Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 23:00   #41
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Amerikanka je. Ako zguglaš "Vanatru" ispast će ti kao prvi rezultat. Koliko je voljna biti turistički vodič, nemam pojma. Gatanja naplaćuje.

Ajde ti radije reci koliko si daleko stigao, pa ćemo vidjeti kamo dalje.
Iskreno, još tapkam po mraku. I ne znam broje li se snovi kad se radi o ovim stvarima jer često se u snovima nalazim na istim lokacijama koje nisam nikad posjetio na javi.
Withur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:28   #42
Quote:
Withur kaže: Pogledaj post
Iskreno, još tapkam po mraku. I ne znam broje li se snovi kad se radi o ovim stvarima jer često se u snovima nalazim na istim lokacijama koje nisam nikad posjetio na javi.
Broje se. San je izmijenjeno stanje slično šamanskom transu, a u (lucidnim) snovima možeš obaviti jako puno posla. Znači, prvi korak bi ti bio induciranje lucidnih snova ili šamanskog transa. Ovo drugo ti je najbolje uz snimke bubnjeva plus vođena meditacija. To nije izvorno nordijska tehnika, oni su se služili određenim napjevima i 'meditacijom' u šumi, ali je najjednostavnije za početnika.

Što se tiče furanja na određenu tradiciju (u ovom slučaju nordijske bogove i cijelu tu kozmologiju) mislim da su ti tu dosta bitna krvna zrnca. Odnosno, ako imaš Germana među precima moglo bi ti dobro leći, a ako nemaš deri po nečem drugom.

I još jedno pitanje - te lokacije koje spominješ... postoje li one na Zemlji ili ti više djeluju kao dio nekog alternativnog svijeta?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 00:59   #43
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Broje se. San je izmijenjeno stanje slično šamanskom transu, a u (lucidnim) snovima možeš obaviti jako puno posla. Znači, prvi korak bi ti bio induciranje lucidnih snova ili šamanskog transa. Ovo drugo ti je najbolje uz snimke bubnjeva plus vođena meditacija. To nije izvorno nordijska tehnika, oni su se služili određenim napjevima i 'meditacijom' u šumi, ali je najjednostavnije za početnika.

Što se tiče furanja na određenu tradiciju (u ovom slučaju nordijske bogove i cijelu tu kozmologiju) mislim da su ti tu dosta bitna krvna zrnca. Odnosno, ako imaš Germana među precima moglo bi ti dobro leći, a ako nemaš deri po nečem drugom.

I još jedno pitanje - te lokacije koje spominješ... postoje li one na Zemlji ili ti više djeluju kao dio nekog alternativnog svijeta?
Nije baš da mogu derat po nečem drugom, ovo je nešto što osjećam cijeli svoj život, samo što sam tek unazad deset godina otkrio o čemu se točno radi. Ne znam imam li germanskih predaka i iskreno nije mi to toliko bitno.

Mjesta koja sam vidio izgledaju dosta zemaljski ali ja ih nikad nisam vidio. Mjesta na koja mislim često su mi se pokazivala u snovima i to su uvijek bili lucidni snovi. Kad sam pokušavao putovati "namjerno" tj. dok nisam u snu, nisam vidio nikakva mjesta nego lica (od kojih sam za jedno sto posto siguran da znam kome pripada), s time da ženska lica nikad nisam vidio cijela nego samo oči. Osim lica, vidio bi nešto nalik korjenju koje svjetli u mraku i to je to.

Zato bi htio dublje ući u to jer znam da vjerojatno mogu. Dok sam putovao puštao sam si tiho Wardrunu.
Withur is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 14:26   #44
Quote:
Withur kaže: Pogledaj post
Nije baš da mogu derat po nečem drugom, ovo je nešto što osjećam cijeli svoj život, samo što sam tek unazad deset godina otkrio o čemu se točno radi. Ne znam imam li germanskih predaka i iskreno nije mi to toliko bitno.
Onda si na pravom putu.

Quote:
Withur kaže: Pogledaj post
Mjesta koja sam vidio izgledaju dosta zemaljski ali ja ih nikad nisam vidio. Mjesta na koja mislim često su mi se pokazivala u snovima i to su uvijek bili lucidni snovi. Kad sam pokušavao putovati "namjerno" tj. dok nisam u snu, nisam vidio nikakva mjesta nego lica (od kojih sam za jedno sto posto siguran da znam kome pripada), s time da ženska lica nikad nisam vidio cijela nego samo oči. Osim lica, vidio bi nešto nalik korjenju koje svjetli u mraku i to je to.
U snovima si putovao Midgardom (koji je proširena verzija naše stvarnosti). Korijenje i lica/oči mogli bi označavati tvoje pretke. Budući da si muško, pristup epigenetičkim podacima iz ženske linije ti je malo teži, zato samo oči. Naravno, ja tu samo nabadam - kad nešto ne znaš, najbolje ti je pitati. Zato ako ti se sljedeći put netko pojavi, pitaj ga je li tvoj rod, je li ti došao pomoći i što te je došao naučiti. Možeš čuti glas, vidjeti slike, osjetiti određene emocije u tijelu, dobiti izravnu spoznaju... sve su to relevantne informacije.

Kad ih dobiješ, pa (čak i ako ih ne dobiješ) zahvali se toj osobi što te je posjetila i pozdravi se do sljedećeg puta. Onda se istim putem vrati u prostoriju iz koje si krenuo i u svoje tijelo (čak i ako misliš da nisi nikamo otišao). Malo se protegni, uzmi bilježnicu i olovku i zapiši/nacrtaj što si doživio. (Ne oslanjaj se na mobitele i kompjutere, ja sam tako ostala bez bilješki cijelog jednog ciklusa putovanja).

Quote:
Withur kaže: Pogledaj post
Zato bi htio dublje ući u to jer znam da vjerojatno mogu. Dok sam putovao puštao sam si tiho Wardrunu.
Za ovo nisam sigurna što bih ti rekla. S jedne strane, dobro je što si otkrio nešto što ti pomaže da se baciš u željeno stanje. S druge, te pjesme nisu namijenjene tome pa nemaju auditivni signal koji ti javlja da se vratiš. (To ti se zove 'call back', 'callback' ili 'return beat'). Do sada ti to nije bilo potrebno, ali ako kreneš malo dalje vrlo je korisno imati tako nešto. Također, trebat će ti netko tko će te pratiti u tvojim putovanjima. To je obično životinja (divlja, ne psi i mačke), ali može biti i mitska životinja, izumrla vrsta, učitelj u ljudskom obliku (božanstvo npr.).

Kako stojiš s čitanjem engleskog? Poznaješ li rune?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 00:38   #45
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako stojiš s čitanjem engleskog? Poznaješ li rune?
Znam engleski odlično.

Poznajem rune, znam pisati i čitati i Proto-Nordijske iliti Elder Futhark i takozvane Vikinške rune iliti Younger Futhark. Znam i njihova značenja ali nisam zadovoljan svojim znanjem, uvijek smatram da ima još stvari koje još ne znam zbog čega neprestano čitam ali i puno razmišljam o njihovim značenjima i runskim poemama.
Withur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 15:51   #46
Quote:
Withur kaže: Pogledaj post
Znam engleski odlično.

Poznajem rune, znam pisati i čitati i Proto-Nordijske iliti Elder Futhark i takozvane Vikinške rune iliti Younger Futhark. Znam i njihova značenja ali nisam zadovoljan svojim znanjem, uvijek smatram da ima još stvari koje još ne znam zbog čega neprestano čitam ali i puno razmišljam o njihovim značenjima i runskim poemama.
Da vidimo... koje je simboličko značenje rune Ehwaz i na koje stablo Englezi misle kad kažu "yew tree"?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 19:34   #47
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Da vidimo... koje je simboličko značenje rune Ehwaz i na koje stablo Englezi misle kad kažu "yew tree"?
"Yew" bi bilo drvo tise.

A EhwaR kao što i ime rune govori označava konja.

Osim ako nisi mislila na EihwaR/IwaR runu koja označava drvo tise te se povezuje sa bogom Ullom koji živi u Ydaliru, što znači dolina tise, te je njegov luk također bio načinjen od istog drveta.
Withur is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 00:28   #48
Quote:
Withur kaže: Pogledaj post
"Yew" bi bilo drvo tise.

A EhwaR kao što i ime rune govori označava konja.

Osim ako nisi mislila na EihwaR/IwaR runu koja označava drvo tise te se povezuje sa bogom Ullom koji živi u Ydaliru, što znači dolina tise, te je njegov luk također bio načinjen od istog drveta.
Mislila sam na konja.

Ta runa je povezana sa šamanskim putovanjem i možda bi ti pomoglo da izradiš talisman koji ćeš imati sa sobom u tim prilikama. Ne mora biti urezana u drvo, možeš upotrijebiti i druge materijale.

Što se tiče tise, pokušaj je pronaći negdje u svojoj blizini (park, botanički vrt), provedi neko vrijeme kraj nje i vidi kako se osjećaš. Samo pazi, jako je otrovna.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 10:44   #49
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Mislila sam na konja.

Ta runa je povezana sa šamanskim putovanjem i možda bi ti pomoglo da izradiš talisman koji ćeš imati sa sobom u tim prilikama. Ne mora biti urezana u drvo, možeš upotrijebiti i druge materijale.

Što se tiče tise, pokušaj je pronaći negdje u svojoj blizini (park, botanički vrt), provedi neko vrijeme kraj nje i vidi kako se osjećaš. Samo pazi, jako je otrovna.
Znam da je otrovna. Zbog njene povezanosti sa šamanizmom i putovanjima neki smatraju da je sam Yggdrasil zapravo tisa a ne jasen, pritom misle da je došlo do greške u prijevodu.
Withur is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:13   #50
Quote:
Withur kaže: Pogledaj post
Znam da je otrovna. Zbog njene povezanosti sa šamanizmom i putovanjima neki smatraju da je sam Yggdrasil zapravo tisa a ne jasen, pritom misle da je došlo do greške u prijevodu.
I ja tako mislim, djelomično iz nekih osobnih, iskustvenih razloga. Malo sam se možda i previše zaigrala jer što zna dijete što je šamanizam.

Enivej, stari Ygg nalazi se (potencijalno) u svakom stablu, pa i svakom uspravnom biću. Hindusi imaju taj koncept Kundalini, zmije koja spava u korijenskoj čakri (guzici). Ona se budi, penje kroz čakre i cilj je dovući je do vrha. Tamo se kod njih nalazi cvijet lotosa čije je korijenje na dnu jezera. U indoeuropskim mitologijama Svjetsko Stablo je gotovo univerzalni simbol. Dolje je zmija, gore je orao (simbol duha na koji se furaju i američki Indijanci.

Zmija i orao uglavnom su u neprijateljskim odnosima. Ali kod Nordijaca ipak međusobno komuniciraju, iako ne na pretjerano kulturan način.

Znaš li tko im je glasnik?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 11:25   #51
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
I ja tako mislim, djelomično iz nekih osobnih, iskustvenih razloga. Malo sam se možda i previše zaigrala jer što zna dijete što je šamanizam.

Enivej, stari Ygg nalazi se (potencijalno) u svakom stablu, pa i svakom uspravnom biću. Hindusi imaju taj koncept Kundalini, zmije koja spava u korijenskoj čakri (guzici). Ona se budi, penje kroz čakre i cilj je dovući je do vrha. Tamo se kod njih nalazi cvijet lotosa čije je korijenje na dnu jezera. U indoeuropskim mitologijama Svjetsko Stablo je gotovo univerzalni simbol. Dolje je zmija, gore je orao (simbol duha na koji se furaju i američki Indijanci.

Zmija i orao uglavnom su u neprijateljskim odnosima. Ali kod Nordijaca ipak međusobno komuniciraju, iako ne na pretjerano kulturan način.

Znaš li tko im je glasnik?
Vjeverica Ratatoskr.
Withur is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:43   #52
Bingo!


__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:00   #53
Eto, budući da smo ustanovili kako znaš čitati i pisati (za razliku od mnogih samozvanih Odinista ) sve potrebne informacije za daljnja putovanja naći ćeš u ovoj knjizi i na ovom sajtu.

Sretno, i nadam se da ćeš nas počastiti kojim putopisom.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 23:00   #54
u vezi s odinizmom postoji jedan pojam koji je bit cjele religije. mitologija je više način za zainteresirati ljude za ideju i pprenijeti neke temeljne ideje na poetski način. osnova Vodanove religije je sila koju dalministi nazivaju VAIRAPOTUOT , a neznam koji bi bio najbolji ekvivalent u nordijskom jeziku , slično je pojmu berserk , ali šireg opsega. ideja je malo kontroverzna pa neću pobliže objašnjavati . također važan je i pojam Wild Hunt , ali to nije ono što možete pročitati na vikipediji i sličnim izvorima , to je zapravo povezano s krajem svijeta i Vodanovim fizičkim povratkom na svijet i onome što slijedi.
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 11:26   #55
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
u vezi s odinizmom postoji jedan pojam koji je bit cjele religije. mitologija je više način za zainteresirati ljude za ideju i pprenijeti neke temeljne ideje na poetski način. osnova Vodanove religije je sila koju dalministi nazivaju VAIRAPOTUOT , a neznam koji bi bio najbolji ekvivalent u nordijskom jeziku , slično je pojmu berserk , ali šireg opsega. ideja je malo kontroverzna pa neću pobliže objašnjavati . također važan je i pojam Wild Hunt , ali to nije ono što možete pročitati na vikipediji i sličnim izvorima , to je zapravo povezano s krajem svijeta i Vodanovim fizičkim povratkom na svijet i onome što slijedi.
Berserk je sam po sebi vrlo širok pojam. Ne obuhvaća samo ubrzano mlataranje sjekirama kao u Diablu nego i poprimanje osobina određene životinje. Ne mora biti medvjed, može i vepar, recimo. Naravno da to nije sve - radi se o izmijenjenom stanju svijesti, aktivnom transu. Wild Hunt mi također zvuči poznato - trenutačno ne mogu guglat, ali čini mi se da je to malo darksajd.

Ovo s Vodanovim fizičkim povratkom valjda bi bio neki ekvivalent Isusovog drugog dolaska i one neke Višnine inkarnacije koju Harekrišne čekaju i čekaju, a nikako da dočekaju. Nema to previše veze s nordijskom kozmologijom, ali kad izmišljaš novu vjeru možeš u nju utrpati svašta.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 14:20   #56
interesantna knjiga za one koje interesiraju rune i njihova povezanost s bogovima /ansima je "Gods of the Runes" koju je napisao Frank Joseph. Za razliku od new age izmišljotina i nekog "nordijskog kabalizma" koji se promiče u drugim djelima , ova knjiga sadrži više autentično tumačenje runa i njihovog značenja
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:37   #57
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
interesantna knjiga za one koje interesiraju rune i njihova povezanost s bogovima /ansima je "Gods of the Runes" koju je napisao Frank Joseph. Za razliku od new age izmišljotina i nekog "nordijskog kabalizma" koji se promiče u drugim djelima , ova knjiga sadrži više autentično tumačenje runa i njihovog značenja
Ideš! Ako Joseph nije njuejđ, ne znam tko jest.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2018., 14:19   #58
Pozdrav kako nebi bilo.
Mi imamo klan od 2016 godine za sad nas ima 6.
Eto slikica ali je stara tj. tek kad smo poceli
http://prntscr.com/l35u4e
Zombigringo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 00:12   #59
Quote:
Zombigringo99 kaže: Pogledaj post
Pozdrav kako nebi bilo.
Mi imamo klan od 2016 godine za sad nas ima 6.
Eto slikica ali je stara tj. tek kad smo poceli
http://prntscr.com/l35u4e
Dobrodošao. Što točno prakticirate?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 12:20   #60
Pozdrav,

Jednostavno vjerujemo u nordijsku mitologiju.
Uvijek je bolje u nešta vjerovati sa nekim nego sam,stoga smo se našli i okupili.
Nalazimo se za blagdane i zajedno ih slavimo.
Zombigringo99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.