Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2006., 21:11   #1
Teorija mini događaja

Uzimajući u obzir drugi zakon termodinamike i ljudsku psihu, stvorio sam prvu teoriju koja u obzir uzima i fizičke i psihosociološke fenomene (tzv. Mother teorija, još samo valja uključiti superstrune za Objašnjenje Svemira) i objašnjava na temelju do sad poznatih zakona zašto se uvijek mora dogoditi neko sranje.

Uzmimo da je čovjeku apsolutni limen da osjeti sreću ili sranje 10md (mini-događaja), a diferencijalni limen 1md. Budući da je čovjek biće kakvo je, mnogo više događaja potencijalno rade mini-događaj: sranje, a mnogo manje mini-događaj: sreća. Kako entropija, a time i statistički kaos mini-događaja u svemiru uvijek raste te zbog čiste teorije vjerojatnosti, prije ćemo osjetiti sranje, nego nešto dobro, a kada nam se i dogodi nešto dobro, najčešće ćemo u tome vidjeti da je sranje.

Objašnjenje?

Recimo da neki događaj vrijedi 11 mini-događaja. Budući da je raspodjela mini-događaja takva da ima više sranja, nego sreće, mnogo je veća vjerojatnost da će u tih 11 mini-događaja biti više sranja, nego dobrih stvari . Međutim, čak i kada se dogodi da broj sretnih mini-događaja premaši broj sranja, zbog prevlasti u omjeru mini-događaja svemira, to će često biti takav omjer da imamo što bliže 50% sranja, a kako se vrijednosti sranja približavaju 0%, tako vjerojatnost eksponencijalno pada.

Primjer?

11 md -> rezultat: 7 sranja, 4 sreće
Finalni rezultat: Sranje

11md -> rezultat: 6 sreća, 5 sranja
Finalni rezultat: Sreća, ali se u procesu ostvarivanja iste dogodilo sranje

11md -> rezultat: 11 sreća, 0 sranja
Finalni rezultat: Sreća. Vjerojatnost da se ovo dogodi jest (1/L*L!)*100 [%]

Da čujem mišljenja :klap: :klap: :klap: :klap:
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 06:30   #2
Re: Zašto se uvijek mora dogoditi neko sranje? Objašnjeno normalnim jezikom!






Quote:
Recimo da neki događaj vrijedi 11 mini-događaja. Budući da je raspodjela mini-događaja takva da ima više sranja, nego sreće, mnogo je veća vjerojatnost da će u tih 11 mini-događaja biti više sranja, nego dobrih stvari .
Quote:
(1/L*L!)*100 [%]
Redundancija. Shvaćam, to koristiš da bi zbunio


Zašto je red u kojeg ja stanem uvijek najsporiji?

To ne bi imalo veze s kilažom osobe, bi li?
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 08:17   #3
Naslov bi trebao biti:
Matematički izvod Murphievog zakona!
__________________
Ustrijeli me Vendi
Ogius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 10:35   #4
predobro
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 12:05   #5
Možda je ipak vrijeme da se ovo premjesti na PZ, razočarao sam se u publici novog podforuma
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 09:31   #6
Quote:
*_spike kaže:
Možda je ipak vrijeme da se ovo premjesti na PZ, razočarao sam se u publici novog podforuma
To je ista publika kao i na ostalim dijelovima foruma.
Nego, pričekaj da dobiješ još nekoliko odgovora pa da ocijeniš jel ti ovaj MD sranje ili sreća.
segura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 20:56   #7
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Uzimajući u obzir drugi zakon termodinamike i ljudsku psihu, stvorio sam prvu teoriju koja u obzir uzima i fizičke i psihosociološke fenomene (tzv. Mother teorija, još samo valja uključiti superstrune za Objašnjenje Svemira) i objašnjava na temelju do sad poznatih zakona zašto se uvijek mora dogoditi neko sranje.

Uzmimo da je čovjeku apsolutni limen da osjeti sreću ili sranje 10md (mini-događaja), a diferencijalni limen 1md. Budući da je čovjek biće kakvo je, mnogo više događaja potencijalno rade mini-događaj: sranje, a mnogo manje mini-događaj: sreća. Kako entropija, a time i statistički kaos mini-događaja u svemiru uvijek raste te zbog čiste teorije vjerojatnosti, prije ćemo osjetiti sranje, nego nešto dobro, a kada nam se i dogodi nešto dobro, najčešće ćemo u tome vidjeti da je sranje.

Objašnjenje?

Recimo da neki događaj vrijedi 11 mini-događaja. Budući da je raspodjela mini-događaja takva da ima više sranja, nego sreće, mnogo je veća vjerojatnost da će u tih 11 mini-događaja biti više sranja, nego dobrih stvari . Međutim, čak i kada se dogodi da broj sretnih mini-događaja premaši broj sranja, zbog prevlasti u omjeru mini-događaja svemira, to će često biti takav omjer da imamo što bliže 50% sranja, a kako se vrijednosti sranja približavaju 0%, tako vjerojatnost eksponencijalno pada.

Primjer?

11 md -> rezultat: 7 sranja, 4 sreće
Finalni rezultat: Sranje

11md -> rezultat: 6 sreća, 5 sranja
Finalni rezultat: Sreća, ali se u procesu ostvarivanja iste dogodilo sranje

11md -> rezultat: 11 sreća, 0 sranja
Finalni rezultat: Sreća. Vjerojatnost da se ovo dogodi jest (1/L*L!)*100 [%]

Da čujem mišljenja :klap: :klap: :klap: :klap:
Gdje je smisao svega ovoga???
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 16:42   #8
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Možda je ipak vrijeme da se ovo premjesti na PZ, razočarao sam se u publici novog podforuma
htio si čuti '' :klap: mišljenja :klap: ''
moje mišljenje je da si za svoju teoriju mogao izabravi malo pristojnije riječi, sumnjam da su Einstein i Newton upotrebljavali govna u svojim izvodima.

+ poimanje sreće je za svakog pojedinca drugačije.
Starbuck* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 23:51   #9
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Uzimajući u obzir drugi zakon termodinamike i ljudsku psihu, stvorio sam prvu teoriju koja u obzir uzima i fizičke i psihosociološke fenomene (tzv. Mother teorija, još samo valja uključiti superstrune za Objašnjenje Svemira) i objašnjava na temelju do sad poznatih zakona zašto se uvijek mora dogoditi neko sranje.

Uzmimo da je čovjeku apsolutni limen da osjeti sreću ili sranje 10md (mini-događaja), a diferencijalni limen 1md. Budući da je čovjek biće kakvo je, mnogo više događaja potencijalno rade mini-događaj: sranje, a mnogo manje mini-događaj: sreća. Kako entropija, a time i statistički kaos mini-događaja u svemiru uvijek raste te zbog čiste teorije vjerojatnosti, prije ćemo osjetiti sranje, nego nešto dobro...
Osjećamo sranje prije nego bilo što drugi iz nagona za samoodržanjem koji je zbog eksponencijalnog rasta populacije sve jači. Prepopulacijski kaos raste po logosu konstante inteligencije. :-) Ako bi uzimao superstrune, uzimao bi i 11 dimenzija u obzir, je li? A mini-događaje smještao u prostor-vrijeme. Događaj je događaj - je li sranje ili sreća- subjektivna je stvar i podložna manipulaciji, kao i tumačenje boga preko kojekakvih formula - ukratko nedokazivo kao o ovo tvoje. :-)
__________________
الوعد هو سحابة ؛ والوفاء هو المطر
Vergißmeinnicht is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.