Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2013., 18:50   #2461
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
ako me sjećanje ne vara čitala sam jedan putopis naših kamperista koji su tamo odsjeli, u rubrici putopis dali su svoja iskustva, pa možda je najbolje da njih direktno kontaktiraš. Znam gdje je taj kamp, ali ništa više od toga
Onda mi bar napiši kako do vatikana i centra grada, koje sve opcije imam?Jel može link putopisa, ne mogu da nađem
natalija555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 20:08   #2462
Quote:
natalija555 kaže: Pogledaj post
Onda mi bar napiši kako do vatikana i centra grada, koje sve opcije imam?Jel može link putopisa, ne mogu da nađem
link putopisa

Za Vatikan i centar - odmah ispred kampa imas bus 246 i 247 koji te vode do podzemne. 246 -> stanica Cornelia, 247 -> stanica Cipro. Sa Cornelie metroom do Ottaviana za Vatikan ili do Piazze di Spagna do centra.

Ukoliko idete busom do stanice Cipro, do Vatikana mozete pjeske ulicom Candia - cca 15ak minuta.

Cijena karte je 1.50 eura (istu kartu mozete upotrijebiti za bus i metro) dok sam kamp nudi uslugu vlastitog prijevoza direktno do Vatikana po cijeni od 3 eura.
cukerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 21:32   #2463
Je li netko od vas slavio Novu godinu u Rimu po lokalnim restoranima na organiziranim dočecima? Isplati li se to i koliko otprilike dođe? Hvala!
EdithColette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 00:14   #2464
sad kad sam pročitala cijelu temu imam par pitanja za koja nisam našla odgovore.

prvo par stvari da kažem šta smo do sad sredili (idemo za novu godinu):

PUT - idemo vlakom (trenitalia), potrefilo nam se da putujemo u subotu kada imaju akciju 2-for-1 pa smo Trst-Venezia-Rim platili 50 eura po osobi za nazad ista ruta, ali malo veća cijena.

SMJEŠTAJ - hotel Caravel, zona EUR & Garbatella, jao znam da ćete me sad razapet , al nažalost kad smo krenuli tražit sve šta nam se sviđalo u samom centru je ili kompletno bookirano ili preskupo za naš budžet, a ovaj ima odlične (novije) recenzije jer je nedavno kompletno restauriran, prije je bio rupetina rezervirali smo direktno preko hotela i nismo morali ništa unaprijed plaćat (y) evo prilažem link za hotel: http://www.agoda.com/en-gb/caravel-h...setcookienew=1 pa ako je tko bio i ima kakav savjet, neka podijeli, mada smo već proučili buseve i metro nešto malo. jednom kad ujutro izađemo iz hotela nemamo se namjeru vraćat do navečer, tako da..

e sad, ono šta me zanima:
1. je li tko bio na misi na trgu sv. Petra 31.12., navodno ju tada papa drži? drži li on mise nedjeljom? glupo je al nigdje nemogu nać odgovor, a kad smo već tamo... pa me zanima kolika je ludnica, može li se doć normalno ili nema smisla ako se ne dođe tipa 5 sati ranije -.-
također, može li se vidjeti grob pape Ivana Pavla 2. ispod bazilike?

2. gdje dočekati novu godinu? na nekom trgu, bude li vatromet, gdje se pozicionirati?

3. nisam baš sigurna za Roma Pass jer ne želimo za prvi put gubiti se po muzejima i galerijima, gledam popis stvari koje Pass obuhvaća i na popisu mi je samo Colloseum, a tamo i tako ulazimo s popustom jer smo ispod 24 god + EU.
mislite da nam se svejedno isplati uzeti Pass, ako ništa drugo bar zbog prijevoza (jer trebat će nam), ili postoje i dalje trodnevne karte za 11 Eura kako sam pročitala tu negdje na forumu?

4. ukoliko idemo u vatikanske muzeje u nedjelju (zadnju u mjesecu kada je entrance free), piše da rade od 9 do 14 h, hoće li nam to biti dosta vremena (namjeravamo se penjati i na kupolu bazilike) ili bolje ići neki drugi dan?
možemo li se vratiti i neki drugi dan i ući posebno u baziliku da bi se popeli gore npr. navečer ili se baš mora prolaziti kroz muzeje i plaćati i muzej? to baš nisam skužila

hvala vam
SerenaP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 01:19   #2465
idem u rim sad za novu godinu pa me zanima ako netko zna za neke dobre klubove(house ili rnb glazba) u blizini centra rima
starman100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 12:46   #2466
Ova tema je baš mrtva.. ljudi se javljaju da se spremaju na putovanje (vidim naviše nas je trenutno koji se spremamo tamo za Novu godinu) a ljudi koji su bili u Rimu skroz slabo pomažu (osim Donate, Cukerine, Ivane..) čitajući druge teme, bar ove s "turizma" čini mi se da je stvar puno drugačija... Odmah stižu odgovori i informacije..
natalija555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 14:29   #2467
Quote:
SerenaP kaže: Pogledaj post
sad kad sam pročitala cijelu temu imam par pitanja za koja nisam našla odgovore.

prvo par stvari da kažem šta smo do sad sredili (idemo za novu godinu):

PUT - idemo vlakom (trenitalia), potrefilo nam se da putujemo u subotu kada imaju akciju 2-for-1 pa smo Trst-Venezia-Rim platili 50 eura po osobi za nazad ista ruta, ali malo veća cijena.

SMJEŠTAJ - hotel Caravel, zona EUR & Garbatella, jao znam da ćete me sad razapet , al nažalost kad smo krenuli tražit sve šta nam se sviđalo u samom centru je ili kompletno bookirano ili preskupo za naš budžet, a ovaj ima odlične (novije) recenzije jer je nedavno kompletno restauriran, prije je bio rupetina rezervirali smo direktno preko hotela i nismo morali ništa unaprijed plaćat (y) evo prilažem link za hotel: http://www.agoda.com/en-gb/caravel-h...setcookienew=1 pa ako je tko bio i ima kakav savjet, neka podijeli, mada smo već proučili buseve i metro nešto malo. jednom kad ujutro izađemo iz hotela nemamo se namjeru vraćat do navečer, tako da..

e sad, ono šta me zanima:
1. je li tko bio na misi na trgu sv. Petra 31.12., navodno ju tada papa drži? drži li on mise nedjeljom? glupo je al nigdje nemogu nać odgovor, a kad smo već tamo... pa me zanima kolika je ludnica, može li se doć normalno ili nema smisla ako se ne dođe tipa 5 sati ranije -.-
također, može li se vidjeti grob pape Ivana Pavla 2. ispod bazilike?

2. gdje dočekati novu godinu? na nekom trgu, bude li vatromet, gdje se pozicionirati?

3. nisam baš sigurna za Roma Pass jer ne želimo za prvi put gubiti se po muzejima i galerijima, gledam popis stvari koje Pass obuhvaća i na popisu mi je samo Colloseum, a tamo i tako ulazimo s popustom jer smo ispod 24 god + EU.
mislite da nam se svejedno isplati uzeti Pass, ako ništa drugo bar zbog prijevoza (jer trebat će nam), ili postoje i dalje trodnevne karte za 11 Eura kako sam pročitala tu negdje na forumu?

4. ukoliko idemo u vatikanske muzeje u nedjelju (zadnju u mjesecu kada je entrance free), piše da rade od 9 do 14 h, hoće li nam to biti dosta vremena (namjeravamo se penjati i na kupolu bazilike) ili bolje ići neki drugi dan?
možemo li se vratiti i neki drugi dan i ući posebno u baziliku da bi se popeli gore npr. navečer ili se baš mora prolaziti kroz muzeje i plaćati i muzej? to baš nisam skužila

hvala vam
Što se tiče vremena za razgledanje Vatikanskog muzeja naravno da to nije dosta jer je muzej izuzetan.
Predlažem da si složite plan što želite vidjeti jer za vidjeti sve treba nekoliko dana.
Kupola nije povezana s muzejem ona je ,naravno u samoj baziliki i možeš je pogledati odvojeno.
Koliko se sjećam ulaz na kupolu se plaća odvojeno.

Zadnje uređivanje Dlapek : 19.11.2013. at 14:35.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 15:03   #2468
Quote:
SerenaP kaže: Pogledaj post
SMJEŠTAJ - hotel Caravel, zona EUR & Garbatella, jao znam da ćete me sad razapet
nema razapinjanja zona jest van centra, Cristoforo Columbo je jako prometna, visetracna ulica s jako malo sadrzaja, ali ono sto je bitno je da je dobro povezana. Imate express bus do Venezie.

Quote:
1. je li tko bio na misi na trgu sv. Petra 31.12.,
Koliko ja znam, 31.12. se u Bazilici odrzava Zahvalnica za proteklu godinu. Nije otvorena za turiste. Nisam sigurna kako ide s ulaznicama i da li je uopce moguce doci do njih. Mozda biste se mogli informirat u turistickom birou.
Prosle godine ju je odrzao Benedikt, za ovu jos uvijek nista ne pise na sluzbenom sajtu.

Quote:
također, može li se vidjeti grob pape Ivana Pavla 2. ispod bazilike?
moze

Quote:
2. gdje dočekati novu godinu? na nekom trgu, bude li vatromet, gdje se pozicionirati?
Cini se da ce opet biti koncert na Fori Imperiali. Trebalo bi biti vatrometa

Quote:
mislite da nam se svejedno isplati uzeti Pass, ako ništa drugo bar zbog prijevoza (jer trebat će nam), ili postoje i dalje trodnevne karte za 11 Eura kako sam pročitala tu negdje na forumu?
sto se tice prijevoza, ako se necete vracati u hotel, sve bitnije gradjevine su relativno blizu, dakle mogu se obici pjeske... Vatikan je udaljeniji od centra ali s Navone je sasvim moguce setnjom doci do njega.

Cijena trodnevne karte je 16.50 eura


Quote:
4. ukoliko idemo u vatikanske muzeje u nedjelju (zadnju u mjesecu kada je entrance free), piše da rade od 9 do 14 h, hoće li nam to biti dosta vremena (namjeravamo se penjati i na kupolu bazilike) ili bolje ići neki drugi dan?
možemo li se vratiti i neki drugi dan i ući posebno u baziliku da bi se popeli gore npr. navečer ili se baš mora prolaziti kroz muzeje i plaćati i muzej? to baš nisam skužila
Kupola i Muzeji nisu povezani. Pokusajte tu nedjelju uci u muzeje, a mozda popodne, ako bude vremena, na Kupolu. Za Kupolu se ceka red kao za ulazak u Baziliku, dakle na Trgu Sv. Petra, dok za Muzeje, red cekate uz zidine. Dok cekate, pojedite sladoled u slasticarni 'Old Bridge' u Viale dei Bastioni di Michelangelo 5

Zadnje uređivanje cukerina : 19.11.2013. at 15:13.
cukerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 15:21   #2469
Quote:
SerenaP kaže: Pogledaj post
4. ukoliko idemo u vatikanske muzeje u nedjelju (zadnju u mjesecu kada je entrance free), piše da rade od 9 do 14 h....
pripremi se na čekanje u ogromnom redu, jedne besplatne nedjelje sam tuda prošla i red je bio skroz do Piazza del Risorgimento i nastavljao se ... čudo jedno koliko svijeta navali kad je badave.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 16:35   #2470
Quote:
EdithColette kaže: Pogledaj post
Je li netko od vas slavio Novu godinu u Rimu po lokalnim restoranima na organiziranim dočecima? Isplati li se to i koliko otprilike dođe? Hvala!
Zadnjih nekoliko godina nisam bila u Rimu, al sam ih par proslavila prije. Ono sto im je svima zajednicko, bilo da je to kod nekoga doma ili u restoranima, je puno hrane i malo feste. Jedan od doceka po mom gustu je bio u lokalu http://www.theplace.it/ i svirali su live Frankie&Canthina band - muzika 80ih. Sjecam se da su vecera i docek bili 150 eura, a bez vecere, dakle samo ulaz i to poslje 11 sati kostao 50 eura. I trajalo je do jutra.
Sad vidim da nisu vise na staroj adresi. Nekad su bili blizu Vatikana (via Alberico II), ali se nadam da je image ostao isti.

Bila sam u par lokala (a i na kucnim zabavama) gdje su ljudi pojeli sta su imali, nazdravili, odmah nakon ponoci izasli gledat vatromet pa doma.

Nisam fan housea, tako da i ne poznajem lokale s tom vrstom muzike. Znam da ima veliki cetverodnevni party sa poznatim DJ-evima i da docek kosta 52 eura. To je dosta van centra, Nuova Fiera di Roma, Via Portuense 1645.

Nekad se nije moglo uci ni u jedan lokal bez rezervacije. Jednom smo uspjeli uci u pub http://www.trinity-rome.com/html/index.html blizu Venezie, odlican docek, ali je to bilo prije nego sto je gornji kat postao restoran.

Sad stvarno ne znam da li je uopce moguce pristupiti bilo gdje bez rezervacije.

Ako netko planira uplatiti u nekom restoranu, sto blize centru to bolje, jer je nakon ponoci nemoguce stici u centar. Ogromna je guzva. Pronaci taksi je SF. Sjecam se da smo jednom cekali taksi do 5 ujutro nakon feste i vatrometa na Piazzi del Popolo. Nadam se da su poradili i na tome.

Zadnje uređivanje cukerina : 19.11.2013. at 16:45.
cukerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 20:52   #2471
cukerina, Dlapek, Donata, hvala vam puno!
SerenaP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 16:33   #2472
Quote:
cukerina kaže: Pogledaj post
Zadnjih nekoliko godina nisam bila u Rimu, al sam ih par proslavila prije. Ono sto im je svima zajednicko, bilo da je to kod nekoga doma ili u restoranima, je puno hrane i malo feste. Jedan od doceka po mom gustu je bio u lokalu http://www.theplace.it/ i svirali su live Frankie&Canthina band - muzika 80ih. Sjecam se da su vecera i docek bili 150 eura, a bez vecere, dakle samo ulaz i to poslje 11 sati kostao 50 eura. I trajalo je do jutra.
Sad vidim da nisu vise na staroj adresi. Nekad su bili blizu Vatikana (via Alberico II), ali se nadam da je image ostao isti.

Bila sam u par lokala (a i na kucnim zabavama) gdje su ljudi pojeli sta su imali, nazdravili, odmah nakon ponoci izasli gledat vatromet pa doma.

Nisam fan housea, tako da i ne poznajem lokale s tom vrstom muzike. Znam da ima veliki cetverodnevni party sa poznatim DJ-evima i da docek kosta 52 eura. To je dosta van centra, Nuova Fiera di Roma, Via Portuense 1645.

Nekad se nije moglo uci ni u jedan lokal bez rezervacije. Jednom smo uspjeli uci u pub http://www.trinity-rome.com/html/index.html blizu Venezie, odlican docek, ali je to bilo prije nego sto je gornji kat postao restoran.

Sad stvarno ne znam da li je uopce moguce pristupiti bilo gdje bez rezervacije.

Ako netko planira uplatiti u nekom restoranu, sto blize centru to bolje, jer je nakon ponoci nemoguce stici u centar. Ogromna je guzva. Pronaci taksi je SF. Sjecam se da smo jednom cekali taksi do 5 ujutro nakon feste i vatrometa na Piazzi del Popolo. Nadam se da su poradili i na tome.

Hvala puno na informaciji! Ono što zapravo tražim je neki manji restorančić, ništa preelitno, našla sam na netu stranicu capodannoroma.it, ali u ponudi za rezervaciju nema toliko restorana, svega par, sad ne znam odakle da se pokrenem
EdithColette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 08:07   #2473
Quote:
EdithColette kaže: Pogledaj post
Hvala puno na informaciji! Ono što zapravo tražim je neki manji restorančić, ništa preelitno, našla sam na netu stranicu capodannoroma.it, ali u ponudi za rezervaciju nema toliko restorana, svega par, sad ne znam odakle da se pokrenem
Probaj guglati Trastevere restorans i pogledati tko ima nekaj organizirano za Silvestrovo.U toj četvrti je puno jako ugodnih ne preskupih lokala,a poslije ponoći se slavi i na ulicama.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 08:33   #2474
Quote:
SerenaP kaže: Pogledaj post
4. ukoliko idemo u vatikanske muzeje u nedjelju (zadnju u mjesecu kada je entrance free), piše da rade od 9 do 14 h, hoće li nam to biti dosta vremena (namjeravamo se penjati i na kupolu bazilike) ili bolje ići neki drugi dan?
Bit će vam dovoljno. Za vidjeti sve u muzejima bi trebalo nekoliko dana, ali je jedno prijepodne sasvim dosta za ono što prosječnu osobu zanima. Samo dođite čim ranije, mi smo u redu bili već oko pola 8 i ušli smo brzo nakon otvaranja.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 12:12   #2475
Quote:
EdithColette kaže: Pogledaj post
Hvala puno na informaciji! Ono što zapravo tražim je neki manji restorančić, ništa preelitno, našla sam na netu stranicu capodannoroma.it, ali u ponudi za rezervaciju nema toliko restorana, svega par, sad ne znam odakle da se pokrenem
http://www.localiroma.it/capodanno-r...14.html?page=1

Ni ovo ne izgleda lose http://www.capodannoaroma.it/la-romantica.asp

...ili je mozda najbolje, ako ste u Rimu koji dan prije 31.12., da pokusate na licu mjesta, na Trasteveru ili oko Navone. Skoro svaki restoran ima organiziran docek, tako da mislim da ne biste trebali imat problema.
cukerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 21:28   #2476
Hvala vam puno! Bacam se u potragu, nadam se da ću nešto pronaći, ali ako i ne nađem nema očajavanja, u Rimu je sigurno ludilo gdje god se našao za Novu godinu!
EdithColette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 17:31   #2477
Ubo ST-Rim za lipanj. Ubit će me žena.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 20:24   #2478
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Ubo ST-Rim za lipanj. Ubit će me žena.
Kod mene obrnuta situacija, ubit će me dragi
jacobs kofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 09:56   #2479
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Ubo ST-Rim za lipanj. Ubit će me žena.
I ja isto, Vueling me satra sa cijenom od 40 eura, mora san uzeti
capee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 10:55   #2480
di nađete tak jeftinije letove za rim? (znam da upadam kao padobranac, ali kad sam znala tražit jeftinije letove niš nisam našla)
pixie007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.