju u recept

Uglavnom, javim kako je prošlo (i je li muž uopće htio probati)...
Litre O'Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 13:23   #6072
ako ti je muz konzervativan, nece mu biti problem cikla, ako ne kazes sta je, nece ni znati, nego je djumir taj koji kolacu daje ukus koji je kod nas neodomoacen. eto, tu moze biti problem. tako da mozes da ga pravis sa ciklom, al da stavis grozdjice, na primer. il kandirane narandze, limun, sta vec imas na raspolaganju.
inace, fenomenalan je i drugi dan.
a ja za kremu od sira i vrhnja nisam ni palila mikser, sve sam izmutila rukom.
zato mi se kolac toliko i svidja, jednostavan, a bozanstven.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 14:49   #6073
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Ja sam ga upravo ispekla.
ja sam se zasad suzdržala, jer sam trenutno sama doma i vjerojatno bi ga sama pojela

kakav ti je s mrkvom? jesi stavljala đumbir ili nešto drugo? imam grožđice pa si mislim da ih iskoristim ne danas, al uskoro
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 17:57   #6074
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
ja sam se zasad suzdržala, jer sam trenutno sama doma i vjerojatno bi ga sama pojela

kakav ti je s mrkvom? jesi stavljala đumbir ili nešto drugo? imam grožđice pa si mislim da ih iskoristim ne danas, al uskoro
Nisam (još) radila s mrkvom. Ispekla sam ga po receptu osim što sam naribala koricu limuna u tijesto umjesto naranče koju nisam imala. U kremu sam i sad i prvi put ocijedila sok od cijelog limuna jer mi je bila preslatka. Idući put definitivno smanjujem šećer u kremi. Sad sam na to zaboravila.

Vjerujem da će ovaj kolač biti odličan s mrkvom i grožđicama. ma.nx, javi kako ti je ispao ako probaš
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 19:16   #6075
Koliko se mora lambada hladiti prije posluzivanja?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 21:08   #6076
Najbolje da je ostaviš u hladnjaku preko noći. Meni je taj tip kolača najbolji kad stoji tako, a ako nemaš baš toliko vremena, probaj da ipak bude par sati u hladnjaku.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 23:51   #6077
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Najbolje da je ostaviš u hladnjaku preko noći. Meni je taj tip kolača najbolji kad stoji tako, a ako nemaš baš toliko vremena, probaj da ipak bude par sati u hladnjaku.
nemam sta je najgore prijepodne bi ga radila a predvecer bi trebao biti posluzen,hoce se do tada stisnuti krema?
Steta da ga nisam mogla raditi danas da prenoci
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 09:46   #6078
mozda nakon cca 2-3h u frizideru da ga ubacis u zamrzivac na cca 15min. pa onda opet vratis u frizider
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 10:45   #6079
Ma bit će ok ako stoji od jutra do predvečer. Bitno je da se hladi nekoliko sati, da se sve stisne.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 21:17   #6080
Tnx
Uspio se ohladit i stisnut brzo
Degustiran je predvecer i pol ga nestalo
Mislim da kad odstoji da ce sutra biti jos bolji
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:45.