Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 09:12   #3301
Pod setings , update&security imaš pri dnu "change active hours" pa podesi da ti u dnevne sate kad koristiš PC ne skida update.
Kad si negdje gdje imaš wifi mrežu uključi si "chek to updates" ručno da pretraži ima li koji update da ih skine a da te ne košta prometa na mobitelu.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:14   #3302
Tnx, budem probala kad dodjem doma
Imam jos jedno pitanjce. Naime, windowsi su mi cijeli na hrvatskom (komp je kupljen sa win 10), sto mi je totalno neprirodno, pa me zanima da li to mogu nekako prebacit na engleski...nes sam pokusavala na onom dijelu Postavke - Regije i jezici, al ne bas uspjesno
__________________
"When people say love hurts, they say it just to make themselves feel better.
Good things in life never hurt!"
nilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 13:56   #3303
Quote:
nilly kaže: Pogledaj post
pa me zanima da li to mogu nekako prebacit na engleski...
Stavi si EN kao display language.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 14:29   #3304
Malo prije sam vratila predzadnju verziju windowsa 10, 1703. Laptop opet radi ko Singerica. iz slip moda se vraća za par sekundi.
dakle, očito je nešto loše u zadnjoj verziji, 1709.
ponsal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 04:03   #3305
Quote:
nilly kaže: Pogledaj post
Bila su neka 3 azuriranja...i dalje mi skida promet samo dok ga gledam
S obzirom da trenutno koristim net s moba, pa mi se za cas potrosi, kako si mogu iskljucit taj automatski download ?
Evo izvoli, taj problem rijesis za minutu

https://youtu.be/Neep1qcNcto
ibme74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 21:48   #3306
Jel jos nekom onaj plavi loading kruzic kraj misa se vrti non stop? Ide mi na jetru to vise.
Jedine upute koje sam nasao su bile da treba disable nesto u Biometric devices al ja na PC to nemam uopce...
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 11:32   #3307
Da li se može od nekuda skinuti Windows 10 iso, a da nije preko onog toola. Stranica gdje mogu izabrati ISO koji želim i verziju koju želim. Onda nakon instalacije unesti ključ za aktivaciju ?
Tomica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 22:24   #3308
Quote:
Tomica1 kaže: Pogledaj post
Da li se može od nekuda skinuti Windows 10 iso, a da nije preko onog toola. Stranica gdje mogu izabrati ISO koji želim i verziju koju želim. Onda nakon instalacije unesti ključ za aktivaciju ?
A zbog cega nebi skidao preko toola? Sto te tocno muci? Imas maximalnu brzinu, skidas original iso file od microsofta, ne zajebavas se preko torrenta.

https://www.heidoc.net/joomla/techno...-download-tool
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 00:08   #3309
system

Pozz ljudi, dali jos netko ima ili je imao problema sa procesom u task manageru SYSTEM?
Naime taj proces ima disk usage 95-100%
Kako se to govno moze iskljuciti da mi ostavi laptop na miru.
i jos jedno pitanje, dali je moguce pogasiti sve nepotrebne procese u Windowsu da se vise nikada ne pokrecu?
hrgamonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 21:59   #3310
desni klik detalji i vidi što je ...a nebi bilo loše i da preskeniraš PC na malwer i viruse ...
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 12:08   #3311
kada idem na detalje pokazuje na ( NT Kernel & System )
skenirao sam sa HitmanPro i pronasao je tri prijetnje koje sam uklonio, vidit cu kako ce se ponasat
hrgamonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:16   #3312
..ja bi ipak sa nečim pouzdanijim kao npr defender, avira ili avast ... plus sa malwerbyte i njihov adwcleaner.
Moguće je da ti instalira ažuriranja ( update), skanira defender ili radi defragmentaciju diska ili indexiranje ...nevjerujem da je stalno toliko zauzeće ...
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 18:57   #3313
skenirano sa Windows defender-om i nasao 3 trojana.
1. trojanclicker
2 GTAV setup
3 GTAV setup

da nije stalno na 100% ali pratit cu jos
hrgamonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 17:34   #3314
Bok svima. Zanima me, volio sam Windows Movie Maker, jel' zna tko kako ga dobiti za Windows 10? Može i u inbox.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 19:16   #3315
Quote:
OrangeTurtle kaže: Pogledaj post
Bok svima. Zanima me, volio sam Windows Movie Maker, jel' zna tko kako ga dobiti za Windows 10? Može i u inbox.
Ukucaj na googleu imas za skinuti windows movie maker 2.6
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 08:40   #3316
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Ukucaj na googleu imas za skinuti windows movie maker 2.6
Znači, može se. Ok, hvala.

Malo mi je čudno što ga nema na 10ki, a 7mica ima. A za to dal' postoji za Win10, ima ravno 0 informacija po internetu.

Hvala anyway.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 13:32   #3317
Ovo sam pisao za originalni Windows Movie Maker iz XP-a i Viste. (Windows Movie Maker 2.6)

U sedmici je taj originalni maknut i stavljen je kao zamjena Windows Live Movie Maker koji je zapravo skroz drugačiji program ali je stabilniji sto se tice bugova, samo sto mu fali opcija (timeline npr.).. mogao se instalirati u sklopu Windows Live Essentials 2012 sto vise ne postoji (ukljucuje MSN Messenger, Photo Gallery itd.), Ali mozes ga skinuti ovdje: https://archive.org/details/wlsetup-all_201704
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 20:39   #3318
win 10 i titlovi

Dakle kad se gleda neki film(hard,usb,dvd) izbacuje normalno titlove a kad se gleda online preko neke stranice ne.
Zašto?
Inaće sve radi normalno:tipkovnica ima sve naše znakove,y i z nisu zamjenjeni,podešena je zemlja Croatia kao i jezik.
Hvala na odgovoru.
Laptop kupljen sa orginal win10 u MSAN-u.
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:29   #3319
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Dakle kad se gleda neki film(hard,usb,dvd) izbacuje normalno titlove a kad se gleda online preko neke stranice ne.
Zašto?
Inaće sve radi normalno:tipkovnica ima sve naše znakove,y i z nisu zamjenjeni,podešena je zemlja Croatia kao i jezik.
Hvala na odgovoru.
Laptop kupljen sa orginal win10 u MSAN-u.
Laptop i windowsi nemaju uopce veze sa titlovima, koliko sam shvatio po tvom opisu problema hard,usb,dvd imaju ubacene titlove u film, ukoliko nije na toj online stranici implementiran/ugrađen titl u film mos ga fučkat. Najbolje je skidati filmove sa torrenta a na www.titlovi.com preuzimati titlove.

p.s. otvori film na hardu, usb-u i vidjet ces sigurno da ima više fajlova osim filma, inace titlovi je ekstenzija .srt pa pogle jel ima taj file. nešto tipa kao sto je i kod mene... (vidi sliku)


__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 23:42   #3320
Ma nesto je sa w10 problem.Ja na svojem w7 mogu gledat fimove sa prevodom dok on na svojem w10 (na istim stranicama) nemoze gledati.
Potpuno mi je jasan princip titlova i njihovo implementiranje u film ljepljenjem na jega,ili kao srt ili sub i tako dalje.
Recimo na gledalici nema titlova a ja imam.
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.