Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 16:57   #2601
Quote:
Contrast kaže: Pogledaj post
Ja se prije pada na ispitu NIČEG nisam bojala. Sve sam mogla i htjela. (
Ovo je zapravo temeljni problem. Najopasniji vozači na cesti su oni koji sve mogu i hoće, oni koji se nikog i ničeg ne boje. Strah nije problem, strah ti je na cesti najveći prijatelj i saveznik. Gubiti se u autu u svoje neke misli, previše se opustiti, utonuti u neku svoji oazu i voziti bez razmišljanja je strava, pogotovo za mladog vozača.
Oduzela si prednost i trebala si pasti. Da onaj kome si oduzela prednost nije bio oprezan, vozio polako, gledao oko sebe, uočio te na vrijeme i stao, moglo je biti kobnih posljedica.
Na cesti nismo sami, u svakom trenutku netko drugi tebi može oduzeti prednost iz nepažnje, žurbe ili idiotizma. Dijete ti može istrčati pred auto, mačka ili pas, lopta ti može doletjeti...
Strah je u redu. Strah i svjesnost da smo u automobilu koji je svojevrsno oružje, u masi od tone ili više koju jednostavno ne možemo uvijek kontrolirati je potpuno opravdan. Ipak taj strah ti treba služiti samo da te prizemlji, da ne brzaš, da se ne glupiraš, da treniraš svoja osjetila i reflekse.

Nemoj da te strah paralizira, neka te samo drži budnom i svjesnom pravila na cesti i svega što se oko tebe događa.
Dobri vozači nisu oni kojima se auto nikad ne ugasi, kumplug nikad ne zašteka, voze uvijek ograničenje +10% ili više, trube svima sporijima od sebe, psuju bicikliste, pješake i sve koji su im na putu... Vozi polako i sabrano, ako nisi sigurna imaš li pravo prednosti radije pusti onog tko je zajunio nego da se utrkuješ po cesti i raskrižjima. Ni slučajno na ispitu ne pretječi osim ako ti ispitivač to ne traži, a ako već moraš (ako je netko zauzeo traku i upalio sva 4) dvaput provjeri sve retrovizore i mrtvi kut preko ramena. Ponovi sva pravila koja si učila za ispit, ponovi znakove prije raskrižja, upamti pravilo desne strane i sve će biti dobro. Nakon 30 sati auto škole ti nisi i ne možeš biti dobar vozač. Ti si vozač početnik pred kojim je puno puno kilometara i sati u autu koji će te jednog dana dovesti do toga da možeš reći za sebe da si dobar vozač.

Što se tiče ispita samo hrabro. Ne mogu svi položiti iz prve, netko mora i pasti. Tako te dotaklo, ali nije kraj svijeta. Sretno
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:43   #2602
Bojim se da je možda malo krivo ispalo. Odnosno, krivo sam se izrazila.
Ja ne mislim da sam glavna na cesti niti se utrkujem i izvodim gluposti. Nikad nisam vozila preko ograničenja niti se namjerno gurala ispred nekog, preticala itd.
Možda bi bilo bolje reći da se nisam bojala prometa. Drugih vozača, pješaka. Jer sam uvijek oprezna i to mi je u prirodi.

Slažem se, pad je opravdan. Jednostavno, ni sada si ne mogu racionalizirati zašto sam na ispitu postupila tako kako jesam. Ja se ne žalim na pad...
Međutim, sada sam otišla u krajnost gdje se ja auta BOJIM. Bojim se vožnje. Ne znam kako da se tog straha oslobodim, jer smatram da to nije onaj pozitivan strah već više onaj ružni, paralizirajući.
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:53   #2603
Nema ti druge nego ponovno uzjahati
Prvih puta ce bit teško, ali očito si od onih koji nakon pada teško ustaju. Stisni zube, sjedi u auto, namjesti sic, retrovizore, upali auto i polako kreni. Ako treba vozit u početku 10km/h vozi toliko. S vremenom ćeš ponovo steć iskustvo, brzinu... Nisi ti sad sve zaboravila što si znala, samo te šokiralo i ubilo te u pojam. Samo sabrano i pažljivo. Polako, nigdje ti se ne žuri. Ako misliš da nećeš bit spremna u petak nazovi autoškolu i zamoli da ti dogovore drugi termin, pa odvozi još koji sat s instruktorom ili bratom/prijateljem...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:19   #2604
Ja se isto bio javio tu na forumu prije skoro 2 mjeseca da sam pao i to u Splitu, ako se sjećaš. Contrast, znam kako se osjećaš. Ja sam inače s otoka gdje uopće nema semafora pa sam isto bio niskog samopouzdanja u određenom momentu polaganja... Mislio sam i da ću propise i prvu pomoć past, ali se sve to dalo naučit i proć iz prve... Kada me instruktor pohvalio na 9. satu i rekao mi da sam ja praktički spreman za završni ispit, super sam se osjećao pa sam kasnije bio u još većem šoku kad sam pao... Čekao sam svoj red da ponovim ispit, a to je bilo 14.9. (jako dugo, poludio sam od nervoze i stresa) i položio sam. Na mene je očito djelovao ispitivač koji je bio odjeven kao tipični činovnik (kravata, odijelo, naočale, fascikla, torba...) i ja se preplašio iako sam si prije ispita govorio da je sve u redu i da ja to mogu. Poanta priče jest u tome da se jednostavno prepustiš, nemoj negativno razmišljat, nisi ništa zaboravila, možda su bile takve okolnosti koje su te malo sputale i na koje nisi bila spremna, ali to je sve dio vožnje i moraš bit sigurna u sebe. Javi nam kako je prošlo!
__________________
Like a bullet from a gun some things can never be undone so easily
enzoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:23   #2605
Sjećam te se drago mi je da si položio. Sretno s budućom vožnjom i nek ne bude nezgoda

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:29   #2606
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Sjećam te se drago mi je da si položio. Sretno s budućom vožnjom i nek ne bude nezgoda

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Hvala, kolegice. Trudim se vozit polako iako se ne moram previše brinut tu na otoku jer nema baš previše prometa trenutno... Već sam se ja u ovih mjesec dana prilagodio i uštimao. Prekjučer sam službeno preuzeo dozvolu. Osjećam se super i uživam u vožnji. To zapravo želim svakome, nebojanje i užitak. Živila ti meni!
__________________
Like a bullet from a gun some things can never be undone so easily
enzoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 09:08   #2607
Tako treba, sretno manevriranje po otočkim kalama

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 19:51   #2608
Jel netko ima iskustva s autoškolom Končar u Zagrebu? Svaka informacija je dobrodošla.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
zagrepcanka 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:38   #2609
Evo i mene, odvažila sam upisati autoškolu u svojoj 29. godini.

Dugo sam odgađala zbog straha, nisam se osjećala sposobnom, ali sad sam odlučila pregrmjeti taj dio jer mi treba.

Tako da me sad čeka veselje i već sam spremna na sve. I da padnem i da prođem od prve i da me strah i da nije. Neću znati dok ne probam.

I zapravo mi je drago da se upisujem sad kad sam spremna i zrelija.
__________________
promijenila riba more, rob čuvara, zvjerka gore, kožu zmija, duga boje, a ti samo tjeraš svoje....
cekačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 17:16   #2610
Quote:
cekačica kaže: Pogledaj post
Evo i mene, odvažila sam upisati autoškolu u svojoj 29. godini.

Dugo sam odgađala zbog straha, nisam se osjećala sposobnom, ali sad sam odlučila pregrmjeti taj dio jer mi treba.

Tako da me sad čeka veselje i već sam spremna na sve. I da padnem i da prođem od prve i da me strah i da nije. Neću znati dok ne probam.

I zapravo mi je drago da se upisujem sad kad sam spremna i zrelija.
Samo hrabro. Nekoliko frendova je polozilo vozacki u tvojoj dobi, pa i kasnijoj, i dobri su vozaci.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:05   #2611
Ljudi, jel ima tu netko tko prije polaganja vozačkog nije uopće znao ništa o vožnji? Ja bi trebala ovaj mjesec upisati vozački, al me malo strah jer ne znam ništa o svemu tom. 😕

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
zagrepcanka 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:38   #2612
Quote:
zagrepcanka 123 kaže: Pogledaj post
Ljudi, jel ima tu netko tko prije polaganja vozačkog nije uopće znao ništa o vožnji? Ja bi trebala ovaj mjesec upisati vozački, al me malo strah jer ne znam ništa o svemu tom. 😕

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
Ja nisam znala apsolutno ništa.
Nikad u životu nisam sjela za volan do 1.sata vožnje a tada sam imala 20 godina.
I bila sam ljuta na tatu jer me nije naučio. A pol grada je učio voziti....
Prvih par sati sam bila katastrofa i totalni idiot.
Onda je krenulo - i sad vozim po cijelom svijetu.
Samo hrabro, bez odustajanja, reci instruktoru da ništa ne znaš i da si došla naučiti i sve će biti ok.
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:56   #2613
Također, nikad nisam ozbiljno vozila prije vožnje u autoškoli, mimo bicikle/skutera. Većina polaznika ne zna ništa i instruktori su na to naviknuti. Zapravo su im oni koji misle da znaju najmrži i najčešće padnu bar koji put jer se prave pametni pa oduzmu prednost isl. Samo polako, kroz par sati se to sve savlada.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:23   #2614
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
Ja nisam znala apsolutno ništa.
Nikad u životu nisam sjela za volan do 1.sata vožnje a tada sam imala 20 godina.
I bila sam ljuta na tatu jer me nije naučio. A pol grada je učio voziti....
Prvih par sati sam bila katastrofa i totalni idiot.
Onda je krenulo - i sad vozim po cijelom svijetu.
Samo hrabro, bez odustajanja, reci instruktoru da ništa ne znaš i da si došla naučiti i sve će biti ok.
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Također, nikad nisam ozbiljno vozila prije vožnje u autoškoli, mimo bicikle/skutera. Većina polaznika ne zna ništa i instruktori su na to naviknuti. Zapravo su im oni koji misle da znaju najmrži i najčešće padnu bar koji put jer se prave pametni pa oduzmu prednost isl. Samo polako, kroz par sati se to sve savlada.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Hvala na savjetima. Malo ste me utješile. Razgovarala sam s ljudima u svojoj okolini koji su polagali u zadnjih par godina i većina je imala nekakvo znanje o vožnji prije polaganja pa me to malo obeshrabrilo.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
zagrepcanka 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:51   #2615
Nisam imala nikakvo predznanje. Doslovno nisam znala koja je koja papucica i za volan nisam nikad sjela
nisi jedina koja krece doslovno od nule i nemoj se uopce time opterecivati. Ja sam instruktoru odmah rekla da ja ne znam apsolutno nista o voznji i on me sve lijepo naucio od pocetka. Samo hrabro.
Exene is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 23:11   #2616
Quote:
Exene kaže: Pogledaj post
Nisam imala nikakvo predznanje. Doslovno nisam znala koja je koja papucica i za volan nisam nikad sjela
nisi jedina koja krece doslovno od nule i nemoj se uopce time opterecivati. Ja sam instruktoru odmah rekla da ja ne znam apsolutno nista o voznji i on me sve lijepo naucio od pocetka. Samo hrabro.
Ko da o sebi čitam, ne znam ni ja koja je koja papučica. 😂 Skoro svi koje znam su položili od prve pa je i to doprinjelo mom strahu.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
zagrepcanka 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 06:54   #2617
Te stvari nemoj uzimati zdravo za gotovo... Par prijatelja mi se obrukalo jer su lagali da su položili iz prve pa kasnije od njihovih saznali da su pali jednom, jedna se biserka sama izdala jer se zaboravila pa jednom kad smo pričali o cijenama rekla pa smo je "napali" kako je prošla iz prve kad je plaćala dodatno... Onda se izvlačila. Ljudi su glupi, srame se neuspjeha i često lažu čim zinu pa ne daj da te to deprimira otprilike svako druga osoba padne bar jednom, svako druga od tih i treći put polaže. Ništa strašno sve dok nakon toga znaš voziti jer ćeš polagati par mjeseci, a voziti čitav život.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 11:18   #2618
To jesi li polozio iz prve ili trece ili koje vec, ne znaci samo po sebi puno. Ja sam recimo polozila iz prve sto bi zvucalo da sam odmah bez ikakvih problema to rijesila a zapravo sam uzela 10+ dodatnih sati jer se nisam osjecala spremnom izaci na ispit i izasla sam tek kad sam bila 100% sigurna u sebe. Sto ne znaci da sam bolje vozila od nekog tko je htio probati pa je pao jedan-dva ili koliko vec puta.
Taj ispit je splet toliko razlicitih faktora i stvarno stvari nisu crno-bijele.
A i kao sto kaze tilurium, ima i onih sto malo "uljepsaju" istinu
Exene is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 12:58   #2619
Quote:
Exene kaže: Pogledaj post
To jesi li polozio iz prve ili trece ili koje vec, ne znaci samo po sebi puno. Ja sam recimo polozila iz prve sto bi zvucalo da sam odmah bez ikakvih problema to rijesila a zapravo sam uzela 10+ dodatnih sati jer se nisam osjecala spremnom izaci na ispit i izasla sam tek kad sam bila 100% sigurna u sebe. Sto ne znaci da sam bolje vozila od nekog tko je htio probati pa je pao jedan-dva ili koliko vec puta.
Taj ispit je splet toliko razlicitih faktora i stvarno stvari nisu crno-bijele.
A i kao sto kaze tilurium, ima i onih sto malo "uljepsaju" istinu
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Te stvari nemoj uzimati zdravo za gotovo... Par prijatelja mi se obrukalo jer su lagali da su položili iz prve pa kasnije od njihovih saznali da su pali jednom, jedna se biserka sama izdala jer se zaboravila pa jednom kad smo pričali o cijenama rekla pa smo je "napali" kako je prošla iz prve kad je plaćala dodatno... Onda se izvlačila. Ljudi su glupi, srame se neuspjeha i često lažu čim zinu pa ne daj da te to deprimira otprilike svako druga osoba padne bar jednom, svako druga od tih i treći put polaže. Ništa strašno sve dok nakon toga znaš voziti jer ćeš polagati par mjeseci, a voziti čitav život.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Istina. Ljudi se vole prikazivati uspješnijima nego što zapravo jesu.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
zagrepcanka 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:07   #2620
Ja sam riješila sve iz prve, al bila sam u dobroj malo školi, imala smirenog instruktora starog kova, vozila skoro svaki dan i sreću da me instruktor proveo baš tamo gdje smo prošli bar par puta i bila sam sigurna i slobodna. Osim toga sa mnom je prvi vozio i kolega koji je sve polagao isto sa mnom i položio i to me baš dosta ohrabrilo. Ipak još dosta puta nakon polaganja nisam vozila sama jer u tih 30 sati ti naučiš osnove i još dugo dugo treba brusiti instinkt, reflekse, brzinu, sigurnost, pogotovo ako voziš nekoliko različitih auta, a osim toga auto nam je bilo jače nego što je dopušteno bilo za mlade vozače pa sam vozila samo tamo gdje sam znala da nema policije. O mijenjanju automatika i ručnog u početku ni pričat... kao da uvijek učiš ispočetka Al samo pomalo. Sad vozim već deset godina i pravim slalom kad treba bez po muke Kad se sjetim na početku, imam osjećaj da mi je svako prestrojavanje trajalo minutama Pa provjeri retrovizore, pa daj žmigavac, pa opet provjeri retrovizore, pa pogledaj mrtvi kut, pa se polako uključi i prestroji, pa izgasi žmigavac... S vremenom to radiš sve u sekundama.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:41.