Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2012., 08:58   #1
Je li legalno donirati poslodavca.

ovako stoje stvari. dvije godine sam na burzi, posao svaki mi ne odgovara(4 sam ih odbio u 2010 i 2011) jer sam proteklih 15 godina imao teži posao ,a u kasnim sam tridesetima(KV 4 SREDNJE) u građevinarstvu. kako bi sad želio raditi nešto lakši posao kao recimo transport kruha kombijem ili neki rad u skladištu ili ćak rad na računalu.Da li je legalno negdje postaviti oglas , doniram poslodavca ili njegovu tvrtku ako mi ponudi posao. radi se od ??? do tis ??? kuna ovisno što ponudi i koliko zatraži. Hvala

Zadnje uređivanje kanotolki : 04.05.2012. at 09:19. Reason: x
kanotolki is offline  
Old 04.05.2012., 12:00   #2
A da jednostavno napišeš, nudim mito za posao?

Sad ozbiljno, to što si ti opisao je nekoliko kaznenih djela za tebe i tvog "poslodavca".

Ti si ponudio mito, potaknuo na počinjenje kaznenog djela,

Tvoj poslodavac je: zloporobio ovlasti u gospodarskom poslovanju, primio mito, zaposlio te temeljem diskriminacije.
JohnDoe-25 is online now  
Old 04.05.2012., 14:35   #3
Omg, prvo sam pomislila kaj sve neće ljudi napraviti zbog posla, a onda sam se sjetila da lik ima inbox i da mu je možda već pun ponuda. Lukavo
-honey- is offline  
Old 04.05.2012., 16:19   #4
odgovor za John. Da namjeravam nekog podmitit ne bi otvarao ovu temu. Želim da bude legalno,a koliko znam bilo kakva vrsta donacije nije prekršaj. Iznos bi uplatio na račun tvrtke u obliku donacije istoj a ne nikakve koverte ne dolaze u obzir. Ali još uvijek ne znam da li je sve to legalno.

Zadnje uređivanje kanotolki : 04.05.2012. at 16:22. Reason: x p .s . dodatak
kanotolki is offline  
Old 07.05.2012., 12:12   #5
Donacije su davanja u novcu ili naravi (stvarima) bez ikakve protučinidbe. Dakle, ti ne možeš donirati poslodavca u zamjenu za radno mjesto.
Sponzorstvo je davanje u novcu, stvarima ili uslugama uz određenu promidžbenu protuuslugu, pa ni to ne možeš jer tebi ne treba reklama, nego posao.

Možda najbolje da to pitanje postaviš na pravnom dijelu foruma, a tamo ima i tema o gore navedenim terminima
https://www.forum.hr/showthread.php?t=315849
-honey- is offline  
Old 07.05.2012., 12:23   #6
Quote:
kanotolki kaže: Pogledaj post
odgovor za John. Da namjeravam nekog podmitit ne bi otvarao ovu temu. Želim da bude legalno,a koliko znam bilo kakva vrsta donacije nije prekršaj. Iznos bi uplatio na račun tvrtke u obliku donacije istoj a ne nikakve koverte ne dolaze u obzir. Ali još uvijek ne znam da li je sve to legalno.
Aha, znači, mito je samo ako daš lovu u koverti? A što ako daš u bijeloj umjesto plavoj, je li to onda čestitka? To što ćeš ti nešto uplatiti na račun i nećeš napisati u Opis plaćanja "mito za posao", ne znači da to ipak nije mito i nelegalno.

Kako će tvoj poslodavac to knjižiti? Kao dobit od radne snage?
JohnDoe-25 is online now  
Old 07.05.2012., 15:30   #7
A što i da je recimo legalno, ko ti jamči da te taj lik nakon što pobere lovu ne bi otpustio nakon par mjeseci?
Ako imaš kakve zalihe love, bolje da otvoriš pekaru, vidim da bi dostavljao kruh, pa bolje onda da imaš svoj vlastiti - doslovno
-honey- is offline  
Old 07.05.2012., 15:35   #8
Pročitala sam naslov i mislila da netko želi pokloniti svog poslodavca nekom drugom.
Eurifesa is offline  
Old 07.05.2012., 15:57   #9
Pročitala sam naslov i mislila da netko želi poslodavčevo tijelo donirati znanosti u komadu ili nekom odjelu za transplantacije u dijelovima, i da je ovo ćet topik.
chocolatecookie is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.