Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2012., 18:17   #1
Pripravnik

Nakon završenog ekonomskog fakulteta (dipl.oec.) zaposlio sam se u tvrtci koja je bila zastupnik inozemnog proizvođača obuće za RH. Radio sam na radnom mjestu asistenta marketinga i prodaje, te sam bio prijavljen na VSS. Nakon 14 mj radnog odnosa uslijed poteškoća u poslovanju tvrtke dobio sam otkaz ugovora o radu (poslovno uvjetovani) – višak radne snage. Sada nakon 8 mj na burzi rada,prijavio sam se na natječaj za pripravnika u jednoj tvrtci koja se bavi prodajom građevinskog materijala, sanitarija, gradnjom stanova itd. Ukoliko me odaberu, da li se ja mogu zaposliti kao pripravnik? Na svom prvom poslu nisam prošao nikakav pripravnički staž, niti mislim da je moj bivši poslodavac iskoristio bilo kakve poticaje na moje zaposlenje. Iako sam ekonomske struke (VSS) da li bih ja u novoj tvrcti mogao eventulano biti prirpavnik - prodajni savjetnik ili nešto slično.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
sam101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 18:25   #2
Pripravnik si samo kad se prvi put zaposljavas u zanimanju za koje si se skolovao.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 18:40   #3
Što znači u mojem konkretnom slučaju? Mogu ili ne mogu?
sam101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 18:59   #4
Mislim da ne, s druge strane mislim da će gazda naći način da budeš pripravnik ako mu je u interesu(čitaj: 70 % plaće i sl).
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 19:10   #5
Ne može. Čim imaš upisan staž u radnu knjižicu, ne možeš više biti pripravnik.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 13:47   #6
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne, s druge strane mislim da će gazda naći način da budeš pripravnik ako mu je u interesu(čitaj: 70 % plaće i sl).
Nece, jer ne moze.

Zikomid, mogao bi biti pripravnik da je radio van struke i sad se prijavljuje na radno mjesto u struci.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 19:26   #7
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Zikomid, mogao bi biti pripravnik da je radio van struke i sad se prijavljuje na radno mjesto u struci.
Tako je, moja greška.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.