Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2005., 12:52   #1
Koza nakon gipsa

valjda spada u ovaj podforum...

imala sam gips do polovice tijela i sad nakon skidanja koza mi se uzasno susi i peruta. ako netko moze preporuciti kremu ili mlijeko za tijelo koje bi bilo extra hranjivo a da opet ne izgledam masna kao riba bila bi mu zahvalna
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2005., 13:51   #2
ajoj
pa zar ti nisu liječnici dali neki savjet?
znam da se bepanthen koristi za bržu regeneraciju kože, i preporuča ga se stavljati na friške tetovaže, a ja sam ga koristila kad sam imala sranje s guljenjem iziritirane kože i to mi je pomoglo.
tebi bi vjerojatno dobro došle i neke kupke dok se koža en vrati u normalu... a baš mi je žao da ti ne znam ništa pametno reći.
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2005., 14:03   #3
Quote:
kokakoka kaže:
ajoj
pa zar ti nisu liječnici dali neki savjet?
znam da se bepanthen koristi za bržu regeneraciju kože, i preporuča ga se stavljati na friške tetovaže, a ja sam ga koristila kad sam imala sranje s guljenjem iziritirane kože i to mi je pomoglo.
tebi bi vjerojatno dobro došle i neke kupke dok se koža en vrati u normalu... a baš mi je žao da ti ne znam ništa pametno reći.
moram priznati da na to nisam ni pomisljala, najvaznije mi je bilo osposobiti ruku. tek poslije nekih 4,5 dana je to pocelo, pogotovo saka, moram ju mazati kremom doslovno svakih 5min jer je potpuno suha

znam da je bepanthen za iziritiranu kozu ali meni je to na cijelom gornjem dijelu, znaci trebala bi nesto sto bi se moglo dobro razmazati i sto ne bi bio problem razmazati (jebiga single sam pa dodje na ono snadji se kako umijes )

ima mozda taj famozni lush nekakvu stvar za kupku?
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 01:41   #4
Normalno je da se ispod gipsa izumrle stanice epidermisa ne sitgnu odljuštiti kao sa slobodnih dijelova tijela pa se talože u obliku ljuski. Treba napraviti svaki dan blagi peeling (najbolje onaj Jonhnson's peeling za lice koristiti), a poslije staviti nešto što ubrzava epitelizaciju, tipa nevenove masti. Mnogi pacijenti koriste zagrebački melem, kažu da im je ok...
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 04:23   #5
Quote:
Riječanka kaže:
Normalno je da se ispod gipsa izumrle stanice epidermisa ne sitgnu odljuštiti kao sa slobodnih dijelova tijela pa se talože u obliku ljuski. Treba napraviti svaki dan blagi peeling (najbolje onaj Jonhnson's peeling za lice koristiti), a poslije staviti nešto što ubrzava epitelizaciju, tipa nevenove masti. Mnogi pacijenti koriste zagrebački melem, kažu da im je ok...
e to sam i ja isto mislila napisati.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 11:26   #6
Iznenadila me nevjerojatna moć hidratizacije i hranjivosti novog garnierovog mlijeka za tijelu za ekstra suhu kožu (crveno pakovanje). Piše da ima ekstrakt javorovog sirupa i da je namjenjeno za jako suhu kožu i da hrani i sprečava "grubost" kože. meni je ok. A i Melem koristim, to jedino spašava moje ispucane usne.

Ulje od kantariona (možda je to neven? ne znam), kažu da je super za oštećenja kože, kao npr. opekotine i sl. Možda bi pomoglo.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 21:52   #7
predlazem eucerinov losion za suhu kozu sa ureom. medicinski i dobro. melem je ipak nemoguce razmazati po cijelom tijelu
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 22:59   #8
Quote:
Rinna kaže:
ima mozda taj famozni lush nekakvu stvar za kupku?
probaj dream cream http://www.lush.hr/?lang=hr&section=...oizvod&id=350, za tuširanje ovo http://www.lush.hr/?lang=hr&section=...roizvod&id=170 , a kupka je ova http://www.lush.hr/?lang=hr&section=...roizvod&id=272

nisam koristila ništa od toga budući da nemam osjetljivu kožu, ali sam čula da djeluje
iz iskustva znam da svi lushevi proizvodi rade ono što obećavaju
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 23:43   #9
Quote:
club delicious kaže:
Ulje od kantariona (možda je to neven? ne znam), kažu da je super za oštećenja kože, kao npr. opekotine i sl. Možda bi pomoglo.
Kantarion je gospina trava.
Neven je Calendula, englezi i njemci ga zovu marigold, odnosno Ringelblume

ja obično u prvoj fazi epitelizacije ožiljka preporučam nevenovo ulje ili mast, a kantarion u fazi retrakcije, za omekšavanje ožiljka...
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 00:09   #10
hvala svima na odgovorima imam tu neku nevenovu kremu/mast/sto vec pa cu probati
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:38   #11
masnice

jel zna netko kako ublaziti masnice i sto uciniti da prije nestanu?
Eviene is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:04   #12
Ja ti znam prirodan recept. U 10 ml bademovog ulja se nakapa 5 kapi eteričnog ulja lavande i s tim se uljem područje modrice lagano masira. S time će nestajanje modrice biti ubrzano.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:43   #13
e imam i ja jednu na ramenu.. dosta veliku.. kolko treba cca vremena da nestane?
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:51   #14
A kako kome! Meni recimo treba par dana dok mojoj sestri treba nešto duže. Probaj pa ćeš vidjeti ali opet upozoravam (već sam sama sebi dosadna) da si kupite samo kvalitetna bazna i eterična ulja.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:56   #15
Imaš i heparin u apoteci
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:58   #16
a mozes i prijavit muza policiji
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 03:51   #17
mozes ugrist i ti njega
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 03:58   #18
a evo.. ja sam grizla nekog.. al osveta nije bas neka kad njemu brzo nestane
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 10:35   #19
ili mu se ne vidi uopce
Eviene is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:44   #20
Quote:
darkNess(ie) kaže:
a evo.. ja sam grizla nekog.. al osveta nije bas neka kad njemu brzo nestane
trebala si još jače zagrist, da se podlije krv
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.