Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 16:39   #261
što je super do max 40-e godine
i to sam puno rekla
kasnije si drek na cesti
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 16:51   #262
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Vi koje ste otišle, jeste li se ikad nadale radit u struci (mislim na VSS ili makar SSS posao) nakon što odradite sve te ostale poslove tipa spremačice i dadilje i sl? Je li to uopće moguće ako vam struka nije inženjer/programer? Jeste dogurale makar do nekog office joba? Razmišljam u posljednje vrijeme o inozemstvu, ali ne bih htjela odreći se šanse da jednom radim nešto drugo osim nkv poslova i to mi je glavna prepreka. Možda je to predrasuda, ali čini mi se da ako nemaš traženu struku, vani vječito možeš raditi samo te n/kv poslove. Razuvjerite me, molim vas.


Sve zavisi koliko si prilagodiva i ambiciozna ,otvorena za izazove i koliko nesto zelis .Mislim da inozemstvo nije za svakoga, da ti imas predrasude sry.
Office job $16-18/h ,ne znam (nikada mi nije bio film) ali nije nikakav problem doci do neke razine middle management ,ne znam koje si struke ,pricam ti za USA tamo su svi dosli od negdje .(osim Native Americans)
Koliko te mogu procijenit ovdje po forumu kako pises rekla bih da se nemas cega plasit ,a to neces znat ako ne probas
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 16:51   #263
A zasto ti mislis da ne mozes?
Mis', ok, ima struka za koje bi se slozila s tobom Ovako je tesko reci je li samu sebe sabotiras ili si realna.

Jesi li se mozda probala prijavljivati na natjecaje u svojoj struci?
Jesi mozda dosad radila za neku globalnu firmu zvucnog imena, imas li neke dobre projekte u CV-ju?
Sto se od toga da prodati kao transferable skills?
Jesi li razmisljala o nekom masteru vani pa da na taj nacin udjes u taj svijet? Imaj na umu da su vani dosta fleksibilniji po pitanju toga na koje mastere mozes s obzirom na svoje dosadasnje obrazovanje, a s obzirom da imas i neko radno iskustvo, zrelost i znas pisati, brijem da si sposobna napisati neko uvjerljivo motivacijsko pismo
Mozda na temelju svojih transferable skillsa mozes istraziti opcije NGO-ova (a mozda i imas vec neko iskustvo u tom sektoru) i slicnih koji jest da manje placaju, ali ipak nude opciju VSS posla, a onda nakon koje godine iskustva trazis nesto bolje placeno.

To mi sad ovako prvo pada na pamet. Nadam se da ce doci ljudi s mudrijim savjetima.
Nisam u tim vodama pa uzmi ovo vise kao lupanje ideja nego konkretni savjet
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 16:56   #264
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
što je super do max 40-e godine
i to sam puno rekla
kasnije si drek na cesti


Yup, ali sam drek koji je živio svoj život.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 17:12   #265
Ne znam koja je tvoja struka i o kojoj zemlji razmisljas, ali mislim da uvijek ima nacina da se nesto iskombinira, samo ne mozda onom brzinom i tempom kojim mi to zelimo.

Po meni je vazno dobro se pripremiti, istraziti raznorazne mogucnosti. Postoje razne mogucnosti skolovanja ako je naravno izvedivo i ako si zainteresirana, po meni je to jedan od super nacina koji ti moze otvori mnoga vrata.

Istrazi sve za svoju struku i zemlju u koju planiras i napravi plan i radi na tome, i sigurna sam da ce biti rezultata. A i sta to znaci kakti “ne uspjeti” i raditi vjecno nekakve NKV poslove? Sta je najgore sta ti se moze desiti? Meni je to skroz ok, takvi “bezvezni” poslovi ti ipak daju neki novac i slobodu koju nemas ako uzivas prednosti u velikoj korporaciji. Pa onda polako radis i istrazujes dalje sta uopce hoces/mozes.

Ja sam imala, a vjerojatno cu ih imati i u buducnosti, faze kad mi je bas pasala samo fizikalija i slusalice u usima, koje su nekad bile na mute ali tu su samo da me nitko nista ne pita, i meni super.

Pa kad ti dopizdi/poslozis se/nadjes novi cilj picis dalje. Dobijes novo iskustvo, usavrsis jezik, slobodna si da krenes dalje ili se vratis, i opet sve dobro.

Po meni je najvaznija dobra priprema, ne srljati bas grlom u jagode, imati nekakav koliko toliko realni, ali i fleksibilni plan. I najvaznije, osigurati si dobru materijalnu konstrukciju/podlogu sto god vec, koliko god je to naravno moguce. Onda ti je puno lakse nosit se sa raznoraznim neplaniranim pizdarijama i promjenama planova. A zaskocit ce te, vjeruj mi.
Mysie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 17:19   #266
i koji su planovi kad se više neće moć čistit, trčat za tuđom djecom ili posluživat u starbaksovima? kad krenu zdravstveni problemi
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 18:08   #267
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
i koji su planovi kad se više neće moć čistit, trčat za tuđom djecom ili posluživat u starbaksovima? kad krenu zdravstveni problemi


Zašto bi krenuli zdravstveni problemi, živim zdravo, redovito se krećem i rekreiram, poprilično sam aktivna, sretna sam i zadovoljna životom tako da osim ako me nešto žešće ne sjebe, ne vidim zašto bih imala zdravstvenim problema?
A i nemam u genetici teške bolesti.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 18:32   #268
Znam ženu koja je u 55. godini se spakovala u Australiju i sa slabim znanjem engleskog se pomalo zaposlila u nekom manjem craft dućanu u skladišnom dijelu, godinu dana nakon je već radila sa ljudima kao prodavač, počela se paralelno bavit kuglanjem, uvalila se u seniorsku grupu kuglača s kojima se druži i putuje i osvajaju nekakve trofejiće i sad je i voditeljica tog dućana i nabave istog u na drugim lokacijama. Sve u par godina. Prodala kuću u Cro i stavila si lovu sa strane. Nikad nije bila sretnija, kaže da joj je to najbolja odluka ikad.

Ovdje je bila mizerna, netom razvedena i ostala bez posla. Imala je tamo par bliskih ljudi koji su je uputili kako i šta. Našla si je tamo i muža. Skroz novi život.

Ne negiram da je teško i da nije za svakoga, ali Balkan je daleko nemilosrdniji prema "starijoj ženi" nego ostatak svijeta. Nije baš doduše da je htjela postat astronaut ili kirurg vani, imala je realna očekivanja, ali je po prirodi vrijedna i ugodna i dala je sve od sebe. Jer ovdje se više nije mogla osjećat kao reject jer je starija ostala bez mužića i jer bi se usudila ponovno živjet a ne zavit u crno i skupljat boce i štaveć dok čeka da umre.

Just sayin'.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:04   #269
Točno to, kad pogledam svoju majku i usporedim je s ženama njene dobi ovdje, to je nebo i zemlja.
Svaka čast mojoj majci, dala je sve od sebe za svoju djecu i obitelj, ali ništa ne radi za sebe.
Nema nikakvih interesa pored obitelji i kuće. Sve se svodi na tu neku žrtvu.

Od frenda mama je u 60. počela učiti kako snowboardati. Samo primjer.

Ovdje kad pređeš 50. bi trebao samo oko unuka paziti, ne do Bog da pokažeš da si još živ i imaš želja i interesa pored obitelji.

Jbg, ne vidim se u tome sada, a bome ni za 30-40 godina.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 20:51   #270
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Vi koje ste otišle, jeste li se ikad nadale radit u struci (mislim na VSS ili makar SSS posao) nakon što odradite sve te ostale poslove tipa spremačice i dadilje i sl? Je li to uopće moguće ako vam struka nije inženjer/programer? Jeste dogurale makar do nekog office joba? Razmišljam u posljednje vrijeme o inozemstvu, ali ne bih htjela odreći se šanse da jednom radim nešto drugo osim nkv poslova i to mi je glavna prepreka. Možda je to predrasuda, ali čini mi se da ako nemaš traženu struku, vani vječito možeš raditi samo te n/kv poslove. Razuvjerite me, molim vas.
Ne znam znam li ikoga tko je otišao i radi nkv posao (sigurno ima i toga, naravno, samo ne znam te ljude), a kao i svi ikad znam puno ljudi koji su otišli. Skoro nitko nije inženjer ni programer.

Inteligentna si, pismena (ne moraju ti nužno gramatika i pravopis biti savršeni, pismena si na razini da si u stanju formulirati misao), ako odeš negdje gdje znaš jezik ne vidim razloga da meteš kolodvore, niti da kasnije ne napreduješ, dodatno se educiraš u smjerovima koji te zanimaju i slično.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:10   #271
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Vi koje ste otišle, jeste li se ikad nadale radit u struci (mislim na VSS ili makar SSS posao) nakon što odradite sve te ostale poslove tipa spremačice i dadilje i sl? Je li to uopće moguće ako vam struka nije inženjer/programer? Jeste dogurale makar do nekog office joba? Razmišljam u posljednje vrijeme o inozemstvu, ali ne bih htjela odreći se šanse da jednom radim nešto drugo osim nkv poslova i to mi je glavna prepreka. Možda je to predrasuda, ali čini mi se da ako nemaš traženu struku, vani vječito možeš raditi samo te n/kv poslove. Razuvjerite me, molim vas.
ti si sigurno neki "društvenjak".

ja sam prije cca 20 godina otišla vani, ali mene je posao čekao.
jedna poznanica je par mjeseci prije mene, nakon završenog studija (zapravo dva), otišla u Njemačku kao babysitterica. znala je nešto njemačkog. nakon godinu dana upisala je studij njemačkog i uzdržavala se uz povremene poslove (kod njih je to fino uređeno). zapela je na latinskom i nije završila ni prvi stupanj. ali u međuvremenu se zaljubila u Talijana i otišla s njim u Italiju. naučila talijanski i radi u nekoj NGO.
tak da, ako se ne bojiš metle (kao sredstva za rad) i ne držiš se slijepo svoje diplome, sve ti je otvoreno.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 04:38   #272
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Vi koje ste otišle, jeste li se ikad nadale radit u struci (mislim na VSS ili makar SSS posao) nakon što odradite sve te ostale poslove tipa spremačice i dadilje i sl? Je li to uopće moguće ako vam struka nije inženjer/programer? Jeste dogurale makar do nekog office joba? Razmišljam u posljednje vrijeme o inozemstvu, ali ne bih htjela odreći se šanse da jednom radim nešto drugo osim nkv poslova i to mi je glavna prepreka. Možda je to predrasuda, ali čini mi se da ako nemaš traženu struku, vani vječito možeš raditi samo te n/kv poslove. Razuvjerite me, molim vas.
Na kv poslovima zapnu ljudi koji ne znaju stedit pare, grade kucu u domovini i sve pare ulazu u to, kojima je skupo platit si fakultet ili neki tecaj, pa radije od tih para grade kucu u domovini....

Da bi napredovala do boljeg posla u inozemstvu:
1. okruziti se pozitivnim ljudima koji ulazu u sebe i inspirativni su, eliminirat negativne ljude sklone kukanju (a budes li radila kv posao i zivila sa ljudima koji rade takve poslove, naslusat ces se negative, najcesce im je drzava kriva, sef i slicno, kuknjava na ntu).
2. pronadi si cimere koji su domaci, tako mozes usavrsiti jezik komunicirajuci s njima i naucit vise o kulturi te zemlje
3. ne zadovoljavaj se s razinom jezika koju govoris, cak i kad ti ljudi davaju komplimente, uvijek ima jos rijeci koje mozes nauciti, citanje knjiga, gledanje filmova, nauci jezik sto bolje
4. ukljuci se u drustvena dogadanja, istrazi ima li kakva volonterska udruga, prosiri krug poznanika.
5. vrijeme. nista ne dolazi preko noci, ali nece ni doci samo od sebe, ako se ne potrudis, sve je o tebi, nakon pocetnog soka u novoj zemlji, nostalgije i usporedbi sa svojim krajem, doci ces u fazu "sta sad" skuzit ces sama da trebas grebat naprijed, gdje god ides nosis sebe sa sobom, ali o tebi ovisi hoces li se ukopati ili napredovati, fleksibilnije je mjenjati poslove i nista neces izgubiti ako se okusas, ali u startu poslusaj savjet br.2 jer ces na taj nacin zaobic suzivot s nasima i slusanje kuknjave i negative, samo hvali i Hrv i novu zemlju, samo pozitiva...
ako ne pokusas, neces ni saznati, tko si zapravo ti...
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 11:35   #273
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
...doci ces u fazu "sta sad" skuzit ces sama da trebas grebat naprijed, gdje god ides nosis sebe sa sobom, ali o tebi ovisi hoces li se ukopati ili napredovati, fleksibilnije je mjenjati poslove i nista neces izgubiti ako se okusas, ali u startu poslusaj savjet br.2 jer ces na taj nacin zaobic suzivot s nasima i slusanje kuknjave i negative, samo hvali i Hrv i novu zemlju, samo pozitiva...
ako ne pokusas, neces ni saznati, tko si zapravo ti...
Bravo na sve, al ovo je najbolji dio
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 05:34   #274
Quote:
Lady Isadora kaže: Pogledaj post
Bravo na sve, al ovo je najbolji dio
Hvala!!!!

Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:29   #275
ja sam otišla sama. Doma su ostali muž i djeca. Moja priča je dugačka. Mogla bih roman napisati. Ali ću reći samo jedno, bez obzira koliki izlizani klišee to bio, vjerovala sam svakog trena u sebe i NISAM SE NIČEG BOJALA, grabila sam koracima naprijed i sva su mi se vrata otvarala
zlatka v is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 17:37   #276
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Vi koje ste otišle, jeste li se ikad nadale radit u struci (mislim na VSS ili makar SSS posao) nakon što odradite sve te ostale poslove tipa spremačice i dadilje i sl? Je li to uopće moguće ako vam struka nije inženjer/programer? Jeste dogurale makar do nekog office joba? Razmišljam u posljednje vrijeme o inozemstvu, ali ne bih htjela odreći se šanse da jednom radim nešto drugo osim nkv poslova i to mi je glavna prepreka. Možda je to predrasuda, ali čini mi se da ako nemaš traženu struku, vani vječito možeš raditi samo te n/kv poslove. Razuvjerite me, molim vas.
Neces dozivotno raditi te shit poslove, ali hoces jedan period dok ne nostrificiras diplomu i usavrsis jezik. Ma gle....nije ti to nista strasno, sve to covjek prebbrodi i postane jaci. Skuzis koja je blagodat kada ti se vrata otvore nakon odredjenog periioda. Gotovo svi prodju teskoce novodoseljenika. Uradi popis prednosti i nedostataka pa vidi. no s druge strane uvijek postanes bogatija za odredjena zivotna iskustva koja sigurno ne stjeces u Hr poput pasivnog promatraca.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:38   #277
i ja sam otisla sam u Dubai, moja prica je dugacka, ako netko treba savjete slobodno na pm.
__________________
love is everything
poisonous ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 13:48   #278
Quote:
poisonous ivy kaže: Pogledaj post
i ja sam otisla sam u Dubai, moja prica je dugacka, ako netko treba savjete slobodno na pm.
Slobodno podijeli ovdje, volim citati iskustva cura na ovoj temi
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 17:38   #279
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
i koji su planovi kad se više neće moć čistit, trčat za tuđom djecom ili posluživat u starbaksovima? kad krenu zdravstveni problemi
Od nekih života ili bolje rečeno "života" i poslova je i smrt ne izgleda tako tragično tako da svakako podržavam one koji žele živjeti svoj život. Kvaliteta > kvantiteta.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 13:56   #280
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Zanimljiva priča.
Koja je bila ranija lokacija, koji grad?
Što znači da si "imala problema s ljudima u Hrvatskoj, a istodobno voliš svoj jezik i kulturu"?
Koja je struka, a koja je sad djelatnost?


-Stipe

Stipe, sorry na kasnom odgovoru. Nisam baš sistematična u posjećivanju i postanju na forumu.

Ja sam struka koja nije deficitarna, dizajn tekstila, radim u modnoj industriji za internacionalne korporacije.

Nedavno sam se ponovno preselila, unutar Njemačke doduše, ali opet, novi grad i sve ispočetka (radi posla).


Voljenje jezika i kulture, mislim da je to top tema svakog imigranta i nema veze s lokal patriotizmom. Materinji jezik nekako podsvjesno izranja iz nas, nadovezuje se i na temperament jednog podneblja, specifičan humor, način izražavanja, itd. itd.
U Hrvatskoj nisam bila jedna od onih popularnih cura u razredu i sl., možda se moj temperament nije poklapao s temperamentom sredine koja me okruživala.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Sjećam se tvog bloga još iz srednje!
Quote:
Lady Isadora kaže: Pogledaj post
@Beryozinka svaka cast
I sad me zanima taj blog hahahah
Stvarno? Sjećate se mog bloga?
Moram reći da sam stvarno ugodno iznenađena i zaprepaštena
To je bilo davno, razmišljala sam da li da se ponovno vrnem u blogovske vode, ali nikako da donesem krajnju odluku...
U svakom slučaju hvala vam!
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.