Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2014., 10:52   #3081
Zna li itko da li za Office 365 moram imati internet konekciju konstanto dok trebam raditi nešto u excelu ili wordu? Tj. da li u slučaju da mi internet ne radi na par sati, mogu koristiti office za to vrijeme ili ne?

EDIT: čini mi se da za verziju Office 365 Small Business Premium ne moram biti offline jer ima uključenu i desktop verziju?
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr

Zadnje uređivanje number47 : 28.03.2014. at 11:39. Reason: dodatak
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 12:08   #3082
Offline način rada u Office 365

Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
Tj. da li u slučaju da mi internet ne radi na par sati, mogu koristiti office za to vrijeme ili ne?
Za nekoliko sekundi mogao si to saznati
Quote:
Predavači su isticali pouzdanost usluge i kvalitetu Microsoftova podatkovnog centra, te obećali da korisnici neće gubiti podatke, kao što se to događa nekima od konkurentskih servisa. Moguć je i rad offline, a prilikom prvog logiranja u oblak podaci s lokalnog računala će se sinhronizirati.
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 15:52   #3083
Quote:
Ivan_C kaže: Pogledaj post
Za nekoliko sekundi mogao si to saznati
Je, napisao sam u editu da sam saznao. I fala Bogu da jesam jer tvoj odgovor je samo djelomično točan, tj. točan je samo za neke verzije Office-a 365, a ne kao generalno pravilo.

Ali svejedno, hvala!
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 12:53   #3084
Postoji li u Wordu 2010 mogućnost prebacivanja određenih stranica iz jednog dokumenta u drugi? Dakle ne copy/paste sadržaja, nego baš prebacivanje cijele stranice u drugi dokument?
illyrians is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 19:08   #3085
Precizan položaj krugova u Wordu ?

Trebao bi u Word 2003 nacrtati dva kruga s točno određenim položajem na papiru A4 i neznam kako da to napravim, te bi molio pomoć.
Krugovi bi trebali biti na sredini lista (po X koordinati) 2 cm udaljeni od gornjeg i donjeg ruba papira.
Da izgleda kao priloženoj slici.

kolarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 22:29   #3086
Crtanje kruga ili kružnice u Wordu

Quote:
kolarina kaže: Pogledaj post
Krugovi bi trebali biti na sredini lista (po X koordinati) 2 cm udaljeni od gornjeg i donjeg ruba papira.
Evo ti za početak krugovi sa dimenzijama a sa ostalim podešavanjima pozicije i grupiranja poigraj se osobno
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 09:07   #3087
Quote:
Ivan_C kaže: Pogledaj post
Evo ti za početak krugovi sa dimenzijama a sa ostalim podešavanjima pozicije i grupiranja poigraj se osobno
Ooo shit, nakon klika na link piše:
The download link has been updated (error: #10).
You may now download the file.
If this error is persistent, please try to disable your
anti-virus program or add sendspace to your white
list.

Zadnje uređivanje kolarina : 31.03.2014. at 09:16.
kolarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 09:47   #3088
Molim pomoć oko ovog problema ...

U excelu imam tablicu formata 40 stupaca * 1500 redaka, u cijela tablica je ispunjena brojevima od 1 do 10.

Zadatak je:

a) naći broj koji se najmanje puta pojavljuje u cijeloj tablici?

b) naći 10 brojeva koji se namanje pojavljuju u tablici?

c) naći najčešći broj u prvih 100 redaka tablice (tj. prvih 4000 brojeva)?


U nedoumici sam treba li koristiti nekakvu funkciju ili možda filter ili nekako kombinirati više stvari ???
racunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 15:11   #3089
Ponavljanje brojeva u Excelu

Quote:
kolarina kaže: Pogledaj post
Ooo shit, .......If this error is persistent, please try to disable your anti-virus program or add sendspace to your white list.
Ja nemam problema sa skidanjem file a koristim AV.
Quote:
racunar kaže:
U nedoumici sam treba li koristiti nekakvu funkciju ili možda filter ili nekako kombinirati više stvari?
Pogledaj ovaj tutor Brojevi koji se pojavljuju najviše i najmanje puta
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 19:06   #3090
Quote:
kolarina kaže: Pogledaj post
Trebao bi u Word 2003 nacrtati dva kruga s točno određenim položajem na papiru A4 i neznam kako da to napravim, te bi molio pomoć.
Prvo odredimo margine Top=2 i Botton=2. Zatim aktiviramo alatku Drawing (View, Tools, pa cekiramo ispred Drawing i to se otvori dole u toolsbaru). Odemo na alatku oblika elipse i lijevim tasterom misa je nacrtamo uz gornji rub margine. Sada odemo desnim na elipsu i otvori nam se padajuci meni i na njemu idemo na Format AutoShape. Na ovoj kartici odemo na Size i u polje visine i sirine upisemo 12 cm. (sada imamo krug precnika 12 cm), zatim u istoj kartici odemo na Layout, pa cekiramo ispred Center kako bi krug doveli na sredinu lista,OK.
Ovo ponovimo i sa unutarnjim krugom, sa malom razlikom: kada otvorimo Format Auto Shape i odredimo dimenzije od 4 cm (isto kao gore) onda idemo na Layout, pa Advanced i tu odredimo u Horizontali Apsolutnu poziciju na 6 cm u Column (desno), a u Vertikali Apsoutnu poziciju na 3 u Line (desno), OK, cekiramo ispred Other ili Center, OK.
sada imamo dva koncentricna kruga zadatih dimenzija. Oba kruga selektujemo uz pomoc CTRL tipke i Copy, Paste i samo to odvucemo na donji dio stranice.
Kako znati da li nam je krug na gornoj odnosno donjoj margini?
Odemo na Tools, View, pa cekiramo ispred Text boundaries, OK i ono nam nacrta okvir radnog prostora sa zadatim marginama. Krugove podesimo do margina, a okvir izbrisemo decekiranjem Text boundares.
Kako ocitati vrijednost margine na lenjiru? Pritisnemo tipku Alt i dovedemo kursor na lenjir izmedju plave i sive boje (granica margine) i kada se kursor pretvori u duplu strelicu, pritisnemo lijevi taster misa (drzeci istovremeno i Alt) i tu nam ispise vrijednost margine koju vukuci misem mozemo podesavati.
Dosta opsirno, ali ce vjerujem pomoci.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)

Zadnje uređivanje siman : 31.03.2014. at 19:59.
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 21:22   #3091
Bravo, fantastično si objasnio. Uspio sam.
Thanks
kolarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 10:31   #3092
Ako u Excelu imam nekoliko brojeva u jednom stupcu (brojevi su u rasponu od 30 do 40). Recimo da su brojevi ovi: 31, 33, 39, 36, 32, 38, 35, 34, 37

Minimum se traži tako da se upotijebi funkcija MIN(A1:A9),

ali mene zanima kako poslije tog minimuma naći slijedeći minimum (pritom isključujući ovaj prethodni).

Npr. prva funkcija MIN će kao rezultat vratiti broj 31, i sad sljedeća funkcija mi treba dati idući broj koji je najmanji od ovih što su preostali (a to je 32).

Kojom funkcijom bih to mogao?
racunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 16:24   #3093
Excel lista najmanjih brojeva u rasponu podataka

Quote:
racunar kaže: Pogledaj post
ali mene zanima kako poslije tog minimuma naći slijedeći minimum (pritom isključujući ovaj prethodni)..............Kojom funkcijom bih to mogao?
probaj sa funkcijom SMALL
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 21:27   #3094
Excel random znakovi

Pozdrav

Može pomoć oko excela, zanima me da li je moguce napravit da excel izbacuje random odredene znakove npr. zelim da mi izbacuje samo "+" i " " (space).


Tako da mi nasumicno popunit 20 stupaca sa plusevima i praznim poljima.


Hvala
cipi-cips is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 08:17   #3095
Quote:
cipi-cips kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Može pomoć oko excela, zanima me da li je moguce napravit da excel izbacuje random odredene znakove npr. zelim da mi izbacuje samo "+" i " " (space).
Hvala
=IF(RANDBETWEEN(0;1)=1;"+";"")

-Y- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 20:37   #3096



U stupcu D bih želio da mi ispiše nazive BOJA koje se pojavljuju toliko puta koliko kaže stupac C.

Preciznije rečeno, u D1 bi trebalo pisati: ZELENA (jer se ona pojavila 25 puta kako i stoji u ćeliji C1), pa bi u ćeliji D2 trebalo pisati BIJELA (jer se ona pojavila 31 put kako stoji u C2) itd.

Znači tražim koja funkcija mi može dati novi raspored boja u ovisnosti o stupcu C?
racunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 20:44   #3097
Quote:
racunar kaže: Pogledaj post
U stupcu D bih želio da mi ispiše nazive BOJA koje se pojavljuju toliko puta koliko kaže stupac C.
I, koji je smisao ovoga ?!
Ono što si dobio u koloni C i što želiš u koloni D je ustvari kolona A i B sortirano po koloni B.
-Y- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 20:53   #3098
Quote:
-Y- kaže: Pogledaj post
I, koji je smisao ovoga ?!
Ono što si dobio u koloni C i što želiš u koloni D je ustvari kolona A i B sortirano po koloni B.
znam, svjestan sam toga, ovo sam naveo kao primjer da bude jednostavnije,
zapravo mi ovo treba na nizu od 10000 brojeva koje neću gledati kao cjelinu, nego na dijelove npr. najmanjih 100 pojavljivanja ili najčešćih 50 pojavljivanja
racunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 22:31   #3099
Quote:
racunar kaže: Pogledaj post
Znači tražim koja funkcija mi može dati novi raspored boja u ovisnosti o stupcu C?
A što će biti kada npr. zelena i bijela imaju isti broj ponavljanja? Postoji li ta mogućnost.
Bilo bi dobro da postaviš file za download (izmisli relevantne podatke koji će simulirati kvalitetno primjer jer mislim da je to kompliciranije nego što si postavio ovaj primjer
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 23:10   #3100
evo dokumenta na ovom linku:

http://www.sendspace.com/file/46w49z
racunar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.