Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2012., 22:22   #21
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Što je "neobično" ime?

Astrid tvoje prijateljice sigurno neće biti prva Astrid u RH.
Za one ne upucene:
http://imehrvatsko.net/namepages/view/first_name/Astrid

Moram napomenuti da i moje dijete nosi ime Astrid i to ponosno vec pune 23 godine
TOLIKO!
ona druga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 22:52   #22
a kaj bi bilo kad bi bilo...
http://hr.wikipedia.org/wiki/Brfxxcc...nckssqlbb11116
?

Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 22:56   #23
Zora Evnei, ja sam to karikirala. Naravno da tvoja prijateljica ima pravo nazvati dijete kako hoće. Mislim da ta službenica filozofira. Ukoliko ostane pri svome, neka ju prijavi šefu ili neka joj samo veli " obratiti ću se onda višim instancama".
I ta službenica ima šefa, pa i njezin šef ima šefa, pa ako treba sve do metropole. Neće joj valjda lokalna patriotkinja određivati ime djeteta?

Osim toga, strana imena su dozvoljena svugdje u Hrvatskoj. Eto, znam jednog dečka iz Zadra po imenu Donat ( po sv. Donatu) i nitko se nije bunio.

To se te tete ne tiče i neka joj ne soli pamet. Ako se u životu bude dala samo tako vozati od lokalnih službenika, pa čekaj malo..
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:09   #24
I još nešto..u hrvatskom jeziku se strana imena pišu u izvornome obliku. Dakle, ako već hoće pravilno po hrvatski onda je ispravno CHIARA, a ne Kijara.

Ovu verziju koju nudi službenica je po Vuku Karadžiću. Srbi strana osobna imena, imena stranih gradova i sl. pišu kako se čita. Dakle Vuk je rekao, "čitaj kako pišeš i piši kako čitaš". A to ne vrijedi više (za nas).

Tako da je službenica u potpunosti u krivu. Ne poznaje pravila hrvatskog jezika, a glumi domoljuba.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:11   #25
Quote:
alexandra_zg kaže: Pogledaj post
I mojoj poznanici iz Koprivnice pred cca. 7-8 godina nisu dali da malog upiše kao Eric već kao Erik.. I meni su u tom istom gradu kod vađenja rodnog lista uvjetovali brisanje x u imenu pa sam od tad Aleksandra..
Jedino mi pada na pamet da neće upisati slovo kojeg nema u abecedi. Da netko ne bi simbole stavljao i srca u ime.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:12   #26
a oblici imena koja uključuju strana slova?

Jürgen, William, Yvette.... i sl?

==
edit: evo, pitanje vezano uz prethodni post
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 09:49   #27
Nakon brisanja pola teme koju ste uspjesno zatprali smecem i vrijedjanjem, molim da ostanete ontopic. Ovo nije tema za komentiranje necijih zelja i ideje za ime djeteta, niti se to bilo koga tice. Raspravljamo o pravnoj strani problema.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 18:02   #28
Quote:
Zora Evenei kaže: Pogledaj post

Inače, zanimljivo je ovo:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=4107

Što malo bolje upućeni kažu na ovo i Aleksandrin post?
Onda?

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Pali, ali samo kod slabije obrazovanih, manje pismenih, takvi obično smatraju da su babe šalteruše mini boginje.
Je li vi mene čujete?!

Osobu koja ne zna zakon, da se zajebavati.

Može ta osoba imati faks i čitati enciklopedije i debele knjige, ali ako ne zna zakon... da se zajebavati. Točka.
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 18:07   #29
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Rekla-kazala.

Ime djetetu odredjuju roditelji i ono se upisuje u maticnu knjigu. Moze biti kakvo god oni zele, nije dijete firma da mora imati hrvatsko ime.
E sada, u nekim zemljama ima ono "da dijete podvrgnu sramoti" tako nešto, kada nisu dali liku u Švedskoj da da sinu ime Superman.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 18:31   #30
Quote:
Zora Evenei kaže: Pogledaj post
Onda?



Je li vi mene čujete?!

Osobu koja ne zna zakon, da se zajebavati.

Može ta osoba imati faks i čitati enciklopedije i debele knjige, ali ako ne zna zakon... da se zajebavati. Točka.
pa i ne može
osoba koja ima malo soli u glavi će provjeriti što je na stvari
i ne, ne mora se biti uporan
ona ima upisati ime koje joj roditelj kaže, a ukoliko to ne želi e onda će joj se nebo srušiti na tintaru
da mora biti hrvatsko ime
koliko ovdje ima chiara, luca, istoka, astrid, sergia, valjda više nego onih s uobičajenim imenom
službenica može dati prigovor ako neko želi dijete nazvati što ja znam traktorko , ali opet o tome ne odlučuje ona
raspizdio me ovaj topik
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 18:51   #31
1) osoba koja ima soli u glavi može se pojebati ako je/ga zakon uhvati nespremnu i/ili ima stvarno malo vremena da napravi potez.
Otac ili majka dođe u maticu i želi upisati ime Edmund. Beba se rodila prije mjesec i 28 dana, pa vremena ima malo i to stvara pritisak na roditelje.
Nemaju pojma što kaže zakon, jer su veći života proveli čitajući knjige, ili učeći.
Osoba u matici kaže - ne može Edmund, može Ivo.

I što? Hoće li profučkati to malo vremena loveći muljažu za koju uopće nisu sigurni da je muljaža?

2) OK, sad za Šlapa i Traktorko. Može li uložiti prigovor na imena Chiara, Luna ili Isabel? Ili Lisabeth?

Zadnje uređivanje Katrin : 10.02.2012. at 19:06.
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 20:02   #32
Jesi poslala mail u Ured državne uprave?

Mah, ja ću poslati i da više završimo s nedoumicama.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 20:20   #33
Quote:
Zora Evenei kaže: Pogledaj post
1) osoba koja ima soli u glavi može se pojebati ako je/ga zakon uhvati nespremnu i/ili ima stvarno malo vremena da napravi potez.
Otac ili majka dođe u maticu i želi upisati ime Edmund. Beba se rodila prije mjesec i 28 dana, pa vremena ima malo i to stvara pritisak na roditelje.
Nemaju pojma što kaže zakon, jer su veći života proveli čitajući knjige, ili učeći.
Osoba u matici kaže - ne može Edmund, može Ivo.

I što? Hoće li profučkati to malo vremena loveći muljažu za koju uopće nisu sigurni da je muljaža?

2) OK, sad za Šlapa i Traktorko. Može li uložiti prigovor na imena Chiara, Luna ili Isabel? Ili Lisabeth?

kad rodiš klinca, odmah te pitaju kako će se zvati, napišu mu ime na otpusno pismo
onda ti dođe patronažna i ona upiše klinca, upiše ga i doktorica , a ako baš odeš pred kraj roka upisati ga službeno i koka ti službenica kaže kako ne može chiara , e onda joj sručiš nebo na glavu

ne daš ime ivo
ljudima je obično bitno kako će im se djeca zvati , nije to nešto što odlučiš na šalteru
ukoliko uloži prigovor na ime chiara lijepo ju tužiš
jer može
ja poznajem preko jednu chiaru, jednako tako poznajem preko jednog sergia , poznajem i jednu narandžu, a i jednu orhideju
imam i jednog carmina ( čitaj karmino) u užoj obitelji
pa zato mi djeca i nose jednostavna hrvatska imena jer ovdje na kvarneru sve vrvi od stranih imena, naročito talijanskih imena

neki dan su mi na igranju bili jedan mali istok, jedan mali sjever , a i jedna mala nicola ( curica)
istokova mama je mislila da ju zajebajem kad je došla po njega i pita di je, a ja joj rekla, eno ga u sobi, igra se sa sjeverom
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 20:25   #34
e da, znam i nekih pacijanata koji su sada u odrasloj dobi promjenili imena pa se tako bivši kazimir zove đan karlo , a preziva italiani gentili ni više ni manje
ima i umjerenijih pacijenata koji više ne nose što ja znam prezime jeličić, nego se sada pišu jelicich
i tako to
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 21:56   #35
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
e da, znam i nekih pacijanata koji su sada u odrasloj dobi promjenili imena pa se tako bivši kazimir zove đan karlo , a preziva italiani gentili ni više ni manje
ima i umjerenijih pacijenata koji više ne nose što ja znam prezime jeličić, nego se sada pišu jelicich
i tako to
Ne znam čemu to.

Inače,sejedno domaća ili strana,mene živcira što sada svi curicama daju imena od 3 slova maksimum,ali dobro, to nije tema.

Listao sam po temi,ali nisam skužio,može li mi netko potvrditi sa sigurnošću, mogu li djetetu dati ime Hulk,Supermen,Batman,Spiderman itd ili ne?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 14:35   #36
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ne znam čemu to.

Inače,sejedno domaća ili strana,mene živcira što sada svi curicama daju imena od 3 slova maksimum,ali dobro, to nije tema.

Listao sam po temi,ali nisam skužio,može li mi netko potvrditi sa sigurnošću, mogu li djetetu dati ime Hulk,Supermen,Batman,Spiderman itd ili ne?

hulk bi ti moglo i proć
nije li maksim mrvica dao ime kćer leeloo
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 14:44   #37
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post

Listao sam po temi,ali nisam skužio,može li mi netko potvrditi sa sigurnošću, mogu li djetetu dati ime Hulk,Supermen,Batman,Spiderman itd ili ne?
Teoretski bi mogao
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 14:50   #38
Mislim da roditelj ima bilo kakvo pravo da djetetu da ime budući da određene godine mora zakonski skrbiti o njemu (dakle ima neki vlasnički "udio" da se tako izrazim). A sad koliko je nešto pametno dati djetetu, zbog okoline i društva - tu bi se roditelj trebao zapitati naravno.
hotcold is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 15:34   #39
Pitam po treći put.

Može li službenica napisati prigovor na ime koje nije uvredljivo?


Npr. Može li napisati prigovor na ime Samantha iako nije uvedljivo?
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 16:53   #40
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
hulk bi ti moglo i proć
nije li maksim mrvica dao ime kćer leeloo
on živi vani ako se ne varam?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.