Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 16:51   #41
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
cut
Biser je jedno vrijeme imao u potpisu nešto tipa (parafraziram, ali konceptualno je oboje bilo u istoj rečenici i u istom kontekstu) "zalaganje za uništenje planete i zabranu rađanja". Tu se odmah nameće pitanje, koliko bi smisla imala zabrana rađanja, gdje bi se ona donijela, itd., ako bi planeta bila uništena? Valjda zabrana rađanja na ISS-u i eventualno teraformiranim planetima. Koje su to neznanstvene fantastike, pa planetu ljudi ne bi mogli uništiti ni da žele (ozbiljno devastirati, da, ali not likely to happen, barem ne u bliskoj budućnosti, a dalje od toga nema smisla prognozirati).

Što se tiče "efilizma" (američko-kvazialternativne milenijalne nihilističke psihopatske bezumne emo tvorevine), u zadnjih sto godina jedan od najpoznatijih "efilista" je bio Staljin. A taj je nanio puno boli, gladi, tuge, siromaštva, patnje. Baš zato što je duboko prezirao život. Život će uvijek naći načina da se probije, ovdje ili ondje, ovako ili onako, a oni koji ne poznaju neke osnovne principe funkcioniranja istog će si davati za pravo da budu "korektivni faktori" i idu protiv života, koji je iznad svega.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 14:53   #42
Čini se da je došlo do tehničke greške na forumu, pa su nestali moji postovi u kojima odgovaram na pitanje iz naslova.


Boga sam vidjela u snu. Ukazao mi se u obličju kolačića od lješnjaka. Ne znam ima li to kakve veze s mitskim letećim čajnikom koji navodno kruži oko Jupitera. Znam samo da sam uzela komadić i da je bio jako ukusan.

Ima li moje mistično iskustvo težinu dokaza, neka forumaši procijene sami.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 23:40   #43
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Biser je jedno vrijeme imao u potpisu nešto tipa (parafraziram, ali konceptualno je oboje bilo u istoj rečenici i u istom kontekstu) "zalaganje za uništenje planete i zabranu rađanja". Tu se odmah nameće pitanje, koliko bi smisla imala zabrana rađanja, gdje bi se ona donijela, itd., ako bi planeta bila uništena? Valjda zabrana rađanja na ISS-u i eventualno teraformiranim planetima. Koje su to neznanstvene fantastike, pa planetu ljudi ne bi mogli uništiti ni da žele (ozbiljno devastirati, da, ali not likely to happen, barem ne u bliskoj budućnosti, a dalje od toga nema smisla prognozirati).

Što se tiče "efilizma" (američko-kvazialternativne milenijalne nihilističke psihopatske bezumne emo tvorevine), u zadnjih sto godina jedan od najpoznatijih "efilista" je bio Staljin. A taj je nanio puno boli, gladi, tuge, siromaštva, patnje. Baš zato što je duboko prezirao život. Život će uvijek naći načina da se probije, ovdje ili ondje, ovako ili onako, a oni koji ne poznaju neke osnovne principe funkcioniranja istog će si davati za pravo da budu "korektivni faktori" i idu protiv života, koji je iznad svega.
Pa zabrana radjanja dok se ne ostvari mogucnost brze anihilacije zivota,tacnije planete usmerivsi sve snage i napore ka ostvarivanju tog cilja stvaranjem neceg poput antimaterijske bombe ili slicnog sto bi to umogucilo.Staljin je voleo patnju,a svaki efilista mrzi patnju.Staljin je bio anti-efilista.Ne znam kake milenijalne emovce pominjes,ali mozes da odes na facebook stranicu EFILism i vidis ako mozes sva oko 435 clana pa proceni o kakvoj se grupi ljudi radi.Inace moj i tvoj komentar nisu u vezi sa temom i ne znam kuda ovo vodi.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 23:47   #44
Bog je glagol a ne imenica.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 23:49   #45
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post


Kad vidim neku kuću kao ovu na slici sam mi se nameće logična pomisao... Mora postojati graditelj ove lijepe kuće.
Tako da kad vidimo ovaj svijet i svu prirodu i proces nameće se ista pomisao kao za onu kuću na slici

U mene roditelji dok sam bio mali nisu imali bibliju nit su znali o njoj a ja sam povjerovao u postojanje Boga prije nego sam čitao i jednu knjigu koju nnazivaju vjerska ili sveta.
koje osvježenje

krasna kućica, mora da u njoj žive krasni ljudi

(kad smo bili mali niko nas ničemu nije učio, zato smo se naučili 'sami', hvala Bogu koji postoji )
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 23:01   #46
Quote:
MoKoSh kaže: Pogledaj post
Zanima me... postoji li osoba ovdje da je sama ili zna nekog tko je sam "otkrio" Boga?

Znači, netko tko nije indoktriniran od rođenja/malena u bilo koju religiju, odgajan je u ateističnom duhu i nekako je sam u životu kroz vlastita promišljanja i shvaćanja došao do zaključka da Bog postoji te postao vjernik.


Ne mislim pritom na ljude koji su odgajani u religijskom duhu/spoznaji, ali sami po sebi nisu vjerovali dok im se nije desio rak debelog crijeva/ovisnost pa su onda ipak prihvatili Boga kao spasitelja (ti ljudi su po meni jednako indoktrinirani, jer im je netko u podsvijest ubacio Boga kao realno biće).

Znači, ono, najosnovnije, nisam nikad čuo od svojih doma za Boga, a onda sam se počeo muvati po svijetu i sam došao do zaključka da Bog postoji.

Ima netko? Znate nekog takvog?
Ima ljudi koji nisu vjerski odgajani. I nije im se desilo ništa naročito u životu nego su jednostavno tragali za njima logičnim svjetonazorom, smislom, potpunosti. Dapače nekima je sve išlo u životu, ali su svejedno osjećali da nešto nedostaje.
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 00:11   #47
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Ima ljudi koji nisu vjerski odgajani. I nije im se desilo ništa naročito u životu nego su jednostavno tragali za njima logičnim svjetonazorom, smislom, potpunosti. Dapače nekima je sve išlo u životu, ali su svejedno osjećali da nešto nedostaje.
Ovo se zove mudrost.

Stvarno, žive u vilama gospon-bankovski račun preteče i novca ko u priči pa svejedno oni nezadovoljni osjećaju 'nešto' nedostaje... nedostaje, nedostaje... pitaju se što je to što im još treba, odgovor ne pronalaze, zato posegnu za antidepresivima, bed na kvadru.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 09:49   #48
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ovo se zove mudrost.

Stvarno, žive u vilama gospon-bankovski račun preteče i novca ko u priči pa svejedno oni nezadovoljni osjećaju 'nešto' nedostaje... nedostaje, nedostaje... pitaju se što je to što im još treba, odgovor ne pronalaze, zato posegnu za antidepresivima, bed na kvadru.
Kad si bogat valjda ti ne dostaje samo ono što ne možeš kupiti.


Novac ionako nije bitan već samo količina.

Uvijek je zanimljivo vidjeti kao religijaši tvrde da su bogati zapravo nesretni jer su bogati. Takakv odnos prema materijalnom bogatstvu je već poslovično negativan jer što više novca to manje bogova.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 16:02   #49
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kad si bogat valjda ti ne dostaje samo ono što ne možeš kupiti.


Novac ionako nije bitan već samo količina.

Uvijek je zanimljivo vidjeti kao religijaši tvrde da su bogati zapravo nesretni jer su bogati. Takakv odnos prema materijalnom bogatstvu je već poslovično negativan jer što više novca to manje bogova.
Kada je došlo takvo vrijeme, stara rimska božanstva, hramove i fešte u njima nisu mogle spasiti nikakve carske donacije.

Ili misliš kako će se ljudi, omamljeni priljevom UBI-a (universal basic income) kroz infuzijske cijevi, ostaviti religije "pustinjskih kozojebaca" ?

Možda mnogi hoće, čak većina... međutim, lako se zaboravlja kako isto tako lako mogu biti eutanazirani iskapčanjem iz sustava, a sami neće znati što i kako bez "hranilice".

Ne razmišljam na način da su bogati automatski sretni ili nesretni jer su, eto, bogati. Vidio sam one (relativno) bogate koje bogatstvo nije izobličilo... također i one koji su puzali na sve četiri, pijani ko deve i povraćali na kotač svog limenog ljubimca (drugi dan su opet glumili male bogove u tvrtki, između dva "team buildinga" i "seminara").

Teško je služiti Bogu i Mamonu...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 10:17   #50
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post

Ili misliš kako će se ljudi, omamljeni priljevom UBI-a (universal basic income) kroz infuzijske cijevi, ostaviti religije "pustinjskih kozojebaca" ?

Teško je služiti Bogu i Mamonu...
Vjerovanja pospješuju neznanje i siromaštvo, uz dakako strah od života i previše grube stvarnosti.

Ukloni sve to i imaš Mamona a bogovi religija su ostali praznih šaka.

Teško je služiti ikome ako ne znaš svrhu služenja....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 10:55   #51
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Bog je glagol a ne imenica.
Fuck.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 11:15   #52
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post

Kad vidim neku kuću kao ovu na slici sam mi se nameće logična pomisao... Mora postojati graditelj ove lijepe kuće.

Tako da kad vidimo ovaj svijet i svu prirodu i proces nameće se ista pomisao kao za onu kuću na slici

U mene roditelji dok sam bio mali nisu imali bibliju nit su znali o njoj a ja sam povjerovao u postojanje Boga prije nego sam čitao i jednu knjigu koju nnazivaju vjerska ili sveta.
Normalno da postoji graditelj ove lijepe kuće.
Ali postoji i graditelj ove RUŽNE kuće !!!

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...bio-poduzetnik




Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ovo se zove mudrost.

Stvarno, žive u vilama gospon-bankovski račun preteče i novca ko u priči pa svejedno oni nezadovoljni osjećaju 'nešto' nedostaje... nedostaje, nedostaje... pitaju se što je to što im još treba, odgovor ne pronalaze, zato posegnu za antidepresivima, bed na kvadru.
Ako im nešto nedostaje netko posegne za tabletama. A dalmatinac vlaškog podrijekla posegna za PRŠUTINGOM:





Također posegne i ženu 24 godina mlađom od sebe:



Željko Kerum i 24 godine mlađa Fani Horvat svoju vezu su službeno priznali krajem 2009. godine kad je bivši gradonačelnik napustio svoju ....................

Zadnje uređivanje krena : 03.03.2017. at 11:31.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 13:06   #53
Wink

Dobar dan svim ljudima dobre volje od nove članice...
Čitam, dugo se ništa nije napisalo na ovu temu..

Ovo je moja priča...
stradala sam kao pješak u prometnoj nesreći, skupilo me vozilo i rasulo do te mjere da mi liječnici, kasnije mi rekoše, nisu davali niti 5% šanse da ću se izvući, a ako se i izvučem, kojim čudom, morat ću iznova učiti hodati, pisati, govoriti, borit ću se sa amnezijom, neću prepoznati moju obitelj ( to su rekli mojima odmah u startu)...
...sve do te nesreće naslućivala sam Ga, ali si nisam dopuštala
( pretpostavljam ) prepoznati ga u svim stvarima, situacijama, ljudima u kojima je....nisam uopće čula da me zove i da želi svoje ljubljeno dijete..da želi da shvatim Srcem da je doista razapet da bi se nama oprostili naši grijesi...kakav je to osjećaj Ljubavi...neopisiv..ali to sam spoznala kasnije...

...Imala sam vizije, ne snove niti halucinacije, nego vizije koje bih mogla, da se to može, reproducirati na filmsko platno do u najsitnijih detalja...noć,oluja,grmljavina i kiša, goruće grmlje po brdu...i tri žene odjevene u crno, penju se polako jedna za drugom...želja da krenem za njima je bila tolika da sam krenula...bila sam bosa, ali sam svejedno pošla za njima po užarenom kamenju, provlačeći se među žbunjem i niskim raslinjem koje je gorjelo...a onda se nešto dogodilo...koliko god da sam pokušavala, nisam ih uspjevala dostići ...posljednja od tih triju žena se okrenula prema meni...to je bila Ona...
Ono što pouzdano ZNAM je da me Gospa vratila natrag u ovaj život...zaustavila me, kad sam krenula za Njom, nježnim osmijehom, suzom koja joj je lagano klizila niz obraz i pokretom ruke koji je nedvojbeno značio STANI...NE IDEŠ ZA MNOM..JOŠ...

onda se okrenula i nastavila penjati uzbrdo a ja sam se vratila u OVO postojanje, u MENE na ovom svijetu...

..nemam pojma hoće li ovo moje iskustvo išto ikome značiti,ali ako bude dalo barem materijala za razmišljanje o tome "Je li netko sam otkrio Boga"...

..ja jesam...i hvala Mu na tome...otvorio mi je srce i oči...

Lijep pozdrav svima i uživajte u ovom jesenjem danu...
Totoljuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 15:16   #54
Žalosno je da neki, uključujući i mene, počnu vjerovati tek kad dožive traumatično iskustvo
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 15:18   #55
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Žalosno je da neki, uključujući i mene, počnu vjerovati tek kad dožive traumatično iskustvo
Zašto bi vjerovali kad im ide dobro?

Kad ide loše, nastupa panika...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 15:29   #56
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zašto bi vjerovali kad im ide dobro?

Kad ide loše, nastupa panika...
Neki ne vjeruju čak i kad ide loše.

Ako vjeru vidiš kao nekakvu trgovinu iz koje crpiš materijalnu korist, onda si omašio ceo fudbal
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 15:31   #57
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Neki ne vjeruju čak i kad ide loše.

Ako vjeru vidiš kao nekakvu trgovinu iz koje crpiš materijalnu korist, onda si omašio ceo fudbal
Ljudi smo, nesavršeni...
po meni savršenost ionako ne uključuje korištenje raznih (samo)manipulativnih programa.
Recimo religioznosti...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 17:53   #58
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ja sam Ga vidio. Što te interesira?
Ovo ti je logička pogreška, vidjeti se može oblik, boja..., ono što je oku dostupno.

Ja tvrdim da postojim i nitko me nije pitao da li sam vido svoje Jastvo
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 18:00   #59
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Žalosno je da neki, uključujući i mene, počnu vjerovati tek kad dožive traumatično iskustvo
Kod mene je obrnuto, kod trauma gubim vjeru, ali u Njegovu Milost, ali dobro je da nismo svi isti.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 18:45   #60
Quote:
Totoljuška kaže: Pogledaj post
Dobar dan svim ljudima dobre volje od nove članice...
Čitam, dugo se ništa nije napisalo na ovu temu..

Ovo je moja priča...
stradala sam kao pješak u prometnoj nesreći, skupilo me vozilo i rasulo do te mjere da mi liječnici, kasnije mi rekoše, nisu davali niti 5% šanse da ću se izvući, a ako se i izvučem, kojim čudom, morat ću iznova učiti hodati, pisati, govoriti, borit ću se sa amnezijom, neću prepoznati moju obitelj ( to su rekli mojima odmah u startu)...
...sve do te nesreće naslućivala sam Ga, ali si nisam dopuštala
( pretpostavljam ) prepoznati ga u svim stvarima, situacijama, ljudima u kojima je....nisam uopće čula da me zove i da želi svoje ljubljeno dijete..da želi da shvatim Srcem da je doista razapet da bi se nama oprostili naši grijesi...kakav je to osjećaj Ljubavi...neopisiv..ali to sam spoznala kasnije...

...Imala sam vizije, ne snove niti halucinacije, nego vizije koje bih mogla, da se to može, reproducirati na filmsko platno do u najsitnijih detalja...noć,oluja,grmljavina i kiša, goruće grmlje po brdu...i tri žene odjevene u crno, penju se polako jedna za drugom...želja da krenem za njima je bila tolika da sam krenula...bila sam bosa, ali sam svejedno pošla za njima po užarenom kamenju, provlačeći se među žbunjem i niskim raslinjem koje je gorjelo...a onda se nešto dogodilo...koliko god da sam pokušavala, nisam ih uspjevala dostići ...posljednja od tih triju žena se okrenula prema meni...to je bila Ona...
Ono što pouzdano ZNAM je da me Gospa vratila natrag u ovaj život...zaustavila me, kad sam krenula za Njom, nježnim osmijehom, suzom koja joj je lagano klizila niz obraz i pokretom ruke koji je nedvojbeno značio STANI...NE IDEŠ ZA MNOM..JOŠ...

onda se okrenula i nastavila penjati uzbrdo a ja sam se vratila u OVO postojanje, u MENE na ovom svijetu...

..nemam pojma hoće li ovo moje iskustvo išto ikome značiti,ali ako bude dalo barem materijala za razmišljanje o tome "Je li netko sam otkrio Boga"...

..ja jesam...i hvala Mu na tome...otvorio mi je srce i oči...

Lijep pozdrav svima i uživajte u ovom jesenjem danu...
Dakle, prije ćeš povjerovati da postoji bog, i to ni manje ni više nego onaj koji ti je kroz kulturu najviše bio nametnut kroz život, čisto radi puke slučajnosti, tj. geografske lokacije na kojoj si odrasla, prije ćeš to povjerovati nego:
1) da su liječnici fulali prognozu, i
2) da su ti se u mozgu nakon žešće traume dešavale čudne stvari koje se ne obično ne dešavaju zdravim i prisebnim ljudima jer su.... wait for it...... - zdravi i prisebni.

Zašto ti je tek tada otvorio srce i oči, a ne prije? Što je do tada čekao? Zašto meni ne želi otvoriti srce i oči? Moram li se baciti pod auto da se konačno odluči na tu radnju?
eqinor is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.