Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2017., 16:27   #321
Bas danas pise kako je guzda Buffet ispizdio od tech sektora (in search for the next big thing), ne zna kud bi s parama i gomila.

https://www.bloomberg.com/news/artic...missed-chances
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:33   #322
deda je idiot.

Nasdaq je čudo , odnosno tehnološki indeksi, hartije i kurci-palci, a deda je prije koju godinu tek otkrio IBM kao hartiju
On ulaže u sigurne stvari, u burgere i gaće, ne bi on u serveri
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:39   #323
Deda je meni super (sorry )
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:40   #324
Ja bih ulozila u toplinski otpad servera.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 17:12   #325
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
cekaj, a sta je uspjeh ako nije ozeniti se na vrijeme i odgajati djecu? gledati kako rastu i odrastu prije nego sto postanes starac, docekati unucad prije nego zavrsis u kolicima i bolnickom krevetu. biti povezan sa stabilnom i ukorijenjenom zajednicom bliskih ljudi s kojima mozes zajedno se radovati i tugovati.
Politički i društveno korektno razmišljanje, ali tim aršinom 90% svijeta je sretno i zadovoljno. Still, I don't know about that.

Onda smo i mi sretna zemlja, čemu uopće nezadovoljstvo kod naroda
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 17:14   #326
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
to možeš i na minimalcu. da živiš u potleušici, živiš s limitiranom ženom no koja ima zdrave reproduktivne organe, dječicu imaš, te da svi zajedno jedete krekere i suhi kruh s maščobom do smrti, do koje živite sretno ter berićetno.
Potrebno je prije obaviti samo mali zahvat lobotomije. Spržiš neke centre u mozgu i problem riješen
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 17:16   #327
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Politički i društveno korektno razmišljanje, ali tim aršinom 90% svijeta je sretno i zadovoljno. Still, I don't know about that.

Onda smo i mi sretna zemlja, čemu uopće nezadovoljstvo kod naroda
a gdje vi vidite nezadovoljstvo u ovoj zemlji? u ovoj drzavi prosvjed mogu sloziti samo pederi i politicki potfutrani branitelji, drugih nezadovoljnika nema
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 17:17   #328
Quote:
čupavostvorenje kaže: Pogledaj post
a gdje vi vidite nezadovoljstvo u ovoj zemlji? u ovoj drzavi prosvjed mogu sloziti samo pederi i politicki potfutrani branitelji, drugih nezadovoljnika nema
Pa istina, to je bila samo subjektivna pretpostavka Ima se jesti, ima struje, vode, svaki dan u 19:00 humoristička emisija itd. Sve je ok
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 17:26   #329
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
to možeš i na minimalcu. da živiš u potleušici, živiš s limitiranom ženom no koja ima zdrave reproduktivne organe, dječicu imaš, te da svi zajedno jedete krekere i suhi kruh s maščobom do smrti, do koje živite sretno ter berićetno.


sta je limitirana zena? i koja je to nelimitirana? jako je malo takvih koji nisu sposobni zaraditi za vise od kruha i masti, to vec granici s invaliditetom, fizickim ili psihickim, a takvi ce se i tesko ozeniti
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 19:43   #330
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post


Ja sam isto čul da su u arhitekturi i dizajnu muški pederi i drogeraši.
I jesu ...
Kad vidiš lika sa šalom na 35 stupnjeva taj definitvno nije sa STEM fakulteta
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 19:44   #331
ugh.....

prvo ima tekst o firmici koja je pravila nekakav super hiper storjcek za sok, od nekakvog koncentrata, ne znam da li sam postao ovdje a i ko ce ga nac sad, uglavnom spoji se na net i naruci ako fali tih nekakvih paketica sa koncentratom itd. a fora je bila da taj stroj zapravo ima snagu da iscijedi to sranje iz tog paketica, to mu je sva svrha. i dionice firme su neko ludilo, neki lovatori ulozili moljone para, itd. e sad sipostavilo se da se ti paketici mogu iscijedit rukom.....ekipa napravila filmice na yt di su mjerili i brze si napravis sok "rucno" vec sa aparatom......silicon valley naravno, firma poslala glasnogovornika da objasnjava neka sranja, "kvalieta soka nije ista", itd itd. cisti scam. tako da nije deda glup bas 100%, ima toga jos.

drugo ovo za zenu decu, itd. slazem se da je uspjeh, ali gledam novopecene tate i mame, djeca koja se igraju odraslih. meni to odbojno, ne bih sa nezrelom osobom ama bas nista a kamoli zapocinjao obitelj. a iovaj sto rece 90% ljudi napravi djecu za zivota, ima tu nesto vise od zenidbe i stancanja djece. za pojedinca je to svakako nesto u zivotu ali izvana se gleda a ne iznutra, zato vecina ljudi ispadnu debili, jer su starci debili. i pare ne igraju ama bas nikakvu ulogu, ako se moglo prije sto godina zivit u jednoj sobici sa 8-9 djece moze se i danas, al i tad e postajalo zrelo sa 16 a danas sa 46 kad je voz vecproso.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 19:45   #332
evo ga

http://www.slate.com/blogs/future_te...bloomberg.html
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 19:47   #333
Što se tiče obitelji i ja se zajebavao kao vi ali onda skužiš neke stvari i razlučiš bitno od nebitnoga.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 21:18   #334
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
... cisti scam. tako da nije deda glup bas 100%, ima toga jos.
Koga briga jel scam, ako raste kupuješ. Kada prestane rasti prodaš. Ako pukne bruka prodaš odmah u zoru, dok ostali traderi spavaju. Cijela tech industrija je scam pa ipak vrte se velike pare
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 01:45   #335
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
doduše, svi bi htjeli biti superzvijezde, slobodni strijelci, carevi.
Pa i ne baš svi, ja ne želim, neka drugi to budu, hvala.

Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Difulje
Veterinarke
Filozofkinje

Ne nužno tim redom
Slavonke i Zagorske svih smjerova.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 10:18   #336
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
I jesu ...
Kad vidiš lika sa šalom na 35 stupnjeva taj definitvno nije sa STEM fakulteta
I odma prvi search koji sam probal "Jobs wearing scarf"



Generalno, čak se i mogu složiti s tobom i Broganom pri generalizaciji za "računalce" koji su bili pioniri i završili Teslu i Ruđer pa ETF osamdesetih kada je cijeli IT zapravio bio egzotika, ali u današnje vrijeme su tvrdolinijaši koji razumiju bit u bit zapravo u manjini i ako pogledaš brucoše na FER-u mislim da će ih više bit sa šalovima na +35, a manje s majicama Spocka.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 11:37   #337
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
I odma prvi search koji sam probal "Jobs wearing scarf"
Da nije bio toliko bogat i uspješan stjecajem okolnosti bio bi samo još jedan psihopatski čudak. Nikad ni po čemu taj lik meni nije bio normalan. O njegovom odvratnom odnosu prema radnicima mogu se napisati knjige.

Ali kao što to uvijek biva kod površne rulje, liku koji je bogat i "slavan" oprašta se sve nekritički i neobjektivno.

Aj zamisli Jobsa da se rodio u Hrvatskoj.
Frustriran, nedojeban lik koji nervozno gunđa po maloj hrvatskoj firmici za par tisuća kuna plaće dok mu šef Ivo tapša po glavi i govori: "Ajfon kažeš? Aj odradi prvo onaj program za knjigovodstvo za Matu i pazi da nema previše ikona! Mate ne voli klikati! I popravi mi ovaj printer! Opet ne radi!"
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 12:50   #338
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Da nije bio toliko bogat i uspješan stjecajem okolnosti bio bi samo još jedan psihopatski čudak. Nikad ni po čemu taj lik meni nije bio normalan. O njegovom odvratnom odnosu prema radnicima mogu se napisati knjige.

Ali kao što to uvijek biva kod površne rulje, liku koji je bogat i "slavan" oprašta se sve nekritički i neobjektivno.

Aj zamisli Jobsa da se rodio u Hrvatskoj.
Frustriran, nedojeban lik koji nervozno gunđa po maloj hrvatskoj firmici za par tisuća kuna plaće dok mu šef Ivo tapša po glavi i govori: "Ajfon kažeš? Aj odradi prvo onaj program za knjigovodstvo za Matu i pazi da nema previše ikona! Mate ne voli klikati! I popravi mi ovaj printer! Opet ne radi!"
Takav šef može biti samo drugim geekovima koji jednako nemaju muda kao niti on. Nad slabima i zec k...c oštri. To je stara uzrečica. Da vidim kako bi se sa tim ponašanjem proveo kao brodski časnik. Ne bi taj stigao do slijedeće luke. Bio bi nestala osoba. Pomorci su poznati da ne trpe seratore, još od školovanja.

Ista stvar i u vojsci. Nije bilo jednom da su vojnici natamburali nekog đubretara bez obzira na čin. Ili mu barem napravili neku spačku koju je zapamtio do kraja života. Ali eto treba biti u okruženju ljudi s mudima, a ne amebama pa je i radno okruženje generalno bolje.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 14:05   #339
Ma ima takvih managera po svakakvin firmama, samo su ITjevci na nekom glasu da ih se da guziti.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 14:22   #340
IT-evci jedini druge uvjeravaju da je to dio ljubavi prema IT-u. Karačina od strane menadžera.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.