Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2009., 15:39   #161
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kak da mi bude toplo, a da ljepše izgledam?
nikako. *zimogrozna*
mene zimi estetika uopće ne zanima. obučem tri veste i troje čarape, samo nek je toplo. (naime, ured u kojem radim je tako šugavo izveden da puše na sve strane, a imam i škrtog šefa koji štedi na grijanju. prošle zime sam dvaput bila prehlađena. )
imam jaknu koja mi je prošle zime bila ok, ali sad mi je hladno u njoj, tako da danas/sutra idem po pernatu jaknu do koljena, tzv. poplun.

kad idem nekud van, onda se upristojim - kaput, finije čizme, ako sam taj dan hrabra, onda i haljina ili hlače+nešto gore. ali tad ne koristim javni prijevoz, nego auto, pa je lakše.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:01   #162
Ukolio je stvarno hladno,a ovih dana je i ovdje kod nas minus,ne oblacim se nesto posebno drugacije nego inace,utoplim se dobrim cizmama,rukavicama,salom,a odjeca je manje vise kao i uvijek,jedino sto se obucem slojevito,nabacam vise stvari na sebe...i opet izgleda jednako dobro,a toplo...i to je to...
mierda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:17   #163
ja sam isto zimogrozna.
Inace nosim donja majica + majica dugih rukava + dzemper, a dolje trapke i termo carape. Izbjegavam hulahopke ili tajice ispod hlaca.
Jedino ako haljine nosim, onda obucem dvoje tajice + carape ili tajice + grilonke i cizme do koljena. Ispod haljine nosim donju majicu + majicu dugih rukava. Ako idem vani, onda obucem donja majica + dugi rukavi + kratki rukavi, jer mi bude prevruce.
Obavezna oprema su mi jakna do koljena (kaput mi je pretanak, jedino ako idem autom negdi), te kapica, rukavice i sal.
Izgleda da ima ovde i zimogroznijih od mene.
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:28   #164
iako, slažem se s lady in black za slojevito oblačenje, a i sviđa mi se zapravo cijeli pristup
međutim, ne mogu zamisliti kako bi izgledala da toliko odjeće natovarim na sebe ...i ja valjda nemam nijednu haljinu ispod koje bih mogla nositi majicu kratkih i dugih rukava, a da to na nešto liči..dajte mi neke slike il linkove kakve su to haljine
(iako, nema tih majica i troduplih tajica il štrampli koje bi me natjerale da na -10 ne nosim hlače. nema)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 17:40   #165
Joj, bas mi je fora ovo citati
Ja sam naime zimogrozna. I to tako da se na 15 vec pocinjem toplije oblaciti (toplije jakne, potkosulja+majica dugih+majica kratkih preko toga), a ljetne majice koje ne pokrivaju bubrege niti ne nosim jer mi je prehladno. Da, more mi nije nikad dovoljno toplo pa se u pravilu ne kupam. Ovo je cisto za ilustraciju (Meni treba cca 25 za normalno funkcioniranje)

Anyway, prosli tjedan sam par puta isla van, bilo je hladno, oko 0.
2 tajice + 3 suknje pa bude fora pufasto i lijepo grije (sve pamucne, duge do poda, unutrasnja tanja, druge dvije identicne, jednostavne).
Cizme do malo ispod koljena, kozne, debelo mucaste iznutra sa dodatnim uloskom koji grije.
Carape debele sportske, do sredine listova, 2 para.
2 potkosulje, srednje debela majica dugih rukava, vunasta majica dugih razrezanih rukava, tanji 'medek' tj. majica dugih rukava na cif (zna ih biti i poliesternih, ovaj je pamucni i tanji, imam poliesternih i debljih i TO grije )
Jednom klasicni kaput (dugi do koljena), ostalo jakna punjena nekom sintetikom do negdje pola bedara
+ rukavice, uha i sal
do kape jos nisam stigla

uha to je ono sto prekrije bioloska uha, ima medeka maci i slicnog, ja nosim obicna ovalna
problem je sto nisu heavy duty, pa ih godisnje bar 2 razduzim.... :/

Brine me, ako to nosim na 0, -1, sto cu morati potrpati na sebe na vecoj negativi.... al mogu se tjesiti da vjerojatno necu morati van jos neko vrijeme (zavrsila fax, trenutacno nezaposlena)

Anyway, na ovo nisam fizicki mogla obuci hlace.
Ehda, inace sam mrsava (lol, BMI mi je na granici izmedju pothranjenog i normalnog), pa si mogu dozvoliti natrpavanje slojeva bez ikakvog problema, a da ne postanem loptasta.

Ali inace, bitno je kvalitetnije slojevito se obuci, nego imati 1-2 sloja. Jer grije nas i zrak izmedju slojeva, pa nam obujam u konacnici moze ispasti manji nego s 2 debela sloja

I ako zelite FUL grijanje - stavite na vrh nesto sinteticko. Do kozhe ipak nastojte drzati prirodna vlakna. Ali sintetika grije, sta jes' jes'

Tramvaji su problem jer pregijavaju (tj. ok je ili u njima ili u vani, ali jos se nisam obukla tako da mi je ok na oba mjesta) - zato volim imati stvari koje mogu otkopcati i skinuti sa sebe, jakne u pravilu ne zakopcavam osim ako pushe ili je ful ledeno. Ono, termoregulacija mahanjem stranama jakne

I da, sve nabrojano je pamuk ili mjesavina pamuka i elastina (tajice), osim jakne. Za one kojima ne smeta sintetika, mogu smanjiti broj slojeva, naravno.
I osim drugih 'medeka' koje jos imam koji su jos deblji, ali i manje fensi

E, kad kisha pada - nosim gumene cizme s mucastom podstavom. I random hlace ili tako nesto koje idu u cizme. I ne tangira me da li se nekome 'svidjam' ili ne
Nesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 17:41   #166
......
stavit ću ti sliku za koji dan na modne kritike za hrabre forumašice - upravo ta sa haljinicom

ugl. ja uvijek biram onako da mi nisu neke uske ali da ipak donekle daju dojam elegancije - npr neki blago strukirani krojevi - jer mislim da kad bi bilo usko da bi se naziralo ili bi me debljalo zbog slojeva ispod, a kad je široko i "nedefinirano" onda obavezno imam tajice ili uske rebe da ne izgledan ka bačva.
i ispod haljinica obučem znači normalnu majicu i donju majicu (uži krojevi) a poviše kardigan ili nešto slično da zakamufliran jer su mi sve haljinice kratkih rukava.
tako i sa jaketama i kaputima (šta se tiče krojeva), i posebno šta u širokom luku izbjegavan su one jakete/toperice šta ih ja zoven kobasice, one 500 puta stisnute i napumpane, tj prošivene. ili nedaj bože (sad samo zbog kroja) one mini kobasaste jaketice šta ne prekrivaju ni bubrege, a tako očajno stoje, čast iznimkama.

...i nisan ti više pametna šta reć...
eh, da..........mrzim hladnoću!!!
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 17:48   #167
moja tema nije ni slična ovoj gdje je premještena, ali ajd dobro...

e, to me zanimalo, kakve rukave imaju haljine ispod kojih može ić majica kratkih i dugih rukava, a da su opet zimske
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 19:20   #168
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
međutim, ne mogu zamisliti kako bi izgledala da toliko odjeće natovarim na sebe ..
lako za izgled, danas sam se jedva micala.

(idem na posao vlakom, u kojem se skuham i preznojim, onda opet šetnjica do ureda, pa moram paziti da izbjegnem preznojavanje)


dakle, potkošulja, uska dolčevita kratkih rukava, majica dugih rukava, dugi kardigan od viskoze, kratka debela vesta i duga debela vesta s kapuljačom. ispod jakne naravno. debele veste skinem u uredu da ipak ličim na nešto. ako m ise previše prešetavaju pa mi bude hladno, obučem jednu vestu.
na nogama traperice, grilonke i debele sokne (imam dobre bakandže podstavljene štofom, ali mi je na ovom ledu nekako hladno, pa sam dodala sokne).
noge su mi se smrzle, a nisam još nabavila tople tajice.
oko vrata šal (al ne pomaže grijanju lica jer se smoči nakon tri izdisaja), traka za uši, rukavice. ako baš puše kao jučer, nataknem obje kapuljače (vunenu od veste i preko od jakne).
naočale mi malo zalede lice oko očiju, ali tu nema pomoći.

u vlaku skinem jaknu i prvu vestu, jer je prevruće. u povratku s posla kratka vesta mi ne treba jer je nekako toplije nego ujutro.
jedva čekam proljeće.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 19:29   #169
Vunene suknje, najbolji izum ikad

Plus kvalitetne čizme = ne prokišnjavaju i ne puštaju buru plus rukavice do lakta, šal od pola metra, kapetina i kaput, onda ispod mogu i u topiću biti nema problema.


Skužila sam na boravku u ZeGeu da je ustvari trik utopliti stopala ruke i glavu, ostatak tijela onda misli da mu je toplo
nickthestripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 20:00   #170
Ima jos jedan super nacin varanja organizma (ok, bude ti actually toplije). One sportske narukvice, znojnici - ful dobro griju, samo se ne smiju uzeti preuske da zaustave cirkulaciju. Ono, ja (prethodno opisano kako ja reagiram na zimu) - uz to mogu ako je hitno istrcati iz stana u majici kratkih rukava i jakne preko do npr postanskog sanducica, baciti smece i slicno.
Ili biti u prostoriji na 20tak stupnjeva bez slojeva 'medeka' na sebi

A generalno pomazu za tipkajuce poslove - stol ne hladi ruke

Hehe, kad smo kod tipkanja, ja ispod tastature imam mini dekicu od flisa (4 sloja, al to zato jer mi je bilo zao rezati materijal) kroz cijelu godinu i zglobovi su uvijek naslonjeni na toplo, a ne na hladnu plohu stola. Pogotovo preporucam ako imate stol sa metalnim okvirom prema vama. I mish mi je na tome.
Nesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 20:09   #171
meni nikad nije bilo jasno kak se cure usude nosit haljine ili suknje a vani je minus
kolko god da su debele čarape,hlače su hlače...
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 20:22   #172
Quote:
nickthestripper kaže: Pogledaj post
Vunene suknje, najbolji izum ikad

Plus kvalitetne čizme = ne prokišnjavaju i ne puštaju buru plus rukavice do lakta, šal od pola metra, kapetina i kaput, onda ispod mogu i u topiću biti nema problema.


Skužila sam na boravku u ZeGeu da je ustvari trik utopliti stopala ruke i glavu, ostatak tijela onda misli da mu je toplo
Ja sam došla do sitog zaključka

Naime, izašla sam van u tankim crnim hlačama (od ljeta neke) , dobrim čizmama i debeloj jakni i bilo mi je super kako mi uopće nije hladno bez obzira na te pretanke hlače. Inače mrzim nositi bilo šta ispod hlača tipa tajce, hulahopke, pa uvijek tražim načine da to zaobiđem.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 20:22   #173
Quote:
pure evil kaže: Pogledaj post
meni nikad nije bilo jasno kak se cure usude nosit haljine ili suknje a vani je minus
kolko god da su debele čarape,hlače su hlače...
pa buduci da pitas a stalno nosim haljine

deblja haljina je jako dobra stvar + hulahopke grilonke + debele pamucne natkoljenke ili jos vise od toga ili pamucne hulahopke (takva dva sloja su toplija nego da hlace nosim)....uz to cizmice i debeli kaput, sal, earmuffs, rukavice obavezno. a inace ispod haljina/suknji jos nosim podgace koje daju dodatnu toplinu plus i podsuknja ima dosta slojeva...ispod same haljine je jedna bluza sa dugim rukavima (ispod nje jos potkosulja) i jos na haljinu i bluzu kardigan vuneni...nema hladnoce za mene bez obzira na haljine cak mi je toplije u haljini nego u hlacama, ne kuzim kako netko moze nositi traperice zimi brrr
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 20:37   #174
Quote:
lunatic_panda kaže: Pogledaj post
ne kuzim kako netko moze nositi traperice zimi brrr
traperice jesu hladne, istina. imala sam ja i samterice i hlače od štofa, isti vrag. mislim da bi jedino skijaške hlače pomogle. vidiš, mogla bih pogledati ima li štogod zgodno ovaj vikend.
a radim na takvom mjestu gdje su traperice najpraktičnije. rekla sam, kad promijenim posao, neću se skidati iz haljina i sukanja. i štikli koje sam skupila dosad.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 20:40   #175
actually, ako imas suknju sa puno podsuknji imas medju nogama bitno vise materijala, medjuprostora, a time i topline
hlace su reltivno usko uz noge i hladan zrak samo struji oko njih.... i nemas nista sto zadrzava toplinu....

ono, ja ove godine probala to sa puno suknji i bas me odusevilo
morat cu naci/napraviti jos koju da bude vise puf
Nesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 01:53   #176
Quote:
lunatic_panda kaže: Pogledaj post
cak mi je toplije u haljini nego u hlacama
Potpisujem ovo.
Neki dan sam šetala okolo u suknji (2 para grilonki na nogama) i svi su me gledali ko da sam s Marsa pala. Nije baš bilo ni bogzna kako hladno, oko 1-2 stupnja. Vic je bio u tome da su se oni smrzavali (u svojim skafanderima, samtenim hlačama i ne znam čemu sve ne), vidjelo im se po držanju i cupkanju, a meni bilo ok. Nije mi bilo toplo, ali daleko od toga da sam se smrzavala. A i ne volim se baš previše utopliti, malo hladnog zraka me razbudi.
Sve ovisi od osobe do osobe.

Mada ovog vikenda kod mene najavljuju nekakve dvoznamenkaste negativne temperature, mislim da ćem se smrznuti što god stavila na sebe.
fdvjevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 02:01   #177
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
e, to me zanimalo, kakve rukave imaju haljine ispod kojih može ić majica kratkih i dugih rukava, a da su opet zimske
hmmmm..... ja ti mogu reć samo ono šta meni pari ok...... meni mogu bit svakakvi, al šta jednostavniji to bolje, da se manje grišpa ispod džemperića. po meni je važniji izrez, tj. dekolte. preferiram zatvoreniji tip jer se manje vidi donja slojevitost, ili pak košćice šta mi nije lipo po zimulji vidit baš...
a rukave ionako prekriješ drugim odjevnim predmetom, tako da može haljinica bit i bez rukava, pa i na špaline, pa još da to bolje zakamufliraš staviš neki fini tkaninasti šal...i tako, da se svašta, samo je bit u tome šta ti se sviđa i koliko si lukava
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 13:34   #178
Slažem se s curama za suknje - meni u debljoj suknji ili haljini s dobrim girlonkama (možda čak duplim) i čizmama do koljena nije ništa hladnije nego u hlačama. Meni je u biti zimi najbitnije imati dugu jaknu tipa popluna, da me sve lijepo obuhvati i utopli, a da ne igleda pregrubo i ružno. Ove godine sam kupila u DiCapriju takvu, duga je, predobro grije, a i lijepo izgleda. Tako da ispod nje bez problema mogu obući i suknju i haljinu.
Premda se slažem s Kem, estetika nije toliko bitna, bitno je dobro se zabundati.
__________________
Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening.
Školjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 18:03   #179
Ja volim zimu, men to super, moje vrijeme in fact počinje ujesen sa slojevima i lijepo se nastavi u zimu kad jaknicu zamijenim kaputom, nabijem kapu a šalovi postaju vuneniji, deblji i topliji. Ništa ekstra mi ne treba za utopljavanje.
Danas sam nonšalantno hodala okolo u vunenom sivom šosiću, sivom dimnjačarskom kaputu i Emuicama. Crvene grilonke i rukavice da ne bude dosadno i super Od zime ni Z.
__________________
About as subtle as an earthquake, I know
My mistakes were made for you
Palladone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 18:59   #180
fala na odgovorima curke
moram si i ja dosta grilonki nabavit
i počet nosit haljine i suknje to već pričam odavno pa nikak da počnem
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.