Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2008., 10:29   #41
joj konačno super tema.... evo ja se borim sa napadajima panike i crnim mislima oko godinu, dvije, tj. nemrem ni sama skužit kad mi je to počelo. Nisam imala žestoke napadaje tipa da sam završila na hitnoj al sam masu puta imala feeling da ću završit u ludari. Ono užasni strahovi od svega i svačega, najgore mi je otić negdje tipa kino, kazalište, vožnja autobusom na duže staze, vožnja autom. E al kad sam solo u autu mi je ok, nekak to uspijem izdržat jer si jednostavno tumačim ok ak mi pozlije bum se sparkala sa strane i urlala, kaj me briga..... ovak kad sam s nekim, pogotovo s onim ljudima koji ne znaju kaj me stepava to mi je koma totalna... ja imama feeling da ću povračat, grozna mučnina i kaos u glavi. E onda mi je puko film i krenula ja kod homeopata, ono da vidim kaj bu mi reko, uglavnom imala sam dva sata razgovor o svemu i ustvari smo dokučili moje traume, dobila sam neke granule za cuclanje, evo sad je cca dva mjeseca prošlo i stvarno ima pomaka, crnih misli ja nemam, jednostavno ne brijem ak mi srce lupa da će me infarkt stepst, nema misli da niš nema smisla, tog sam se riješila, jedino paničnih još ima ali ne tak učestalih, onak vidim da sam aktivnija, pozitivnija. Da dobila sam neke vježbe disanja, za opuštanje i tak. Kavu pijem samo ujutro dalje sam na bezkofeinskoj, trudim se pit puno vode, pišem svoje brije na papir... da, imam dečka kojem sam sve rekla i tu mi je pala jedna tona sa leđa jer više nisam imala snage glumit da sam dobro kad nisam, uglavnom pomaka ima, nisam još ona stara al ima vremena
mirna1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:32   #42
Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post
Woho, bez kemije ...

Danas sam u nekom stanju odsutnosti. Jebem ti posao kada nemas gdje otic meditirat ...


Jel Vam se zna desit da se pocnete bezveze smijat, onak iz cista mira nicim izazvani? Sjecam se kada mi se desilo jednom u drustvu ili na predavanju (lik sav ozbiljan kaj predaje, a ja se pocnem trgat od smijeha; i onda me tjera sa predavanja), svi me gledaju kaj je smijesno i traze da im objasnim da se i oni mogu smijat ...
hehe, kako je to super gledam njih koji se ne smiju i mislim si daj koji ste jadnici , kaj ste tak ozbiljni . i nema veze kaj dobijem opomenu ili sam istjerana van. vi ste u gubitku. vi koji ne znate se smijat..
ma onda mi mos pokazat mali prst i ja se smijem .
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:36   #43
Quote:
mirna1979 kaže: Pogledaj post
dobila sam neke vježbe disanja, za opuštanje i tak. Kavu pijem samo ujutro dalje sam na bezkofeinskoj, trudim se pit puno vode,
nekak imam nepovjerenje prema bezkofeinskoj kavi .. prirodno je prirodno!
a kaj vi mislite , bi bilo bolje da uopce se ne pije kofeina, buduci da on povisuje razinu adrealina blabla, stres i kava nejdu bas skupa..
nikotin sam izbacila( od njega isto srce brze kuca ! ) a kave mi se neda bas.ak ozbacim kavu , dat cu si zelenog caja
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:38   #44
Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post

Jel Vam se zna desit da se pocnete bezveze smijat, onak iz cista mira nicim izazvani? Sjecam se kada mi se desilo jednom u drustvu ili na predavanju (lik sav ozbiljan kaj predaje, a ja se pocnem trgat od smijeha; i onda me tjera sa predavanja), svi me gledaju kaj je smijesno i traze da im objasnim da se i oni mogu smijat ...
Dogodi mi se, obicno kad sam neispavana (sto je cesto ), pa samo idu histerije Ali onda obicno povucem i red ljudi kraj sebe pa nije bed jer nas se pet hihoce dok profesor pokusava predavati
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:39   #45
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
hehe, kako je to super gledam njih koji se ne smiju i mislim si daj koji ste jadnici , kaj ste tak ozbiljni . i nema veze kaj dobijem opomenu ili sam istjerana van. vi ste u gubitku. vi koji ne znate se smijat..
ma onda mi mos pokazat mali prst i ja se smijem .
Mladiću sto je smijesno?
Mladiću prestanite se smijat.
Mladiću moje strpljenje je pri kraju.
Mladiću mrš napolje.




Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Dogodi mi se, obicno kad sam neispavana (sto je cesto ), pa samo idu histerije Ali onda obicno povucem i red ljudi kraj sebe pa nije bed jer nas se pet hihoce dok profesor pokusava predavati
Je to je jaka shema kada se ostali pocnu za tobom ... a ni sami neznaju zas ...

Ja se pocenam kada sam jako gladan ili umoran ...
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:42   #46
Quote:
niknejm13 kaže: Pogledaj post
hmmm, da ljubav može čuda.

Ali trenutačno ne volim ni sebe, a kamoli da se zaljubim u nekog drugog.

A i prije nisam baš bio zaljubljiv tip. odnosno i kad sam se zaljubio nijen mi se sviđalo što nisam "svoj"! znam da glupo zvuči...

Normalno da nam pomogne, malo se zaljubit, ali neznam, još sam relativno nov u ovome....



Ajde ljudi, ja mislim da sam malo razradio novu temu, ali ne želim je prisvojiti. Ajmo još neki - dušu na pregled...
Mene znaju uhvatiti ne bas klasicni napadaji panike ali neka stanja anksioznosti, sto mi je brijem sve vec od nespavanja , i onda koristim one "istocne" metode - koncentracija na dah, ili izvadim iz torbe casopis i zadubim se u njega toliko da zaboravim na sve oko sebe ili jednostavno pokusavam pustit taj strah da prodje kroz mene (da ga detektiram kao obicnu emociju sto i jest a ne nesto sto ce me ubit) a da me ne uvuce u pricu...Radi, bar zasad

Mislim da ovo sa zaljubljivanjem ima smisla, prvo moras biti svoj da bi se mogao u nekog iskreno zaljubit...
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:43   #47
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
nekak imam nepovjerenje prema bezkofeinskoj kavi .. prirodno je prirodno!
a kaj vi mislite , bi bilo bolje da uopce se ne pije kofeina, buduci da on povisuje razinu adrealina blabla, stres i kava nejdu bas skupa..
nikotin sam izbacila( od njega isto srce brze kuca ! ) a kave mi se neda bas.ak ozbacim kavu , dat cu si zelenog caja
pa nisam se ja odrekla kave, popijem ujutro prije posla, eventualno oko 11 još jednu ak nemrem doć k sebi al ne više, jednom sam popila 4 kave tokom dana, jebote misla sam da mi Vrapče ne gine
mirna1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:44   #48
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Dogodi mi se, obicno kad sam neispavana (sto je cesto ), pa samo idu histerije Ali onda obicno povucem i red ljudi kraj sebe pa nije bed jer nas se pet hihoce dok profesor pokusava predavati
neispavanost zna biti zakon. ponekad kad ne spavam, imam vise elana i vise osjecaj da zivim! .. hm, mozda to opet uvedem .. sad previse spavam
u sljedeccem zivotu se ocu rodit u nekom savrsenijem tijelu , di se energijom puni na malo inteliggentniji nacin,di se izlucuju otrovne tvari na .. ljepsi nacin. i di se ne treba spavati to mi ide na zivce. trosenje vremena na ustrb pametnijim stvarima
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:44   #49
Quote:
niknejm13 kaže: Pogledaj post
Ma da, uvijek me zanim da vidim profil nas anksioničara i depresivaca, ali dobro, ti si izlječena.
kakvi smo i to. JA se bojim da ću postati samotnjak, budući da izbjegavam društvo, a kad sam u njemu šutim i mutav sam.

Joj i ja sam otvorio jadikovkama ovaj topic...

Da li si skroz zadovoljna sobom, emocijama i to?
Mozda zato jer u drustvu nisi autentican, e sad kad krenem s tom pricom ...Depresija i anksioznost (kao i svi ostali poremecaji) jesu u neku ruku kad organizam ne moze biti sto jest, pa mu je popizditis "zadnja linija obrane". Kao, "ako vec ne mogu biti svoj onda cu bar hiperventilirat"

Sto se depresije tice, ona se (osim psihofarmacima ) dobro lijeci i terapijom koja radi na smislu. Sto je nesto slicno ovom gore...
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:45   #50
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
nekak imam nepovjerenje prema bezkofeinskoj kavi .. prirodno je prirodno!
a kaj vi mislite , bi bilo bolje da uopce se ne pije kofeina, buduci da on povisuje razinu adrealina blabla, stres i kava nejdu bas skupa..
nikotin sam izbacila( od njega isto srce brze kuca ! ) a kave mi se neda bas.ak ozbacim kavu , dat cu si zelenog caja
Uff, ja si ponekada moram roknut jednu jaku kada mi se pocene spavat usred bijela dana ... ili navecer

Alkohol zna pomoci, osjecam se haj ...
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:46   #51
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
neispavanost zna biti zakon. ponekad kad ne spavam, imam vise elana i vise osjecaj da zivim! .. hm, mozda to opet uvedem .. sad previse spavam
u sljedeccem zivotu se ocu rodit u nekom savrsenijem tijelu , di se energijom puni na malo inteliggentniji nacin,di se izlucuju otrovne tvari na .. ljepsi nacin. i di se ne treba spavati to mi ide na zivce. trosenje vremena na ustrb pametnijim stvarima
Znam o cemu pricas al to opasno vuce na maniju Meni je neispavanost kronicna tako da mi je daleko od zakona al da imas nestvaran osjecaj,imas...

S ovim se slazem, "na inteligentniji nacin se izlucuju otrovne tvari i gdje se ne treba spavati"....Prikljucis se na neki akumulator i "ides dalje" ko u onoj Snickers reklami
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:51   #52
Quote:
mirna1979 kaže: Pogledaj post
pa nisam se ja odrekla kave, popijem ujutro prije posla, eventualno oko 11 još jednu ak nemrem doć k sebi al ne više, jednom sam popila 4 kave tokom dana, jebote misla sam da mi Vrapče ne gine
kad sam tek pocela pit kavu ( 1./2.srednje) sam osjetila u glavi promjenu sa svakim gutljajem, i napravila bi salicu i pila cijelo popodne dok sam ucila , ali bi na kraju ispila samo pola salice..
sad piejm nesvjesno i to moze biti do 3 velike salice ( pola kave/mlijeka) ujutro onako cisto mehanicki. i upalim komp i popijem , i odjednm osjetim :bum ! u glavi mi pritisak.i srce lupa.
ja imam mentalnu fixaciju da bez kave nemrem ucit,pa kad se spremam ucit, onako ritualno napravim kavu , samo da ju imam na stolu pokraj sebe
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 12:41   #53
Quote:
fourth kaže: Pogledaj post
Znas, ta recenica : kako te nije sram cmizdriti? To je jedna od recenica koje su meni nanijele najvise zla. Nisam smjela plakati jer bi me ispljuskali zbog toga. Sad placem i kad ne trebam ili ne placem kad trebam. Sve naopako. Mislim da je najveca pomoc covjeku u depresiji saslusati ga i dati mu do znanja da si uz njega. Pomoci mu ali u prakticnim stvarima a ne odrzavati predavanja i govoriti mu da je slabic jer place
ma, moj tata ti je takav-nije to zlonamjerno...on ti i sad (bez obzira što je već godinama u mirovini) radi,radi i radi...
NJEMU je to svojevrsna terapija, takav je čovjek. tako ne misli na neke svoje "pizdarije". mene smeta što si nikad u životu nije uzeo dva dana i guštao u miru.
slušao je on mene, tješio,al mi je najviše pomogao što me "uposlio".

pojasni mi ; "nisam smjela plakati jer bi me ispljuskali zbog toga..."

na kakvo pljuskanje tu misliš... naravno da je važno imati nekoga da te sasluša...ja sam imala, ali šta je s onima koji nemaju.
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:24   #54
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post
ma, moj tata ti je takav-nije to zlonamjerno...on ti i sad (bez obzira što je već godinama u mirovini) radi,radi i radi...
NJEMU je to svojevrsna terapija, takav je čovjek. tako ne misli na neke svoje "pizdarije". mene smeta što si nikad u životu nije uzeo dva dana i guštao u miru.
slušao je on mene, tješio,al mi je najviše pomogao što me "uposlio".

pojasni mi ; "nisam smjela plakati jer bi me ispljuskali zbog toga..."

na kakvo pljuskanje tu misliš... naravno da je važno imati nekoga da te sasluša...ja sam imala, ali šta je s onima koji nemaju.
Mislim na psihicko i fizicko maltretiranje cijeli svoj zivot. Nismo svi srece da imamo kraj sebe roditelje koji nas razumiju i podrzavaju
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:34   #55
Quote:
fourth kaže: Pogledaj post
Mislim na psihicko i fizicko maltretiranje cijeli svoj zivot. Nismo svi srece da imamo kraj sebe roditelje koji nas razumiju i podrzavaju
fizičko maltretiranje mi je itekako poznato,ali od strane druge osobe.(ne roditelja)

što se tiče moje stare...o tome radije ne bi. s njom sam odavno na distanci.
zbog nje te po tom pitanju razumijem
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:47   #56
Ali najvaznije se maknuti od tih ljudi koji ti nanose zlo, ali mislim bas fizicki maknuti i pokusati zivjeti svoj zivot. Puno je teskoca koje moras pobjediti. Ako si imalo osjetljiv cijeli zivot ces imati odredjene psihicke posljedice ali vazno je shvatiti i priznati da imas problem i krenuti se boriti protiv njega a u jednoj mjeri i nauciti zivjeti s njim
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:48   #57
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
hehe, same here. super se zaljubit, to daje jednu novu perspektivu zivotu


zato obicavam drzati pristojnu distancu. i s prijateljima/icam isto...


oduvijek sam se duboko u sebi smatrala JAKOM ,bez obzira dal se to na povrsini vidlo ili ne. ali oduvijek imam taj socijalni problem, strah od ljudi , bla bla. i nemati bassamopouzdanja.bljak.
i dalje kaj me zanima, kako steci taj imunitet?

ne smijte se kako sam ovo citirala, ali to je to - kao da sam ja to pisala!
uf nadam se da ću se postepeno riješit ovog stanja, jer mi ide strašno na živce, osjećam neke pomake u odnosu na to kakva sam prije bila, ali to ide tako sporo pa samo čekam dan kad ću puknut pa napravit nešto što će mi izokrenut život, pokupit stvari i otić negdje, prisilit se da živim život, a ne previše kalkulirat nešto
i da gadno je kad nemaš nikoga da ti pomogne, ljudi su oko tebe a ti si sam jer te nitko ne razumije, strašno..
al eto vidim na forumu nas ima dosta, pa barem znam da nas ima još, nadam se da nas svih čekaju bolja vremena
drvnaind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:49   #58
Quote:
fourth kaže: Pogledaj post
Ali najvaznije se maknuti od tih ljudi koji ti nanose zlo, ali mislim bas fizicki maknuti i pokusati zivjeti svoj zivot. Puno je teskoca koje moras pobjediti. Ako si imalo osjetljiv cijeli zivot ces imati odredjene psihicke posljedice ali vazno je shvatiti i priznati da imas problem i krenuti se boriti protiv njega a u jednoj mjeri i nauciti zivjeti s njim
onda sam ja na pola puta
drvnaind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:54   #59
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
ja imam mentalnu fixaciju da bez kave nemrem ucit,pa kad se spremam ucit, onako ritualno napravim kavu , samo da ju imam na stolu pokraj sebe
I ja sam takva!! Spremam stručni ispit al mi se ne da učiti iz jednog jedinog razloga-trudim se izbjegavati kavu.. al vidim da ću morati početi ju piti ako mislim ovo položiti. al znam šta me čeka-osjećaj praznog stomak,tremor,dehidracija.a tako ju volim!
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 14:28   #60
Quote:
drvnaind kaže: Pogledaj post
i da gadno je kad nemaš nikoga da ti pomogne, ljudi su oko tebe a ti si sam jer te nitko ne razumije, strašno..
al eto vidim na forumu nas ima dosta, pa barem znam da nas ima još, nadam se da nas svih čekaju bolja vremena
eh, tu imam prigovora. imam faze kad sam onako prijateljski raspolozena prema sebi i drugima ( valjda manicni dio disordera ) i onda si mislim.. pa daj mala! ti si samo zabrijavas neke stvari , treba maknut si samo taj oblak s mozga i gledat na pozitivu..
nekak mi ove recenice djeluju na nekaj kaj bi reko alcoholic ( izvini ) - dakle, mene niko ne kuzi, cekam bolja vremena .
cekati ? ...
mozda da TRAZIs pomoci, da se otvoris i velis nekom kaj te muci .. hm
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.