Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2014., 13:32   #1
Opet tonem.

Pozdrav svima. Ne znam iskreno što napisati. Osjećam se svakako. Jadno,usamljeno,tužno.. svakako. Počeo sam tonuti. Polako ali sigurno. Jedina svijetla točka mi je mala sestrična koju sam nedavno dobio. To dijete me podsjeća na toliko toga što sam nekoć bio. Pun radosti i života. A pretvorio sam se u čudovište. I mrzim se. Da samo znate koliko se mrzim. I grizem se.. jer se ne mogu promijeniti. Kasnije ću biti pričljiviji..
-Dark-Angel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 14:19   #2
Trebao si sada biti pričljiviji, baš kada ti se ne da ili nemaš volje.
Upravo bi ta spika dala neko značenje tvom (ne)raspoloženju.
Kasnije ćeš se uvijati i neuspješno pokušavati rekonstruirati cijelu priču i tako izgubiti kredibilitet. Vjerodostojnost.
A..?
Što ti kažeš ?
Hoćemo li se baciti na ''talk about'' ili zijevati nad riječima i pitanjima ?
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 15:26   #3
Nemoj tonut, uzmi papir i pisi, sve sto ti dode pa makar to bilo crno i od najcrnje noci ....
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 20:31   #4
Ponekad imam potrebu trkeljati gluposti.

Ovo pišem nakon popriličnog broja ispijenih bambusa i popitih tableta za smirenje.

Pa.. kad me pitaju koji su moji problemi.. Mrzim ljude. Mrzim 99% ljudi na ovome svijetu. Rijetko kog volim. I to je "ok".. nikome se ne sviđam,niti se itko meni sviđa. Ljudi mrze mene,ja mrzim njih. I zbilja ne vidim problem u tome. Nikad se nisam znao uklopiti,niti mi to iskreno nikada nije bio cilj. Zašto slijediti neka blesava pravila,čemu? Svi imaju nešto pa automatski i ti to moraš imati. Why?

Uživam u svom boemskom životu. Imam alkohol,cigarete..prepisani AD i neke tabletice za smirenje (koje,vidi vraga pijem 5 puta dnevno jer je doktor tako prepisao). Imam apsolutno sve što jednog mladog intelektualca čini sretnim. No nisam sretan. Ne znam zašto.

Nikad se nisam znao uklopiti. Svi po redu su me maltretirali radi zbilja svakakvih stvari. Pa sam eto zamrzio ljudski rod. Kad me netko pita za moje dvije najčešće izgovorene rečenice,one glase: "Mrzim te" i "Idi k vragu".

Mislim... zašto biti dio gomile kad za to nisi stvoren?
-Dark-Angel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 21:19   #5
@dark anđelko..otvaraš neke teme koje nisu usko povezane s tvojim trenutnim stanjem. Objektivno, ne možeš puno napraviti da se neke okolnosti promjene.
Što u tom slučaju napraviti ?
Vjerovati u subjektivan stav koji se očito ne slaže sa stvarnošću ili se ponovo zapitati što je stvarno ili realno ?

Pod dozom bambusa, iskrivljene percepcije i u najmanju ruku ''pomaknutog'' uvjerenja u ljude ili događaje nećeš doći do nekog odgovora koji te, zapravo u nutrini tebe iskreno zanima.
OK, ako ne možeš doći do odgovora, postavi si neka pitanja.
Zašto je došlo do toga, koji je uzrok svemu, što želiš od takvog života, imaš li uopće cilj, na kraju, za koga ?
Imaš sestričnu.
Zar to nije dovoljno da si čovjek postavi određena pitanja ?
Tvrdnja da te ljudi mrze je smiješna i nutemeljena. Isto tako, ni ti ne mrziš ljude.
Vodimo se predrasudama,jer se oslanjamo na onaj, prvi dojam o bilo čemu, ne dozvoljavamo sebi vrijeme potrebno za stvoriti objektivan stav, brzamo i na osnovu toga gradimo pogrešne zaključke.
Ti si školski primjer.
Tzv. boemaski život, koji je kod tebe krivo definiran, nema smisla kada ti je dijagnosticiran određeni poremećaj, kojeg ti ne navodiš nigdje.
Doktor ti nije preporučio uzimanje nekog lijeka 5x dnevno. To je isto dio tvog ''boemskog'' razmišljanja.

Sva ostala razmišljanja, o smislu života, o vrijednostima, o moralu, načelima življenja..definitivno nisu tema koju si TI otvorio.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 23:07   #6
Ne mrziš ti sve ljude, ti mrziš sebe. I kroz tu projekciju daješ sebi osjećaj da te nitko ne voli pa iz vlastite nemoći "vraćaš" "mržnju" natrag.
Zašto je to tako, moraš sam otkriti. Od čega je sve to krenulo? Tko ti je nametnuo taj osjećaj? Što je od tebe očekivano kroz život a ti nisi bio u stanju ili nisi htio ispuniti pa te sad razara osjećaj krivice zbog koje se ne voliš?

Ne moraš meni odgovoriti, sebi odgovori.

Nisi ni mogao biti prihvaćen kako si želio jer sam sebe ne prihvaćaš. Boem, da.
Obično se ljudi koji ne priznaju vlastite padove vole nazvati boemima jer im je tako lakše. Jer im se ne da truditi oko društvenih normi. Nisi ništa poseban radi toga, takvih ima koliko hoćeš.
Ako želiš biti poseban, potrudi se riješiti svoj problem a ne ga još više pogoršavati takvim postupcima, uzimajući lijekove i alkohol. Potraži stručnu pomoć.

Možda zvučim grubo ali znam da ću ti prije tako otvoriti oči.
Magda G is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 00:03   #7
Kažeš da opet toneš, znači da si već tonuo i izdigao se iz toga. Tako nam svima biva. Jedan dan doli drugi gori. Nedaj se. Možda sad i je sve crno i ne vidiš mu kraja ali se nemoj prestati boriti. Eto, kažeš imaš sestričnu kojoj se veseliš. Provedi što više vremena s njom. I njoj će danas-sutra trebati netko tko će joj pomoći u životu da odraste i bude uz nju, osim njenih roditelja, zašto joj nebi bio prijatelj. Ne mrziš sve, jer onda bi i nju mrzio. Ne mrze svi tebe jer bi te onda i to malo stvorenje mrzilo a vjerujem da ti uputi koji smješak, djeca osjete iskrenost i auru onoga koji je oko njih, i vjerujem da ti je uputila koji smajlić.
Nikad se nemoj prestati boriti, tvoj ti boemski život ne odgovara inače se nebi tako osjećao, težiš za nečim ali vjerojatno neznaš za čim. Pusti vrijeme neka ide, ne razmišljaj o tom. Nastoj si svaki dan uraditi neku sitnicu za koju misliš da bi te mogla razvedriti, možda i ne uspiješ odmah, ali dan za danom i poneki rezultat će doći. Svima nama se to događa, nisi jedini koji proživljava takve trenutke ili periode u životu.
SweetOrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 22:53   #8
Kažeš za sebe da si mladi intelektualac, a razmišljanje ti je razmišljanje glupana koji puši cigarete i pije bambuse da se utješi što je svijet glup. Najveći glupan u tom svijetu si upravo ti.
isprika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.