Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Ocjena Vlade RH nakon 365 dana
odličan (5) 6 4.35%
Vrlo dobar (4) 4 2.90%
Dobar (3) 5 3.62%
Dovoljan (2) 8 5.80%
Nedovoljan (1) 31 22.46%
Nema tako niske ocjene 84 60.87%
Glasovatelji: 138. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2017., 18:49   #1001
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Plenkiju je win-win situacija.

Ili ostaje na vlasti ili na izborima povećava svoju prednost nad ljevicom
Ovo može biti opasno za Hrvatsku. Volio bih da Plenković ne uspije i da ga vrh HDZ-a smijeni i da HDZ preuzme Hasanbegović kojem je ovo idealna prilika za preuzeti vlast u stranci.
Tomo1972 is offline  
Old 28.04.2017., 18:50   #1002
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
Volio bih vidjet vladu :most sdp i ostali lijevi
Pa da rješavaju agrokor , arbitražu s slovencima i sve drugo kaj nadođe :klap:
To te ja pitam
NEma sanse. HDz na izborima osvaja uvjerljivo najvise glasova, SDp je u rasulu.
Cak i da SDP nije u rasulu....koalicija SDP-MOST nema sanse.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 28.04.2017., 18:52   #1003
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Ovo može biti opasno za Hrvatsku. Volio bih da Plenković ne uspije i da ga vrh HDZ-a smijeni i da HDZ preuzme Hasanbegović kojem je ovo idealna prilika za preuzeti vlast u stranci.
Jebote ja tebe ne mogu skontati, malo serendaš po svima a braniš Hdz, a sad serendaš po Pelenkoviću (nije tipfeler)
bullseye13 is offline  
Old 28.04.2017., 18:52   #1004
Quote:
Fall kaže: Pogledaj post
Pa mislim da je rok 30 dana od davanja mišljenja vlade što pada nakon prvog kruga lokalnih

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
krivo misliš
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Old 28.04.2017., 18:53   #1005
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
On nije samo smjenio ministre, nego smijenio sve ministre i državne tajnike koji dolaze iz redova koalicijskog partnera.
Tako je praktično razvrgnuo koaliciju i saborsku većinu , samovoljnim postupcima bez ikakvog dogovora a još manje pristanka koalicijskog partnera sa kojim je oformio tu vladu u kojoj se ponaša kao diktator koji donosi odluke samostalno.******
pa kad most nije niti postavio niti dobio napismeno koji uvjeti će biti ispoštovani za to što su im pomogli doći na vlast

no, kako god se završila ova priča, najebali smo -mi

no, jedan od "globalnih vizionara" je ionako predvidio rat za 05/2017
pak buju imali izgovor
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 28.04.2017., 18:54   #1006
Znam da volimo misliti kako se ovako nešto događa samo nama, ali npr. u Estoniji je u studenom 2016. pala Vlada jer su dvije stranke tadašnje vladajuće koalicije (SDE i IRL) raskinule s Reformskom strankom i formirale novu većinu s oporbenom Strankom centra. Nije bilo novih izbora.

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...mijer-20161107
https://www.vecernji.hr/vijesti/esto...mijera-1129849
Zajedničar is offline  
Old 28.04.2017., 18:57   #1007
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Mislim da je tjedan dana (u petak je glasovanje o obojici) dovoljno za prikupljanje većine. Ako u tom roku nisi uspio nekoga pridobiti (čitaj potkupiti foteljama), nećeš ni kasnije.
Neki mu se možda nisu voljni sad servirati da im se to ne odrazi negativno na lokalne izbore, ali kasnije...
Plenki u konačnici ni nema potrebu formirati novu većinu, ali prolongiranje ovih uvjeta gdje se ne zna tko bi s kim trgovao idealno mu odgovara za stvaranje daljnjeg razdora u obezglavljenu oporbu, što mu na ponovljenim izborima onda jamči još bolji rezultat.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Fall is offline  
Old 28.04.2017., 18:58   #1008
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
NEma sanse. HDz na izborima osvaja uvjerljivo najvise glasova, SDp je u rasulu.
Cak i da SDP nije u rasulu....koalicija SDP-MOST nema sanse.
Čemu onda uopće ova egzibicija mosta, npr. mogli su ostati suzdržani i tako nebi bilo svega ovoga ?
Fantasist is offline  
Old 28.04.2017., 19:00   #1009
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Ovo može biti opasno za Hrvatsku. Volio bih da Plenković ne uspije i da ga vrh HDZ-a smijeni i da HDZ preuzme Hasanbegović kojem je ovo idealna prilika za preuzeti vlast u stranci.
Hasanbegović? Jesi ti normalan?

Ako ima nešto gore od ustaše, to je ustaša koji nije htio braniti svoju domovinu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 28.04.2017., 19:03   #1010
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Čemu onda uopće ova egzibicija mosta, npr. mogli su ostati suzdržani i tako nebi bilo svega ovoga ?
A tko zna sa tom ekipom. MOzda su preracunali svoju snagu i podcijenili Plenkija ( svi su ga dozivljavali kao cmizdravca ).
Btw, prisustvujemo li radanju novog voljenog vode, nakon nikada prezaljenog Ive Sanadera? Svi mediji su odusevljeni PLenkijem, ljevica ga pritajeno simpatizira, uspije li mu ovo ima dobre sanse postati " voljeni voda ".
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 28.04.2017., 19:04   #1011
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Čemu onda uopće ova egzibicija mosta, npr. mogli su ostati suzdržani i tako nebi bilo svega ovoga ?
A lokalni izbori...malo su se preračunali...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Old 28.04.2017., 19:05   #1012
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Tko zna koje su to igre u pozadini, nećemo mi to nikad saznat.

Na nama je da se bavimo ustašama i partizanima, a političari imaju svoje šeme
Ave Maria evo da je jedan navodni partizan shvatio da mi navodne ustase ne postojimo. Ako postojimo imamo neku malu kintu u dzepu i nikakvu moc.

A neki profesionalci spremaju lipu lovu u dzep desetljecima, i uvijek su u vlasti onda i sada.

Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Ajde odjebi kenjati na temu Mosta. Tam si doma.
Koji je sad ovo kur.. nisam davno na temi mosta od karamarka tamo si se htio "tuc" sa menom u odbrani kolege mostasa
Znaci otisa most i mostasi u lipi krasni...

Uz svu jad i bijedu bar je vlaho dosao i otisao kao zadnji podkapacitirani jadnik sta i je. Jak ministar nema sta.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 28.04.2017., 19:06   #1013
ako se smjeni predsjednik sabora, jel onda se odmah mora glasati o novome, pa ako ne prođe raspušta se sabor ili što kaže zakonik
klingonac_worf is offline  
Old 28.04.2017., 19:08   #1014
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
krivo misliš
Konstruktivno bi onda bilo napisati točan podatak.

Svejedno, rok je 30 dana od podnošenja prijedloga u sabor, što pada na petak prije lokalnih izbora. A znate kako je, mnoštvo obaveza, pitanje hoćemo li imati kvorum.... Ako maknu petrova prije glasanja o mariću, hdz u saboru može što hoće.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Fall is offline  
Old 28.04.2017., 19:11   #1015
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
A tko zna sa tom ekipom. MOzda su preracunali svoju snagu i podcijenili Plenkija ( svi su ga dozivljavali kao cmizdravca ).
Btw, prisustvujemo li radanju novog voljenog vode, nakon nikada prezaljenog Ive Sanadera? Svi mediji su odusevljeni PLenkijem, ljevica ga pritajeno simpatizira, uspije li mu ovo ima dobre sanse postati " voljeni voda ".
Most se izgleda preračunao i nemaju baš znanja kako provesti politike. Sustav ih je pobjedio.

Što se tiče medija i stvaranja kulta vođe, to me čudi...nažalost narod to puši, ali nama to ne treba.
SDP je skroz obezglavljen, imaju ljude ali ne i vodstvo. HNS i IDS im prelaze u drugi tabor, pobjednički, prema onoj ako nemožeš protivnika srediti, prikloni mu se.
Fantasist is offline  
Old 28.04.2017., 19:14   #1016
Quote:
Fall kaže: Pogledaj post
Konstruktivno bi onda bilo napisati točan podatak.

Svejedno, rok je 30 dana od podnošenja prijedloga u sabor, što pada na petak prije lokalnih izbora. A znate kako je, mnoštvo obaveza, pitanje hoćemo li imati kvorum.... Ako maknu petrova prije glasanja o mariću, hdz u saboru može što hoće.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Eto vidiš sad si sam naučio bez da ti ja šapčem...
Dakle rok je prije lokalnih izbora i nema nikakvih izvlačenja jer to definira zakon ...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Old 28.04.2017., 19:15   #1017
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A lokalni izbori...malo su se preračunali...
Nepoznam situaciju na lokali, možda je to zato bilo.
Tko zna koje šeme (ako nešto ne izvuku iz šešira, ode ta stranka lagano u pad barem na nacionalnoj razini),
uglavnom oni su sad dežurni krivac, destabilizator, svim strankama, a trebali su biti stranka koja potiče reforme društva.
Fantasist is offline  
Old 28.04.2017., 19:16   #1018
glasnović se premišlja, što je sa brunom esih? teško mii je vjerovatt da bi njih dvoje stali uz hns i sdp i glasali za pad vlade
milko84 is offline  
Old 28.04.2017., 19:18   #1019
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
A tko zna sa tom ekipom. MOzda su preracunali svoju snagu i podcijenili Plenkija ( svi su ga dozivljavali kao cmizdravca ).
Btw, prisustvujemo li radanju novog voljenog vode, nakon nikada prezaljenog Ive Sanadera? Svi mediji su odusevljeni PLenkijem, ljevica ga pritajeno simpatizira, uspije li mu ovo ima dobre sanse postati " voljeni voda ".
Meni je to znak da je Most u pravu i da su taknuli u neki teški mulj.
Gustavo is offline  
Old 28.04.2017., 19:18   #1020
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
glasnović se premišlja, što je sa brunom esih? teško mii je vjerovatt da bi njih dvoje stali uz hns i sdp i glasali za pad vlade
Glasnovic je vec rekao da nece sa pupovcem.
Sa Esih su pobrisali pod i popljuvali kako ih nije sram trazit njenu potporu.

jedino sugavi Hasanbegovic nema muda napraviti ono sta misli.

Za mene je oduvijek jedini moralni covjek bio Glasnovic a Esih mu se pridruzila.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.