Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2012., 23:56   #61
Molin vas odgovor osoba koja ima polovicu stana i ne zivi u njemu ima mirovinu oko 1000kn jeli ima pravo na socijalnu pomoc ??!!??!!??!!
dora2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 09:51   #62
Pozdrav,
nas je troje (roditelji i ja),trenutacno primamo socijalnu pomoc u iznosu 1200kn,posto zivimo u slaviniji zaposljavanje je 0%...odlucio sam
se prijaviti za strucno usavrsavanje za 1600kn god. dana ako uspijem i to naci.
Mene zanima da li ce starci izgubiti pravo na socijanu pomoc ako ja dobijem negdje mjesto za 1600kn???
Mj. karta mi je oko 600kn+gablec cc300kn=900kn znaci ostane 700kn a toliko su nam rezije,za hranu ostane 0kn...kako onda da se prezivi mjesec??
Da li starci imaju tu onda pravo na svoju socijalnu pomoc od cc 850kn bez mene??
Hvala
gtrifun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 17:40   #63
Quote:
dora2011 kaže: Pogledaj post
Molin vas odgovor osoba koja ima polovicu stana i ne zivi u njemu ima mirovinu oko 1000kn jeli ima pravo na socijalnu pomoc ??!!??!!??!!
Nema.

Quote:
gtrifun kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
nas je troje (roditelji i ja),trenutacno primamo socijalnu pomoc u iznosu 1200kn,posto zivimo u slaviniji zaposljavanje je 0%...odlucio sam
se prijaviti za strucno usavrsavanje za 1600kn god. dana ako uspijem i to naci.
Mene zanima da li ce starci izgubiti pravo na socijanu pomoc ako ja dobijem negdje mjesto za 1600kn???
Mj. karta mi je oko 600kn+gablec cc300kn=900kn znaci ostane 700kn a toliko su nam rezije,za hranu ostane 0kn...kako onda da se prezivi mjesec??
Da li starci imaju tu onda pravo na svoju socijalnu pomoc od cc 850kn bez mene??
Hvala
Računica je jednostavna; osnovica je 400 kn, vas je troje, 3x400=1200 kn pomoći. Svaki ostvareni prihod iznad toga znači i obustavu pomoći za uzdržavanje.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 18:00   #64
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Nema.


Računica je jednostavna; osnovica je 400 kn, vas je troje, 3x400=1200 kn pomoći. Svaki ostvareni prihod iznad toga znači i obustavu pomoći za uzdržavanje.
Osnovica je 500kn.
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 19:14   #65
Quote:
sindenis uinen kaže: Pogledaj post
Osnovica je 500kn.
Da, za samca je 120%,od osnovice a za odraslog člana obitelji 80%.
Njih je troje odraslih u obitelji i primaju 1200 kn. Sve štima.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 16:42   #66
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Da, za samca je 120%,od osnovice a za odraslog člana obitelji 80%.
Njih je troje odraslih u obitelji i primaju 1200 kn. Sve štima.
Za samca je 120% od osnovice koja iznosi 500kn što je onda 600 kn socijalne pomoći, tj. pomoći za uzdržavanje.

Za odraslu osobu u obitelji je 80% osnovice (koja je 500kn) što onda iznosi 400 kuna po osobi.
Njih 4-ero što iznosi 1200kn.
Opet, osnovica je 500kn. -_-


Kopirano s NN-a (s obzirom da ne mogu staviti link):
VLADA REPUBLIKE HRVATSKE

976

Na temelju članka 16. stavka 1. Zakona o socijalnoj skrbi (»Narodne novine«, br. 73/97, 27/2001, 59/2001, 82/2001, 103/2003,44/2006 i 79/2007), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 6. ožujka 2008. godine donijela
ODLUKU
O OSNOVICI ZA OSTVARIVANJE PRAVA PO OSNOVI SOCIJALNE SKRBI

I.

Osnovica za ostvarivanje prava na stalnu pomoć i drugih prava po osnovi socijalne skrbi, određuje se u iznosu od 500,00 kuna mjesečno.

II.

Danom stupanja na snagu ove Odluke prestaje važiti Odluka o osnovici za ostvarivanje prava po osnovi socijalne skrbi (»Narodne novine«, broj 21/2001).

III.

Ova Odluka objavit će se u »Narodnim novinama«, a stupa na snagu 1. studenoga 2008. godine.

Klasa: 550-01/08-03/01
Urbroj: 5030104-08-1
Zagreb, 6. ožujka 2008.

Predsjednik
dr. sc. Ivo Sanader, v. r.
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 13:20   #67
Postovanje! Nadam se da nisam upala na krivo mjesto, ako da, molim moderatore da me premjeste..razvedena sam, nezaposlena i majka jednog djeteta. trenutno zivimo kod mojih roditelja, medutim uskoro se moramo iseliti radi problema, koje nam radi moja sestra. molim da me neko uputi kome bih se mogla obratiti za pomoc? vec sam se obratila socijalnom centru, oni su mi rekli da radi mirovina roditelja nemamo pravo na nikakvu pomoc. od alimentacije i djecjeg doplatka sigurno ne mogu placati stanarinu, rezije i hranu. takoder, aktivno trazim posao, ali nista na vidiku. hvala!
chiara1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 13:29   #68
možda nemaš pravo na pomoć dok živiš s roditeljima u istom domaćinstvu.trenutkom izlaska iz njihove kuće situacija se mjenja i njihove mirovine nemaju vezu s tobom
u svakom slućaju osim centra za socijalnu skrb ne vidim ni jednu instituciju koja bi bila nadležna.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 13:41   #69
hvala na odgovoru! da, taj dio znam..kada se odselim da njihove mirovine nemaju veze sa mnom, ali ne mogu sa djetetom ici tako na nevideno pa kako bude..cca 2.000,00 kn bi dosla stanarina + rezije, a gdje je jos hrana i ostale djecje potrepstine?! ne znam kako uopce funkcionira ovaj cijeli sustav socijalne pomoci, dosad mi nikad nije trebao, tako da ne znam niti gdje ici i kome se obratiti..
chiara1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 13:49   #70
Quote:
chiara1979 kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru! da, taj dio znam..kada se odselim da njihove mirovine nemaju veze sa mnom, ali ne mogu sa djetetom ici tako na nevideno pa kako bude..cca 2.000,00 kn bi dosla stanarina + rezije, a gdje je jos hrana i ostale djecje potrepstine?! ne znam kako uopce funkcionira ovaj cijeli sustav socijalne pomoci, dosad mi nikad nije trebao, tako da ne znam niti gdje ici i kome se obratiti..
ja se na tvom mjestu,na žalost,nebi oslanjao na socijalnu pomoć jer to ne može biti trajno rješenje tvog problema.Na žalost bez posla teško da ćeš živjeti životom dostojnim čovjeka
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 14:37   #71
Da, znam...samo ne znam gdje naci taj posao...svaki dan posaljen cca 10 zamolbi za razlicita radna mjesta - o bodova..hvala svejedno!
chiara1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 20:59   #72
da li je moguće primati socijalnu pomoć i istovremeno raditi preko student servisa ?
naime član sam 7-člane obitelji koja prima socijalnu pomoć i zanima me da li oni mogu nastaviti primati moj iznos socijalne pomoći ako sam ja počeo raditi preko ss-a ? ne želim da imaju problema pa me zanima da li se moraju javiti u centar za socijalni rad i prijaviti da sam se ja zaposlio preko ss-a ?
Ryan O'Reily is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 09:01   #73
pozdrav..
zanima me dal netko zna dal obitelj ima pravo na neku vrstu socijalne pomoći?
..situacija je sljedeća: žena je ostala bez posla u 7mj prošle godine, a suprug je naizmjence malo imao posao malo ne, imaju dijete i jedno sad na putu, on radi i plaća mu je oko 3500kn+200kn dječjeg doplatka, ali su u najmu gradskog stana i s njegovom plaćom ili imaju za stan ili za hranu, režije i dječje potrepštine, tako da su sad već i koji mjesec u zaostatku sa stanarinom...
čula sam da socijalno može davati koji mjesec za dio režija i sl. pa me zanima dal i oni spadaju u tu grupu?
žena koja se u socijalnom bavi tim stvarima je na bolovanju a trenutno nemaju zamjenu za nju..
rea021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 20:15   #74
pozzzzzz!!!!!!!zanima me da li imam pravo na soc.pomoć.ja i supruga smo nezaposleni i imamo dijete od 2,4 god.ja sam dobio zadnju naknadu sa burze u 12 mj,2012......ne posjedujemo auto i živimo kod oca u istoj kući ali odvojeno..režije su na moje ime.jer svak ima svoje struja tel.
damirzg34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 13:17   #75
Ako ste oboje nezaposleni,nemate nekretnina na sebi,imate pravo,ali vjerojatno će vas tražiti platnu listu,gdje ste zadnje radili,ali i potvrdu da ste nezaposleni.ja sam baš neki dan išla na soc.da pitam za sebe i klince,jer sam rastavljena,ne uplaćuje bivši al. i podstanar.s time da sam zaposlena,na 4 sata i primanja su mi 2000kn,što prelazi neki njihov prag,400 kn po članu obitelji,znači oko 1200 kn,što spada da nemam pravo

ali u svakom slučaju,na jednokratnu pomoć sigurno imate pravo,najbolje da odete kod njih i oni će vam sce objasniti(naravno,ako ne dođete pred kraj radnog vremena i ako nisu ustali na lijevu nogu 9)
didi82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 19:55   #76
.

Quote:
didi82 kaže: Pogledaj post
Ako ste oboje nezaposleni,nemate nekretnina na sebi,imate pravo,ali vjerojatno će vas tražiti platnu listu,gdje ste zadnje radili,ali i potvrdu da ste nezaposleni.ja sam baš neki dan išla na soc.da pitam za sebe i klince,jer sam rastavljena,ne uplaćuje bivši al. i podstanar.s time da sam zaposlena,na 4 sata i primanja su mi 2000kn,što prelazi neki njihov prag,400 kn po članu obitelji,znači oko 1200 kn,što spada da nemam pravo

ali u svakom slučaju,na jednokratnu pomoć sigurno imate pravo,najbolje da odete kod njih i oni će vam sce objasniti(naravno,ako ne dođete pred kraj radnog vremena i ako nisu ustali na lijevu nogu 9)
imam samo godinu dana unazad primanja sa zavoda ništa drugo,niti nekretnina niti auto nemamo..........
damirzg34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 14:47   #77
ovako.. moj otac je primao socijalnu pomoć, i sad obnavljamo dokumente za ponovno primanje.. Znači majka i otac su mi nezaposleni već duže, nemaju nekretnina na sebi, ja studnet.. Jedino mi otac ima motor prepisan na sebe od 80 kubika, 97 godište, koji je registriran još 2 mjeseca ( a ne vrijedi ni 100E).. A prošle godine taj motor nije bio registriran i kao na račun toga su mu 'progledali' i mogao je primati pomoć. E sad je taj motor registriran, i jel postoji mogućnost da zbog tog motora mi sada ne možemo primati socijalnu pomoć? Jel postoji uopće zakon na koji se možemo pozvati ako nam zbog toga odbiju? Valjda postoji neka vrijednost vozila zbog kojeg ti mogu odobriti socijalnu pomoć? hvala
__________________
Dragi,jako mi je stalo da me bar jednom uznemiriš malo... :D
Sexy__Seka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 11:12   #78
Bok svima! zanima me gdje se čovjek moze informirati o pravu na socijalni stan (u Splitu)? znam da natjecaji za to izlaze oko siječnja ali ja zadnjih tjedana trazim i nikako naci nesto o tome...pa me zanima jel mogu igdje otić i pitat o tome natjecaju i sta sve treba za to. hvala unaprijed
__________________
Što god napravio sa životom, svejedno je; sudbina ti je odavno zapisana...
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 22:24   #79
Bok svima!
Imam slične probleme, kao kolege-studenti gore!

Dakle ovako, moji su nezaposleni te primamo socijalnu pomoć, a ja radim preko student servisa. Tijekom prošle godine sam znala ostvariti prihod i do 900 kuna, nikad vise od toga.
Potom nisam radila od 6 mjeseca, dakle nisam ni kune zaradila, i evo sad u u prvom mjesecu sam ponovno počela raditi.

Zanima me, da li je moguće da će nam ukinuti socijalnu pomoć radi mojih primanja tijekom prošle godine iako oni nisu bili redoviti?
Te da li je moguće da ja nastavim raditi tijekom čitave godine, ali da ne primim plaću veću od 500 kuna?
Malo me buni ta osnovica, pa molim pomoć pravih znalaca!

Hvala unaprijed!!
napokontu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 13:57   #80
Ljudi zar nitko nema nikakvu informaciju!
__________________
Pišem pismo, tinta mi se proli....
napokontu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.