Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2011., 08:34   #1
Svrbež spolovila

Već tjedan dana mi se curica (trogodišnjakinja) čoška po spolovilu i to jako, baš se ono grebe... stalno joj nekaj smeta, peče, boli... bili kod doktorice, ništa se ne vidi, nalaz urina uredan. Rekla je prati isključivo vodom, mazati kremom, izbaciti vl. maramice (to ni ne koristim osim za brisanje nosa) i trebalo bi biti ok.
Jučer se nije grebla i sve bilo ok, noćas u snu se izgrebla toliko da je i sukrvica išla... baš se vidi crta kako se povukla po rodnici. Ujutro su i gačice imale malu krvavu flekicu. Ujutro sam ju opet dobro oprala, našpricala Octeniseptom i namazala Čeličevom kremom.
Neznam što više učiniti. Mislim da se ona toliko nadražila da ju sve više srbi... Iako jučer iz vrtića je došla prljavih gačica od stolice, vjerojatno se nije dobro obrisala ili nešto, pa ju je možda to nadražilo?
Budem vidjela danas, pa onda opet doktoru... Ali urin nije pokazao niti gljivice, niti bakterije, sve je ok Što dalje?
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 08:51   #2
probaj ipak u ljekarni kupiti plymicol....
ja sam svojoj već par puta mazala kad joj je pišica bila crvenkasta i viim da se kod presvlačenja hoće počohati i nakon kaj sam namazala sve ok
taj plymicol uvijek imama doma i ništ joj nemože od toga biti a ublažava crvrnilo i svrbež....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 09:22   #3
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
probaj ipak u ljekarni kupiti plymicol....
ja sam svojoj već par puta mazala kad joj je pišica bila crvenkasta i viim da se kod presvlačenja hoće počohati i nakon kaj sam namazala sve ok
taj plymicol uvijek imama doma i ništ joj nemože od toga biti a ublažava crvrnilo i svrbež....

Da, ali njoj nije ništ crveno
To je za gljivice, ne? Može se dobiti bez recepta?
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 09:46   #4
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
Da, ali njoj nije ništ crveno
To je za gljivice, ne? Može se dobiti bez recepta?
za gljivice i neke bakterije

u principu se može dobiti bez recepta

ili uzmi canasten on ide 100 % bez recepta
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 09:52   #5
Ananke, pokušaj nazvati na klaićevu na dječju ginekologiju te pitati.
Osobno bih preporučila pregled stolice na parazite te analni otisak da se isključi dječja glistica koja često uzrokuje svrbež anusa no to ne znači da ne može uzrokovati i svrbež spolovila, posebno kod djevojčica.
Analni otisak ne znam da li rade više na uputnicu, no rade ga privatni laboratoriji. Oni ti objasne kako se to radi. Analni otisak je sigurniji za dijagnozu dječje glistice od analize stolice na parazite jer je na analnoj regiji najveća koncentracija jajašaca.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 11:53   #6
Nebi ju kod glistica trbuh jako bolio?
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 12:01   #7
dali ste radili bris vulve, tako bi se vidjelo dali ima nekakve bakterije ili gljivice na vanjskoj strani
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 12:12   #8
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
Da, ali njoj nije ništ crveno
To je za gljivice, ne? Može se dobiti bez recepta?
plimycol ide samo na recept. nas spasio od pelenskog osipa.
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 12:12   #9
Ako kompletna od liječnika preporučena obrada ne pokaže ništa probajte i promijeniti deterdžent i izbaciti omekšivač ako ga koristite (može ocat umjesto omekšivača) - ja recimo dobijem užasan svrbež od pojedinih deterdženata.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 12:13   #10
ja bih na tvojem mjestu otišla u klaićevu dječjem ginekologu. može biti svašta, od gljivica do bakterija. nek uzme briseve i imaš ciljano liječenje, a ne nabadanje, možda je ovo možda je ono.
pa i ti kad te svrbi odeš ginekologu...
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 13:44   #11
Deterđent jesmo promijenili, tak da može biti i to, da... do sad joj nije ništa smetalo, ali nebi se čudila. Do sad nije niti bila alergična, pa sad izgleda da ju je zgrabila ambrozija...trenutno na sirupu... čekamo dr. da se vrati s godišnjeg da vidimo za testiranje ili što već.
Klaićeva mi i nije usput, ali ako ne prođe budemo razmotrili i to.
Ima li dj. ginekolog i u Varaždinskoj bolnici?

Briseve nismo radili, doktorica vjerojatno nije smatrala potrebnim, radili smo kontrolu urina koji je bio uredan.
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 13:49   #12
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
Deterđent jesmo promijenili, tak da može biti i to, da... do sad joj nije ništa smetalo, ali nebi se čudila. Do sad nije niti bila alergična, pa sad izgleda da ju je zgrabila ambrozija...trenutno na sirupu... čekamo dr. da se vrati s godišnjeg da vidimo za testiranje ili što već.
Klaićeva mi i nije usput, ali ako ne prođe budemo razmotrili i to.
Ima li dj. ginekolog i u Varaždinskoj bolnici?

Briseve nismo radili, doktorica vjerojatno nije smatrala potrebnim, radili smo kontrolu urina koji je bio uredan.
ja znam kad mene svrbi da ja par dana čekati ne mogu. pa onda s tog polazišta ne znam kako možeš ostaviti dijete nekoliko dana ako vidiš da ju svrbi i smeta? ako joj nešto daš prije uzimanja briseva bris se neće moći uzeti. ako nemožeš drugačije odi privatno.
sorry, ali ja uvijek idem po sebi.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 13:58   #13
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
Deterđent jesmo promijenili, tak da može biti i to, da... do sad joj nije ništa smetalo, ali nebi se čudila. Do sad nije niti bila alergična, pa sad izgleda da ju je zgrabila ambrozija...trenutno na sirupu... čekamo dr. da se vrati s godišnjeg da vidimo za testiranje ili što već.
Klaićeva mi i nije usput, ali ako ne prođe budemo razmotrili i to.
Ima li dj. ginekolog i u Varaždinskoj bolnici?

Briseve nismo radili, doktorica vjerojatno nije smatrala potrebnim, radili smo kontrolu urina koji je bio uredan.
Uglavnom svaka ginekologija ima ginekologa koji se bavi dječjom ginekologijom (ako već nema poseban odsjek).
Druga opcija je odvesti djete dermatologu, oni isto pokrivaju to područje.

Što se eventualne reakcije na deterdžent tiče, tu se ne bi radilo o alergijskom već o kontaktnom dermatitisu, tako da nema veze što inače nije bila alergična.
Kontaktni dermatitis može izazvati i WC papir - bilo onaj s mirisima ili s dodanom bojom (čak i ako se radi o svega malo boje, npr.uzorak).
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 14:36   #14
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
ja znam kad mene svrbi da ja par dana čekati ne mogu. pa onda s tog polazišta ne znam kako možeš ostaviti dijete nekoliko dana ako vidiš da ju svrbi i smeta? ako joj nešto daš prije uzimanja briseva bris se neće moći uzeti. ako nemožeš drugačije odi privatno.
sorry, ali ja uvijek idem po sebi.
a vidi... počela se čoškati prošli tjedan, trajalo dva dana, bili kod doktorice između ostalog radi kihanja, suznih očiju, i ostalih blagodati koje nosi alergija..., taj dan se nije čoškala kao ni večer prije, spomenula doktorici, rekla da nije ništa.
i dva -tri dana je bilo ok... pa se opet jedan dan čoškala, pa opet ništa... i bila je sad opet kod doktorice zbog toga, napravili pregled, kontrolu urina, nalaz uredan i sve je bilo ok, do noćas kad se baš jako izgrebala.
Na sreću ili nažalost ja nikad nisam imala takvih problema, pa iskreno neznam kak je to, da znam možda bi joj znala i pomoći... zato i pitam, a reagirali smo odmah.

nije mi jedino jasno kak ju malo čoška, malo ne... mislim jedan dan sve ok, dok drugi već koma...

a što se tiće ovoga s davanjem lijekova na svoju ruku, nisam baš za to... mislim ja jedem bananu dok me glava boli, pa tek onda tablete, tako da...
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 14:41   #15
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
a vidi... počela se čoškati prošli tjedan, trajalo dva dana, bili kod doktorice između ostalog radi kihanja, suznih očiju, i ostalih blagodati koje nosi alergija..., taj dan se nije čoškala kao ni večer prije, spomenula doktorici, rekla da nije ništa.
i dva -tri dana je bilo ok... pa se opet jedan dan čoškala, pa opet ništa... i bila je sad opet kod doktorice zbog toga, napravili pregled, kontrolu urina, nalaz uredan i sve je bilo ok, do noćas kad se baš jako izgrebala.
Na sreću ili nažalost ja nikad nisam imala takvih problema, pa iskreno neznam kak je to, da znam možda bi joj znala i pomoći... zato i pitam, a reagirali smo odmah.

nije mi jedino jasno kak ju malo čoška, malo ne... mislim jedan dan sve ok, dok drugi već koma...

a što se tiće ovoga s davanjem lijekova na svoju ruku, nisam baš za to... mislim ja jedem bananu dok me glava boli, pa tek onda tablete, tako da...

da se razumijemo, ništa ti ne predbacujem... samo nekad ako su bakterije u pitanju znaju se malo povući pa opet pojaviti. vjeruj mi znam ja, imala sam ja tih problema i nisam mogla baš niti do drugog dana izdržati, a kamoli nekoliko. zato kažem, odi na ginekologiju s djetetom. ako nigdje drugdje odvedi ju svojoj ginekologici.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 14:53   #16
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
Nebi ju kod glistica trbuh jako bolio?
Ne. Osnovni je simptom svrbež anusa. I najčešće se javlja na večer i noću jer dječja glistica odlaže jajašca na analnu regiju pa to svrbi.
Da se radi o mom djetetu te da je vrtićanac, tražila bih obradu na crijevne parazite kako sam i napisala, posebno ako se pedijatar tog nije sjetio, te inzistirala na pregledu dječjeg ginekologa. Nije mala stvar da se dijete češe do krvi u snu. Znači da ju doista nešto jako smeta.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.

Zadnje uređivanje Cattleya : 31.08.2011. at 14:59.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 16:46   #17
nemojte ostavljat djete da se pati.
trebalo bi odmah otići doktoru...i ak jedan veli da nije ništa ići dalje jer sigurno je nešto...
vjerojatno neka gljivica ili nešto totalno bezazleno a djeteu jako smeta....
anna2536 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 18:42   #18
postovani!

nakon jučerašnjeg spolnog odnosa osjetila sam svrbež na vanjskom spolovilu..pri tome da se i kod mojeg partnera događa upravo to..bila bih vam zahvalna kad biste mi preporučili neku kremu ili rekli što mi je činiti..hvala, lijep pozdrav.
123mihaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 09:56   #19
Quote:
123mihaela kaže: Pogledaj post
nakon jučerašnjeg spolnog odnosa osjetila sam svrbež na vanjskom spolovilu..pri tome da se i kod mojeg partnera događa upravo to..bila bih vam zahvalna kad biste mi preporučili neku kremu ili rekli što mi je činiti..hvala, lijep pozdrav.
Za početak preproručila bih vam podforum Ženskog zdravlja, jer ste temu postali na topicu koji obrađuje svrbež spolovila kod djece.
Trebali bi posjetiti svog ginekologa, iako izgleda da imate i vi i partner gljivičnu infekciju. Ona se obično rješava nekim antimikotikom tipa Plimicol ili Canesten, s tim da se oboje morate liječiti i apstinirati od odnosa dok se oboje ne izliječite.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.