Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2017., 14:19   #261
Alatničaru, ja ti kao ekonomist mogu poručiti samo jedno: drž se svoje struke i nikada ne otvaraj vlastitu firmu. Za svoje dobro.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 14:30   #262
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Planiranje,razvoj,konstrukcija,atesti,dozvole...tu je lova...

Zivot me x puta naucio jedno...ovakvi poput tebe,koji uvijek "sve znaju" i na kojima gazda...
...Kad si toliki strucnjak kaj ne odes na x puta vecu placu?

KVALITETNIH radnika METALSKE struke nedostaje da je to nenormalno...

Mudraca koji znaju sve imas na bacanje...
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Sve tvoje kompetencije, znanja i sposobnosti odlično si sažeo u ovom postu;:



kako ozbiljno shvatiti nekog tko ovo napiše?
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Lajkam tu izrazitu skromnost, pravi si Alija Sirotanović


-Stipe
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Svi ti tvoji koje tako zdušno braniš pokazali su svoje pravo lice...
O ekonomiji nemoj, molim te.
Time što si napisao da nije problem povećanje prava (materijalno) jer nisu povećali poreze pokazao si sve.
...
Btw, slab si mi ti majstor.
Profit od 30 kn dnevno po majstoru je, grubo rečeno, goli kurac.
S obzirom da gazda mora o tebi brinutu, platiti ti zaštitnu odjeću, edukaciju, zaštitu na radu, osigurati ti transport/prijevoz do posla, brinuti se da si zaposlen, tj da imaš što raditi, kupiti ti alat... odgovara kazneno i prekršajno za svako tvoje kršenje zakona u sklopu radnog vremena...

Poprilično si beskoristan.

Da bih uopće razmišljao da nekog zaposlim ćista dobit po zaposlenom bi morala biti njegova plaća.

Vidiš kako nemaš pojma o ekonomiji?
Prekinite se baviti samnom na ovoj temi, ne smatram vas privlačnima, a za takve stvari imate podforum usamljena srca.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 14:31   #263
Zing!


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 14:34   #264
kada bi se objavila lista umirovljenih branitelja,njihova primanja s invalidnošću onda bi bio cirkus
Fred Matić je tu bio u pravu
kao kad bi se objavile civilne invalidske,dokupljene i mirovine srbima i partizanima i ustašama
ovoj državi nema spasa to ni Kina ne bi mogla financirati
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 21:33   #265
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post

Kakvo planiranje i ateisti?
Ateisti? Čuj lika....

De nauči čitat prvo.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 05:56   #266
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Zing!


-Stipe

Voila!

Btw, alatničaru, znam da ovo čitaš iako ne možeš pisati:

Nisu ateisti već ATESTI.

Znaš li što je atest, jelda?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 07:58   #267
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Prekinite se baviti samnom na ovoj temi, ne smatram vas privlačnima, a za takve stvari imate podforum usamljena srca.
Kao sto ti imas podforume gospodarstvo i ekonomiju da se naucis osnovama,a ne da laprdas o tiskanju novca, fin. institucijama i slicno...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 10:01   #268
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Voila!

Btw, alatničaru, znam da ovo čitaš iako ne možeš pisati:

Nisu ateisti već ATESTI.

Znaš li što je atest, jelda?
Atesti, ateisti, štogod. Kao da itko osim nekih supergeekova zapravo zna razliku


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 15:34   #269
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Atesti, ateisti, štogod. Kao da itko osim nekih supergeekova zapravo zna razliku


-Stipe
Mogu ja dobit potvrdu da znam
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 16:14   #270
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Atesti, ateisti, štogod. Kao da itko osim nekih supergeekova zapravo zna razliku


-Stipe
Isto kao i razliku između 20 kuna i 20 kkuna...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 20:26   #271
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Pa ja prvi osuđujem porast broja "branitelja", tim prije što nas je (1991.) bilo malo i linija nam je bila šuplja kao sir. Zapravo sam za reviziju i nemam nikakvog motiva da podržavam umnožavanje broja ili naknadno prikrivanje lažnjaka. Osim sakupljanja plastičnih boca (a i to su uspjeli .......), ne podržavam niti jedan Sanaderov potez. Dio tog porasta branitelja na socijali, leži i u tome što eurofilne vlade nakon 2000. uspjele masu toga upropastiti, pa je socijala (naknada) preostala kao jedini izbor. A da psihoze ima? Ima. Pogledajte ovdje i po ostalim portalima postove, pa ćete naići na "500000 sisača proračuna", "branitelje koji uživaju u privilegijama", "djecu koja su ostala bez lijekova"....

Ovo sa SAD-om Vam je loša paralela. Osobno znam kako je to tamo išlo 60-ih do 80-ih godina (vjerojatno je slično i danas) i već sam o tome ovdje pisao. Njihovi vojnici u startu su imali dobre plaće (mogućnost da investiraju, uštede ili prokockaju i zapiju ako su bedasti), a osiguranje u slučaju smrti ili ranjavanja dobivali su osobnom uplatom osiguranja (od svoje plaće mogli su si to priuštiti). Za usporedbu npr. plaća hrvatskog vojnika (početak 1992.) približno je 100,00 - 150,00 DEM (plativo u HRD-im), s tim se životarilo, a ne znam niti da je neka osiguravateljska kuća uopće tada nudila vojnicima neke ponude osiguranja. Još gore je bilo obrtnicima-vojnicima, koji su morali prvo sami sebi isplatiti plaće (a nisu mogli, jer su bili na frontu i nisu radili), da bi onda mogli tražiti refundaciju. Nakon demobilizacije često su bivše vojnike dočekali i otkazi.
ovo podebljano:
samo što su Amerikanci bili u ratovima po godinu dana svaki i onda su dobijali velike plaće, a poslije manje mirovine, a ovi naši dobijaju nesrazmjerno velike mirovine već 20-25 godina i još nešto nisu otkaze dobijali samo branitelji već i drugi građani, samo što je razlika od barnitelja što nisu dobili ništa
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 09:43   #272
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
ovo podebljano:
samo što su Amerikanci bili u ratovima po godinu dana svaki i onda su dobijali velike plaće, a poslije manje mirovine, a ovi naši dobijaju nesrazmjerno velike mirovine već 20-25 godina i još nešto nisu otkaze dobijali samo branitelji već i drugi građani, samo što je razlika od barnitelja što nisu dobili ništa
Bilo je i sa Amerikancima svega. Od onih koji su u Vijetnamu nakon prve godine dobrovoljno ostajali još po neku turu, do onih vojnika koji su godinama bili u NATO bazama diljem Europe, te primali svoje plaće. Poznajem osobu koja je napravila karijeru prodajući im životna osiguranja (prvo Vijetnam, a zatim Europa), pa nešto znam o tome. Plaće, mirovine, oprema, standard... u konačnici daleko je Ameriku više koštao njezin vojnik, od Hrvatske njezin. Jedino su sada pitanja, koliko se među HRVI krije lažnjaka i dali je hrvatski vojnik ratovao na pravoj strani i za pravednu stvar? Ukoliko smatrate da Hrvatska nije bila u pravu, tada je razumljiva Vaša ojađenost "pravima" branitelja i u tom slučaju je i jedna lipa - previše.
Mirovine 20-25 godina dobivaju HRVI. Koliko su velike, to je relativan pojam, mislim da bi svatko radije bio zdrav, nego u kolicima uživao u tim "nesrazmjerno velikim mirovinama". Da li im Vi zavidite ili bi sa njima mijenjali?
Famozna "braniteljska mirovina" je garantiranih ~2500,00 kuna, nakon navršene 65 godine. Međutim ona se isplaćuje samo ako je redovna civilna mirovina (a gotovo svatko je nešto radio i imao staža) manja od 2500,00 kuna, tj. kao razlika. Tako da "braniteljska mirovina" u praksi može biti par stotina kuna ili čak ništa.
A što su to branitelji posebno dobivali, kada su ostajali bez posla? Pa čak je i (1991.) bio nekakav zakon, da branitelji studenti zbog odlaska na frontu, ne bi smjeli izgubiti godinu, a ni to se u praksi nije poštivalo.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 10:12   #273
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Bilo je i sa Amerikancima svega. Od onih koji su u Vijetnamu nakon prve godine dobrovoljno ostajali još po neku turu, do onih vojnika koji su godinama bili u NATO bazama diljem Europe, te primali svoje plaće. Poznajem osobu koja je napravila karijeru prodajući im životna osiguranja (prvo Vijetnam, a zatim Europa), pa nešto znam o tome. Plaće, mirovine, oprema, standard... u konačnici daleko je Ameriku više koštao njezin vojnik, od Hrvatske njezin. Jedino su sada pitanja, koliko se među HRVI krije lažnjaka i dali je hrvatski vojnik ratovao na pravoj strani i za pravednu stvar? Ukoliko smatrate da Hrvatska nije bila u pravu, tada je razumljiva Vaša ojađenost "pravima" branitelja i u tom slučaju je i jedna lipa - previše.
Mirovine 20-25 godina dobivaju HRVI. Koliko su velike, to je relativan pojam, mislim da bi svatko radije bio zdrav, nego u kolicima uživao u tim "nesrazmjerno velikim mirovinama". Da li im Vi zavidite ili bi sa njima mijenjali?
Famozna "braniteljska mirovina" je garantiranih ~2500,00 kuna, nakon navršene 65 godine. Međutim ona se isplaćuje samo ako je redovna civilna mirovina (a gotovo svatko je nešto radio i imao staža) manja od 2500,00 kuna, tj. kao razlika. Tako da "braniteljska mirovina" u praksi može biti par stotina kuna ili čak ništa.
A što su to branitelji posebno dobivali, kada su ostajali bez posla? Pa čak je i (1991.) bio nekakav zakon, da branitelji studenti zbog odlaska na frontu, ne bi smjeli izgubiti godinu, a ni to se u praksi nije poštivalo.
Čitajući tvoje upise se stvarno upitamo kako miljarde idu na penzije kad nitko od branitelja ništa ne prima ili primaju sto kuna.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 10:44   #274
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Čitajući tvoje upise se stvarno upitamo kako miljarde idu na penzije kad nitko od branitelja ništa ne prima ili primaju sto kuna.
pa i red je da se svatko zapita, dobar pocetak da se stane na kraj politickim demagogijama i pljuckanju onih koji su u istim govnima kao i svi mi.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 10:47   #275
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Čitajući tvoje upise se stvarno upitamo kako miljarde idu na penzije kad nitko od branitelja ništa ne prima ili primaju sto kuna.
Zašto je u ovoj državi sve skupo (od bojanja tunela, do izbornih listića itd.), je jedan zanimljivi fenomen.
Branitelji koji nisu HRVI, od svoga statusa, kao takvi, imaju bananu. Kako po postojećem zakonu, tko i po ovom novom (koji se, zanimljivo, prezentira kao onaj koji konačno brine i o braniteljima koji nisu HRVI). Tu su ponovno beskorisne gluposti, stvari koje nitko više ne treba (npr. besplatni udžbenici za ekipu > 50 godina), ponižavanja (npr. 22 godine nakon rata nudi ti se da ako nešto želiš od države, izvoliš od sebe praviti psihičkog bolesnika i time vezana psiho pomoć) i sl.
A što se tiče silnih prava, novaca, privilegija branitelja, koji nisu HRVI, zapravo bi bio sretan, da me se argumentirano demantira. Npr. dragovoljac si domovinskog rata 1991.- imaš pravo ići preko reda u javnom WC-u + popust kod babe sere. U šumi u kojoj si ratovao - 30% popusta kod naknade za branje gljiva. I sl. Da svi vidimo gdje su te milijarde!?
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 11:11   #276
Silne milijarde su u hrpi braniteljskih udruga,umjesto da postoji jedna krovna organizacija kija ce regulirati sve...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 11:14   #277
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Čitajući tvoje upise se stvarno upitamo kako miljarde idu na penzije kad nitko od branitelja ništa ne prima ili primaju sto kuna.
veoma lako za saznat http://www.mirovinsko.hr/UserDocsIma...ravanj2017.pdf

71 769 x 5,144,62 kn (prosjek) x 12 mjeseci = 4 430 690 793,36 kuna (ako nema godišnjih povećanja)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 11:21   #278
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Silne milijarde su u hrpi braniteljskih udruga,umjesto da postoji jedna krovna organizacija kija ce regulirati sve...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Čak ni ta jedna krovna udruga, nije garancija da bi se brinuli za interese branitelja. Vjerojatno bi su vrh opet uvukao jedan određeni tip likova, vezanih uz politiku, uhljeba, koji bi nam onda pravio štetu na krovnoj razini. A za bazu - koga briga.
Rješenje bi bilo ukinuti državno financiranje svih NVU, a slobodno početi od braniteljskih (koje su npr. bez da su me išta pitale, prodale braniteljske INA dionice, podržali ulazak RH u EU, kreirale novi zakon o pravima branitelja i sl.).
Lijepo je druženje i udruživanje kao takvo, ali bez državnih novaca.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 11:32   #279
Dok god prefencijalno glasate za te vođe da uđu u sabor bit će i u vrhu udruga i brinut će se samo za sebe.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 11:34   #280
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
veoma lako za saznat http://www.mirovinsko.hr/UserDocsIma...ravanj2017.pdf

71 769 x 5,144,62 kn (prosjek) x 12 mjeseci = 4 430 690 793,36 kuna (ako nema godišnjih povećanja)
Braniteljska (koji nisu HRVI, obitelji poginulih i nestali) mirovina je ~ 2500,00 kuna, a korisnika je izrazito malo.

Da li mislite da su mirovine invalida i obitelji poginulih previsoke?
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.