Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2017., 01:24   #141
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jedino ne znam kad je otac od cure rekao da ne vidi krv u kupaoni pomislio da je cura pomaknuta u fazi (ne znam drugi izraz)

i naravno nigdje objašnjena odkud klaun i zašto ubija
i ja pogledah jučer film (prekjučer u stvari), povjerovala sam nekim odličnim kritikama. no, za moj ukus to nije (baš) to. nova Annabelle mi je donekle pružila užitak gledanja "pravog horora", no "Ono" ne.

doduše, početak obećava i taj dio s malim Georgijem je baš dobro urađen i "scary". međutim, nekako mi je neuvjerljiv taj klaun od samog tog početka, čak sam mislila da je netko realan unutra i zahebava prolaznike. e, to bi bila fora...

s druge strane, odlično snimljen film po gotovo svim kriterijima, glumci simpatični i neki vrlo uvjerljivi, mali dobrodušni i pametni bucko mi je posebno bio sladak i drag, a glavna glumica je zaista neobično lijepa na širokom ekranu...mladost je lijepa

film je neka čudna horor-komedija. ni meni nije jasna scena u kupaoni.

ono što ne volim u masi novonapravljenih hororaca su razne nadrealne pojave, kompjuterske simulacije, hektolitri krvi... to nema veze s "pravim hororcem", ali dobro, odrasla sam na nekim klasicima žanra i očekujem puno od njega, u smislu da me makar do parkinga bude strah lol, a ne da već prilikom izlaska iz dvorane zaboravim i gdje sam bila i što sam radila. i ne, ne volim se smijati kad gledam takve filmove.

Zadnje uređivanje ekaliopa : 09.09.2017. at 02:05.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 01:28   #142
joj da ta orgija maloljetnika inicirana od zrtve pedofilskog incesta je zbilja preteška tema čak i za horror roman.
uh, realno nije bilo šanse da se to uvrsti u film....
masukipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 02:17   #143
Mutant Stranger Thingsa i Gooniesa u horor ruhu. Tako se meni cinilo.
Svida mi se sve osim "horor" elemenata koji su na trenutke parodično prenaglašeni.
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 19:39   #144
Quote:
masukipo kaže: Pogledaj post
joj da ta orgija maloljetnika inicirana od zrtve pedofilskog incesta je zbilja preteška tema čak i za horror roman.
uh, realno nije bilo šanse da se to uvrsti u film....
Da, nitko nije lud da si potpiše smrtnu presudu i stavi tak nešto u film. Čak i da je npr. HBO serija, teško da bi to išlo. Al oni su zaokružili film na drugi način, htjeli su priču o suočavanju sa strahovima i 'spoznavanju sebe' i ispalo je skroz fajn.
I meni baca na Stranger things, a mali Finn Wolfhard je i tu super.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:08   #145
Fino upakovan film sa malo vise horora nego sto je trebalo. Cak su i djeca napustala kino
Svidja mi se sto su podijelili pricu na dva dijela. Tipicno Stand by Me upakovani Kingov coming of age portret je trebao i vise da dodje do izarazaja.
Kod Kinga volim sto napravi tu prijateljsku srceparajucu storiju namijenjenu nama ocajnim kucanicama.

8/10
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:24   #146
Je, King je nježna dušica.
Some of the more graphic parts of the children's part of the book were left out of the movie. Including Patrick giving Henry a handjob, Patrick suffocating his infant brother, Bev continuously being beaten by her father, and the infamous orgy scene with Bev in the sewer.


Dobri su klinci, iz trivije: The cast of the Losers Club were asked whom they wanted to play their adult parts: Finn Wolfhard (Richie Tozier) says Bill Hader, Sophia Lillis (Beverly Marsh) says Jessica Chastain, Chosen Jacobs (Mike Hanlon) says Chadwick Boseman, Jack Dylan Grazer (Eddie Kaspbrak) says Jake Gyllenhaal, Wyatt Oleff (Stanley Uris) says Joseph Gordon-Levitt, Jeremy Ray Taylor (Ben Hanscom) says Chris Pratt, and Jaeden Lieberher (Bill Denbrough) says Christian Bale.
Navodno je Chastain ozbiljno u igri za nastavak.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 23:17   #147
"Ono" inije neki ozbiljni horor. Zamislimo da se snimi film u kojemu bi Gooniesi imali natprirodnu horror avanturu sa zombijima ispalima iz serijala "Pirati s Kariba". Kao horror, "ono" iz 2017 je na toj razini.
Djeca u kinu su jako uživala. Ja baš i ne, bilo je poprilično dosadno. Sve sam to vidio, samo bolje još u "Stravi u ulici brijestova" iz 1984, koja traje svega sat i pol i kaže sve pa i više i mnogo je strašnija i hororičnija nego Ono iz 2017 trajanja dva sata i 15 min.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 23:18   #148
zanimljivo da je na trenutak se vidjela "reklama" za film "Strava u ulici brijestova 5"
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 23:46   #149
da li je u knjizi objašnjeno odkud klaun i zašto ubija?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 23:54   #150
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
da li je u knjizi objašnjeno odkud klaun i zašto ubija?
Jest.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 00:12   #151
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Jest.
a odgovor je?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 00:54   #152
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a odgovor je?
Iz svemira. I nije klaun.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 01:21   #153
Pogledao maločas i malkice razočaran. Film bi opisao ko dječji jump-scare horor movie. Fali jeze, građenja atmosfere i tenzija, prepuštanju mašti da odradi svoje..
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 01:53   #154
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Iz svemira. I nije klaun.
Roman sam citao davno, ali se sjecam da nije bas iz svemira nego neke druge dimenzije koja se u knjizi spominje kao Macroverse. Iako se "luzerima" pojavljuje u formi klauna i poslije velikog pauka, njegov stvarni izgled je nedostupan ljudskom umu, odnosno svatko tko je vidio njegovu "pravu" formu (narandzasta svjetlost ili tako nesto) je izgubio pamet.

Inace to objasnjenje o porijeklu Pennywise-a je nesto najapsurdnije sto sam citao od Kinga (Pennywise je stariji od univerzuma, njegov glavni protivnik je "kornjaca" Maturin itd.)...
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 02:06   #155
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Roman sam citao davno, ali se sjecam da nije bas iz svemira nego neke druge dimenzije koja se u knjizi spominje kao Macroverse.
To je, iako je njegov dolazak na zemlju opisan kao pad meteora na mjestu gdje je nastao grad Derry. Svemir, druga dimenzija, uglavnom se svodi na isto.

Quote:
Inace to objasnjenje o porijeklu Pennywise-a je nesto najapsurdnije sto sam citao od Kinga (Pennywise je stariji od univerzuma, njegov glavni protivnik je "kornjaca" Maturin itd.)...
Ovo svakako stoji.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 02:47   #156
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Inace to objasnjenje o porijeklu Pennywise-a je nesto najapsurdnije sto sam citao od Kinga (Pennywise je stariji od univerzuma, njegov glavni protivnik je "kornjaca" Maturin itd.)...
Šta to znači da je Pennywise neka vrsta đavla, a Maturin neka vrsta arkanđela?
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 11:24   #157
Mali cvikeraš je ubio svaku scenu. BIlo je baš dobrih fora i on linera ko npr:
Debeli: "Derry started as a beaver hunting colony."
Cviko: "It still is! Am i right?"
Naravno na ovaj fazon se nasmijalo 5 ljudi u kinu.

Ili naravno referenca iz 80tih:
"Shut up Molly Ringwald."

Sve u svemu dobar film i ne toliko strašan osim jump scareova, međutim pogodili su kemiju između djece što je i najbitnije. Cviko, Beverly i hipohondar mogu napraviti ozbiljne karijere.
__________________
Na ovim prostorima barabe su iste, prljave duse vole etnicki da ciste. Istovremeno pjevaju i zlo misle, a kad vec zlo misle - nek o mome vise.
dr.cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 11:26   #158
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a odgovor je?
Postoji praznina između naseg svemira i drugih koja se zove Macroverse, It je dosao od tamo prije milion godina, uz pomoc asteroida. Meta su mu djeca jer preferira njihov strah, lakse ih je preplasiti.

Ukratko, iako ima pomak od materijala prema kojem je napravljen, jako sam zadovoljan.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:37   #159
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Postoji praznina između naseg svemira i drugih koja se zove Macroverse, It je dosao od tamo prije milion godina, uz pomoc asteroida. Meta su mu djeca jer preferira njihov strah, lakse ih je preplasiti.

Ukratko, iako ima pomak od materijala prema kojem je napravljen, jako sam zadovoljan.
thanks

i hvala ostalima na odgovoru

nadam se da će ta informacija biti spomenuta u 2. dijelu
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 13:26   #160
Danas idem gledati film, a u međuvremenu sam se nabrijao ufotkati nešto inspirirano filmom. Evo kaj smo napravili

P9107835 by zstupar, on Flickr
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.