Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2023., 12:09   #1
Babyfever?

Pozdrav forumašice!
U zadnjih godinu i pol, otkako sam prošla 26-tu imam razmišljanja o stvaranju svoje obitelji - o bebi. Imam dugogodišnjeg partnera s kojim sam jako sretna, brak nam je u planu, živimo zajedno.
Složili smo se da će beba doći na red nakon što se vjenčamo, ali mene s vremena na vrijeme - valjda ovisi o hormonima - žešće pere babyfever.

Inače ne volim male bebe ali sam pomisao na stvaranje novog života, mix osobe koju volim i mene, jednostavno mi daje osjećaj da želim to sada. Partner zna kako se osjećam, redovito razgovaramo o svemu, međutim tu se ne radi o tome da ja želim bebu sada a on ne želi. Radi se o tome da ja tokom ciklusa imam valove "željenja" i valove "neželjenja" ��

Prakticiramo nezaštićen odnos, ali bez završavanja unutar. Dakle ne radimo na bebi, ali mene uvijek prije menge uhvati ta "nada" da možda ipak jesam nekako zatrudnila. I kada mi mjesečnica počne zdeprimiram se, a onda nakon par dana se sve vrati u normalu. Opet razum preuzme - nebi bilo pametno imati dijete sada, bolje za godinu, dvije i sl.

Je li možda neka od vas prolazila kroz ovakvu fazu, i kako se nositi sa takvim razmišljanjima? Pretpostavljam da su u pitanju hormoni koji mi signaliziraju da sam na vrhuncu plodnosti. Pomagajte ��

Zadnje uređivanje -Turtle- : 06.11.2023. at 12:10. Reason: Tipfeler
-Turtle- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2023., 12:06   #2
S tim ćeš se vjerojatno nositi sve do menopauze
Ja imam dvoje, od uskoro 3 i 5g, do braka me i nije toliko pralo jer sam imala drugih prioriteta, onda kad se sve posložilo brzo ostala trudna s prvim. Onda me jedno vrijeme držalo "nikad na drugo", otprilike 8-9 mj dok se nismo posložili. Onda me par mjeseci prala ista ta stvar kao tebe, joj bilo bi super, a nakon ovulacije ili na težak dan Bože me sačuvaj, daj pauzu bar par godina. Malo se opustili kao vi pa stigao braco. Sad me na dane pere da bi treće, a zapravo nam je sve tako lijepo posloženo, konačno malo dišemo, možemo ukrast malo slobode, dečki postaju samostalniji... Zapravo uopće ne želimo više djece. Svejedno, tu i tamo hormoni kucaju, "a mogla bi još koji trbuh podnijet"
Ženska psiha.

Stavi na papir kako bi s poslom, zamisli da si popiškila plus i kako bi se osjećala, kako bi posložila stvari, kako bi se snašli financijski i u svim drugim pogledima, kakva vam je potpora i onda ako baš želiš nemojte se više štititi i to je to. Kad se dogodi, dogodi

Kad te baš jako pukne otiđi tu na teme o dojenju i uspavljivanju isl Proći će te.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2023., 15:14   #3
Velim da je to normalno kaj osjećaš iako ja ni sekunde nisam imala sličnih doživljaja, barem ne ovisno o godinama. Poželjela sam dijete kada sam upoznala njega, a to je bilo kasno dosta , na pragu četrdesete.

Poželjela sam dijete s njim, no ni tada me nije tako šoralo kako ti opisuješ.

Ali, ne sekiraj se - svi smo individue i svaka glava je drugačija pa ovisno o tome i spoj hormona i svih "kemikalija" u našim tijelima drugačije utiječe.

Netko pjeva kada mu alkohol otpusti kočnice netko je ratoboran, u suštini - kada nema kočnica onda smo to pravi mi.

Tako isto i hormoni djeluju na "glavu"

Rečenica " inače ne volim male bebe ali pomisao na spoj partnera i mene " je nekako ključna, valjda ste nekako na vrhuncu vaše veze, još vam je uvijek dobro, neke stvari su se posložile, nekaj ste prošli zajedno - e sada bi se trebalo razmnožiti.

Pitaj ga danas ili sutra, tj kada ćete se prvi puta seksati da prestane paziti tj da ne koristi više metodu vadi ga van - pa budeš čula/znala/vidjela.

Pa da barem za po pravo strepiš.
Uživajte.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2023., 16:18   #4
Hvala vam puno na odgovorima ))
-Turtle- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2024., 05:50   #5
Kako je autorice? Je li radite na bebi?
__________________
SRCE SVOJE ZA HRVATSKI DOM!
Kraljica Rijeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 12:59   #6
Quote:
Kraljica Rijeke kaže: Pogledaj post
Kako je autorice? Je li radite na bebi?
Ne još🙈
Partner i ja smo u fazi "bi ali i nebi" 😂
Znam da bude na kraju ispalo neplanirano ali kako god se desi, veselimo se tom iskustvu u budućnosti 😊
-Turtle- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.