Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2009., 12:29   #1
Uvoz unutarbrodskog motora

Da li netko od forumaša zna koji je protokol kod kupnje unutarbrodskog motora u inozemstvu,odnosno što sve trba u hrvatskoj obaviti da se može ploviti
Diavolo78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 17:17   #2
Treba ti carinska deklaracija tj potvrda o placenoj carini ili oslobodjenju placanja jer za proizvode made in EU nema carine platit pdv i trosarinu .....kupnja brodskog motora vani je skuplja nego u HR! Osobno nebih kupovao "origigi" brodski motor jer je to porez za budale....generalno remontiran i slozen autom. motor pa mariniziran je bolja solucija jer kod rez dijelova placas uvijek luksuz! Manje vise svi brodski baziraju na ind motorima Kubota! ili na nekom automobilskom....BMW...Steyer...FIAT.....
Ford...VW...
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 22:15   #3
ja sam u biti mislio uzeti marinizirani motor ili kit za marinizaciju pa to složiti jer mi se čini da je jeftinije nego uzimati novi motor
Diavolo78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 22:37   #4
Quote:
Diavolo78 kaže: Pogledaj post
ja sam u biti mislio uzeti marinizirani motor ili kit za marinizaciju pa to složiti jer mi se čini da je jeftinije nego uzimati novi motor

Koliko ti Ks treba ?
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 22:38   #5
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Treba ti carinska deklaracija tj potvrda o placenoj carini ili oslobodjenju placanja jer za proizvode made in EU nema carine platit pdv i trosarinu .....kupnja brodskog motora vani je skuplja nego u HR! Osobno nebih kupovao "origigi" brodski motor jer je to porez za budale....generalno remontiran i slozen autom. motor pa mariniziran je bolja solucija jer kod rez dijelova placas uvijek luksuz! Manje vise svi brodski baziraju na ind motorima Kubota! ili na nekom automobilskom....BMW...Steyer...FIAT.....
Ford...VW...

koji auto motor da uzmem 20-30 ks,za bazu ?
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:07   #6
Quote:
Farymann kaže: Pogledaj post
koji auto motor da uzmem 20-30 ks,za bazu ?
opet pravis provokatorsku budalu od sebe, ili neznas citat a ni ono sto procitas ne shvacas....onu potku o ind kubota motorima si u svom sljepilu previdio ili nisi znao procitat. Nije kubota jedini industrijski motor ( za one slabog znanja poput tebe, pojam ind motora oznacava motore koji se mogu koristit u razlicite svrhe npr. pogon el. agregata.....pneumatskih cekica ....tvornickih strojeva...itd....) i njih ima u manjim snagama od automobilskih.....cak i mitsubishi! Naravno da je logicnije marinizirat automobilski motor kad trebas motor vece snage i mnogo puta je to vrlo jeftino rjesenje.....

A ti slobodno izigravaj dvorsku ludu i dalje!
P.S. Vi u Dalmaciji dobro poznate kvazi traktore gdje je vucni dio motokultivator...
npr. Lombardini....pa mariniziraj njega...
ili Goldoni....Pa ima i Hondi ....sve
jedan do dva cilindra dizeli.....
__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje Actros1841 : 27.10.2009. at 23:14.
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:11   #7
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
opet pravis provokatorsku budalu od sebe, ili neznas citat a ni ono sto procitas ne shvacas....onu potku o ind kubota motorima si u svom sljepilu previdio ili nisi znao procitat. Nije kubota jedini industrijski motor ( za one slabog znanja poput tebe, pojam ind motora oznacava motore koji se mogu koristit u razlicite svrhe npr. pogon el. agregata.....pneumatskih cekica ....tvornickih strojeva...itd....) i njih ima u manjim snagama od automobilskih.....cak i mitsubishi! Naravno da je logicnije marinizirat automobilski motor kad trebas motor vece snage i mnogo puta je to vrlo jeftino rjesenje.....

A ti slobodno izigravaj dvorsku ludu i dalje!
S ovim "porezom na budale " si rekao sve !!!
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:41   #8
Stojim na stanovištu da je "porez za budale".....zbog kasnijih cijena potrošnog materijala tj. dijelova...( filteri ulja npr. sami rezervni dijelovi motora kod remonta) dok na tržištu ima renomiranih proizvođača kitova za mariniziranje standardnih automobilskih motora.

Od 50 na više KS ima kitova za mariniziranje automobilskih motora po cijeni od 800-1500€ .....a sami motor ili ind. obnovljen ili zamjenski za ca 2-4 tisuće €....

"Brodski motori" od 50KS počinju negdje od ca 9000€.....samo za motor bez kopče.

A marinizirat se može gotovo sve, pogotovo stariji bez mnogo elektronike koja je u vlažnim i slanim uvjetima u brodu ionako još više podložna kvaru.

Gnojf 50KS ....u NL kit 1000€....
Ili Peugeot motori ( čak ih Vetus koristi za svoje "brodske motore" tj marinizira i prodaje pod brodski)

Ovisno o plovilu i potrebnoj snazi ima dovoljno alternativa nepoderivih motora za marinizaciju!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:44   #9
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Stojim na stanovištu da je "porez za budale".....zbog kasnijih cijena potrošnog materijala tj. dijelova...( filteri ulja npr. sami rezervni dijelovi motora kod remonta) dok na tržištu ima renomiranih proizvođača kitova za mariniziranje standardnih automobilskih motora.

Od 50 na više KS ima kitova za mariniziranje automobilskih motora po cijeni od 800-1500€ .....a sami motor ili ind. obnovljen ili zamjenski za ca 2-4 tisuće €....

"Brodski motori" od 50KS počinju negdje od ca 9000€.....samo za motor bez kopče.

A marinizirat se može gotovo sve, pogotovo stariji bez mnogo elektronike koja je u vlažnim i slanim uvjetima u brodu ionako još više podložna kvaru.

Gnojf 50KS ....u NL kit 1000€....
Ili Peugeot motori ( čak ih Vetus koristi za svoje "brodske motore" tj marinizira i prodaje pod brodski)

Ovisno o plovilu i potrebnoj snazi ima dovoljno alternativa nepoderivih motora za marinizaciju!
Sve to je poznato !
Jedno piše , a drugo je kada nešto napraviš !
Jesi marinizirao koji motor ?
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:47   #10
Quote:
Farymann kaže: Pogledaj post
Sve to je poznato !
Jedno piše , a drugo je kada nešto napraviš !
Jesi marinizirao koji motor ?
Ja jesam ....za tebe nisam siguran osim da prodaješ pamet i provociraš ...prava dvorska luda!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:52   #11
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ja jesam ....za tebe nisam siguran osim da prodaješ pamet i provociraš ...prava dvorska luda!

Umjesto da vrjeđaš opiši postupak,uz priložen cjenik i vrijeme rada,pa neka forumaši prosude isplati li se to raditi i mogu li to oni sami napravi.
Činjenica je kada nemaš argumenata da vrjeđeš i siješ mržnju,a to nije ljepo.
Falilo je odgoja !
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:57   #12
Quote:
Farymann kaže: Pogledaj post
Umjesto da vrjeđaš opiši postupak,uz priložen cjenik i vrijeme rada,pa neka forumaši prosude isplati li se to raditi i mogu li to oni sami napravi.
Činjenica je kada nemaš argumenata da vrjeđeš i siješ mržnju,a to nije ljepo.
Falilo je odgoja !
Jeste falilo odgoja ali tebi je falilo!

A sad cjenike i postupak naplačujem ovakvima ko što si ti!

Trenutno mi ne treba motor....kad se upustim opet u taj postupak obavjesiti ću Vašu prepotentnu Visost da se svojim očima uvjeri da to i nije neka mudrost a dosta "keka" ostaje na računu gdje im je i mjesto!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 00:06   #13
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Jeste falilo odgoja ali tebi je falilo!

A sad cjenike i postupak naplačujem ovakvima ko što si ti!

Trenutno mi ne treba motor....kad se upustim opet u taj postupak obavjesiti ću Vašu prepotentnu Visost da se svojim očima uvjeri da to i nije neka mudrost a dosta "keka" ostaje na računu gdje im je i mjesto!
Bravo !
Nije mudrost ka ni samogradnja,ali tvoji projekti stalno nailaze na prepreke.

Koji ce to motor biti ? Ili lakše pitanje koji su motori dobri za marinizaciju iz automobila ?
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 00:09   #14
Opet ne čitaš!!!!!! Ili ne shvačaš pročitano aj aj aj aj ! Sve ti lipo piše malo višlje ali ne glavna faca si .....bit će da su ti roditelji posvečivali malo pažnje pa si uvijek primoran privlačit je na sebe..događa se to mnogima nisi jedini! A tako si pametan da drugi to ne vide koliko si pametan!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 00:15   #15
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Opet ne čitaš!!!!!! Ili ne shvačaš pročitano aj aj aj aj ! Sve ti lipo piše malo višlje ali ne glavna faca si .....bit će da su ti roditelji posvečivali malo pažnje pa si uvijek primoran privlačit je na sebe..događa se to mnogima nisi jedini! A tako si pametan da drugi to ne vide koliko si pametan!
Tema: "uvoz brodskog motora"

A ti pišeš o marinizaciji !!!

Nema odovora na postavljeno pitanje,sljedi vrjeđanje,ali meni to ne smeta,to samo govori o tebi,slobodno nastavi !!!
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 15:00   #16
Momci ne bi se htio mješati,ali mislim da je bez veze prepucavati se na forumu,nisam ja tu da vam solim pamet ali mislim da većina korisnika foruma dolazi na njega s ciljem da dobije informacije koje mu trebaju a naravno da su svakakvi savjeti dobrodošli ali je bez veze da se ovdje ljudi nadmudruju ko je pametniji i šta ja znam šta pa cijeli topic ode u krivom smjeru pa vređanje itd.
Mislim da ovdje svatko ima pravo iznijeti svoje mišljenje u konačnici to se i od svakog traži a ako nekome nečije mišljenje ne odgovara neka iznese svoje i gotova priča a moje je da procijenim čije mi više ili manje odgovara,pa da eventualno pitam što me još interesira.Ja sam na forumu totalno novi ali sam pročitao puno topica i svugdje se netko prepire s nekim.Priče ja ovo ja ono ,ti ovo i ti ono ostavite za birtiju, j..i ga, ovdje vas se moli za konstruktivnu suradnju po pitanju nečega u čemu su mnogi očito puno veći laici od vas oboje pa imajte to na umu a prepirke na stranu.Nadam se da nisam nikog ovime uvrijedio
Diavolo78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 23:37   #17
Quote:
Diavolo78 kaže: Pogledaj post
ja sam u biti mislio uzeti marinizirani motor ili kit za marinizaciju pa to složiti jer mi se čini da je jeftinije nego uzimati novi motor

Uvoziš motor,mainiziraš ili što misliš ?
Za koji brod,koliko para misliš potrošiti,koliko KS ?

Molim konstruktivnu raspravu !
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.