Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2009., 12:14   #1
Napojnice

Ljudi, što mislite o ostavljanju napojnica?
Mislim isključivo na kafiće i restorane u Zagrebu.
kralj01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 09:47   #2
misliš kolko mi ostavljamo?

ostavim uvijek 5-10 kuna ovisi kako kad,ako frend il neko radi u kafiću počastim itd.
Ženskar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 19:14   #3
Za desetak kuna napojnice, kupujete si status dobrog gosta, a to je jako važno ako se namjeravate nekad ponovo doći u taj restoran. Meni se dogodi da netko iz mog društva plaća račun i ne ostavi ništa, onda ja diskretno odem do šanka i dam 20 kuna konobaru za piće. Zato kad je gužva, ja uvijek dobijem dobar stol, konobar pazi kakvu će mi donijeti hranu, kavu...i najvažnije , taj osjećaj da se vidi da mu je drago da sam došla.
apsolutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 19:53   #4
-napisat ću ponovo post jer mi radi nevremena ruter nije radio. (il linija il forum zeza ).

Nisam iz Zg, al da opišem drugu stranu medalje napojnica.
Radila sam sad nedugo, prodavala sladoled, lijep poslić, a pošto sam vrlo komunikativna i vedra osoba, svi me dobro prihvatili od gostiju i često davali napojnice. Bilo je to od 1 pa do 20 tak kuna.

Šefu sam spomenula da dobila nešto sitnog, a on, ok, stavi u ladicu. Ne u kasu.
Dan za danom tako, kad jednog dana ajd da ja pitam a šta je s tim mojim tringetom. Kad on, to je njegovo, da se nisam usudila to dirat!!!

Pošto sam osoba koja nebi ni kuna tuđih uzela tako ni to nisam al me ražalostila ta nepravda, jer ipak sam ja to dobila a ne on.
Čovjek mi je platio colu, koju mu i zaračunala i šefu pokazala račun i rekao ok da si mogu popit, kad bi nakon par dana rekao da sam za inat to spila i da sam njemu ukrala!!

A pošto je tako i krenulo, nakon 23 dana, htio je da radim i 16 sati na dan za badava prekovremeno i tu je našoj "ljubavi" došao kraj.

Naravno, da od mog trinketa nisam ništa dobila (rekao je kao da će kupit nešto), plača da ne velim koja sirotinja i otkaz. ( da, dobila još i batina od njega jer sam se usudila pitat ga za ostatak plače kojeg mogu sanjati)

bila i policija, a i na ispekcoju rada prijavila gdje mi rekla žena da ja imam pravo na svoju napojnicu.
je, al smo u HR di je razlika u onom šta imaš pravo od onoga šta dobiš.


Ja inače ostavim ponekad sitno, ovisi o ljubaznosti konobara.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 19:53   #5
Pa kaj si mu isla govorit da si dobila napojnicu to se sakrije da nitko ne vidi

Jednom prije par mj u disku se konobar zdero na mene zato jer mu nisam ostavila napojnicu Ono, da je bio malo ljubazniji mozda bi i dobio, al ovak
Reko mi je na pristojan nacin da sam glupa zato jer se nisam mogla odlucit kaj cu narucit i da bi me neki drugi konobar vec odavno izbacio van, mislim i onda jos ocekuje napojnicu, dovoljno je bilo kaj sam ostavila 800 kn
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 00:31   #6
U redu je ako je konobar ljubazan, ako dođe više od tri puta (1.put: pita što ćeš, 2.put: donese, 3.put: dođe po lovu), dakle ako je uslužan, a ljudi imaju prohtjeve tipa "može li čaša vode", "može još jedna cola" i slično, a on skače i poslužuje. Onda zaslužuje napojnicu. Ne sad 1 kunu, ali ono...

Ako dođeš s nekim za stol i naručiš kavu, nemaš mu što ostavljati napojnicu. Pogotovo ako si student. Tu i tamo je je ok ne zatražiti ostatak ako je kunu-dvije. Sve više od toga je glupo. Ako se naljuti, jebiga. Nek se ljuti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 00:48   #7
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
U redu je ako je konobar ljubazan, ako dođe više od tri puta (1.put: pita što ćeš, 2.put: donese, 3.put: dođe po lovu), dakle ako je uslužan, a ljudi imaju prohtjeve tipa "može li čaša vode", "može još jedna cola" i slično, a on skače i poslužuje. Onda zaslužuje napojnicu. Ne sad 1 kunu, ali ono...

Ako dođeš s nekim za stol i naručiš kavu, nemaš mu što ostavljati napojnicu. Pogotovo ako si student. Tu i tamo je je ok ne zatražiti ostatak ako je kunu-dvije. Sve više od toga je glupo. Ako se naljuti, jebiga. Nek se ljuti.

Točno. I oni ovdje rade za plaću, a ne za napojnice.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 01:51   #8
ono dan ako su prijatni
amo rec sidenmo na kavu, kava 7 kuna nas 2 svaki ostavi po 10 kuna jer jebiga ti nemas sta sa 3 kune ionako a ovako vide na tebi da si srednje skola/student a da ostavis neto drugi put ce bit jos ljubazniji
a ono ako je racun 175 kuna ostavi se 200 i dobro, jebiga nema se vise dat
ST! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 19:57   #9
ostavim uvijek ako je konobar (ili konobarica s dekolteom ) ljubazan i ako je hrana dobra.
... a sad, ako mu naručim kavu s mlijekom a on donese sa šlagom... jebiga, ne'š dobit niš'.
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 20:18   #10
u jednom lokalu konobar ne prima žute kovanice.
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:01   #11
samo ako je u redu
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:11   #12
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
-napisat ću ponovo post jer mi radi nevremena ruter nije radio. (il linija il forum zeza ).

Nisam iz Zg, al da opišem drugu stranu medalje napojnica.
Radila sam sad nedugo, prodavala sladoled, lijep poslić, a pošto sam vrlo komunikativna i vedra osoba, svi me dobro prihvatili od gostiju i često davali napojnice. Bilo je to od 1 pa do 20 tak kuna.

Šefu sam spomenula da dobila nešto sitnog, a on, ok, stavi u ladicu. Ne u kasu.
Dan za danom tako, kad jednog dana ajd da ja pitam a šta je s tim mojim tringetom. Kad on, to je njegovo, da se nisam usudila to dirat
!!!

Pošto sam osoba koja nebi ni kuna tuđih uzela tako ni to nisam al me ražalostila ta nepravda, jer ipak sam ja to dobila a ne on.
Čovjek mi je platio colu, koju mu i zaračunala i šefu pokazala račun i rekao ok da si mogu popit, kad bi nakon par dana rekao da sam za inat to spila i da sam njemu ukrala!!

A pošto je tako i krenulo, nakon 23 dana, htio je da radim i 16 sati na dan za badava prekovremeno i tu je našoj "ljubavi" došao kraj.

Naravno, da od mog trinketa nisam ništa dobila (rekao je kao da će kupit nešto), plača da ne velim koja sirotinja i otkaz. ( da, dobila još i batina od njega jer sam se usudila pitat ga za ostatak plače kojeg mogu sanjati)

bila i policija, a i na ispekcoju rada prijavila gdje mi rekla žena da ja imam pravo na svoju napojnicu.
je, al smo u HR di je razlika u onom šta imaš pravo od onoga šta dobiš.


Ja inače ostavim ponekad sitno, ovisi o ljubaznosti konobara.
boze tebe lude, sta nisi drzala jezik za zubima i svoje napojnice sebi u džep spremala...
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 19:26   #13
Quote:
kralj01 kaže: Pogledaj post
Ljudi, što mislite o ostavljanju napojnica?
Mislim isključivo na kafiće i restorane u Zagrebu.
isključivo u Zagrebu ostavljam napojnice, u Samoboru već ne
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 00:36   #14
Quote:
kralj01 kaže: Pogledaj post
Ljudi, što mislite o ostavljanju napojnica?
Mislim isključivo na kafiće i restorane u Zagrebu.
Znaš što ja mislim o napojnicama? Evo baš ovo što je mislio i MR.PINK u reservoir dogs

http://www.youtube.com/watch?v=Z-qV9wVGb38
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 01:06   #15
u zgbu nikad... em se ne ponasaju kak spada, em je vec sve ukljuceno u cijenu...

__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:04   #16
ja nemam za napojnicu pustit
__________________
sefka volim te :cerek: :)
snicla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:53   #17
Ostavim ponekad kunu-dvije ako fali do zaokruženog iznosa. Više od toga ne, jebiga, nisam ni ja novce na drveću ubrala.
A budući da sam po birtijama gdjegod i više puta dnevno, jednostavno mi je tu mač ostavljati ne znam kakvu napojnicu.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 00:11   #18
Mislim da je jadno i za qurac da ti moraš kupit osmjeh na konobarovom licu ko da nema plaču Al ostavim Da, jer sam kulturan

Jedan dostavljač pizze je uporan, stalno vrača. Kad žena dostavlja, uvijek uzme
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 00:39   #19
Ne, ne puštam napojnicu.
Ja radim za plaću, i konobar radi za plaću.
Ne tražim da radi ništa što dobar konobar treba raditi da bi mu ostavila više novaca.

Kakav je to način da se nekoga honorira zato jer normalno radi svoj posao, jer ti donese to što si naručio, jer to donese u normalnom roku ili jer to sve napravi - zamisli molim te - s profesionalnim osmjehom na licu .
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 16:53   #20
Ako ju konobar/ica zasluži rado ću je ostavit. Standardnih 10% od iznosa računa.
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.