Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service > Security

Security Antivirusi, firewalli, patchevi, service packovi, updatei, ... Sve o sigurnosti vašeg računala.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2010., 12:57   #1
kako izbrisati Avast?

Prije nekog vremena imao sam na compu Avast (inače imam Windows 7) kojeg sam kasnije maknuo i zamijenio ga drugim antivirusom. No dio tog programa je ipak ostao u Programske datoteke pa se stalno javlja neko upozorenje od Avasta o nadogradnji, kao licenca vam je istekla i to. I sad ne mogu nikako maknuti to, taj njihov alert je postao jako dosadan i napadan, ja čak više i ne koristim taj Avast, a više ga zasigurno nikad neću koristiti. Kad pokušam obrisati direktorij (Alwil Software) u Programskim datotekama gdje su ostaci Avasta, kaže mi "morate dobiti dozvolu od administrators" mada sam ja vlasnik kompa i ja sam administrator.
Kako izbrisati taj direktorij? Hvala.

p.s. ne koristite Avast!
suchimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 14:16   #2
Preuzmi uninstall tool njihove kompanije koja ce pocistiti ostatke.
http://www.askvg.com/ultimate-collec...irus-software/

Quote:
p.s. ne koristite Avast!
Zbog?
Ako si ti kao pojedinac imao lose iskustvo sa doticnim AV to nikako ne znaci da je on los AV
Prime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 14:19   #3
Jesi ga obrisao preko opcije Control Panel > Programs and Features, Uninstall ? Ili si samo označio u Program Files pa delete ?
Trebai si na ovaj prvi način (ako nisi), da ti ga ukloni skroz.
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 14:20   #4
Quote:
suchimir kaže: Pogledaj post
p.s. ne koristite Avast!
Argumentiraj mi malo to...
Avast je zakon i nije nimalo dosadan.
I najbolji low-resource AV program.
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 12:55   #5
Quote:
Prime kaže: Pogledaj post
Preuzmi uninstall tool njihove kompanije koja ce pocistiti ostatke.
http://www.askvg.com/ultimate-collec...irus-software/


Zbog?
Ako si ti kao pojedinac imao lose iskustvo sa doticnim AV to nikako ne znaci da je on los AV
Probao sam to već, ali ne radi, uvijek javlja neku grešku. Nema veze, kad formatiram komp onda će valjda i taj avast otići.
suchimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 13:44   #6
Quote:
suchimir kaže: Pogledaj post
Probao sam to već, ali ne radi, uvijek javlja neku grešku. Nema veze, kad formatiram komp onda će valjda i taj avast otići.
""Valjda"" će otići....
__________________
Pravim mušku djecu. Ako prvi put omanem drugi put je džabe....
Klose is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 18:58   #7
Preuzsmi ovaj program:
http://www.appremover.com/
Odradi scann pa remove ...

Ukoliko ovo ne resi problem onda uninstaliraj taj drugi antivirus pa ponovo intaliraj avast svezim setup-om sa neta.
Kad se postaras da avast lepo radi uninstaliraj ga normalno pa sa avast uninstallerom pokupi ostatke.
Prime is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 21:42   #8
Ne kaže se badave hebeš program ili Antivirus u ovom slucaju Avast, kome uz sav trud trebaju i tri radnika Hidroelektre da bi se uspješno deinstaliral smece nek ga voda nosi.
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 21:58   #9
Svaki antivirus ima svoj uninstall tool i to nije slucajno. Nije Avast nikakva iznimka u tom pogledu.
rock n roller is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 22:20   #10
to smece od avasta ima najbolji rootkit engine od svih AV kompanija...
To smece...je jedino smece koje ima boot scan sto je jedno od najmocnijih metoda uklanjanje inficiranih fajlova
To smece...je jedan od boljih predloga za podrucje balkana i Evrope (uz Avira,Kaspersky i BitDefender)

Program u sebi ima komponentu koja se pokrece kad Windows dobije naredjenje iz ControlPanela da se program unisntallira.
Desi se da se program zabaguje....noramala stvar...ali to ne znaci da je ovaj AV los...nije je najbolji naravno,jer takav ne postoji.

Argumenat na to da je avast kao AV los jer u njegovom primeru nesto omelo zaustavljanja njegovih servisa potom brisanja avast log AV je smesna.
Znaci nesto je omelo unintallacaiju ...samo od sebe nije moglo.
Prime is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 22:51   #11
Quote:
tirox kaže: Pogledaj post
Ne kaže se badave hebeš program ili Antivirus u ovom slucaju Avast, kome uz sav trud trebaju i tri radnika Hidroelektre da bi se uspješno deinstaliral smece nek ga voda nosi.
Teze je maknut to sranje nego virus.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 23:34   #12
Probaj sa AVG-om. Da vidis sta to sranje zna da ostavi smeca iza sebe.
Mislis da se Kasper lako deinstalira? Pokreni njegov tool nakon deinstalacije, pa ces videti sta je ostalo.
Ili Nod, Aviru, Norton, pokreni jedan bilo koji na VM pa odradi uninstall, a zatim pokreni njegov uninstall tool, ili reg cleaner, zavisi, pa ces videti.

Antivirus nije zajebancija od programa.
rock n roller is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 23:42   #13
Quote:
rock n roller kaže: Pogledaj post
Probaj sa AVG-om. Da vidis sta to sranje zna da ostavi smeca iza sebe.
Mislis da se Kasper lako deinstalira? Pokreni njegov tool nakon deinstalacije, pa ces videti sta je ostalo.
Ili Nod, Aviru, Norton, pokreni jedan bilo koji na VM pa odradi uninstall, a zatim pokreni njegov uninstall tool, ili reg cleaner, zavisi, pa ces videti.

Antivirus nije zajebancija od programa.
Ma svi ostavljaju iza sebe tragove.

Ali ponekad Avast ne da instalirati drugi antivirus iako je deinstaliran. Par puta nije se dao ni nakon reg cleana instalirat drugi antivirus.

Onda mu moras rucno kroz registrije trazit kljuceve i micat ga.

Ostali ostave smece, ali bar te ne hebu s tim.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 09:35   #14
Znate kako kažu "budala pamti a pametan piše". Ko ne može zapamtiti da se Avast uklanja iz Safe Mode sa Avast uninstallerom ne treba ga ni koristiti ili treba sebi zapisati. Tako da glupi komentari o Avastu kao o lošem antivirusnom rješenju uopšte nisu primjereni. U potpunosti se slažem sa @Prime i ne bih da ga citiram.
__________________
Pravim mušku djecu. Ako prvi put omanem drugi put je džabe....
Klose is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 13:38   #15
Quote:
Klose kaže: Pogledaj post
Znate kako kažu "budala pamti a pametan piše". Ko ne može zapamtiti da se Avast uklanja iz Safe Mode sa Avast uninstallerom ne treba ga ni koristiti ili treba sebi zapisati. Tako da glupi komentari o Avastu kao o lošem antivirusnom rješenju uopšte nisu primjereni. U potpunosti se slažem sa @Prime i ne bih da ga citiram.
Trebam ići u safe mode i napraviti 12 radnji kako bih deinstalirao jedan program kojeg sam već deinstalirao u "remove programs"? Plus taj program kojeg sam već deinstalirao stalno šalje obavijest preko cijelog ekrana da kupim za 35 eura profesionalnu verziju? Nema šta, genijalno osmišljen program koji sve nas "budale" posramljuje svojim savršenstvom. E dečki dečki...
suchimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 16:16   #16
Quote:
suchimir kaže: Pogledaj post
Trebam ići u safe mode i napraviti 12 radnji kako bih deinstalirao jedan program kojeg sam već deinstalirao u "remove programs"? Plus taj program kojeg sam već deinstalirao stalno šalje obavijest preko cijelog ekrana da kupim za 35 eura profesionalnu verziju? Nema šta, genijalno osmišljen program koji sve nas "budale" posramljuje svojim savršenstvom. E dečki dečki...
Nisi ni trebao ići u Add or Rem programs. Vidiš da u startu nisi znao kako i zato si sebi iskomplikovao...
__________________
Pravim mušku djecu. Ako prvi put omanem drugi put je džabe....
Klose is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:35   #17
Quote:
suchimir kaže: Pogledaj post
Trebam ići u safe mode i napraviti 12 radnji kako bih deinstalirao jedan program kojeg sam već deinstalirao u "remove programs"? Plus taj program kojeg sam već deinstalirao stalno šalje obavijest preko cijelog ekrana da kupim za 35 eura profesionalnu verziju? Nema šta, genijalno osmišljen program koji sve nas "budale" posramljuje svojim savršenstvom. E dečki dečki...
pa mene Avira svaki dan na poslu nagovara da ju kupim, kaj je i ona zato loš AV?

btw, kod kuće koristim Avasta, od kad je izašao i NIKAD s njim ili zbog njega nisam imao problema, kao ni oni kojima sam ga instalirao.

makar, meni su ove rasprave, koji je AV bolji bez veze - savršenstvo ne postoji
nije uopće upitno da li će koji AV pokleknuti pred nekom novom štetočinom, nego kada
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 16:41   #18
Quote:
dak0001 kaže: Pogledaj post
pa mene Avira svaki dan na poslu nagovara da ju kupim, kaj je i ona zato loš AV?

btw, kod kuće koristim Avasta, od kad je izašao i NIKAD s njim ili zbog njega nisam imao problema, kao ni oni kojima sam ga instalirao.

makar, meni su ove rasprave, koji je AV bolji bez veze - savršenstvo ne postoji
nije uopće upitno da li će koji AV pokleknuti pred nekom novom štetočinom, nego kada
Tu Aviru na poslu ručno nadogradi na novu verziju pa ti neče više nuditi da je kupiš.U novoj verziji Avira free nema više onu reklamu koju su nudili.Ili skineš novu Aviru free a staru pobrišeš i onda kad novu instaliraš neva više reklame
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.