Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Azijska kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 13:05   #9561
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
udri brigu na čvarke i kulen
što se mene tiče mogu i čvarci s blitvom, i na žlicu

meni super ti je koža, kako čitam unatrag naletila sam i na prijašnje slike :
u mom slučaju, nažalost, nema pomoći bez noža
ines.a is offline  
Old 31.10.2017., 13:07   #9562
Quote:
ines.a kaže: Pogledaj post
što se mene tiče mogu i čvarci s blitvom, i na žlicu

meni super ti je koža, kako čitam unatrag naletila sam i na prijašnje slike :
u mom slučaju, nažalost, nema pomoći bez noža
Hehehe, moze! Briga nju, s ovakvim tenom moze da se regularno napije :klap:
andreatrky is offline  
Old 31.10.2017., 13:11   #9563
a ono pivo od neki dan me satralo

fermentirano je, kažu, vitamina nekih ima i to
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 31.10.2017., 13:32   #9564
Je li moguće da mi je ulje za skidanje šminke bilo dobro (konkretno japanski DHC) 3-4 mjeseca i da mi je onda odjednom koža poludila od njega?

Uvijek sam koristila drugu čistilicu preko.

Ugl prije 10-15 dana mi je brada poludila i nikako se nije htjela smiriti, prvo sam sumnjala na neke nove stvari, (spominjala sam i Huxley toner) pa sam sve novo izbacila, pa sam probala pojačati hidrataciju, pa smanjiti, pa promijenila kiseline koje koristim, koristila antibakterijski kremu, BHA, retinol, ali nije pomagalo... riješim jednu upalo skoči druga i cijela brada me bolila skoro...

I onda sam izbacila ulje za umivanje i u 2 dana se smirilo sve. Ono kao rukom odnešeno. (kad sam izbacila ulje sjetila sam se i one Panda kreme pa sam i nju uvela, ali sumnjam da je ona baš mogla tako djelovati, pa to odbacujem)

E sad, je li moguće da mi je to ulje stvarno toliko i odjednom smetalo? Je li netko imao sličan slučaj?
Ili se samo radilo o fazi, i da nema veze s kozmetikom i da se poklopilo s tim... kako god bilo sad me strah vratiti ulje u upotrebu
rosa_salvaje is offline  
Old 31.10.2017., 13:47   #9565
Quote:
andreatrky kaže: Pogledaj post
Koreja je jedini konkurent SAD- u za nuklerano naoruzanje, mislim da to sve govori .P.s. Nemaju para, al imaju mozgove u koje su investirali.
Ne znam što reć, da ne zvuči bezobrazno.
Možda da se držimo ipak kozmetike
aramejka is offline  
Old 31.10.2017., 15:02   #9566
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
udri brigu na čvarke i kulen

(u mom slučaju je dobitni kombo kruh, maslinovo za toćati i odležali/stari sir)

@wendy, to sa diznom se i meni dogodilo kada sam uzela ono najveće pakiranje pa dugo traje, sad uzimam ono srednje i ne stigne se zaštopati.. Najbolji mi je Avene, čini mi se da ti je Evian baš čista vodica.. Uzela bi rado neki Azijski mist, onaj od NR aloe me baš isušivao..

Inače na temu zime i prirode, možda ih ne ljubim previše u kozmetici ali od eteričnih ulja jako volim eukaliptus i čajevac za "dezinfekciju" prostora, a najveći favorit mi je ravensara/ravintsara za pomoć u rješavanju boleština (posebno za klince)..
Svizac15 is offline  
Old 31.10.2017., 15:04   #9567
Quote:
Svizac15 kaže: Pogledaj post

(u mom slučaju je dobitni kombo kruh, maslinovo za toćati i odležali/stari sir)

@wendy, to sa diznom se i meni dogodilo kada sam uzela ono najveće pakiranje pa dugo traje, sad uzimam ono srednje i ne stigne se zaštopati.. Najbolji mi je Avene, čini mi se da ti je Evian baš čista vodica.. Uzela bi rado neki Azijski mist, onaj od NR aloe me baš isušivao..

Inače na temu zime i prirode, možda ih ne ljubim previše u kozmetici ali od eteričnih ulja jako volim eukaliptus i čajevac za "dezinfekciju" prostora, a najveći favorit mi je ravensara/ravintsara za pomoć u rješavanju boleština (posebno za klince)..
Potpis na hranu i Avene

Kako koristiš ravensaru?

Menni, hvala
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 31.10.2017., 15:25   #9568
Uglavnom mažemo na tabane (za malog), odrasli mogu i na zapešća ili tak nešto (meni je to nepraktično), kapnem i u kupku kap ili u vodu na radijatorima/za ovlaživanje zraka.. Kao što rekoh-ne volim jake mirise ali pregrmim par dana za zdravlje..
Svizac15 is offline  
Old 31.10.2017., 15:33   #9569
Nemam ništa posebno za reći osim da obožavam Klairs bb.
Hvala, @Frecume na preporuci!
Vrijedi svake kune!

__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 31.10.2017., 15:36   #9570
Azijska kozmetika vol. II

Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Nemam ništa posebno za reći osim da obožavam Klairs bb.
Hvala, @Frecume na preporuci!
Vrijedi svake kune!



❤️❤️❤️

A ja nemam što posebno za reć osim da obožavam to toćanje/močkanje/tunkanje (domaćeg) kruha u maslinovom ulju.

Ali uskoro slijedi recenzija cosrx aha za sve acid lovers
Frecume is offline  
Old 31.10.2017., 15:42   #9571
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post


A ja nemam što posebno za reć osim da obožavam to toćanje/močkanje/tunkanje (domaćeg) kruha u maslinovom ulju.

Ali uskoro slijedi recenzija cosrx aha za sve acid lovers
Domaci kruh, kapić ulja i pol deca belega.
Yap
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 31.10.2017., 16:09   #9572
Cosrx aha - za sve koje ne zanimaju detalji

A za one koje zanimaju...
Nakon korištenja clearasil bha blazinica dva mjeseca, imala sam osjećaj kao da su dale svoj maksimum, dio komedona (otvorenih i zatvorenih) nije se micao. Tad sam odlučila isprobati Cosrx aha kao dodatak. Koristila sam u proljeće neke aha s iherba, ali u losion obliku, a željela sam neke koje mogu biti prvi korak.
Koristim tjedan dana svaki dan i promjene su već sad vidljive:
- tekućina prozirna, ko vodica
- nikakve loše reakcije nakon nanošenja, ni crvenjenje ni žarenje, niš
- na dodir koža je puno gladja
- na pogled puno je ljepša jer je gladja, a gladja je jer je pridonijela smanjenju neravnina
- nestaju i oni komedoni koji sami uz bha nisu prolazili
- nisam primijetila nikakvo isušivanje, samo brže prolaženje krastica, logično
- super funkcionira i u kombinaciji bha i aha u jednoj rutini
- dok sam koristila bha trebao mi je jednom tjedno fizički piling, sad mi nakon tjedan dana uopće ne treba fizički piling
Zaključak, žao mi je što sam nabavila samo 10 testera i ponovit ću kupnju
Frecume is offline  
Old 31.10.2017., 16:32   #9573
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Cosrx aha - za sve koje ne zanimaju detalji



A za one koje zanimaju...

Nakon korištenja clearasil bha blazinica dva mjeseca, imala sam osjećaj kao da su dale svoj maksimum, dio komedona (otvorenih i zatvorenih) nije se micao. Tad sam odlučila isprobati Cosrx aha kao dodatak. Koristila sam u proljeće neke aha s iherba, ali u losion obliku, a željela sam neke koje mogu biti prvi korak.

Koristim tjedan dana svaki dan i promjene su već sad vidljive:

- tekućina prozirna, ko vodica

- nikakve loše reakcije nakon nanošenja, ni crvenjenje ni žarenje, niš

- na dodir koža je puno gladja

- na pogled puno je ljepša jer je gladja, a gladja je jer je pridonijela smanjenju neravnina

- nestaju i oni komedoni koji sami uz bha nisu prolazili

- nisam primijetila nikakvo isušivanje, samo brže prolaženje krastica, logično

- super funkcionira i u kombinaciji bha i aha u jednoj rutini

- dok sam koristila bha trebao mi je jednom tjedno fizički piling, sad mi nakon tjedan dana uopće ne treba fizički piling

Zaključak, žao mi je što sam nabavila samo 10 testera i ponovit ću kupnju


E ovo sam cekala

Dijelim neodusevljenje s bha kiselinama, nakon 2+ mjeseca svakodnevnog koristenja nisu odradile posao.

Kako ih kombiniras u jednoj rutini? Najprije aha pa bha?




Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Old 31.10.2017., 16:38   #9574
obrnuta abeceda: vitamin c > bha > aha
wait time između koraka 30ak minuta
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 31.10.2017., 16:46   #9575
Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
E ovo sam cekala

Dijelim neodusevljenje s bha kiselinama, nakon 2+ mjeseca svakodnevnog koristenja nisu odradile posao.

Kako ih kombiniras u jednoj rutini? Najprije aha pa bha?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma očito je sve to individualno, nekima bha skroz očisti... Koje ti koristiš? Ja sam sad prešla na stridex blazinice i dosta su žestoke iako nema alkohola i s njima moram pazit da ne predjem preko obraza jer instant zategne kožu. A ove aha komodno stavim preko cijelog lica i sve 5.
Uglavnom, u jednoj rutini uvijek redoslijed B A. I izmedju pauza od cca pola sata.
Frecume is offline  
Old 31.10.2017., 16:47   #9576
Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
Dijelim neodusevljenje s bha kiselinama, nakon 2+ mjeseca svakodnevnog koristenja nisu odradile posao.
Nisam Frecume, ali bih dala još jedno mišljenje
Imala sam cosrx aha i bha liquid (dakle dvije odvojene boce) i koristila sam jednu večer jedno, drugu drugo, treću odmor (nisam imala potrebe za objema odjednom i češće). Od aha sam sam vidjela pozitivne učinke nakon svakog korištenja, sve kako je Frecume navela, a za bha mi se činilo da ništa ne radi. Tek kad sam zatrudnjela i izbacila bha, primijetila sam da mi fali! Pore su se počele brže puniti, a ponegdje su mi se počeli stvarati mitaseri koje nisam imala dok sam koristila bha.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Plavusa132 is offline  
Old 31.10.2017., 16:54   #9577
Quote:
Plavusa132 kaže: Pogledaj post
Nisam Frecume, ali bih dala još jedno mišljenje
Imala sam cosrx aha i bha liquid (dakle dvije odvojene boce) i koristila sam jednu večer jedno, drugu drugo, treću odmor (nisam imala potrebe za objema odjednom i češće). Od aha sam sam vidjela pozitivne učinke nakon svakog korištenja, sve kako je Frecume navela, a za bha mi se činilo da ništa ne radi. Tek kad sam zatrudnjela i izbacila bha, primijetila sam da mi fali! Pore su se počele brže puniti, a ponegdje su mi se počeli stvarati mitaseri koje nisam imala dok sam koristila bha.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Ti nisi Frecume, al sam ja plavuša
Da, da, totalno to kužim. I vjerujem da bi i meni tako bilo isto da ih izbacim, zato to i ne namjeravam. Ali ovi komedoni zaostali iz BA vremena (before Asia) koji su preživjeli bha kuru, tek ih je dokrajčila aha
Frecume is offline  
Old 31.10.2017., 17:28   #9578
Ma jasno, ne postoji univerzalna formula.

Koristim Clarion (Skintegra) i gotovo sam ga potrosila, a nema vecih pomaka po pitanju komedona i mitesera. Prije 2 tjedna sam krenula kombinirat clarion i clearasil i stanje je malo bolje, u smisu da mi clearasil brze sanira raskopane gadove i mrvicu je manje komedona.
Onda sam ubacila jednom tjedno onu prirodnu aha masku j nakon nje tek vidim poboljsanja - gladja koza i malo manje gadosti. Pa zato mislim da mi trebaju aha u stalnoj postavi, uz bha.

Tnx cure za redosljed, ja sam (krivo) zapamtila da aha idu u dublje slojeve pa sam zabrijala da bi njih trebala prve. Znaci bha-aha.

Vitamin C nisam jos uvela, korak po korak


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Old 31.10.2017., 17:36   #9579
Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
Ma jasno, ne postoji univerzalna formula.

Koristim Clarion (Skintegra) i gotovo sam ga potrosila, a nema vecih pomaka po pitanju komedona i mitesera. Prije 2 tjedna sam krenula kombinirat clarion i clearasil i stanje je malo bolje, u smisu da mi clearasil brze sanira raskopane gadove i mrvicu je manje komedona.
Onda sam ubacila jednom tjedno onu prirodnu aha masku j nakon nje tek vidim poboljsanja - gladja koza i malo manje gadosti. Pa zato mislim da mi trebaju aha u stalnoj postavi, uz bha.

Tnx cure za redosljed, ja sam (krivo) zapamtila da aha idu u dublje slojeve pa sam zabrijala da bi njih trebala prve. Znaci bha-aha.

Vitamin C nisam jos uvela, korak po korak


Sent from my iPhone using Tapatalk
S tim da je meni vitamin c (Ost) prouzročio hrpu mitesera
Frecume is offline  
Old 31.10.2017., 17:36   #9580
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Ti nisi Frecume, al sam ja plavuša
Mislila sam da ću se ubaciti preko reda i odgovoriti prije tebe na pitanje postavljeno tebi, ali ipak si bila brža!

Jel još nekome šteka Tapatalk osim meni? Već sam se navikla da mi neće svaki put učitati sve nove postove, ali zadnjih dva tjedna kad god kliknem reply, iz prvog pokušaja se ne uspije spojiti na server, nego uvijek tek iz drugog.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Plavusa132 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.