Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 18:25   #3481
Baš mi je drago da je i vama super prošlo. Baš dobro dođe malo se maknit od kuće i opustit, još kad se potrefi ovako lijepo vrijeme... Milina. Sretan povratak.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 18:58   #3482
Bukirala sam hotel u reonu Monti,dali je to dobra lokacija?( u blizine ministarstva unutarnjih poslova)
Ministero dell'Interno
Piazza del Viminale, 1 ?
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 19:25   #3483
Je imaš blizu stanice za metro, bus, što god ti treba, a ako ti nije previše šetat cca pola sata sve su ti destinacije u tom krugu više manje
Koristi Google maps pokrivenost i upute su odlični imaš za sve transporte do u minutu kad ti stiže iduća linija.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 21:08   #3484
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Je imaš blizu stanice za metro, bus, što god ti treba, a ako ti nije previše šetat cca pola sata sve su ti destinacije u tom krugu više manje
Koristi Google maps pokrivenost i upute su odlični imaš za sve transporte do u minutu kad ti stiže iduća linija.
Hvala ti puno
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 18:58   #3485
Bok!

Slijecemo na Ciampino, koja je najbolja opcija za transfer do grada? Vidim ima vise opcija, bus/metro/vlak/taxi, smjesteni smo pored Vatikana.
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 07:22   #3486
ovisi koliko zelis platiti prijevoz i ovisi kad ti je avion... vecina ih ide busom, jeftinije.. al ako dolazis u radno vrijeme mogucnost da zapnes u guzvi, vlak je brzi nesto skuplji, taxi najskuplja varijanta
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 13:53   #3487
Bus i taxi su onda u istoj poziciji sto se tice guzvi, ispada vlak najbolja opcija? Imamo vremena i u dolasku i odlasku, ali ne zelim provest sate u prometu.
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:22   #3488
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
Bus i taxi su onda u istoj poziciji sto se tice guzvi, ispada vlak najbolja opcija? Imamo vremena i u dolasku i odlasku, ali ne zelim provest sate u prometu.
ja sam uvijek išla vlakom jer mi je let uvije bio kad je gužva na cesti, pa mi je pametnije bilo platiti više da ne zapnem na cesti, ali većina ide s busom, e sad ako ideš rano ujutro ili kasno navečer, bus se isplati, jer je jeftiniji i nije neka gužva, ako imaš avion tipa 5 popodne, baš iz rima busom.....

vidi kad imaš let, sam odluči, srećom izbora imaš
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:52   #3489
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
Bus i taxi su onda u istoj poziciji sto se tice guzvi, ispada vlak najbolja opcija? Imamo vremena i u dolasku i odlasku, ali ne zelim provest sate u prometu.
Vlak polazi sa zelj. stanice u mjestu Ciampino. Imas bus s AP do zelj.stanice, kosta (mislim) 1 euro, par minuta voznje.
Vlak ide do stanice Termini odakle morate na metro, linija A do Ottaviana.

U slucaju da uzmete bus do centra, opet vas vodi na Termini odakle opet ides metroom. To je glavna stanica i trebat ce vam 15ak minuta dok sidjete na liniju A da bi dosli do Vatikana.

Razmisli o soluciji bus (stanica je odmah ispred izlaza s AP,gate 2, bus ATRAL, karta kosta 1.20E; ide svakih 40 minuta) do metro stanice Anagnina. To je pocetna stanica linije A i ide direktno do Ottaviana (ili Cipro?) - ovisi gdje Vam je smjestaj.
Busom do Anagnine je 15-20 minuta i lakse je uhvatit metro nego na Terminiu.

Evo ovdje http://www.atral-lazio.com/en/ciampi...=1516219490980 imas obe solucije. Za vlak samo klikni gore lijevo Stazione FS Ciampino.

Zadnje uređivanje cukerina : 17.01.2018. at 21:07.
cukerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 08:52   #3490
:)

Bok ekipa!
Može mala pomoć..?
Planiram s društvom u Rim 29/30/31.03. Budući da su tada Veliki Petak i Subota prijateljice mi se boje da ništa neće radit?
Je li to moguće?
Da idemo tada ili neke druge datume?
fanni123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 09:11   #3491
Talijani inače imaju zanimljivo radno vrijeme i imaš osjećaj da rade kad im se da... Razvuku jednu smjenu na čitav dan s pauzama. Restorani, fast foodovi isl će sigurno neki radit, sad ako želite nešto konkretno posjetit baci oko na internet. Sigurno imaju već napisane kalendare. To je turistički grad sa skoro 3 milijuna stanovnika, ne moraš se brinuti da nećete imati što jesti/piti/vidjeti za vrijeme blagdana. Jedino očekuj veliku gužvu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:48   #3492
Quote:
cukerina kaže: Pogledaj post
Vlak polazi sa zelj. stanice u mjestu Ciampino. Imas bus s AP do zelj.stanice, kosta (mislim) 1 euro, par minuta voznje.
Vlak ide do stanice Termini odakle morate na metro, linija A do Ottaviana.

U slucaju da uzmete bus do centra, opet vas vodi na Termini odakle opet ides metroom. To je glavna stanica i trebat ce vam 15ak minuta dok sidjete na liniju A da bi dosli do Vatikana.

Razmisli o soluciji bus (stanica je odmah ispred izlaza s AP,gate 2, bus ATRAL, karta kosta 1.20E; ide svakih 40 minuta) do metro stanice Anagnina. To je pocetna stanica linije A i ide direktno do Ottaviana (ili Cipro?) - ovisi gdje Vam je smjestaj.
Busom do Anagnine je 15-20 minuta i lakse je uhvatit metro nego na Terminiu.

Evo ovdje http://www.atral-lazio.com/en/ciampi...=1516219490980 imas obe solucije. Za vlak samo klikni gore lijevo Stazione FS Ciampino.
E ovo je super

Blize smo Ottavianu, tako da ce to biti ono sto sam trazio. Hvala!
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:31   #3493
Meni su predlozili istu ovu opciju
https://www.tripadvisor.com/ShowTopi...ome_Lazio.html
Sa jednom kartom 1,5 eur sa busom broj 720 od Champino aerodroma do stanice Laurentina,a od tamo do centra.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:35   #3494
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Meni su predlozili istu ovu opciju
https://www.tripadvisor.com/ShowTopi...ome_Lazio.html
Sa jednom kartom 1,5 eur sa busom broj 720 od Champino aerodroma do stanice Laurentina,a od tamo do centra.
Da, postoji i ta mogucnost s tim da je Laurentina linija B.
Malo sam citala o ovoj liniji; kazu da se zna dogodit da se sbog guzve tih 14 km (22 stanice) oduzi na vise od 100 min, te ljudi moraju tuc drugu kartu od 1.50E za metro.

Ja uopce ne bih riskirala. Za euro razlike, radije bih se ukrcala u bus do Terminia, pa pjeske do hotela
cukerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:51   #3495
Pozdrav, u 4 mjesecu idem u Rim.. Smješteni smo odmah kod Termini-ja,pretpostavljam da ima s aerodroma Campini neki bus ili nešto do Terminija. Imate prijedlog što je najbolje? sve osim taxija jer imamo vremena... Hvala
pale101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 19:55   #3496
Pozdrav, imam let Ryanairom iz Trsta za Rim, a dolazim u Trst Flixbusom (petak oko 11.30).
Pretpostavljam da su mnogi išli ovim načinom do Rima pa molim za par informacija.
Zanima me kako najbrže doći od autobusne stanice do aerodroma u Trstu?Koliko traje vožnja i koje su cijene?
Let mi je u 16h, a stižem oko 11.30 (nadam se da bus neće kasniti) pa me malo strah da će biti na knap stići na avion (ide se preko Slovenije a tamo se zna dugo čekat na granici, jeste imali iskustva s tim možda?).
medena17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 23:06   #3497
Još par pitanja (pročitala sam zadnjih 50ak stranica teme):
1. Je li netko možda koristio OMNIA pass (uključuje Roma pass, posjet Vatikanskim muzejima, ulaznicu i brzi ulaz u Baziliku sv.Petra, turu busom i prijevoz za 3 dana)?www.romeandvaticanpass.com
Jel vam se isplatila? (Jel pokriva inače Roma pass i cijenu busa od i do aerodroma?)
Zar nije ulaz u Baziliku sv Petra besplatan i čeka se u redu zbog security checka? Jel se uopće može kako izbjeći čekanje u redu? Nije mi baš jasno što to nude u tom paketu ako se ulaz ne plaća inače.
2. Na kojoj se web stranici može kupiti ulaznica za Colosseum i Forum?
3. Planiram cijelu subotu provesti u Vatikanu. Može li se tamo negdje jeftinije pojesti ručak?
4. Jesu li nedjeljom otvorene sve glavne atrakcije u Rimu?
medena17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 11:32   #3498
5. Jeste koristili ovaj app, free wifi u Italiji? Projekt njihove vlade.
https://www.cntraveler.com/story/ita...wide-wi-fi-app
medena17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 11:44   #3499
1. Ako već nisi pročitaj https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=3479
Nismo koritili passove jer nam se nije žurilo. Odvaži dobro isplati li ti se.

2. https://www.coopculture.it/en/colosseo-e-shop.cfm
Isto razmisli treba li ti baš online, jer možeš kupit i na licu mjesta poslije securityja na ulazu, red nije velik i ne plaćaš dodatna 2€.

3. Imaš hrpu restorančića i pizzeria u Vatikanu, imaš uglavnom i table s cijenama na ulazu pa vidi usput što ti izgleda dobro. Imaš i na Google Maps dosta recenzija za mjesta. Pitaš koliko naplaćuju couvert da vam ne bi ispao više on nego jela

4. mislim da da, ali provjeriš radno vrijeme na stranicama onog što te zanima.

5. Ne treba ti free wifi jer možeš koristit svoj promet iz hrvatske mreže. Uključiš roaming i troši ti se sve kao da si i doma.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 15:36   #3500
Hvala, tiluriumm!

Budem još razmislila o tom Omnia passu.

Što se tiče interneta, znam da su sada iste tarife kao i domaće, ali stvar je u tome što imam službeni mobitel s ugovorenim paketom koji ima samo 2GB prometa pa ne želim prijeći limit, a sigurno hoću jer će mi trebati za google maps, društvene mreže, tripadvisor i sl. pa me zato zanima free wifi.
medena17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.