Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 21:09   #301
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post


Elaboraraj. Kakav killer?


Zanima me jel' itko gledao The Monster Squad? Ove usporedbe s Gooniesima su fora, ali ovaj film je gotovo preslika nekih djelova.
Klaun nije ubojica već priviđenje i to je očito nakon scene kada Beverly ima situaciju u kupatilu gdje ulazi njen otac i ne vidi zakrvaren pod.
Očito jeste da nešto djeluje na djecu iz razloga kojim im se stvaraju ta priviđenja.

Dakle,netko od djece(društva)najdevijantniji je ubojica ili se djeca ubijaju sama od sebe?

Klaun ili ti ga stvor(entitet)svojom pojavom navodi nekoga na ubojstva djece koja su nestala.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 22:04   #302
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Klaun nije ubojica već priviđenje i to je očito nakon scene kada Beverly ima situaciju u kupatilu gdje ulazi njen otac i ne vidi zakrvaren pod.
Očito jeste da nešto djeluje na djecu iz razloga kojim im se stvaraju ta priviđenja.

Dakle,netko od djece(društva)najdevijantniji je ubojica ili se djeca ubijaju sama od sebe?

Klaun ili ti ga stvor(entitet)svojom pojavom navodi nekoga na ubojstva djece koja su nestala.
Jesi čitao knjigu?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 02:02   #303
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Jesi čitao knjigu?
Nisam,ali znao sam da ćeš mi postaviti takvo pitanje.
Neki dan sam pričao sa osobom koja jeste i začudo poklapaju se moja nagađanja sa onima iznesenim u knjizi što me izrazito šokiralo jer daje novi pogled na cijeli koncept ITa.

Uglavnom moje mišljenje jeste da se radnja filma odvija pod psihozom cijelo vrijeme.

Jer sada postavljam ponovno pitanje;tko je i što je klaun?Nemam suvislog odgovora,a suludo mi je gledati na njega kao fizičku manifestaciju nekakvoga entiteta upravo zato jer postoje dokazi unutar filma koji to pobijaju.

Dakle,ubojica je netko od djece.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 05:39   #304
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Dakle,ubojica je netko od djece.
Kako onda IT postoji kroz desetljeća? I ne bi li se u jednom trenutku taj netko okrenuo protiv svojih, ostalih u grupi, kada je postalo očito da će izgubiti pvu rundu? I nije ubijeno jedno ili dvoje djece, pa da se može gledati kao na klasični tko-je-to-napravio krimić već hrpa njih, opet, kroz nekoliko desetljeća. Koncept IT-a je nepojmljiv, ali u osnovi je entitet izvanzemaljskog/međudimenzionalnog porijekla. Ono što je film izbacio (a ja sam odmah na početku rekao da će to napraviti) jeste manifestacija dječijih strahova - klaun jedva da se pojavljuje, ima normu raznih čudovišta, ne doslovce klauna. Druga stvar koju je film izbacio je ta da stvor ostane "zaključan" u obliku koji preuzme, podložan je manama tog oblika (vukodlak-sdrebrenimetak-ozljeda) i zato klinci uspiju pobijediti. Teorija ti je zanimljiva, samo ovo nije takva vrsta filma. Inače, konačni oblik IT-a je big ass pauk, debeli homage Lovecraftu.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 09:31   #305
Nije los film ali jos uvek nema hd snimka na netu ili ja jos nisam nasao. U svakom slucaju vredi da se odgleda a kad izadje hd, gledam jos jednom.
tecaizbeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:01   #306
Quote:
tecaizbeca kaže: Pogledaj post
Nije los film ali jos uvek nema hd snimka na netu ili ja jos nisam nasao. U svakom slucaju vredi da se odgleda a kad izadje hd, gledam jos jednom.
Prerano je za HD. Valjda.
Dijelove knjige sam davno čitala na engleskom i ne znam što bih rekla. Vidjeli smo tek prvi dio u kojem, za razliku od mini-serije iz 1990. nema ispresijecanja s odraslim Billom i ostalima. Klinci su ok i ako ništa drugo, film se dosta razlikuje od serije što je dobro. Ne mogu reći da sam oduševljena, možda me i prošla faza obožavanja Stephena Kinga...
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 23:32   #307
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Kako onda IT postoji kroz desetljeća? I ne bi li se u jednom trenutku taj netko okrenuo protiv svojih, ostalih u grupi, kada je postalo očito da će izgubiti pvu rundu? I nije ubijeno jedno ili dvoje djece, pa da se može gledati kao na klasični tko-je-to-napravio krimić već hrpa njih, opet, kroz nekoliko desetljeća. Koncept IT-a je nepojmljiv, ali u osnovi je entitet izvanzemaljskog/međudimenzionalnog porijekla. Ono što je film izbacio (a ja sam odmah na početku rekao da će to napraviti) jeste manifestacija dječijih strahova - klaun jedva da se pojavljuje, ima normu raznih čudovišta, ne doslovce klauna. Druga stvar koju je film izbacio je ta da stvor ostane "zaključan" u obliku koji preuzme, podložan je manama tog oblika (vukodlak-sdrebrenimetak-ozljeda) i zato klinci uspiju pobijediti. Teorija ti je zanimljiva, samo ovo nije takva vrsta filma. Inače, konačni oblik IT-a je big ass pauk, debeli homage Lovecraftu.
Znaš ti onu glumicu, kak se zvala ispočetka... Ah da - Forma Jeane Baker...

Nastranu šalu na stranu, baš zbog ovog što si napisao nije mi jasan novi film. Mislim, nisam ga još pogledao, ali glupo mi je da su izbacili neke suštinske stvari.
Izgleda da sam ja neko bre prevaziđeno gunđalo, ali meni specijalni efekti nikako da prevagnu nad smislom...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 19:08   #308
Ne loš "dječiji" horor. To je moj dojam.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:32   #309
Meni se film nije svidio. Atmosfera mi jednostavno nije bila kao kod prvog. Onaj je film bio puno pristupačniji nekako si se lako povezao sa likovima, ušao u priču. IT je jednostavno bolji šest puta od novog ITa

Prvo, klaun..da mi u podne na sred Jelačić trga dođe takav jedan, pobjegla bi od njega glavom bez obzira. Plešući klaun?? Di on to pleše VESELO. U Zoni Sumraka možda?? I sad takvom jednom treba prići djete??? Faca mu je ista cijeli film i kad je kakti dobar i kad nije. Prvotni Penny je bio mrak. Na prvu dobroćudan, a kad se iskesi sa zubima, odnio je vrag šalu. Zakon.

Neznam knjige i šta je sve u njima. Vidim ima i incestuoznih situacija, klinci jedan drugom rade drkice i ševulje se svugdje... totalno mi je to nepotrebno. Sva sreća pa te nebitne stvari nisu nigdje stavili u film, osim kod Bev tu je istaknutije više al sve u mjeri. Kao da sve za jedan hororac u životima likova mora biti sjebano. Bezveze.

Kad je počeo film, ma nema šanse da se ja sjetim koji kinac je koji, tako da sam morala uplaliti onaj iz 1990 da bi povezala lica sa imenima. Onaj mali Richi mi je bio naporan do bola, fore glupe ajme meni. Laprda do besvjesti. Niti jedna fora mi nije bila smješna samo iritantna. Takav nije bio klinac u prvom filmu, čisto umjereno, zabavan čak.

Onaj boležljivi, i on bokte od svih bolešćina nije znao začepiti na sekundu. Opet prvi film, tu je bio po tom pitanju bolji. Vidiš da je dečko krhkiji i tu je sve jasno.

Ostatak filma nije mi nešto bio fora, njigovi strahovi se manifestiraju svakome posebno kako se tko čega boji, odrasli to ne vide. Čitala sam par stranica prije da neki ne kuže krvavu kupaonicu da stari od Bev nije vidio krv.

Jedino što sam se cimula je bilo kad se Georgie pojavio u kući kad ga je Billy vidio. To je sve. A druga scena koja mi se svidila, nisam je očekivala, no nije me prepala, je kad je Bev odalamila starog i krenula prema van a Penny je u tom trenu primi za vrat. To mi je bilo super.

Nisam znala da će biti nastavci, iako mi je bilo čudno da će sve moći prikazati u 2sata. Evo meni ništa specijalno, bolji mi je IT it 1990.

I ima kopija na internetu odlična.
__________________
Postoje dvije vrste ljudi: oni kojima se sviđam i oni koji nemaju ukusa.
LostGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:41   #310
Dobar film, mada mi se atmosfera originala izgubila. Pennywise je dobro napravljen, iako mi je Tim Curry jednostavno nenadmašan. On mi je ulio strah u kosti i nedavno kad sam gledala serijal, ovaj mi je kao svaki drugi boogieman u hororu, iako i dalje strašan.

Najveca zamjerka mi je loš i dosadan prvi dio. Imam dojam da su se mogle stvari bolje razviti, pogotovo misterij Derryja i sl.

Sve u svemu, vrijedi pogledati, no meni osobno original ima onu neku jezivu atmosferu koju ovaj nema.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 23:12   #311
Novi val Kingomanije: Dolazi hrpa filmova i serija prema djelima majstora horora

http://www.index.hr/black/clanak/nov...ra/996254.aspx
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 12:36   #312
Uvijek mi se smislenije činilo stavljanje horor likova u crtiće, nego obrnuto

Iako, očekivao sam i gore s obzirom na meni totalno neinteresantnu tematiku cjelokupno, vidjelo se i osjetilo se da film ipak ima kvalitetnu atmosferu što mi se svidjelo, ali nažalost kada vidim klauna ne mogu ne oteti se dojmu da se netko sprda i sa mnom i sa žanrom, a to mi baš i nije neka fora dakle definitivno nije ni film ni vrsta teme za mene..
Mel9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:15   #313
ehhh kajjaznam ljudi, meni je ovo bilo poprilično loše. Strašan mi nije bil nimalo, možda zato kaj sam već stariji. Imal sam osjećaj da klaun kao da nije niti dio filma i to mi najveća zamjerka. Ono, tu i tam se pojavi, al ta neka jezivost izostaje. Originalni klaun je bio tak jeziv.

I išel mi je strašno na živce usiljeni humor onog malog, baš preforsirano.

ne znam, kao da cjelo vrijeme nešt filmu nedostaje - cjela razrađena priča il sl.
Mope is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 10:50   #314
lose. poceo jucer gledat i smisljao razloge za pauzirat, nakon sat vremena mucenja odustao. ovo je silovanje ne samo knjige nego i serije koja je usprkos svim manama i ocajnoj glumi bolje uhvatila atmosferu.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:42   #315
Odličan. Ona serija je katastrofa i loša je ekranizacija knjige. ova je usprkos prebacivanju u drugo doba ipak puno bolja i vjernija. Veselim se drugom nastavku.
Utice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:50   #316
Quote:
Utice kaže: Pogledaj post
Odličan. Ona serija je katastrofa i loša je ekranizacija knjige. ova je usprkos prebacivanju u drugo doba ipak puno bolja i vjernija. Veselim se drugom nastavku.
Ova verzija je otišla još dalje od knjige.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:02   #317
ovo je basically film za klince samo što postoji klaun koji jede djecu
da idem u peti razred it bi mi sigurno bilo nešto najbolje ikad, ovako je bio relativno zabavan filmić
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 10:57   #318
Meni se ova linearna naracija nikako ne sviđa. Mislim da odnosi dosta onog štimunga koji smo imali sa starom verzijom

Film nije uopće jeziv .. tj nema jezivu atmosferu.

Skarsgard je obavio odličan posao though
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:05   #319
Ja sam nekako ocekivala da film nece biti strasniji od onog starijeg iako je strasniji ako ih usporedimo po svakom parametru. A zasto je onda stariji izazvao tolike traume? Stvarno se radi o vrlo jednostavnom razlogu. Nije bio u kinima, ali je pusten predvecer i dosta djece medu kojima se i ja ubrajam ga je gledalo bez roditelja.

Ja sam bila klinka u to vrijeme i strasne traume mi je dao. Dugo vremena sam ga izbjegavala, ali eto skupila sam snage i pogledala sam ga prije ovog filma. Ta serija mini serija ili sto vec ne vrijedi pisljivog boba. To je TV verzija i na svakoj brutalnijoj sceni zacrni se ekran. Cim otvori usta, pokaze malo zubice i to je to.

Sad zamisli da ovaj film bude prikazan u predvecernjim satima i da dosta klinaca pogleda bez roditelja kao sto smo mi barem vecina. Pa samo ona pocetna scena gdje su isli do kraja bi trebala izazvati traume za citavi zivot a da ne pricam o svim onim jump scareovi kakvi god da jesu djecica da to gledaju.

Ali ovaj je isao u kina, roditelji, djeca, klinci, odrasli ovo ono nema sanse da moze tolike traume izazvat kao ta starija mini serija bas iz tog razloga. Pa mojem malom burazu je bio strasan prvi Terminator kad ga je gledao kao klinac znao je plakat od tog filma. Svasta nas plasi kao klince. Sjecam se i one Leptirice, to je isto danas komedija od filma kad sam ga pogledala. Sve ima svoje tako i ove dvije verzije gdje se jedna nasla u pravom trenutku u pravo vrijeme bez kina, uglavnom bez prisustva roditelja. I strasni klaun koji nam je strasan samo kad smo klinci, a ustvari je parodija onog iz knjige.
Utice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:35   #320
Quote:
Utice kaže: Pogledaj post
Ta serija mini serija ili sto vec ne vrijedi pisljivog boba. To je TV verzija i na svakoj brutalnijoj sceni zacrni se ekran. Cim otvori usta, pokaze malo zubice i to je to.
jer je jezivost bila u atmosferi a ne u produkciji i litrama krvi ..

Quote:
Utice kaže: Pogledaj post
Sad zamisli da ovaj film bude prikazan u predvecernjim satima i da dosta klinaca pogleda bez roditelja kao sto smo mi barem vecina. Pa samo ona pocetna scena gdje su isli do kraja bi trebala izazvati traume za citavi zivot a da ne pricam o svim onim jump scareovi kakvi god da jesu djecica da to gledaju.
poanta je u tome da bazirati horor na jump scareovima je apsolutni shit. novi film nema trunčicu jezive atmosfere. samo urlikanje i hektolitre krvi

pričam iz perspektive odrasle osobe. djecu zaplaše i neki crtići ... jebiga ja sam gledala Hellraisera sa 7 godina i bilo mi je sasvim okej

U novom filmu jedino priznam Skarsgarda jer je odradio odličan posao. Nije išao kopirati Curryja što respektiram, nego je kreirao potpuno drukčiju osobnost klauna

Klinci u novom filmu su mi bezveze. Nemaju nikakvu karizmu.
Djevojčica je u novoj verziji sva ženstvena i sve je napucano nekom kvazi seksi atmosferom oko nje ... :rolajz:
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.