Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2012., 22:09   #1
Muško ženski poslovi i sklonost određenog spola prema određenoj vrsti posla

Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
A cijelo društvo je kulturno?
u "društvu" postoje labave podjele na muške i ženske poslove. ta podjela nije nastala sama od sebe. nego prema prosječnim afenitetima pripadnika tih spolova. ne vidim ništa loše u tome da onaj spol koji je bolji u nečemu radi te poslove, dok drugi spol radi poslove u kojem je on bolji. isto tako na nivou jedinki, u recimo braku, da se poslovi koliko mogu podjele na to što kome ide bolje, i za što ko ima volje.

Izdvojeno iz druge teme.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.

Zadnje uređivanje bliss : 28.10.2012. at 12:35.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 22:19   #2
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
u "društvu" postoje labave podjele na muške i ženske poslove. ta podjela nije nastala sama od sebe. nego prema prosječnim afenitetima pripadnika tih spolova.
Poveznice na dokaze, molim.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 22:24   #3
oprosti, nemam poveznice.

valjda je opće poznato da razlike u spolovima postoje. te da su pripadnici jednog spola u prosjeku bolji u određenim stvarima, dok su u nekim drugim stvarima bolji pripadnici drugog spola. to je logično!
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 22:29   #4
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
u "društvu" postoje labave podjele na muške i ženske poslove. ta podjela nije nastala sama od sebe. nego prema prosječnim afenitetima pripadnika tih spolova. ne vidim ništa loše u tome da onaj spol koji je bolji u nečemu radi te poslove, dok drugi spol radi poslove u kojem je on bolji. isto tako na nivou jedinki, u recimo braku, da se poslovi koliko mogu podjele na to što kome ide bolje, i za što ko ima volje.
Ovaj, ja nemam apsolutno nikakvih afiniteta prema ijednom kućanskom poslu. Pranje površina (kupatilo i kuhinja recimo) mi je.. prihvatljivo.

Pospremati mrzim iz dubine duše. I usisavati. I brisati prašinu. I prati robu. I slagati robu.

Da ćirnem u gaće?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 22:33   #5
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Da ćirnem u gaće?
ne moraš. samo bi mogla ponovno pročitati post i uočiti jednu ključnu riječ - prosječno.

a odavno znamo da ono što vrijedi u stvarnosti ne vrijedi za ijednu forumašicu na ŽK. to smo apsolvirali, i repeticije nam stvarno nisu potrebne. hvala na ponudi
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 22:42   #6
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
oprosti, nemam poveznice. ali ako hoćeš, možeš se meni pridružiti na putu za afriku. dobit ćeš hranu, krevet i pušku. plaća odlična ako ju dočekaš. oćeš?
I to ti je argument? Doista? Safari? Koliko bi muškaraca bilo u stanju raditi taj posao iz ovih stopa?

Kad bi se ova rasprava vodila u 1912., ne bi morao potezati argument lova u Africi, bilo bi ti dovoljno reći "ali ako hoćeš možeš se meni pridružiti u studiranju na fakultetu". U to doba pretežno su muškarci imali afinitet školovati se. Danas fakultet završava više žena nego muškaraca.

Kad bi smo sudili po uspješnosti studiranja, mogli bismo zaključiti da muškarci imaju sve manji afinitet intelektualno se razvijati.

Ne može se tvrditi da su žene podjednako nasilne kao i muškarci i onda u istoj raspravi potezati različitost afiniteta kao samorazumljivu i bogom danu činjenicu. Ili su žene nježniji spol ili nisu.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 22:47   #7
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
ne moraš. samo bi mogla ponovno pročitati post i uočiti jednu ključnu riječ - prosječno.

a odavno znamo da ono što vrijedi u stvarnosti ne vrijedi za ijednu forumašicu na ŽK. to smo apsolvirali, i repeticije nam stvarno nisu potrebne. hvala na ponudi
Odavno znamo i za utjecaj odgoja na afinitete ka ovome ili onome. Okej, očito ne znamo svi.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 22:47   #8
ne treba poveznica kao argument jer imamo dokaz upravo ovdje. gotovo sam siguran da nijedno muško nebi pomislilo na lov na temelju mog posta.

više žena završava koje fakultete? tehničke i prirodoslovne? ako ćemo o razvijanju inteligencije....

al stvarno je rasprava o tome suvišna. odbijam vjerovati da zbilja misliš da različiti spolovi nemaju različite afinitete općenito gledajući.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 23:11   #9
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
odbijam vjerovati da zbilja misliš da različiti spolovi nemaju različite afinitete općenito gledajući.
Ja tebi vjerujem da ti zbilja misliš da žene imaju urođene afinitete prema masnom suđu i smrdljivom vešu.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 23:15   #10
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ja tebi vjerujem da ti zbilja misliš da žene imaju urođene afinitete prema masnom suđu i smrdljivom vešu.


Došla sam samo roflat
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 23:17   #11
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ja tebi vjerujem da ti zbilja misliš da žene imaju urođene afinitete prema masnom suđu i smrdljivom vešu.
Ondak mene moja žema laže.

Naime ona kaže da to voli isto kao i ja kupiti govna od pasa i kositi travu.
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 23:19   #12
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post


Došla sam samo roflat
došla si trolat ko i uvijek

neke žene nemaju afiniteta ni oprat svoje suđe koje naprave ni oprat veš koji same zasmrde. takve imaju afinitet za peglanje kartica i ljenčarenje. no normalne žene imaju određene afinitete. i neće žena nosit teške stvar, niti raditi neke poslove već će ih muško obavljati. žalosno je da postoje toliko frustrirane žene koje odbijaju podjelu poslova, nego smatraju da muški sve moraju raditi.

neznam koja od vas žena bi išla popravljat veš mašinu, a nebi čekala da to muško napravi? (molim bez pametovanja o servisu )
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 23:21   #13
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
došla si trolat ko i uvijek
Je l' ti drago
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 23:24   #14
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
više žena završava koje fakultete? tehničke i prirodoslovne? ako ćemo o razvijanju inteligencije....
Vidi, poveznica.

Jesu li samo tehnički i prirodoslovni fakulteti bitni? Evo još jedne zanimljive poveznice.
No, to je već sasvim druga tema

Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
al stvarno je rasprava o tome suvišna. odbijam vjerovati da zbilja misliš da različiti spolovi nemaju različite afinitete općenito gledajući.
Pa, tvoja neupućenost ograničava tvoj potencijal za kvalitetnu raspravu.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 23:29   #15
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post

Pa, tvoja neupućenost ograničava tvoj potencijal za kvalitetnu raspravu.
Mogu se ja uputiti i biti kvalitetan sugovornik za razpravu?!
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 23:29   #16
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
došla si trolat ko i uvijek

neke žene nemaju afiniteta ni oprat svoje suđe koje naprave ni oprat veš koji same zasmrde. takve imaju afinitet za peglanje kartica i ljenčarenje. no normalne žene imaju određene afinitete. i neće žena nosit teške stvar, niti raditi neke poslove već će ih muško obavljati. žalosno je da postoje toliko frustrirane žene koje odbijaju podjelu poslova, nego smatraju da muški sve moraju raditi.

neznam koja od vas žena bi išla popravljat veš mašinu, a nebi čekala da to muško napravi? (molim bez pametovanja o servisu )
Zanimljivo. Žene na temi, samo jedno pitanje i budite iskrene. Tko vam je danas upalio računalo?
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 23:30   #17
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Žene na temi, samo jedno pitanje i budite iskrene. Tko vam je danas upalio računalo?
Krenimo od svog dvorišta, a tko je tebi??
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 23:39   #18
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
Vidi, poveznica.

Jesu li samo tehnički i prirodoslovni fakulteti bitni? Evo još jedne zanimljive poveznice.
No, to je već sasvim druga tema


Pa, tvoja neupućenost ograničava tvoj potencijal za kvalitetnu raspravu.
pogledo sam ti poveznice, obično feminističko naklapanje.

al tu će moje obraćanje tebi prestat. ne raspravljam sa osobama koje se smatraju upućenima u neku temu na temelju 5 sekundi guglanja
pogotovo kad u tih pet sekundi guglanja idu dokazivati moju tezu - da spolovi zbog svojih različitosti u globalu imaju različite afinitete
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 23:54   #19
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
pogledo sam ti poveznice, obično feminističko naklapanje.

al tu će moje obraćanje tebi prestat. ne raspravljam sa osobama koje se smatraju upućenima u neku temu na temelju 5 sekundi guglanja
pogotovo kad u tih pet sekundi guglanja idu dokazivati moju tezu - da spolovi zbog svojih različitosti u globalu imaju različite afinitete
Pih, ja barem znam googlati i to sam dokazala. Čak sam i poveznice umetnula. Za sad sam veće muško od tebe, ako ćemo o afinitetima.

Kako je točno drugi članak "feminističko naklapanje"? A ni prvi nisi pročitao jer da jesi, mogao si naći zanimljivu činjenicu koja bi se mogla interpretirati u korist tvojih pretpostavaka.

Kad smo već kod tvoje hipoteze o afinitetima, ako svaki spol ima te i takve afinitete, kako objašnjavaš pojavu muškaraca zlostavljanih u vezi?
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 23:55   #20
Quote:
Mikes kaže: Pogledaj post
Krenimo od svog dvorišta, a tko je tebi??
Ja ne gasim računalo. Nikad ne znaš kad će muško u kući otići po cigarete i više se ne vratiti.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.