Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2014., 13:29   #1
Tužba protiv ginekologa

Jedno pitanje ako netko zna. Slučaj mojih kolega....Dakle djevojka otišla na pregled kod ginekologa (3D UZV, papa etc) koji nije ustanovio trudnoću iako je izgleda prema sadašnjoj veličini ploda bila u tom trenutku već preko 6 tjedana trudna kako je na kraju ispalo. Dao joj je i nove tablete protiv začeća etc. U ovom trenutku je plod već stariji od 12 tjedana i nema više zakonske osnove abortusa. Kako je rijeć o studentici život cijele obitelji će se potpuno preokrenuti. Ima li osnove za tužbu zbog nemara i posljedično naknadu materijalne štete. Riječ je o privatnoj ginekološkoj ordinaciji.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 16:32   #2
Da, ima osnove za tužbu zbog nemara, ali ne i za naknadu materijalne štete. (Nije dijete materijalna šteta, bez obzira koliko žena ne željela dijete.) Ali to je gotovo uzaludno, s obzirom na stanje u državi.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 14:10   #3
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Da, ima osnove za tužbu zbog nemara, ali ne i za naknadu materijalne štete. (Nije dijete materijalna šteta, bez obzira koliko žena ne željela dijete.) Ali to je gotovo uzaludno, s obzirom na stanje u državi.
Hvala.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 14:34   #4
Ne slažem se da nema osnove za naknadu štete. Riječ je o stručnom propustu pri kojem je nastala šteta. Slažem se da šteta nije materijalna (obična šteta), ali je na neki način povreda prava osobnosti što je također vid štete.

Nažalost, postupak je neizvjestan zbog opće poznatih hrvatskih problema, jer je i gubitak noge kod operacije slijepog crijeva uobičajena komplikacija, mogu misliti što bi ovdje bilo.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 18:39   #5
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post

Nažalost, postupak je neizvjestan zbog opće poznatih hrvatskih problema, jer je i gubitak noge kod operacije slijepog crijeva uobičajena komplikacija, mogu misliti što bi ovdje bilo.
Ovdje se radi o privatnoj ordinaciji.
Mislim da bi zbog toga mogli biti zainteresirani za kakvu nagodbu koja bi imala klauzulu da stvar ne smije izići u javnost.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 16:00   #6
Prilično zanimljivo....al kako su gore rekli, di je tu nastala šteta? Ovo nije po meni niti neimovinska.

Sa jedne strane se očekuje da trudnoću liječnik utvrdi i ako ga se ne pita, al opet.....nije to propust dijagnosticirat tumor u izlječivoj fazi, pa da je čovjek kasnije umor.

Na stranu sve, mene samo zanima kako bi glasio tužbeni zahtjev tužiteljice - buduće majke, i kako bi definirali štetu (kasno saznanje za trudnoću i nemogućnost pobačaja)???

u svakom slučaju zanimljivo.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 11:24   #7
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Prilično zanimljivo....al kako su gore rekli, di je tu nastala šteta? Ovo nije po meni niti neimovinska.

u svakom slučaju zanimljivo.
Zašto ne bi bila neimovinska šteta? Svojim propustom onemogućio joj je da donese odluku o svom životu, umanjio joj kvalitetu života i sl.

Odštetni zahtjev možda zvuči čudno, ali je legitiman. Drugo je pitanje uspješnosti.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.