Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2010., 08:45   #1
Radnik kupuje stvari umjesto poslodavca

Da, istina.
Temeljem Javnog natječaja primljen sam na posao u komunalnoj ustanovi (prešao iz druge firme), u razgovoru za taj posao direktor mi je lagao plaću tog radnog mjesta, čak nije bilo ni sistematizirano ali im je hitno trebala struka. Nakon dvije puno manje plaće i neispunjavanja dane izjave o plaći otišao sam gradonačelniku (kod kojeg sam također tijekom natječaja bio na razgovoru ali o svojim stručnim znanjima - On je Predsjednik Skupštine društva) te ga naprosto upoznao s notornom činjenicom da sam "na prijevaru" prešao iz druge firme ali s izričitim naglaskom da Ga ne gnjavim za posredovanje, samo radi saznanja.
Nakon toga, očito je bilo njihovog međusobnog kontakta - direktor započinje s perfidnom metodom obračuna sa mnom. Za potrebe posla (Acad, drugi zahtjevni programi za građevinu i geodeziju) nedostatan mi je prastari laptop, mjesecima to direktor ignorira (očito mi je slagao uvjete da sam odem!) i ja se odlučujem za kupovinu adekvatnog Pc-a vlastitim novcem. U osobnim kontaktima direktor ne niječe potrebu i obvezu da mi se taj novac vrati ali stalno ima "nešto preče"... tijekom opisanog razdoblja službeno preko urudžbene knjige firme, pismeno tražim uloženi novac no bez odgovora te se isto tako službeno obraćam Skupštini društva. Prvi puta Skupština nije upoznata s mojim zahtjevom te ih osobno kontaktiram i na slijedećoj se sjednici i taj problem raspravlja - no, opet bez učinka po mene. Svoj posao uredno obavljam, 98% sve samoinicijativno, direktor samo pita "dal' možeš napraviti to-i-to", ja mu dam već obrađeno (npr. zaključen i obrađen građevinski dnevnik, građevinsku knjigu, situacije... tekuće potrebne troškovnike i slično...), ne kontaktiramo, takav odnos zaveo je očito i svih prema meni jer se očekuje dijeljenje na dvije firme odvajanje vodovoda i odvodnje od svega ostalog i očito oni pretpostavljaju da ja ostajem a ja to zaključujem iz činjenice da mi nije raskidao Ugovor o radu.... (u jednom razgovoru Gradonačelnik me uputio na ponašanje bez konflikata, redovan rad i slično - što je meni i inače normalan radni odnos - pa imam već 25 godina staža).
Kronološki: računalo kupljeno u 8. mjesecu 2008., zadnje pismeno traženje novca bilo je tijekom prosinca 2009. godine.
Molim savjet: što raditi?

Zadnje uređivanje vijuga : 28.10.2010. at 08:54.
vijuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 11:21   #2
Znači sami ste odlučili kupiti računalo? Nitko nije naložio da ga kupite?
Ja sam u firmi na temelju pisanog naloga nadređenog kupovala žarulje, tonere, i ostali potrošni materijal i nisam dobila povrat novca. Naravno, sad više ne kupujem. Nema tonera - ne mogu printati, nema žarulje - u mraku sam.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 13:37   #3
i ja sam kupila baterije za klimu jerbo mi je bilo zima, kolega je donio pećnicu, drugi kolega fotelju .... mi radimo u nocnoj smjeni i da se pita našu firmu nije ih briga kako i sta. nikakav povrat nismo dobili za uloženo. nikog nije briga
Jelky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 14:47   #4
MM je na jednom radnom mjestu o svom trošku popravljao klimu, jer im je kad bi radio noćnu u prostorijama bilo 4 stupnja. Preko dana se grijalo uljnim radijatorima koje je direktor zaključavao u svoj ured u 17 h kad je on odlazio kući.
lauracc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 14:07   #5
posudba novca poslodavcu

Molim pomoc! Kupio sam racunalo za firmu u kojom radim na svoju ViZA karticu (na 12 rata)... prije godinu dana. Od firme nisam dobio nista...
Pitanje.. kako dobiti novce od direktora, jer ja sam sve platio
toljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 14:58   #6
pa reci direktoru da si firmi posudio racunalo koje lijepo pokupi i odnesi svojoj kuci, valda imas racun
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 17:31   #7
zabaravio sam reci, racun sam napravio na firmu R-1.... i to vise puta.... radni stol, stolice, klimu.... Dakle, platio svojom karticom a racun sam pisao na firmu....
toljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:19   #8
Quote:
toljan kaže: Pogledaj post
zabaravio sam reci, racun sam napravio na firmu R-1.... i to vise puta.... radni stol, stolice, klimu.... Dakle, platio svojom karticom a racun sam pisao na firmu....
Kako sad pravno situacija stoji?

Račun glasi na firmu, a što ako uspije dokazati da je on platio?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:31   #9
Quote:
toljan kaže: Pogledaj post
zabaravio sam reci, racun sam napravio na firmu R-1.... i to vise puta.... radni stol, stolice, klimu.... Dakle, platio svojom karticom a racun sam pisao na firmu....
Nisam siguran ali mislim da to nije legalno.
Pa tako bi bilo tko mogao kupovati šta želi na nečiji račun od firme.
Još kad se radi o nepotrošnoj robi nekako bi moglo proći, ali robe koje se troši, pa nebi bila moguća nikakva kontrola.
Recimo točenje benzina. Što mogu plaćati svojom privatnom karticom i uzimati račun za firmu i pravdati to pod troškove poslovanja?
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 10:12   #10
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Kako sad pravno situacija stoji?

Račun glasi na firmu, a što ako uspije dokazati da je on platio?
Pa racun glasi na firmu ali pise da je placeno Viza karticom... i to na 12 rata... koji ja plačam sa dolaskom mjes. racuna.. Po dogovoru (usmenom)sa direktorom trebao bi sada dobiti povrat tog novca...ma nista ot tog....govori da je sada nema novaca....
toljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 10:20   #11
Quote:
alohae kaže: Pogledaj post
Nisam siguran ali mislim da to nije legalno.
Pa tako bi bilo tko mogao kupovati šta želi na nečiji račun od firme.
Još kad se radi o nepotrošnoj robi nekako bi moglo proći, ali robe koje se troši, pa nebi bila moguća nikakva kontrola.
Recimo točenje benzina. Što mogu plaćati svojom privatnom karticom i uzimati račun za firmu i pravdati to pod troškove poslovanja?
sve je legalno.... dok vrjedi dogovor i dobivas novce... jer to kao da i platis gotovinom.... a onda moras napraviti ugovor o posudbe i povrat posudbe i sve naravno kroz blagajnu.... samo u mom sluč. ugovora nema samo ispis mog Viza racuna da je sve placeno u 12 rata
toljan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.