Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2012., 10:57   #161
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
svako jutro kad se probudim se toga sjetim. a opet radim. jbg, moram.

nasljednici imovine koja je stečena tako što je novac potrošen na skuplje gaće umjesto da je plaćen porez.
I opet si dosta napisao, a ništa nisi rekao.

Ja shvaćam da su ljudi rezignirani cijelom situacijom u zemlji, no ne možemo sada ići okolo i otimati stvari kako nam se spuhne, potrebno je samo provoditi zakon. Sve drugo je hajdučija i jako opasno. Tko hoće razumije, tko neće-neće.
ZnaSeTkoJe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:58   #162
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
je. teško moguća misija. al pošto sad u nas ima policajaca u "turističkoj razmjeni", mogli bi ti strani policajci napraviti posao umjesto naših.
Je već vidim češkog policajca kako ulijeće u pekarnicu kod Zanefija "dobri den, smo prešli da uvidamo vašega zduga koga ste dužni porezna uprava."
A stari mudri Zenafi im samo odbrusi "ajde ne seri, sa sirom ili mesom".
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:00   #163
zato što ovi majmuni sa spiska i njihovi zaštinici koji na spisku nisu nisu plaćali svoje obaveze, mi imamo pdv 25% , a da ostala davanja i namete ne spominjem.

eto ti sad rezimea. jasno? ili ti treba i nacrtat? zato nam i je drž u qurc. di su još pare koje nisu provedene kroz papire. eh di bi nam bio kraj.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:04   #164
Quote:
ZnaSeTkoJe kaže: Pogledaj post
Ja shvaćam da su ljudi rezignirani cijelom situacijom u zemlji, no ne možemo sada ići okolo i otimati stvari kako nam se spuhne, potrebno je samo provoditi zakon.
imamo problem
nema ga tko sprovoditi,
ili nije sprovodljiv
( gledaj sanader ).
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:07   #165
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Upravo tako.
Treba otići u poreznu pravu tijekom radnog vremena:
- pauza, na gablecu sam, vraćam se odmah, na g.o. sam, pokucajte na susjedna vrata soba....
- žao mi je kolegica duži predmet a ona je na porodiljnom, godišnjem, bolovanju....to ćete morat s njom riješiti.
- rješenja vam je napisano, ali nema šefa da ga potpiše, a kad će doć ne znamo, ili smjenjen je čekamo novoga a dali će on to htjet potpisat ne znamo.....
itd.itd.itd.
A treba otić u 16h ispred porezne uprave-ispostave, ja ga jebem ako netko vidi poreznog referenta koji ne ide doma sa onim vrećicama "znak pažnje".
I mi onda ovdje pričamo o čemu?
Ako si iz OS onda si vjerojatno čuo za Lača koji je radio na porezu za nekretnine. Ja sam ga doslovno dvaput išao moliti da mi dođe na procjenu i odredi osnovicu kako bih mogao krenuti u renoviranje. Čekao sam gotovo godinu dana i onda išao u renoviranje bez da sam ga dočekao. Na godinu je tip UMRO, a meni je rješenje za platiti porez stiglo gotovo četiri godine kasnije taman pred zastaru i to bez da su izašli na procjenu i naravno sa ZATEZNIM kamatama koje su već iznosile 50% osnovice. Tako da znam o čemu pričam.
Errico is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:11   #166
ma koji zakon ovdje treba provoditi. ovo je nadišlo razmjere svih zakona. ni rat toliko para nije zamaglio. u takvom slučaju se treba izaći sa nekim prijekim , represivnim zakonom i riješiti situaciju u najkraćem mogućem roku. tipa- bljesak ili oluja.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:11   #167
Quote:
Errico kaže: Pogledaj post
Ako si iz OS onda si vjerojatno čuo za Lača koji je radio na porezu za nekretnine. Ja sam ga doslovno dvaput išao moliti da mi dođe na procjenu i odredi osnovicu kako bih mogao krenuti u renoviranje. Čekao sam gotovo godinu dana i onda išao u renoviranje bez da sam ga dočekao. Na godinu je tip UMRO, a meni je rješenje za platiti porez stiglo gotovo četiri godine kasnije taman pred zastaru i to bez da su izašli na procjenu i naravno sa ZATEZNIM kamatama koje su već iznosile 50% osnovice. Tako da znam o čemu pričam.
zašto procjena? rebnu te po kupoprodajnom ugovoru, ti platiš i rješena stvar. u čemu je problem? malo smo procjenom htjeli smanjiti cifru? s "procjeniteljem" se ,,,"dogovoriti"?
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:17   #168
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
zašto procjena? rebnu te po kupoprodajnom ugovoru, ti platiš i rješena stvar. u čemu je problem? malo smo procjenom htjeli smanjiti cifru? s "procjeniteljem" se ,,,"dogovoriti"?
Kurca ti ne razumiješ.

Znači, ja kupim stan od 150 kvadrata, stavimo da sam dao 30.000 kn, oni rebnu porez i to je to, ha miško?
ZnaSeTkoJe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:17   #169
Hjuston imamo problem.

Kako napraviti sustav u kojem političari neće legalno sjebati sustav i zadužiti zemlju za 100 godina , da grca u dugovima i 5 ozbiljnih,dobronamjernih generacija ne može vratiti dug te napraviti normalnu zemlju u kojoj se može živjeti i raditi?

Sad će netko reći izbori.

bojim se da nema tih slijedećih izbora koji mogu ispraviti grešku samo jednih izbora i vladavine nekoga tko zemlju unazadi za 100 godina.

Treba donijeti strategije i smjernice.

Državu imamao 20 godina i znamo već neke stvari.

Znamo da imamo turizam i poljoprivredu u kojo se ne mogu uzgajati banane.

Znamo da imamo potencijal u industriji da napravimo brod, vlak,tramvaj, avion(u slavonskom brodu)....

Pravimo laptope,bijelu tehniku,sve za građevinarstvo...

Imamo jaku građevinsku operativu,jako školstvo fakultete,velike i dosta jake prirodne resurse kamena, drva, vode za piće...

Pa da li nekome treba nešto nacrtati možda?

Sve ove pizdarije s porezima , režijom i papirologijom prebaciti na informatiku.

maksimalno isključiti ljudski faktor, pogotovo ograničiti i smanjiti politiku i političare, te "uljuditi" mogućnost poslovanja ka "max friendly"

I pustiti ljude da rade....da rade i zaradjuju za život..

A ne kao dosada praviti naciju lopova, čarobnjaka, ulizica, stranačkih poltrona i religijsko-nacionalnih snobova i zlica...

Ma kad bolje razmislim treba nam jedan Staljin...bar na jedno 5-6 godina..

Gulp, dopuna .....linić je ministar financija?...

__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:19   #170
Quote:
ZnaSeTkoJe kaže: Pogledaj post
Kurca ti ne razumiješ.

Znači, ja kupim stan od 150 kvadrata, stavimo da sam dao 30.000 kn, oni rebnu porez i to je to, ha miško?
he miško, ako je cifra premala, onda po "tablici", slično ko za aute. sve znaš.

lik je premalo nudio "procjenitelju" za dogovor, pa je ovaj radije riknuo nego da mu "odradi" za siću.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:22   #171
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
he miško, ako je cifra premala, onda po "tablici", slično ko za aute. sve znaš.

lik je premalo nudio "procjenitelju" za dogovor, pa je ovaj radije riknuo nego da mu "odradi" za siću.
Izlazi se na teren, kakve kurčeve tablice, tablice su za oranice i polj. zemljišta.

To je ono što je čovjek napisao, a ti išao komentirati, bez da imaš imalo pojma o čemu se radi.
ZnaSeTkoJe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:28   #172
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
zašto procjena? rebnu te po kupoprodajnom ugovoru, ti platiš i rješena stvar. u čemu je problem? malo smo procjenom htjeli smanjiti cifru? s "procjeniteljem" se ,,,"dogovoriti"?
Zato što je stan bio kupljen zajedno s namještajem i zato što nije bio renoviran barem 50 godina ( u njemu živjela jedna stara baka, sama), zato što je zgrada sagrađena 1920. i ni u nju nije ulagano desetlječima. Krovište curi, zapušteno stubište, dvorište zaraslo u đunglu, u cijeloj zgradi se osjetila kanalizacija jer je negdje puštalo ( što sam ja morao otkloniti i puno prije nego sam mislio da će mi lik doći na procjenu. itd... procjena je bila potrebna, ali tip iz inata što nisam prihvatio njegovu katalošku cijenu nije htio izać na teren. Pas je kasnije umro naprijeko što ja nisam morao znati, a osoba koja je nasljedila njegove predmete, e koja je to tek kučka, to trebaš doživjeti.
Gamad uopće ne radi svoj posao po ps-u a prema klijentima nastupaju apsolutno neprijateljski jer oni su bog i batina i ako im se samo malo suprotstaviš, završiš kao ja.

Zato nikada nemoj generalizirati, što su učinili mediji i političari i u isti koš utrpali one koji su otvarali na desetke firmi i išli smišljeno i s namjerom da porez nikada ne plate, s onima koji su na listi završili zbog "više sile".

A ja sam siguran da nas takvih zbog nekorektnog postupanja poreznika ima jako puno i da bi se možda trebali organizirati i zatražiti pravnu zaštitu.

Đubretar Linić i ostale kukuriku jajare su ovim potezom toliko zasrale, da ne vejrujem da će se iz svega izvuči lišo.

Zadnje uređivanje Errico : 01.08.2012. at 11:34.
Errico is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:29   #173
Quote:
ZnaSeTkoJe kaže: Pogledaj post
Izlazi se na teren, kakve kurčeve tablice, tablice su za oranice i polj. zemljišta.
daj ne k....

u zg se 99% zna. m2, kvart, ulica, kat, to je to. ako ne odgovara cifra na ugovoru u poreznoj ti kažu i bez izlaska na teren. teren je za dogovore tipa lijeva ruka desni džep. to je javna tajna, a ti sad o nekoj profesionalnosti... svašta.
porez se platiti mora. sve nekretnine koje 6 mjeseci nemaju riješene vlasničke odnose treba pripisati vlasništvu države, tako da ni u tom segmentu ne bi bilo kriminala i zamagljivanja, jer ionako masa nekretnina nije prenesena samo da bi se izbjeglo plaćanje poreza.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:32   #174
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
daj ne k....

u zg se 99% zna. m2, kvart, ulica, kat, to je to. ako ne odgovara cifra na ugovoru u poreznoj ti kažu i bez izlaska na teren. teren je za dogovore tipa lijeva ruka desni džep. to je javna tajna, a ti sad o nekoj profesionalnosti... svašta.
porez se platiti mora. sve nekretnine koje 6 mjeseci nemaju riješene vlasničke odnose treba pripisati vlasništvu države, tako da ni u tom segmentu ne bi bilo kriminala i zamagljivanja, jer ionako masa nekretnina nije prenesena samo da bi se izbjeglo plaćanje poreza.
Krenuo sam pisati odgovor, no odustao sam. Ugodan dan.
ZnaSeTkoJe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:33   #175
Quote:
ZnaSeTkoJe kaže: Pogledaj post
Znači, ti bi plijenio nekretnine djece poreznih dužnika? Zašto stati na tome, hajmo i susjedima poreznog dužnika.

Nekretnine firmi idu u stečajnu imovinu, nekretnine vlasnika ne. Valjda ne treba opet objašnjavati zašto.
Da zašto ne?

Pa kad vidim sada na poreznoj listi dužnika da je stavio svoje dijete koje je 1991 godište i ženu, a on najveći biznismen u mom kraju sve mi je jasno...

Znači treba ženu, mamu, tatu, djecu, ljubavnicu... na koje si prenio svoje rabote sve teretiti


P.S
evo gledam sina od jednog investitora ima tri stana u zgradi na svoje ime, a očeva tvrtka P....... gradnja d.o.o dužna državi 2,4mil.kuna
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:35   #176
Quote:
Bunga Bungalow kaže: Pogledaj post
kako je moguće da hateve sjedne na penziju, a porezna ne može na bankovne račune?
može. meni su blokirali tekući račun i master. bez pardona. kad sam platila duh, otišla sam u fina-u i na intervenciju i silne pozive prema zagrebu i vrag zna kamo sve ne, trebalo im je 2 tjedna da mi odblokiraju račune. prema tome imam dokumente, tek da se zna da ne lajem u prazno.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:44   #177
Quote:
Errico kaže: Pogledaj post
....
da, a ti si baš za tu di ti ne odgovara porez zapeo. ima i drugih.

pa svima je tlaka i muka kad treba platit porez, nisi ti jedini.

btw. porezna može sjest na šta god hoće, al eto u ovim slučajevima nije. zašto? bilo bi interesantno doznati i isto procesuirati. po "zakonu" LoL


Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Da zašto ne?

Pa kad vidim sada na poreznoj listi dužnika da je stavio svoje dijete koje je 1991 godište i ženu, a on najveći biznismen u mom kraju sve mi je jasno...

Znači treba ženu, mamu, tatu, djecu, ljubavnicu... na koje si prenio svoje rabote sve teretiti


P.S
evo gledam sina od jednog investitora ima tri stana u zgradi na svoje ime, a očeva tvrtka P....... gradnja d.o.o dužna državi 2,4mil.kuna
bit će interesantno kad se uvede porez na imovinu, trgovanje imaginarnim (dionicama i sl.) i drugi neophodni porezi.... i prihodi kojima će se to pravdati.
__________________
fidbek

Zadnje uređivanje tj1 : 01.08.2012. at 11:52.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 11:58   #178
Ja sam za to da se gleda sve.

Zašto?

Zato što se toliko pljuje po braniteljima,a sada se konačno vidi kako se ubirao kajmak.

Branitelji uglavnom nemaju ništa.

Ili imaju mirovinu od 2-3000 kn, gomilu kredita i obitelj s nekoliko djece.

Pa da su bili 3 dana u onom paklu sranja 91-96 zaslužili su sve od ove države naspram ovakvih govnara , koji su hrvatske obranjene resurse iskoristili za 10 % keša....da bi ostalo bacili....

Ma treba stvarno uvesti neki prijeki sud, konfiskacije imovine,porijeklo i trag novca....crne torbe....strašno, uf popizdim kad skužim u čega se to sve izrodilo.....

__________________
20 god vojske

Zadnje uređivanje maystor1 : 01.08.2012. at 12:05.
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 12:00   #179
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
lista srama
Da, baš... znamo li mi što je uopće sram...
Ajmo ovako, recimo da me zaustavi policija jer nisam vezana/koristim mobitel... bilo što... i umjesto da me na licu mjesta odere za 500kn, stavi me na listu "onih koji rade prometne prekršaje"... a neš ti srama...

Mene zanima način na koji će utjerat tih 50 milijardi kuna.... jebemti, a na plaćama učitelja će uštedjet, koliko ono... ... 200 milijuna...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 12:01   #180
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Koja lakrdija.
Koliko sam shvatio sinoć u Dnevniku 3 na popisu nema očekivanih velikih i zvučnih imena tipa Todorićča, Keruma, Emila.......koji su se očito nagodili sa poreznom upravom i tako izbjegli biti na tom famoznom stupu srama, a na njemu su se mahom našli pjevači, glumci, starlete, sitni obrtnici i građani.
A zašto misliš da su navedeni uopće imali porezni dug? Prvi Konzum radi i sa državom, a s poreznim dugom ne bi mogli sudjelovati u postupcima javne nabave (tek od 1.1. ove godine je moguće ako postoji sporazum s Poreznom upravom).

Čini se kao da su neki razočarani jer na listi nema Konzuma?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.