Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 21:42   #121
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Uopće ne razumijem osobu koja je trpjela prigovaranja više od 20 godina, a onda spominje "mrš" kao nešto neoprostivo.
Neoprostivo je jedino to što je sebi dopustila da konstantno bude u takvoj situaciji i da se stalno pravi gluha i ćorava.
to je u stvari pogreska mnogih ljudi
umjesto da se problemi rjesavaju dok su mali, netko smatra da je dobar ako guta govna i ckomi
i onda se obicno i dogodi kad se previse nakupi da i reakcija bude preburna i u nesrazmjeru s razlogom i potrebom
ZgSash is offline  
Old 20.03.2017., 21:44   #122
Quote:
Lilly blue kaže: Pogledaj post
A gle ako su od srednje škole zajedno...jbg nisi još formiran. I doma se pičkaraju, pa ti odlučiš da ne želiš tako. Ja je kužim. Odrasteš i shvatiš da te netko stalno jebe zbog pizdarija, ali još uvijek nije tako strašno. I onda ti dopizdi...Uglavnom imam takvu frendicu, pa razumijem.
postoji jedan jako veliki raspon izmedu pickaranja i trpljenja i pokornosti

ako uredno postavis granice i reagiras na vrijeme, dobre su sanse da te nitko nece jebati zbog pizdarija
ZgSash is offline  
Old 20.03.2017., 21:44   #123
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
to je u stvari pogreska mnogih ljudi
umjesto da se problemi rjesavaju dok su mali, netko smatra da je dobar ako guta govna i ckomi
i onda se obicno i dogodi kad se previse nakupi da i reakcija bude preburna i u nesrazmjeru s razlogom i potrebom
Ali to ti dolazi iz obitelji. Ako imaš stalno dramu, misliš da trebaš šutiti i biti dobar i onda će sve biti ok. Ali neće!
Lilly blue is offline  
Old 20.03.2017., 21:46   #124
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
postoji jedan jako veliki raspon izmedu pickaranja i trpljenja i pokornosti

ako uredno postavis granice i reagiras na vrijeme, dobre su sanse da te nitko nece jebati zbog pizdarija
Naravno. Ali ajde ti to sa 16-17 postavi. I onda kreće sve dalje.
Lilly blue is offline  
Old 20.03.2017., 21:51   #125
Quote:
Lilly blue kaže: Pogledaj post
Naravno. Ali ajde ti to sa 16-17 postavi. I onda kreće sve dalje.
Vidiš, ja mislim da je sve stvar karaktera, a ne godina.
Na ovome svijetu postoje mlade a zrele osobe, kao i one stare a nezrele.

Dakle, jako se lijepo i dobro može postaviti i zauzeti za sebe i u 17. godini.
Etta is offline  
Old 20.03.2017., 21:52   #126
Quote:
Lilly blue kaže: Pogledaj post
A gle ako su od srednje škole zajedno...jbg nisi još formiran. I doma se pičkaraju, pa ti odlučiš da ne želiš tako. Ja je kužim. Odrasteš i shvatiš da te netko stalno jebe zbog pizdarija, ali još uvijek nije tako strašno. I onda ti dopizdi...Uglavnom imam takvu frendicu, pa razumijem.
A i takvi tipovi - s tim da se ovdje možda uopće ne radi o "takvom tipu", ipak su to samo naša nagađanja - ne krenu odmah sa svom raspoloživom municijom. Prvih godina veze, divota, dobrota, ni traga prigovaranju. Pa onda krene malo pomalo. Pomak od malo prema malo više, ako i primjetiš, nije ti dovoljan da oko toga dižeš halabuku, tim više što je on, osim što zvoca, i dalje dobar muž i dobar čovjek. Ne zvocaju oni cijeli dan svaki dan i nije to zvocanje isključivo lice koje pokazuju. Tak da ti je to divan muž koji, eto, malo prigovara. Ništa strašno.

Onda se nešto desi ... počneš, obično iz nekih drugih razloga, raditi na sebi ili kreneš na psihoterapiju i počneš primječivati neke stvari na koje si do jučer žmirila. Ili on počne prigovarati jače ili češće. Ili dobra razdoblja nisu više tako dobra... Što god. Postaviš granicu - koju bi mnoge druge žene postavile još davno prije - ali on nije navikao na granicu tamo gdje je još jučer gazio u meko i sad se i on, po prvi put, počinje suočavati sa svojom vlastitom agresijom za koju se navikao misliti da je nema jer ju je "neprimjetno" izbacio na ženu.
Loonie. is offline  
Old 20.03.2017., 21:55   #127
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja mislim da je sve stvar karaktera, a ne godina.
Na ovome svijetu postoje mlade a zrele osobe, kao i one stare a nezrele.

Dakle, jako se lijepo i dobro može postaviti i zauzeti za sebe i u 17. godini.
Može ako imaš stabilne emocije. A sa 16-17 većina nema. Opet to dolazi iz primarnog doma i obitelji plus karakter itd. Ne možeš isključiti da sa godinama i iskustvom većina ljudi dobije zrelost. Ovi zreli sa 17 su zapravo endem.
Lilly blue is offline  
Old 20.03.2017., 21:57   #128
Quote:
Lilly blue kaže: Pogledaj post
Ali to ti dolazi iz obitelji. Ako imaš stalno dramu, misliš da trebaš šutiti i biti dobar i onda će sve biti ok. Ali neće!
da, no u neko doba osoba odraste i sama mora preuzeti odgovornost za svoje postupke
ne mozes cijeli zivot za sve svoje pizdarije kriviti mamu i tatu
ZgSash is offline  
Old 20.03.2017., 22:00   #129
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
A i takvi tipovi - s tim da se ovdje možda uopće ne radi o "takvom tipu", ipak su to samo naša nagađanja - ne krenu odmah sa svom raspoloživom municijom. Prvih godina veze, divota, dobrota, ni traga prigovaranju. Pa onda krene malo pomalo. Pomak od malo prema malo više, ako i primjetiš, nije ti dovoljan da oko toga dižeš halabuku, tim više što je on, osim što zvoca, i dalje dobar muž i dobar čovjek. Ne zvocaju oni cijeli dan svaki dan i nije to zvocanje isključivo lice koje pokazuju. Tak da ti je to divan muž koji, eto, malo prigovara. Ništa strašno.

Onda se nešto desi ... počneš, obično iz nekih drugih razloga, raditi na sebi ili kreneš na psihoterapiju i počneš primječivati neke stvari na koje si do jučer žmirila. Ili on počne prigovarati jače ili češće. Ili dobra razdoblja nisu više tako dobra... Što god. Postaviš granicu - koju bi mnoge druge žene postavile još davno prije - ali on nije navikao na granicu tamo gdje je još jučer gazio u meko i sad se i on, po prvi put, počinje suočavati sa svojom vlastitom agresijom za koju se navikao misliti da je nema jer ju je "neprimjetno" izbacio na ženu.
Pa da. Sa 20 bi mislila da moj princ je super pametan, a ja glupača ništa ne znam kako treba (ne bi, al ajde zbog priče) ali sa 30-40 -dobro koji kurac je on samnom kad mu stalno nešto smeta?
Lilly blue is offline  
Old 20.03.2017., 22:00   #130
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ne mozes cijeli zivot za sve svoje pizdarije kriviti mamu i tatu
pa jasno da ne možeš, ali nitko nikog ni ne krivi. Samo pokušavamo objasniti kako je moguće da se neka osoba godinama ne pobuni na nešto na što bi neka druga osoba reagirala istog trena.

Quote:
Lilly blue kaže: Pogledaj post
Pa da. Sa 20 bi mislila da moj princ je super pametan, a ja glupača ništa ne znam kako treba (ne bi, al ajde zbog priče) ali sa 30-40 -dobro koji kurac je on samnom kad mu stalno nešto smeta?
Super rezime.
Loonie. is offline  
Old 20.03.2017., 22:04   #131
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
da, no u neko doba osoba odraste i sama mora preuzeti odgovornost za svoje postupke
ne mozes cijeli zivot za sve svoje pizdarije kriviti mamu i tatu
Pa ne kriviš mamu i tatu. Ali sigurno te to formira na neki način. Usvojiš neka uvjerenja i to.To ti je sve podsvjesno, neki teret. I onda se trudiš, pa shvatiš da imaš nekoliko djece i tog poznatog kraj sebe, na čija sranja si navikao. I ne da ti se to mijenjati jer te ne tuče, ne pije, ne kurva se....ali nisi sretna.

Ne bi vjerovao koliko ljudi trpi svašta jer je malo bolje nego doma
Lilly blue is offline  
Old 20.03.2017., 22:05   #132
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
...nikave grubosti nisam izrekla ali sam se branila od optužbe i on meni kako si ti u zadnje vrijem bezobrazna, mrš..i još doda uh
MRŠ..prvi put u 9 godina braka nisam spavala u istom krevetu s anjim, ne želim ići kući, ne mogu ga pogledati u oči, ne želim ga vidjeti. Kaže prijateljica prestroga si, on se kaje..a ja ne znam kako ovo oprostiti.
Kaj meni sve moja u ljutnji izgovori ovo se čini kao misa nedjeljom...
__________________
negdje sam se izgubio...
brontosaur.69 is offline  
Old 20.03.2017., 22:06   #133
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
pa jasno da ne možeš, ali nitko nikog ni ne krivi. Samo pokušavamo objasniti kako je moguće da se neka osoba godinama ne pobuni na nešto na što bi neka druga osoba reagirala istog trena.
pa i ne moras se odmah pobuniti, nije ni to u kamenu zacrtano
pogotovo ono kaj si rekla da je netko u pocetku pazljiv, pa onda krene polako kuhati zabu
hajdemo reci da se prvo nemas na kaj buniti, a poslije ne obracas paznju na tu i tamo sitnice, nemres opet ni skakati na svako slovo
ali u neko doba kad osjetis i pocne smetati, onda treba i reagirati
opet, drugo je pitanje kako krenuti s reakcijama i do koje doze povecavati da covjek bude shvacen
sto se toga tice, svi smo mi ljudi isti i imamo tu sklonost gurati dok ne dodemo do cvrste granice i bas zato je upravo jako vazna komunikacija i da naucimo prepoznati i kad smo pretjerali, kao i da s druge strane znamo reci i pokazati kad je dosta i kad nesto vise ne bude islo
ZgSash is offline  
Old 20.03.2017., 22:10   #134
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Da, ali ne emotivnim slomom. Tak se ne vraca ravnoteza vec se potice jos veca neravnoteza.
Nisam čitao sve postove,znači imala je emotivni slom?
Hmm...loše navike ne mogu se ispraviti preko noći.Ako misli promjeniti loše postupanje muža to jest njegove prigovore koje je donedavno tolerilala trebat će joj strpljenja i puno mudrosti.
To što je doživjela emotivni slom je posljedica toga što nije predvidjela "marš" reakciju svoga muža.Neke žene znaju biti takve,dopuštaju svašta radi tobož nekog mira u kući a onda kada više ne mogu to podnositi "eksplodiraju" jer proturekacija njihove rekacije nije onakva kakvu su zamišljale.
Neznam šta bih rekao,to sve skupa znači manjak komunikacije,znači i da ne poznaju jedno drugo,čak niti da se trude.Ona godinama "vara" muža ne reagairajući na nešto što joj u biti smeta a on "tupan" uporan u prigovaranju misleći valda kako je to nešto divno i stimulrajuće
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Old 20.03.2017., 22:14   #135
Quote:
brontosaur.69 kaže: Pogledaj post
Kaj meni sve moja u ljutnji izgovori ovo se čini kao misa nedjeljom...
I tebi je to ok?
Lilly blue is offline  
Old 20.03.2017., 22:21   #136
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
da, no u neko doba osoba odraste i sama mora preuzeti odgovornost za svoje postupke
ne mozes cijeli zivot za sve svoje pizdarije kriviti mamu i tatu
Nažalost, mnogi "preodrastu", da ne kažem ostare, a još uvijek za sve krive mamu i tatu.
Puno je takvih ljudi i teško ih je doživjeti kao ozbiljne i odrasle ljude.
Koprcaju se cijeloga života u filmu iz djetinjstva, u vlastitom limbu, iz kojeg im se baš i ne izlazi, pa ni uz stručnu pomoć.
Etta is offline  
Old 20.03.2017., 22:22   #137
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Nažalost, mnogi "preodrastu", da ne kažem ostare, a još uvijek za sve krive mamu i tatu.
Puno je takvih ljudi i teško ih je doživjeti kao ozbiljne i odrasle ljude.
Koprcaju se cijeloga života u filmu iz djetinjstva, u vlastitom limbu, iz kojeg im se baš i ne izlazi, pa ni uz stručnu pomoć.
Istina! Linija manjeg otpora. Jer imaju sto života, a ne jedan. Šteta.
Lilly blue is offline  
Old 20.03.2017., 22:27   #138
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
nije moguće, razgovarali smo uvijek o svemu, suočavali se sa problemima i situacijama, znali se svojski posvađati, ništa on ne guta, naprotiv, ne hoda na prstima i ne ugađa mi. Normalan odnos sa svojim suponima i padovima, i sa svađom i sa mirenjima i dobrim i lošim razdobljima , samo bez grubih riječi.
to je onda rasprava a ne svađa
blagotebi is offline  
Old 20.03.2017., 22:28   #139
Quote:
Lilly blue kaže: Pogledaj post
Istina! Linija manjeg otpora. Jer imaju sto života, a ne jedan. Šteta.
Pošast novog vremena.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Old 20.03.2017., 22:28   #140
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Nisam čitao sve postove,znači imala je emotivni slom?
Hmm...loše navike ne mogu se ispraviti preko noći.Ako misli promjeniti loše postupanje muža to jest njegove prigovore koje je donedavno tolerilala trebat će joj strpljenja i puno mudrosti.
To što je doživjela emotivni slom je posljedica toga što nije predvidjela "marš" reakciju svoga muža.Neke žene znaju biti takve,dopuštaju svašta radi tobož nekog mira u kući a onda kada više ne mogu to podnositi "eksplodiraju" jer proturekacija njihove rekacije nije onakva kakvu su zamišljale.
Neznam šta bih rekao,to sve skupa znači manjak komunikacije,znači i da ne poznaju jedno drugo,čak niti da se trude.Ona godinama "vara" muža ne reagairajući na nešto što joj u biti smeta a on "tupan" uporan u prigovaranju misleći valda kako je to nešto divno i stimulrajuće
Ona misli da će se sve riješti samo od sebe. Dogodit će se neko čudo, samo treba čekati. A on misli da ima 80% da mu odgovara, a ovih 20 treba popraviti. Karikiram sad, ali većina odnosa. Samo obično žene kvocaju i pokušavaju promijeniti, a muškarci idu linijom manjeg otpora.
Lilly blue is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.