Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2013., 13:20   #41
kad vec kupujete preko ebaya, kupujte od prodavača koji ima dobru ocjenu.
Večinom se tamo prodaju one evo naprimjer
usb stick od 32gb, koji izvana ima oznaku 32gb, u kompu pokazuje da ima 32gb, no kad hoces staviti recimo više od 8gb podataka, tada počnu problemi. Kartica ustvari ima samo izmenjen firmware da pokazuje da ima više nego sto ima.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 16:32   #42
Kupnja memorisjke kartice preko eBaya je prilično riskantna. Kao što je napisao Freyr, umjesto 16GB dobiješ 8GB ili čak i manje pa zapravo ispadne da si prošao skuplje nego da kupiš kod nas. Komp i ostali uređaji prikažu da se radi o kapacitetu koji si naručio, a zapravo se radi o puno manjem kapacitetu
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 16:43   #43
Pa zato znaš od koga kupuješ a ne na svaku na koju povoljno naletiš...a znaš tako da gledaš rating sellera i broj prodanih pošiljki i uz to čitaš review-e često i kontaktiram sellera prije kupnje proizvoda..
Daš si 10 minuta vremena i poštediš se neželjenih posljedica
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 22:46   #44
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Naruči sa eBaya mene je SanDisk-ova izašla prilično jeftinije nego u Zg
Uzeo sam 8GB - class 6
radije ću s njuškala onda,s ebaya zna biti riskantno kupovati memoriju
__________________
pot: peace
downpourboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 09:15   #45
Ja ipak mislim da je Ebay u ovom slučaju pouzdaniji od Njuškala.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 11:36   #46
možes se dogovoriti sa osobom koja prodaje preko njuškala da se nadete skupa tj da ju ti testiras sa nekim programom za dijagnostiku i k tome probas natrpati usb stick da vidis koliko stane. Iako to traje, valja za to vrijeme popiti koju pivu

Zadnje uređivanje assassin : 18.11.2013. at 16:38. Reason: Maknut nepotreban citat
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 16:30   #47
Quote:
downpourboy kaže: Pogledaj post
radije ću s njuškala onda,s ebaya zna biti riskantno kupovati memoriju
To ti misliš, kupio sam Kingston memorijsku od 32 GB na Njuškalu i ispalo da je to zapravo kineska 1 GB kartica. Sreća pa je frajer bio pošten i vratio novce.

Preporuka: NE kupujte u Linksu GSkill 32 GB class 6 kartice. Zašto? Trenutno sam na trećoj -.-' dva prijatelja također (kartica jednostavno crkne)
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 16:36   #48
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Trenutno sam na trećoj -.-' dva prijatelja također (kartica jednostavno crkne)
A kaj je sa onom: pametnom i jedna dosta?
Ja sa eBaya naručivao i microSD za telefone i USB stickove. Provjereni prodavači, komunikacija kako spada...Nikad niti najmanjeg problema naravno...uvijek postoji prvi puta, to je tako...ali ako budem išta trebao i dalje od tih stvari, kontaktiram istog sellera i sve bi trebalo biti u redu
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 12:19   #49
Jel pouzdane sellere pronalazite samo po ocjeni i količini prodanih artikala (jer uzalud 100% feedback ako je prodao samo jednu karticu ) ili? Planiram si uzeti 64 GB class 10 micro SD za novi mob, međutim kod nas su 500 kn što je pljačka. Ne kažem da ne vrijedi toliko al je meni previše Pa bi posegnuo za eBayom.
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 12:30   #50
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
Jel pouzdane sellere pronalazite samo po ocjeni i količini prodanih artikala (jer uzalud 100% feedback ako je prodao samo jednu karticu )
Meni je minimum razmišljanja o selleru 99,3%. Ispod toga ne gledam ako nisu neke điđe miđe od par $ a tada mi je 98,7% minimum (makar meni osobno niti to nije dovoljan % ali ponekad je najisplativije).
Gledam koliko transakcija ima seller, pročitam 10-15 review-a (tražim i lošije ako nađem) i 99% kupovina obavljam od top rated sellera. U većini slučajeva kontaktiram sellera i pitam ga o itemu koji prodaje, uz napomenu da dajem negativan feedback i otvaran "case" na eBayu za slučaj da nije kako je navedeno.
Do sada još nisam imao problema i poprilično sam zadovoljan eBay kupac, a kupujem tamo skoro 5 godina imao sam 2 slučaja da mi item nije dolazio jako dugo, kontaktirao sellera i novac je bio na računu kroz 1 sat maksimalno. A jednom su poslali drugi (identičan) item jer nisam dugo dobivao naručeni.
Dakle moja iskustva su samo pozitivna i nemam nikakvog straha jer eBay rješava probleme ekspresno
Naručivao sam brdo obuće, odjeće, informatičke opreme (kartice i USB memorije) i još hrpu toga. Sve 5 kod mene
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 13:51   #51
ni taj postotak pozitivnih feedbekova ništa ne znači. Ja sam kupio (i dobio lažnu) memorijsku karticu (zapravo, USB stick), a isto kupujem od onih s više od 99%. Ljudi dobiju karticu, provjere preko kompjutera ili mobitela i daju pozitivan feedback. Tak nakon par tjedana ili mjeseci skuže da su nasanjkani.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 14:26   #52
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
ni taj postotak pozitivnih feedbekova ništa ne znači. Ja sam kupio (i dobio lažnu) memorijsku karticu (zapravo, USB stick), a isto kupujem od onih s više od 99%. Ljudi dobiju karticu, provjere preko kompjutera ili mobitela i daju pozitivan feedback. Tak nakon par tjedana ili mjeseci skuže da su nasanjkani.
Opisao sam gore na kaj obraćam pažnju i to je to.
A nije mi jasno kako nekome treba nekoliko tjedana ili mjeseci da vidi da li su mu kartica ili USB ispravni
Kod mene je iste sekunde u uređaju/računalu i nakon 10 sekundi vidim jel prava stvar ili nije.
Ne shvaćam...ubij me
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 14:38   #53
Let me explain to you to što ne kužiš: ja studiram u Zg a stvari naručujem na kućnu adresu gdje inače živim. Treba nekad i mjesec dana da mi nešto stigne a onda meni treba 2-3 tjedna da odem doma. U međuvremenu prodavač šizi jer mu nisam ostavio feedback pa mu unaprijed sam pozitivni ako nije nešto ultra-skupo.
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 14:59   #54
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
Let me explain to you to što ne kužiš:
I ja bi to po defaultu trebal znat? nvmnd....
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 15:26   #55
Naravno da ne Chill, to se ne događa svima, al se vjerojatno događa ljudima. Ili neki drugi razlog da daju feedback prije nego što vide kvalitetu uređaja. Npr. naručio sam bateriju, spojio ju, isprobao i dao pozitivni feedback. Tek nakon što sam ju prvi puta ispraznio vidio da nema ni pola kapaciteta koliko je navedeno. E je*aj ga onda

Al ono, zvučao si kao da ti je to nešto nezamislivo, nemoguće, neizvedivo pa sam ti samo naveo primjer da je moguće i nerijetko
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 15:39   #56
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Opisao sam gore na kaj obraćam pažnju i to je to.
A nije mi jasno kako nekome treba nekoliko tjedana ili mjeseci da vidi da li su mu kartica ili USB ispravni
Kod mene je iste sekunde u uređaju/računalu i nakon 10 sekundi vidim jel prava stvar ili nije.
Ne shvaćam...ubij me
Lažne kartice češto krivo prijavljuju kapacitet. Npr., prijave 32 GB, a u stvarnosti imaju 1 GB. Također, ako ne varaju na kapacitetu, mogu varati u klasi. Npr., piše da je klasa 6, a u stvarnosti je 2., itd. To su sve stvari koje se ne mogu vidjeti na prvi pogled. Potrebno je karticu detaljno testirati posebnim softverom.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 15:45   #57
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Opisao sam gore na kaj obraćam pažnju i to je to.
A nije mi jasno kako nekome treba nekoliko tjedana ili mjeseci da vidi da li su mu kartica ili USB ispravni
Kod mene je iste sekunde u uređaju/računalu i nakon 10 sekundi vidim jel prava stvar ili nije.
Ne shvaćam...ubij me
Već sam napisao, a napisao je i netko drugi. Kad staviš taj USB u komp ili memorijsku karticu u mobitel, oni uredno prikažu da je riječ o kapacitetu koji si kupio. I onda daš pozitivan feedback. Tak kasniej skužiš da se USB ili mem. kartica lažno prijavljuju na sustav. Tak sam ja kupio 16GB, komp je prepoznao stick od 16GB, a zapravo je riječ o samo 2GB. Staviš da se kopira nešto od, npr. 8GB i komp to "uredno" odradi. Kad pogledaš na disk, sve izgleda ok.. sve dok ne zatrebaš to što je na stivku (kartici). Onda skužiš da stick, odnosno mem. kartica ne štima tj. misliš da je neispravna. Tek kad nekim dijagnostičkim alatom provjeriš stvaran kapacitet, tek tada skužiš koliko zapravo stane na stick (mem. karticu). Eto kako ljudi tek nakon par tjedana, ili mjeseci, skuže da su nasanjkani. Ne vjerujem da itko odmah "do vrha natovari" karticu i to počne koristiti (i sve iskoristi) da može odmah skužiti da je prevaren. Bez tog alata ne možeš u roku 10 sek vidjeti da li je kartica ispravna (tj. da je kapacitet stvaran)
Eto objašnjenja.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 18:39   #58
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
Naravno da ne Chill, to se ne događa svima, al se vjerojatno događa ljudima. Ili neki drugi razlog da daju feedback prije nego što vide kvalitetu uređaja. Npr. naručio sam bateriju, spojio ju, isprobao i dao pozitivni feedback. Tek nakon što sam ju prvi puta ispraznio vidio da nema ni pola kapaciteta koliko je navedeno. E je*aj ga onda

Al ono, zvučao si kao da ti je to nešto nezamislivo, nemoguće, neizvedivo pa sam ti samo naveo primjer da je moguće i nerijetko
Sve 5 i sve mi je jasno
danas mi je tako napet dan da sam sam sebi brutalno naporan...nisam htio ulaziti u nikakve negativne konotacije, makar sam svjestan da se iz napisanog moglo tako shvatiti.
Bolje izbjegavat komunikaciju u takve dane...

@genius_one

nisam nikad čuo za takav slučaj...tj., niti ja niti itko koga znam nisu imali takvih problema, a nisam nikad niti pročitao nigdje da se to dogodilo
sve ovo za razne alate znam jer mi je to posao ali kažem..nikad niti slova o tome nisam čuo. Na sreću
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 19:13   #59
Imaš sreće..
Ako hoćeš prodam ti USB stick od 16GB.. povoljno.. Al preporučujem ti da na njega ne stavljaš više od 2GB
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 20:41   #60
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
nisam nikad čuo za takav slučaj...tj., niti ja niti itko koga znam nisu imali takvih problema, a nisam nikad niti pročitao nigdje da se to dogodilo
Prije par godina je to bilo masovna pojava na ebay-u i praktički svaki stick koji je bio jeftiniji i iz Kine je 99% bio lažan. Svi u prijavljivali lažan kapacitet. Stvar je bila u tome što su se određeni flash čipovi dali lako modificirati da prijavljuju lažan kapacitet i to se masovno iskorištavalo, ne sjećam se točno detalja. O tome se pisalo na stotinama stranica i foruma. Ne znam kakva je situacija sad.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.