Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2011., 18:41   #1
Powerbankovi i ostali alternativni punjači - pročitati prvi post

Valja li ovo išta i možda ako može neka preporuka provjerenog modela koji je kvalitetan i da je dobavljiv preko ebaya ili lokalnog dućana u HR?

http://www.ebay.com/itm/9600mAh-Exte...item415df1c7e4

Hvala!



Savjeti pri odabiru prijenosnog punjača:

- izbjegavati punjače s nerealno visokim deklariranim kapacitetima te niskom cijenom
- uz jeftnije punjače najčešće dolaze nekvalitetni kablovi koje je poželjno ne koristiti
- prilikom kupovine brand name powerbanka povjeriti radi li se o originalnim proizvodima
- koliko će te truje zapravo dobiti iz određenog powerbanka možete izračunati po sljedećoj formuli:
stvarni kapacitet * 0.74 * efikasnost punjača
tako primjerice Xiaomijev punjač od 16000 mAh daje cca. 11000 iskoristivih mAh (16000 * 0.74 * 0.93)
- efikasnost punjenja ovisi od modela do modela, no kod renomiranih proizvođača ne bi smjela biti ispod 80%
- powebankovi su idelani za nadopunjavanje uređaja, a njihovo korištenje za punjenje 0-100% im znatno skraćuje životni vijek

Zadnje uređivanje akoj : 11.01.2016. at 20:25.
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 01:54   #2
Alternativni punjači (osim solarnih)

Nisam nasao slicnu temu pa otvaram novu (ispricavam se ako je negdje bila jer je nisam nasao)

Dakle, koje punjace koristite kada vam uticnica nije u blizini? Recimo ja sam bio 5 dana na moru bez struje i kako se ovaj mob trosi ko lud non stop je bio na autopunjacu. A na njemu se puni presporo. 5-6h od nekih 20% do full, i to pod uvjetom ako se nedira mobitel jer u suprotnom snaga je toliko slaba da ako se tipka po njemu baterija se trosi iako se puni.
E sad me zanima kakvi su oni solarni punjaci ili oni u koje se stave AA baterije pa se preko njih puni?
Na kojem principu radi solarni punjac, jel mora i mobitel biti na suncu kada se puni ili se solarno puni neka baterija u punjacu pa kada se napuni spoji s mobom ili?
Imao sam onajj punjac na AA baterije al je isto slab i nemam kabal za microUSB.
Sve preporuke dobrodosle

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 09:06   #3
Ovdje imaš temu o solarnim punjačima, pa se onda u ovoj može pisati o svim ostalim
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 20:49   #4
Mislim da bih radije uzeo ovaj punjac u koji stavis AA baterije i puni.. e sad di ga kupit, jel valja to sta (kolko dugo puni)?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 13:38   #5
@rap_boy
Na ebayu za par dolara! Ja sam narucio dva i radi mi na xperia mini pro i obicnom dummy telefonu. Citao sam da noviji telefoni sa vecim baterijama bas i ne moze napuniti na taj nacin.
U novom BUGu imas tekst o tome, skracena verzija je ovdje:

https://www.bug.hr/bug/tekst/mobilni-punjaci/96059.aspx
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:45   #6
Vanjska baterija za punjenje mobitela, tableta i sličnog hardveraja

Nakon 5-6 sati intenzivnijeg korištenja nekog od navedenih i naprednijih uređaja, baterija padne s divnih 100% na još divnijih 20ak%.

Ne bih htio da me mobitel izda u kritičnim trenucima, a i bilo bi zgodno da ga mogu koristiti tijekom dužih putovanja busem ili vlakom, a da ne brinem svakih 5 minuta koliko smije biti upaljen.

I tako sam počeo istraživati svijet vanjskih punjivih baterija i jedna mi je zapela za oko:

http://dx.com/p/ip018-el-display-ext...e-white-171005

Pa me zanima, ima li itko od vas iskustva s ovakvim stvarima? Je li sigurno koristiti no name kineske punjače za naše dragocjene mobilne ljubimce, ili je ipak bolje dati više para za "provjereno", što god to bilo?

Također, je li itko probao baš naveden model, ili neki sa sličnom količinom mAh? Jer mi se neda uzimati bateriju od 3000mAh koju iskoristim jednom i onda opet na punjenje...
kveščn-mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:18   #7
Te kineske ne provjerene prvo lazu o kapacitetu.drugo radi se o losijoj kvaliteti samih baterija.....

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:43   #8
kad vec gledas na dx-u, gledaj one s vise reviewa i boljim ocjenama, pa si kolko tolko siguran u to sto kupujes... kao sto jaws kaze nemoj se ponositi za deklariranim kapacitetima, jer su u 95% slucaja fake, tj radije kupiti 9000mah sa dobrim ocjenama nego 15000mah bez reviewa i ocjena, makar to ne znaci da ova nije 15000mah al nisi siguran pa riskiras....
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 17:21   #9
potpis na gore sve navedeno, plus to da im je vijek trajanja ni godinu dana, meni je ta vanjska baterija totalno izgubila kapacitet..
nemoj za to dati vise od 50kn, jer ces u svakom slucaju dobit shit.
osim ako ne kupujes neke provjerene marke, ali onda je i cijena malo drugacija..
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 19:01   #10
Ja mislio kupiti jednu od ovih:
http://www.ebay.com/itm/5000mAh-2-US...item3f1830ae43

http://www.ebay.com/itm/External-Bat...item3f18d3e2a4

http://www.ebay.com/itm/8400mAh-Exte...item27cc52383b

Al kazete da se ne isplati kupovati te kineske??
Bolje sa dxa kupit neku od 5000mAh nego recimo ovu sa eBaya od 8400?
darioklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 19:34   #11
a koja ti je razlika izmedu dx-a i ebaya?! sve je to iz kine..
Edit mod:
- izbrisan nepotreban QOUTE code

Zadnje uređivanje tomisličak : 10.01.2013. at 21:36.
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 19:09   #12
Eksterni punjac za mobitel

Pozdrav, zanimaju me eksterni punjaci za mobitele (nesto ovako)
Pa bih volio cuti iskustva drugih po ovome pitanju.
Ima li nesto na sta bih treba da obratim paznju?
Jesu li ovakvi punjaci isti za sve mobitele koji imaju micro USB? Odnosno jesu li kompatibilni sa svakim mob sa micro USB?
Je li neko posjeduje neki ovakav punjac, imate li prijedlog (narucio bih sa ebaya).?
Mobitel mi ima bateriju jacine 1800 mAh, pa bih uzeo neki eksterni sa 3600 mAh ili vise, ovisno ako mi cijena odgovarala.
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 19:33   #13
To je Powerbank odnosno "vanjska baterija", eksterni punjac bas nije prikladan naziv.
Takva sprava mi jedino ima smisla za kamping ili slicno (gdje nemas pristup izvoru elektricne energije). Inace kad imas oko sebe uticnice mislim da je prikladnije nositi punjac.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 20:21   #14
Pa to sam preveo bukvalno prema external batery. A i treba mi za takve stvari, kamping ili neka putovanja u busu ili autu (kad je zauzet onaj auto upaljac). E sada, ima li neko iskustva, bad kao sto sam gore pitao

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 22:42   #15
jel bi ovako nešto šljakalo? klik

nije me briga za cijenu, bitno je da mogu otić i sutra si to kupit. koristila bi ga isključivo na putovanjima.

također, ako šljaka, dali radi za svaki mob ili za samo određene modele?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 23:07   #16
Radi za svaki, tj. za bilo što punjivo što se može preko USB-a puniti.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 23:22   #17
odlično. hvala
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 08:46   #18
power bank ili dodatna baterija?

Trebao bi nešto od ovoga uzeti, pa da pitam kaj mi je bolje, tj dal ima kakve koristi od tih power bank-a?
Jer bi mi bilo praktičnije od dodatne baterije, a cijenovno je tu negdje. A i možda izdrži 2-3 moba, jer se nebude punila svakodnevno.
Jer ako imam batt kapaciteta mislim 2500mAh, ako uzmem recimo powerbank 5000mAh,
kolko ima struje u tome, može se koji put napuniti baterija?
I ako ima koja preporika koju da uzmem?

Hvala
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 23:46   #19
Kvaltetniji powerbank uređaji uglavnom imaju postotak iskorištenosti oko 70%. Dakle, powerbank kojemu je 5000 mAh stvarni kapacitet bi ti mogao napuniti bateriju 2 puta od 40 do 100 posto.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 13:56   #20
neznam točno koliki je stvaran kapacitet ali za 4$ čini mi se ok

http://www.tmart.com/2200MAH-3.7V-Un...?price=hk_intl

cijena od 4$ je sa kuponom: TM0513
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.