Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2003., 23:32   #1
Wicca

ne da mi se traziti po podforumu , pa me zanima da li ima ovdje ljudi koji se time ozbiljno bave?
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 08:53   #2
Re: wicca

Quote:
vjeverica kaže:
ne da mi se traziti po podforumu , pa me zanima da li ima ovdje ljudi koji se time ozbiljno bave?

Pozdrav Vjeverice,

mislim da se nitko na forumu nije izjasnio kao pripadnik organiziranog sustava ili covena Vicca vještičarstva.

Snake`s Kiss živi vještičarsku Witta tradiciju, dok su ostali uglavom slobodni duhovi eklektičke orjentacije, te svatko od njih istražuje na nekome svome vlastitome putu, živi svoj osobni oblik vještičarstva ili paganizma.



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 08:54   #3
Ne spominji Božj....ups...moje ime uzalud

Spameri jedni obični domaći.....

Evo, ja sam počeo učiti za vješticu i počet' ću se ozbiljno baviti čim dovoljno proučim materiju.

A ti bi, vjeverice, mogla reći šta ti to znači ozbiljno bavljenje?

Sadnja biljaka, kopanje po vrtu, grljenje stabala, pijenje vina uz prekrasne krajolike i slične pahuljičaste aktivnosti ili nešto drugo?

Baffy The Fluffy Slayer
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 08:56   #4
A što se ozbiljnosti tiče... Neeee.... Ni u ludilu... Ne bavimo se time ozbiljno...

Mi samo nastojimo uistinu živjeti svoju osobnu filozofiju


V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 10:24   #5
Wink Prisjetimo se malo

one naše Silvermoon Wolvenbroom !!!


Baš bi ju volio vidjeti kako kopa ....ili sluša što joj to drvo govori....ili dopušta ljepoti nekog finog vina da se stopi s momentom krajolika.....


Dragonfly....mogla bi zamađijati Baffyja da ti zaljeva vrt, pa da vidi što je to pahuljičasta aktivnost !
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 10:39   #6
Re: Prisjetimo se malo

Quote:
genNorec kaže:
Dragonfly....mogla bi zamađijati Baffyja da ti zaljeva vrt, pa da vidi što je to pahuljičasta aktivnost !
Eto, otkrio si razlog zašto bježim od pahuljičastih vještica...morao bi okopavati vrt, čistiti šume i parkove i slične aktivnosti koje samo potvrđuju našu vezanost za ovozemaljske stvari

Evo da i ja podijelim koji vještičji link sa vama, a da nije pahuljast...

http://www.occultartgallery.com/occu...us/cultus.html
http://englishheathenism.homestead.com/
http://www.angelfire.com/wv/clanndroen/hallpage.html

...a evo i jedan pahuljast...

http://www.geocities.com/Athens/Oracle/7857/index1.html
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 11:11   #7
Talking Pahuljice padajte meke i (e ne znam dalje)..

Nori, ajde, ajde, pustimo Bafija nek živi u uvjerenju o našoj pahuljičastosti U suprotnom bi nas udavio..

Osim toga, 'ko je vidio trošit čarolije na tako tričave stvari poput zalijevanja vrta; osobito kad "kolege" demonstriraju snagu i razvijenost svojih mišića..

Offtopic(kao da ovo sve do sada nije)

Bafi, mislim ja na tebe što se tiče onog povrata loših čarolija, al malo je vruće i ja sam fjakasta zadnjih dana, a to ipak zahtjeva koncentraciju..budem jednom već..

Vjeverice, eto, nisi ni slutila da će ti topic otić ovim smjerom, pretpostavljam..A ti prosudi o našoj ozbiljnosti i sjeti se da stvari nikada nisu onakve kako izgledaju..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 12:43   #8
Talking

Quote:
Eto, otkrio si razlog zašto bježim od pahuljičastih vještica...morao bi okopavati vrt, čistiti šume i parkove i slične aktivnosti koje samo potvrđuju našu vezanost za ovozemaljske stvari

mislim da me je obratio



ko će znat za te vještice jesu li pahuljice ili



************

A sad malo ozbiljno, doduše ne znam je li raspravi o tome ovdje mjesto....ali taj fenomen vještičarstva očito ima jednu jako veliku magnetičnost....budi arhetipove koji su drevni i zato vrlo močni, začaravajući....probuditi nešto takvo vještičje u sebi....
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 13:41   #9
Quote:
Baphomet kaže:
Ne spominji Božj....ups...moje ime uzalud


A ti bi, vjeverice, mogla reći šta ti to znači ozbiljno bavljenje?

pa gle.... wicca ti je religija..tak da je "ozbiljnije bavljenje" nespretni izraz, mislila sam da mu je wicca religija

nesto sam procitala o toj religiji na netu , pa sam mislila ako ima netko da se bavi u hrvatskoj time , da mi malo objasni nerke stvari
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 15:01   #10
Pa šta nisi odma rekla tako! Nego ti onako okolo, k'o mačak oko vruće kaše...

Odi OVDI
i pitaj što te volja. Sigurno će se naći netko tko će ti znat odgovorit.

Samo, sad u proljeće i ljeto vještice više rade, manje pričaju. Tako da je za neke ozbiljnije stvari i ozbiljnija pitanja dobro ipak pričekati jesen i početak tamnog razdoblja.

Al' nemoj me slušat i pitaj što god želiš. Tko pita, ne skita.



A Bafi i Norec ti puno više znaju nego što odaju.. Što se iz ovakvog "neozbiljnog" pristupa teško da pročitat. Al' zato treba naučit čitat..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 17:35   #11
Bavljenje Wiccom za ozbiljno...ma tko je to vidio , a kamoli pokusao !
Big Snake's Kiss+Good luck on your path !

P.S.
Vjestice On line od prvog izdanja pa nadalje (eklektican,a kazu i zanimljiv topic
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 00:22   #12
Vjeverice, ja sam dost čitala o wicci na netu i ful mi se svidjelo. Baš ko da sam se našla u tom, al to je bilo samo čitanje i malo proučavanje. Sad prek ljeta bum si zela vremena pa bi se mogla više zadubit u to.
Ak dobiš kakve kvalitetne i ozbiljne odgovore, pošalji mi PM-om please.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 14:38   #13
Quote:
GothicA kaže:
Vjeverice, ja sam dost čitala o wicci na netu i ful mi se svidjelo. Baš ko da sam se našla u tom, al to je bilo samo čitanje i malo proučavanje.
e tak i ja...pa me bas zanima koliko su ljudi sa time upoznati u hrv

hvala na link..vani tak vruce da su se sve vjestice posakrivale u hladu
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 12:51   #14
I vjerevice....jel' si našla organizirane vještice?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 12:54   #15
Ja imam frendicu koja se u to skroz ufurala. I bas mi je simpa. Pali svijece, obiljezava neke lude blagdane, uziva u prirodi. Mislim da je to dosta slatko.
Vjeverica,ak te to zanima,imas zgodnih clanaka na www.beliefnet.com , ja volim citat tu stranicu o tim raznim religijama...
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 14:06   #16
Ajme "nemrembilivit" topika. A jos optuzuju nas jadne catere da kvarimo forum
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 14:27   #17
Quote:
ravana kaže:
Ajme "nemrembilivit" topika. A jos optuzuju nas jadne catere da kvarimo forum
Opet chatas...evo....ja bih baš volio upoznati koju vješticu. I baš me zanima da li postoji nešto organizirano u Hrvatskoj ili se sve svodi na "ja volim pričati o tome ali kada se radi onda više volim sam"...valjda zato što ništa ne rade.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 14:56   #18
Quote:
Baphomet kaže:
"ja volim pričati o tome ali kada se radi onda više volim sam"...valjda zato što ništa ne rade.
Ako sam ja dobro shvatila cijelu pricu oko vjestica - svaka od njih jest sama i radi sama.
Nema vjesticjeg bratstva u tom smislu.
Ispravi me ako grijesim, a ako ne, ne razumijem zasto se bunis.
I zbog cega tvrdis da nista ne rade zato sto mozda ne zele raditi s tobom/pred tobom.
Ja upravo takvima vise vjerujem da nesto rade i stvar ozbiljno shvacaju, a oni kojima je potrebna publika...tja, znamo kome daske zivot znace, ne?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 15:02   #19
Quote:
Baphomet kaže:
I vjerevice....jel' si našla organizirane vještice?
jao kad sam ovaj topic otvorila , , to mi bio prvi otvoreni topic na ovom forumu

nego..ovaj.... nisam ... ali nadam se da hocu






Quote:
Little Earthquake kaže:
Ja imam frendicu koja se u to skroz ufurala. I bas mi je simpa. Pali svijece, obiljezava neke lude blagdane, uziva u prirodi. Mislim da je to dosta slatko.
Vjeverica,ak te to zanima,imas zgodnih clanaka na www.beliefnet.com , ja volim citat tu stranicu o tim raznim religijama...
e hvala ti puno pogledat cu
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 15:03   #20
Quote:
vjeverica kaže:
jao kad sam ovaj topic otvorila , , to mi bio prvi otvoreni topic na ovom forumu

nego..ovaj.... nisam ... ali nadam se da hocu








e hvala ti puno pogledat cu
gledas pod pagan/earth oriented...

dat cu ti jos linkova kad pogledam svoje arhive, neko vrijeme sam to malo istrazivala
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.